Dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Dyskusje ogólne

Post autor: WESKER-DL »

Narazie można to traktować jako poważniejszą plotkę ale nie można sobie nic obiecywać. Capcom jest zachwycony sprzedażą swoich gier na Wii i mysli nad zrobieniem Remake'u RE2 (Spełnienie moich marzeń), podobnie jak miało to miejsce z RE1, dostalibyśmy podobną wersję, link do news'a:

http://www.n-europe.com/news.php?nid=12243

Na forum the horror również sprawa została poruszona, tym razem ktoś zarzucił że pojawi się nowy przeciwnik oraz kilka miejsc w których użyjemy Wiilot'a w systemie RE4, link:

http://www.the-horror.com/forums/showth ... eadid=2314

Trzeba dodać że będzie to całkowity Remake, byloby nieźle gdyby to wypaliło, odnowione Raccoon, postacie, rendery, sentymentalna podróż z łzami w oczach
Ostatnio zmieniony pn 08 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Zero
Posty: 5
Rejestracja: czw 14 sie, 2008
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Post autor: Zero »

Znając życie jeśli to okaże się prawdą to na Pieca ta gra nie zawita i będę musiał pozostać przy zwykłej 2 :(
Ale i tak było by super gdyby zrobili tego remake, prawdę mówiąc zawsze o tym marzyłem i może to marzenie się w końcu spełni. Można tylko życzyć powodzenia i trzymać kciuki za ten projekt.
Awatar użytkownika
Jaro7
Posty: 26
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaro7 »

Jako fan serii od początku,od pierwszej gry na PSX'ie,muszę powiedzieć,że było by to coś wspaniałego.Szkoda,że Capcom tak bardzo chce ,,supportować''Wii,zapominając o posiadaczach PS3/X360...Mimo szokującej jak dla mnie sprzedaży Wii(bije na łeb obydwie razem konsolki wyżej przeze mnie wymienione),to i tak Remake RE2 powinien być również na konsolach Sony i Microsoftu.Sam jestem posiadaczem PS3,i uważam,że na tej konsoli też Capcom nie mało by zarobił,wydając Remake tego genialnego Residenta.Choć jest to tylko poważna plotka,to i tak sądzę,że Capcom powinien teraz skupić się na Resident Evil 5,a póżniej remake'owaniem poprzednich części.Jak jeszcze wydadzą RE5 na Wii,to będzie jasny znak,ze Capcom ,,trzyma'' z Nintendo.Zobaczymy jak to będzie...Pozdro
Linki
Posty: 328
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Linki »

Jeżeli Remake 2 ma być tym czym było RE 1 Remake tylko więcej strzelania to biore w ciemno. Razem z Dead Rising będzie tworzyło niezłe zombie combo : )
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Jeśli remake 2 będzie oficjalnie zapowiedziany na Wii to chyba kupie tę konsole jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Jeśli ten projekt wypali to z radości dostane kociokwiku i ślinotoku a następnie zrobie salto ze śrubą w powietrzu :rad13: , tylko jedno ale ,CAPCOM!! wy dranie !! czemu na Wii !?!?!?
ten sam kwas co z re 0 i re remake , czyli na jednej platformie pewnie jako exluziw :zmiesz4:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Najpierw to niech "odpicują" do granic możliwości RE5, a potem mogą się brać za RE2:Remake... :rad11:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Barry pisze:Najpierw to niech "odpicują" do granic możliwości RE5, a potem mogą się brać za RE2:Remake...
To samo przyszło mi do głowy.
Żeby CAPCOM nie chciał przypadkiem za dużo srok za ogon złapać :rad12: .
Ostatnio zmieniony pn 01 wrz, 2008 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

RE2 Remake. Czyli ten sam styl grafiki co RE Rebirth, jestem wielce ciekaw co z tego wyniknie, przynajmniej cieszy mnie, że Capcom nie portuje znów kolejnej części na Wii, ale zamierzałby odświeżyć właściwie najlepszą odsłonę serii pod względem klimatu. Czekam na pierwsze materiały, ale zapewne minie jeszcze trochę czasu zanim się pojawią. O ile w ogóle się pojawią, musi zresztą paść oficjalne potwierdzenie.
Ostatnio zmieniony pn 01 wrz, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

A ja jestem niezbyt zadowolony, z prostej przyczyny - Wii raczej mieć nie będę, chyba że kiedyś stanieje - ta konsolka jakoś mnie nie przekonuje, a wydanie pod nią RE 2: Remake, jest trochę nie fair w stosunku do starego GameCube'a.

