Wrażenia z wydania HD

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Wrażenia z wydania HD

Post autor: WESKER-DL »

No i przyszedł czas na wypowiedzenie się na temat drugiej gry z serii w nowej jakości HD, czy warto? Czy widać sporo różnić?

Pierwsze co rzuca się w oczy to dość dziwnie skonstruowane wstawki, które pomimo tego, że są ostre jak żyleta to przycinają :zmiesz9: oraz są widoczne liczne ząbki, zwłaszcza na postaciach. :zmiesz9: Jeżeli chodzi o sama grę to jest nieźle, dodano nowe cieniowanie oraz wydaje mi się, że gra jest nieco ciemniejsza. Poza tym to stara dobra Veronica, która chodzi teraz znacznie szybciej niż oryginał z DC tudzież z GCN. System pucharków jest tak samo olewczy jak w przypadku RE4 choć zdobycie INF RL będzie zapewne nie lada wyzwaniem dla poniektórych (gry sa obecnie łatwiejsze) bo wiąże się to z przejściem gry z rangą A, którą w tej części nie jest tak łatwo zdobyć. A jakie są Wasze odczucia przy odświeżonej Veronie?
Ostatnio zmieniony czw 15 lis, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

RE4 Zaliczony Odpaliłem testowo Cv-ke..

Jak na razie wygląda ok :) Widać różnicę . Na pewno wypowiem się mocniej jak będę choćby w połowie tytułu ....

Mnie tymi zabiegami capcom jak na razie zadowala :) .
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Jako posiadacz x-360, chciałąbym sie dowiedzieć w jakim pzredzieale cenowym stoi RE4 i RE:CVX w HD.
<ciach>

Recoil: Nie chwal się tym lepiej głośno...
Ostatnio zmieniony wt 04 paź, 2011 przez Sas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Koszt to 69zł a co do oryginałów to strzeż się bo na tym forum nie uznajemy piractwa, zwłaszcza serii Resident Evil.
Ostatnio zmieniony wt 04 paź, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Więc tak : że gram tylko w wolnym czasie to dopiero dziś moja opinia :) .

Grając cały czas jakoś specjalnie nic w oczy nie kole , gra się przyjemnie , lokacje bardzo pięknie się prezentują , zombie wyglądają fachowo . ta Clarie jakaś taka wychudzona na twarzy na cut scenkach albo mi się wydaje...


Polecam każdemu kto ma dostęp do tej wersji bo RE:CV I RE:4 to kawał solidnej roboty na ps3 moim zdaniem . Opłaca się kupić dla kogośkto nie posiada ps2 :P ani sześcianu czy tam dreama ..

A gdy kupiłem ps3 nie sądziłem ze postrzelam do zombie z RE :D . Jak już pisałem w poście re 4 na takiego residenta mogę wydać te parę złotych . ( jakby tak jescze outbreaki wydali .. )
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Warto jeszcze zaznaczyć, że efekt wody jest całkiem nowy. Teraz wygląda jak z tej generacji co cieszy oko ;). W tej wersji również częściej chodziłem z zapalniczką bo cienie i oświetlenie jest zupełnie nowe.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Opieram się tylko na filmach w HD. W przypadku RE C:V X różnica rzeczywiście jest widoczna. A to odświeżenie RE4 to kolejna pomyłka po kiepskich portach tej gry, dla mnie to dalej pikseloza. :pff6:

Ale tak czy siak wydawanie 70zł w polskich realiach za grę z 2001 roku, w której i tak widać pikselozę z tamtych czasów przez większość grania, to śmieszna cena. To jak retusz zdjęcia Photoshopem, a pieniądze jak za grę z 2011, która już jest po pierwszych przecenach. Zwykłe zbijanie kasy na fakcie, że od 2. "serii" PS3 nie ma wstecznej kompatybilności z PS2, a konsole Microsoftu dostały tylko 1 strzelankę i nie wiadomo, o co chodzi, jeśli przypadkiem nie grało się wcześniej na czymś innym w starsze części.
Koszt to 69zł a co do oryginałów to strzeż się bo na tym forum nie uznajemy piractwa, zwłaszcza serii Resident Evil.
A co za różnica, czy piractwo dotyczy serii Resident Evil czy jakiejkolwiek innej gry? Capcom nie jest w niczym wyjątkowy, żeby szanować jego twory bardziej niż twory nawet jakiegoś programisty-amatora, która życzy sobie 20zł za pełną wersję swojej gry. Prawa autorskie to prawa autorskie.
Ostatnio zmieniony sob 07 sty, 2012 przez adder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

Jeśli ktoś chcę oglądać CV w najwyżej jakości powinien kupić kopie na Game Cube'a i, jeśli ma dobry PC użyć emulatora Dolphin na najwyższych ustawieniach, grałem tak w czwóreczkę i CV, o ile pierwszy tytuł wygląda znośnie nawet i bez HD biorąc pod uwagę obecne standardy, tak druga prezentowała na prawdę zupełnie inny, wyższy poziom. :).

