Opłacalność kupna

Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Opłacalność kupna

Post autor: kamil12697 »

Witam. Czy warto jest kupić RE 6? Jeśli tak to z jakich powodów i gdzie? Słyszałem że ta część ma dobre Merce.
I czy ktoś gra online w tą grę?
molte volte
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Czy warto? Zależy, czy lubiłeś poprzednie dwie części, szóstka ma cztery dosyć długie kampanie, samo ich przejście powinno zająć Ci około 20 godzin. Niektóre chaptery mają nawet nieźle zbudowany klimat, niektóre nie. Pojawia się czasem jakieś nawiązanie fabularne do poprzednich części, gra jest zróżnicowana, ładnie wygląda, dzieje się dużo i ogólnie moim zdaniem warto, zwłaszcza że cena pewnie już mocno spadła (w Anglii nówka na PS3 i Xboxa w sklepie często kosztuje ok. 45 zł w przeliczeniu, w Polsce zakładam że też podobnie). A tryb Mercenaries jest dosyć mocno rozbudowany, wiele map (o ile je sobie dokupisz, w wersji konsolowej ;) ), wiele postaci, i dosyć ulatwione w stosunku do poprzednich części nabijanie combo sprawia, że łatwiej zrobić wysoki wynik, a co za tym idzie przyjemność z gry jest dużą :)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

RE 6 można teraz wyłapać za grosze. Naprawdę warto poświęcić trochę kasy, by zobaczyć jak mocno stoczy... znaczy, zmieniła się seria RE.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Deus Ex pisze:RE 6 można teraz wyłapać za grosze. Naprawdę warto poświęcić trochę kasy, by zobaczyć jak mocno stoczy...
Nie lubię Cię :(

Zaś co do pytania z tematu - jeżeli RE4 i RE5 ze swoim rewolucją/ewolucją w stronę gry akcji Ci nie podeszły, to od RE6 trzymaj się z daleka. Jeżeli zaś nie masz nic przeciwko pójściu serii w stronę akcji, to RE6 jest dobrą grą. Brak jej doszlifowania - jest tam sporo rzeczy, które wkurzają, denerwują, są głupie, irytujące, bezsensowne, beznadziejne itp. itd. zarówno od strony technicznej, gameplay'owej jak i fabularnej. Z drugiej jednak strony, gra jest po prostu świetną grą akcji w klimatach horrorowych (bo za horror to już tego nie można uznać), z ciekawymi wątkami, świetnym systemem walki i bardzo zróżnicowana (chociaż to można uznać też za minus, bo momentami wygląda to tak, że projektanci gry rzucali na biurko wszystkie pomysły, jakie tylko mieli, i co się trafiło, niezaleznie od jakości pomysłu, zostało wstawione do gry). Wiele momentów jest naprawdę klimatyczna (zainfekowane miasto pogrążone w chaosie i zombiaki <3).

Jak już napisał Maestro, w sumie masz 4 scenariusze, każdy trwający (przy pierwszym przejściu) ok. 5 godzin. Pomnóż to razy dwa (są 2 postaci per scenariusz), bo każdą z postaci gra się trochę inaczej - postaci mają inny zestaw broni (niektóre bronie są ekskluzywne tylko dla konkretnych postaci) oraz bohaterowie w trakcie gry często się rozdzielają bądź mają z góry przypisane inne zadania do wykonania. Do tego świetny tryb Mercenaries. Jeżeli masz wersję PC (a polecam bardzo wersję PC) to masz w zestawie 10 map oraz 20 postaci (7 postaci po 2 zestawy broni każda, 2 postaci z jednym zestawem broni, 4 bonusowe postaci z Left4Dead 2), co daje zabójcze kombo. Na konsoli część map była chyba sprzedawana jako DLC (chociaż tego nie jestem pewien) oraz brakuje postaci z L4D2.

Z online jest różnie. Ludzie wciąż w to grają, ale o wiele łatwiej jest po prostu umówić się na rozgrywkę niż czekać na połączenie z randomową osobą. Serwery gry niestety często świecą pustkami.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to najlepiej po prostu sprawdź demo. Miej tylko na uwadzę, że międzyczasie wyszły patche, które część rzeczy, które w demie mogły wkurzać, poprawiły (dano opcję ustawienia kamery - oddalenie jej, zmiana położenia w pionie; dano również możliwość automatycznego wykonywania QTE). Fabularnie gra nie miażdży - ot kolejny odcinek RE. Z ważniejszych wątków pojawia się tylko Sherry i Jake. Prócz tego Chris przechodzi kolejne załamanie nerwowe, Leon dalej ugania się za Adą, zaś na świecie pojawia się nowe wcielenie Umbrelli i nowy wirus tworzący mutanty. :P
Ostatnio zmieniony pt 11 kwie, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

W sumie Mr Zombie napisał elegancko wszystko o tym, co szóstkę "tworzy", to ja tylko dodam, że dzisiaj na Muve można nabyć ją za niecałe 18 złotych, więc jest dobra okazja, żeby się tanio w tę pozycję zaopatrzyć (tudzież "tanio naciąć", jak się gra nie spodoba, ale ja tam uważam, że warto, co prawda z tych kilkudziesięciu godzin co spędziłem w kampaniach należą się baty za kilka godzin niepotrzebnych "przedłużeń", ale fajny tryb najemniczy w dwóch wariantach i tryby kompetencyjne (niestety, te do nabycia oddzielnie) osłodzily nieco ten fakt.

To tak na marginesie jeszcze dopiszę, że dwa inne "nowe" Residenty (Revelations i czwórkę HD) można też nabyć za 2 dyszki. Ot, takie "mini-residentowe" święto na wiosnobraniu dzisiaj :)

(kurczę, jak mnie tu dawno nie było :))
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Dzięki kal3jdoskop!
Są duże szanse że się skuszę dzięki tobie :smiech3:
molte volte
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Wiesz, ja dałem 3 zł za DS3 i uważam, że przepłaciłem :smiech3: Mnie raczej ciekawi jak tam z supportem. Czy dalej są spotykane te przeróżne bugi, na które wielu się skarżyło, czy zmieniło się coś i to wreszcie połatali.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

kamil12697 pisze:Dzięki kal3jdoskop!
Są duże szanse że się skuszę dzięki tobie :smiech3:
No to się cieszę, aczkolwiek bęcki mnie czekają, jeśli gra jednak nie spełni oczekiwań ;)
Bo to jednak mocno kontrowersyjna część, takiego rozrzutu "osobistych" ocen (nie tych z prasy i różnych serwisów internetowych, ale tych "wystosowanych" przez zwykłych graczy) chyba nie było przy żadnej innej "kanonicznej" części serii.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Gra już kupiona :rad5:
Tylko ściągnąć!
molte volte
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Jakby kogoś interesowało - RE6 ponownie trafiło do promocji w Muve, za siedemnaście i pół złocisza (czyli jak przy poprzednim "braniu"), tym razem Revelations i czwórka "ejdżdi" nie zostały przecenione, ale jak ktoś się czai na Revelations (do czwórki nie mają już kluczy, więc raczej w tej wyprzedaży się nie pojawi), to warto poobserwować jeszcze latobranie, bo tym razem zamiast robić kolejne rzuty z poszczególnymi wydawcami, Muve robi taką "mieszankę" każdego dnia.
Ostatnio zmieniony ndz 31 sie, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”