Przyczyny klęski gry

Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

Wiem że to niemożliwe , chociaż by było fajnie . Jak dobrze pamiętam w którymś numerze psx extreme był temat. Gry harcorowe na wii i było w nim stwierdzenie że głównym powodem słabej sprzedaży są konsumenci platformy (casualowce) , aż się prosi by włodarze wielu firm w tym capcom przenieśli gry z wii na ps3 z obsługą move , identyczne sterowanie a i odpowiednich konsumentów by było więcej .
Ostatnio zmieniony pn 14 lut, 2011 przez Kratos, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No i właśnie taki motyw nie jest zły patrząc na myk jaki zrobili twórcy gry Dead Space 2 aplikując na płytkę DS: Extraction znane z Wii. Jeżeli juz taki manewry robią to nie wykluczone, że Capcom nie postąpi podobnie w przyszości i wtedy gra nieco więcej się sprzeda.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Darkside Chronicles na X360 (Kinect) i PS3 (Move) - jak najbardziej.
Z takim make-upem wydanie tego na dwie o wiele mocniejsze konsole przyniesie jeszcze straty. Przecież to pikseloza.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

adder pisze:Z takim make-upem wydanie tego na dwie o wiele mocniejsze konsole przyniesie jeszcze straty. Przecież to pikseloza.
DCH, aż tak źle nie wygląda, i jest to jedna z ładniejszych gier na tę platformę. Po za tym co to, za problem, by podciągnąć grę do HD ? Żaden, w dzisiejszych czasach jest wszystko możliwe :) .
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Nie twierdzę, że problem. Ale Capcom już udowodnił, jak potrafi przenosić grę z jednej platformy na inną, idealnym przykładem są porty RE4 (w szczególności ten na PC). Dlatego ciężko mi sobie wyobrazić, że tym razem poprawia graficznie grę i robi 2 porty. Taki zabieg kosztuje - i samo wydanie, i poprawa "make-upu" - sądzę, że to byłaby ryzykowna zagrywka, bo szanse na to, żeby to się zwróciło w ilości sprzedanych egzemplarzy są raczej małe. Zaznajomić się z całą grą mogło wielu fanów RE, którzy posiadają PS3 czy X360, czy jedno i drugie, w końcu w internecie jest mnóstwo filmów, bez trudu można obejrzeć walkthrough całej gry i stwierdzić, że gra nie jest za ciekawa.

Nie przekonują mnie teorie na temat tzw. "casuali" czy "casualowców". A jeśli są prawdziwe, to cóż, Wii nie jest na rynku od wczoraj i firmy produkujące gry powinny o tym lepiej wiedzieć niż gracze-analitycy. Wystarczyło poczekać, aż Sony wprowadzi PS Move, a Microsoft Kinect i wydać DSC na PS3 i X360 równocześnie z Wii. Wtedy oszukując w pewnym sensie graczy, zarobili też na posiadaczach PS3 i X360. W tym momencie to już jest musztarda po obiedzie wg mnie.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

adder pisze:e Capcom już udowodnił, jak potrafi przenosić grę z jednej platformy na inną, idealnym przykładem są porty RE4 (w szczególności ten na PC).
Capcom, nie robiło konwersji RE4 na PC :pff1: , skąd masz takie informacje ? SourceNext bo tak nazywa się ta firma, zrobiła porty DMC3, RE4 i Onimushy na PC.
adder pisze:w końcu w internecie jest mnóstwo filmów, bez trudu można obejrzeć walkthrough całej gry i stwierdzić, że gra nie jest za ciekawa.
Obejrzeć, a zagrać to dwie różne rzeczy :rad2: . Ja tam obejrzałem parę gameplay'ów i stwierdzam, że gra będzie co najmniej bardzo dobra. Claire i np. Leon ciągle coś do siebie mówią (co jest na plus).