Chciałbym by zrobili ów Remake na GameCube'a, w końcu to prawie ta sama konsolka, ale cóż... marzyć to sobie można. I pomyśleć że ostatnio kupiłem RE 2 na GC, by sobie ów grę przypomnieć, a tu zonk. heh.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Podejrzewam, że w odnowionej wersji RE2 na Wii nawet sterowanie mogłoby nie ulec zmianie, bo to i tak pomimo obecnych możliwości graficznych gier next gen'owych zdecydowana większość fanów mogłaby zachwycić się grafiką właśnie w remak'u "dwójki", bo RE2 nawet teraz w takiej oprawie "odrodzonego" RE1 byłaby konkretna. Sterowanie mogłoby być bez zmian. Wątpię, aby w tym przypadku brak zastosowania Wiilot'a przyczynił się do spadku grywalności. Chyba, że mógłby się przydać do kilku zagadek.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Leon S. Kennedy pisze:Jeśli remake 2 będzie oficjalnie zapowiedziany na Wii to chyba kupie tę konsole jak najszybciej.
Nie spiesz się tak z zakupem tej konsoli bo może się okazać, że RE2 Remake zostanie wydana tylko w Japonii :okulary3:
Awatar użytkownika
unknown_u
Posty: 86
Rejestracja: czw 31 sty, 2008
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: unknown_u »

Ukazanie się remaku RE2 jest, moim zdaniem, bardzo prawdopodobne. Trzeba przecież coś wydać dla fanów RE w międzyczasie oczekiwania na Resident Evil 6, którego premiera szacunkowo odbędzię się już za jakieś 4-5 lat. ;)
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Wątpie czy Capcom zrobił by coś takiego zwarzając na to że RE2 jest jednym z napopularniejszych(najlepszych) residentów, w końcu kasa to kasa a w Europie jest całkiem sporo nabywców Wii. Choć i tak mam zamiar kupić w końcu nową konsole i taka informacja tylko by mi pomogła się zdecydować.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Finka pisze:Nie spiesz się tak z zakupem tej konsoli bo może się okazać, że RE2 Remake zostanie wydana tylko w Japonii :okulary3:
Nie ma takiej możliwości!!! , zbyt kasowy tytuł dla capcom.

co do Wii to można się skusić ostatecznie , RE:UC , no i możliwość odpalenia RE z Gamecube
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Remake na GC byłby lepszy z tej prostej przyczyny, że gry GaCkowe chodzą na Wii, natomiast żaden posiadacz GC nie pogra sobie w Remake zrobiony tylko na Wii... A tej "konsoli" nie mam zamiaru kupować...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Tyrantx pisze:Nie ma takiej możliwości!!! , zbyt kasowy tytuł dla capcom.
Berserk na PS2 i Final Fantasy Tactics też ukazały się tylko w Japonii (no, ten drugi też w Stanach), i też byłyby "kasowymi" tytułami dla twórców...

Remake RE2... Choćby na PS2 mógłby powstać, byleby tylko był. No i nie na Wii - czemu Nintendo ma zgarniać większość Residentów? Na Xboxa niech wyplują. Konsola warta zakupu nie tylko dla tej jednej gry, a i możliwościami graficznymi strącająca Łi w odmęty szamba. Ale w sumie dla firmy liczy się baza użytkowników sprzętu, a "konsola z pilotem" jest w tej chwili najliczniejszym z next-genów...
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

I właśnie dlatego Wii wydaje się być wprost idealnym sprzętem na odnawianie takich hitów. Capcom chce "wskrzesić" RE2, tak jak kiedyś kapitalnie zrobili tak samo z RE1, dzięki temu ta część przyciągnie nowych odbiorców i powtórnie zadowoli zaznajomionych z uniwersum RE. Ale niech padnie oficjalne potwierdzenie, wtedy będę spokojny.
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 31
Rejestracja: wt 26 sie, 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: stefan »

Ach jak to by było pokierować Leonem w Raccon ...
Capcom często zmienia zdanie - przypomnijcie sobie akcje z RE4 - pierw na Gamecube , potem tylko na ps2 , aż tu nagle można sobie grać na czym chce :rad13:
Ale na pc troszkę później :rad6:
Pożyjemy zobaczymy , oczywiście jestem za , być może jakaś fan grupa przerobi wersję gry ( o ile taka w ogóle wyjdzie , mowa o RE2 "Wii" , choć musiałaby być wersja na ps2/3 lub x boxa . 360 bo nie wyobrażam sobie odtworzenia ruchów wiilota na klawiaturze :rad6: ) na pieca , więc będzie można skosztować zakazanego owocu :rad2:
Mój tata to Nemesis.
A gdzie mama ?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Bzdursky pisze:Ale w sumie dla firmy liczy się baza użytkowników sprzętu, a "konsola z pilotem" jest w tej chwili najliczniejszym z next-genów...
No właśnie o to chodzi, że Wii nie jest nawt next genem...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Darkside Chronicles”