Tak naprawdę trudno powiedzieć, czemu ta gra sprzedała się tak słabo. Różne czynniki mogły mieć na to wpływ (czas ukazania się gry, platforma, stopień trudności, rodzaj gry itp.)
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Chris93 pisze:Tak naprawdę trudno powiedzieć, czemu ta gra sprzedała się tak słabo. Różne czynniki mogły mieć na to wpływ (czas ukazania się gry, platforma, stopień trudności, rodzaj gry itp.)
Czas wydania gry był chyba dobry. Platforma też dobra - patrz RE4. Stopień trudności nie ma nic do rzeczy.
Rodzaj gry - to jest właśnie główna przyczyna dodatkowo jeszcze poparta niepochlebnymi komentarzami większości graczy, którzy mieli z nią styczność.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Moim zdaniem przyczyną jest po prostu przesyt celowniczkami na Wii. Dwa RE, Dead Space i HotD. Wypuściłby Capcom normalnego RE to pewnie by się sprzedał.
Awatar użytkownika
Birkin_Pl
Posty: 32
Rejestracja: ndz 06 lis, 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Birkin_Pl »

Odkopie stary temat :) Wii jakby generacją jest taka sama jak ps3 i xbox360.Nintendo... ehh... Gamecube był najlepszy w 2 generacji.A Teraz Wii jest trochę lepszy gamecub tylko jako pierwsi wyskoczyli z tym WiiMotem (teraz również ps move i kinetik jest)
Ok wracam do tematu Re TDC ma taką kiepską sprzedasz ponieważ jak tutaj juz o tym mówiono niemożna samemu chodzic.Gdy by capcom zrobił Remake re2,re3,recvx by było naprawde dużo kupców teraz resident evil to taki Fps a nie survival horror jak 15 lat temu.
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

Wiem że to nie miejsce na to , ale mam pytanie czy ktoś wie coś więcej o Resident Evil: Darkside Chronicles i Umbrella Chronicles na Ps3 , czy będzie jakiś skok graficzny , dodatkowe tryby , czy być może to będzie zwykły wyłudzacz kasy .
Awatar użytkownika
Birkin_Pl
Posty: 32
Rejestracja: ndz 06 lis, 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Birkin_Pl »

Re TDC Będzie w hd na ps3 i nic więcej :D
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Widziałam ze kilka osób narzekało na tzw przekombinowane cutscenki i mocne odchylenie od oryginalnej fabuły pierwowzorów.
Moim zdaniem nie ma powodu by narzekać ponieważ dzieki temu Remake RE2 i CV nie stał sie typowo odgrzanym kotletem w nowej oprawie graficznej tylko wniósł coś wiecej.
Niedopowiedzenia w fabułach oby dwóch gier się uściśliły, te wątki prawdopodobnie miały sie tam od poczatku znaleźć. Aczkolwiek CAPCOM jak to CAPCOM, myślał w tamtym czasie pewnie o kontynuacji historii i postanowił wpleść w całosć nutkę niedopowiedzianej tajemnicy.
Historia w koncu jest niemalze kompletna, so what's ur problem guys?

Odnośnie niskiej sprzedaży RE: Darkside Chronicles
Jeśli się nie mylę, to większość jak nie wszyscy deweloperzy określają sukces gry poprzez statystyki sprzedaży. Nie wiem jak pod tym względem stało RE:DC, ale nie sądze aby zarobilo dużo.
Ludzie nie będący posiadaczami Wii byli swego czasu strasznie zajarani tą grą, a co za tym idzie?
Używali emulatorów aby zagrać.
Wg mojej skromnej opinii, gdyby gra została wydana na resztę platform, sprzedałaby się znacznie lepiej niż bodajże nowinka w tamtym czasie czyli RE5.
Jako użytkownik wspomnianego wyżej emulatora, wymienię kilka słabych i mocnych punktów, (wykluczajac lagi- tabk bardzo emulator) Datz Rajt, zacznijmy od plusów:

* Remake RE2 i CV wraz z oddaniem mrocznego klimatu tych części
* Trzy sceraiusze mocno ze sobą powiązana.
* Miscja Leona i Krausera w Ameryce Płd.(plus za kilka wyjasnień na temat Krausera)
* Rozwinięcie wątku T-Veronica (NARESZCIE!)
* Dialogi Steve'a (Masz pan oscara i Ić pan w uj i nie wracaj, just mózg rozje..chany XD)
* Grafika i muzyka
Minusy:
* Gra w postaci szynowego shootera, Wydana tylko na Wii (How dare u CAPCOM!)
* Zmiana voice aktora Alfreda i jego śmierć (To było bez sensu...)
* Wycięcie połowy najbardziej ryjących mózg scen z CV i Oł Stiw aka rzygam tenczoooom ;3

Jak dla mnie cud miód i maliny.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Darkside Chronicles”