Od siebie dodam nt tych "wersji HD" że nie warto pakować w to pieniędzy, gdyby sprzedawane to było razem za stówkę, z sentymentu można by się skusić, inaczej szkoda kasy, przynajmniej moim zdaniem. Capcom zamiast za takie pierdoły zabrałby się za 6tą część.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

^ Przesada. Niemożliwe jest wyciągnięcie takich efektów, jeśli chodzi o RE C:V X, na Dolphinie. Nie tylko podwyższono rozdzielczość, ale i poprawiono tła. Oryginalny RE C:V to często zbyt pastelowe odcienie i to np. w dużej mierze zmieniono. Ale tak czy siak to nie jest warte 70zł. A nawet i RE C:V X + RE4 za 100zł to byłaby pomyłka, bo te dwie gry nie mają ze sobą kompletnie nic wspólnego poza postacią Weskera.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

adder pisze:^ Przesada. Niemożliwe jest wyciągnięcie takich efektów, jeśli chodzi o RE C:V X, na Dolphinie. Nie tylko podwyższono rozdzielczość, ale i poprawiono tła. Oryginalny RE C:V to często zbyt pastelowe odcienie i to np. w dużej mierze zmieniono. Ale tak czy siak to nie jest warte 70zł. A nawet i RE C:V X + RE4 za 100zł to byłaby pomyłka, bo te dwie gry nie mają ze sobą kompletnie nic wspólnego poza postacią Weskera.
Zdziwiłbyś się co można zrobić Dolphinem jak się ma sprzęt który to uciągnie.

RE CV i RE4 nie mają ze sobą nic wspólnego, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie rozumiem co stoi na przeszkodzie sprzedać to za 100 zł w komplecie pod nazwą "Resident Evil HD collection" ?
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Zdziwiłbyś się co można zrobić Dolphinem jak się ma sprzęt który to uciągnie.
Fakt, nie mam ostatnio czasu na nowinki ze świata emulacji, ale nie ominęła mnie cała generacja konsol. Sam wyciskałem z gier na różne platformy więcej niż posiadacze danej konsoli mogli zobaczyć na swoich telewizorach.

Tak czy siak z RE C:V X na GameCube jest jeden problem przy emulacji na Dolphinie - trzeba wyłączyć kopię do EFB, inaczej nie są emulowane tła. Ewentualnie inną opcją jest hack, ale w drugą opcję nie zagłębiałem się, bo grę miałem już wtedy za sobą i na NullDC, i na PCSX2 (tutaj emulacja wg mnie jest najlepsza).

A co do sprzętu komputerowego - czuję, że będzie bardzo niedługo droższy. Tak, paradoks, ale tak to wygląda dla mnie. Inna sprawa, że odchodzi się od stojących w jednym miejscu PC-ów na rzecz przenośnych laptopów, a tam dedykowana grafika i porządny procesor to już wydatek. Chociaż szczerze mówiąc, do emulacji GC czy PS2 procesory wielordzeniowe z najnowszymi instrukcjami multimedialnymi wypadają gorzej od 2-rdzeniowych procesorów na mikroarchitekturach sprzed 2-3 lat, które mają wyższe taktowanie.
RE CV i RE4 nie mają ze sobą nic wspólnego, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie rozumiem co stoi na przeszkodzie sprzedać to za 100 zł w komplecie pod nazwą "Resident Evil HD collection" ?
Pieniądze... Dla przeciętnego Polaka 70zł za grę to dużo, tyle kosztują zakupy dla 2 osób na 2 dni. Ale na zachodzie to są i tak grosze, nawet jeśli to miałoby być 70&#8364; czy w UK 70&#163;, więc nikt tam nie będzie aż tak kręcił nosem, że Capcom zżyna kasę za odgrzewane kotlety, bo ludzie zarabiający tam przeciętną krajową zarabiają bardzo dużo, jeśli policzyć to tak: zarobki / codzienne wydatki. Ludzie tam nawet tak nie zwracają uwagi na tego typu durną politykę różnych firm. W Anglii mogłem pozwolić sobie na wydawanie, jak leci i to nie tylko w przeliczeniu na złotówki, np. nie było mi szkoda na kupienie napoju w puszce, bo chciało mi się pić poza domem, a z puszki lepiej smakuje, w Polsce od bardzo dawna nie kupuję napojów gazowanych. Jeśli w hipermarkecie liczę każdy produkt, który wrzucam do koszyka i za byle co muszę zapłacić 50zł - i to nie jest tylko moja sytuacja, a nie należę jeszcze na szczęście do grupy najbiedniejszych w Polsce. W każdym razie już chyba wiadomo, dlaczego cały czas trąbię, że gry są drogie w Polsce.

Recoil: To jak, podobała Ci się ta gra, czy jak? Bo z postu można wyczytać wszystko, tylko nie to co sugerowałby tytuł tematu.

adder:

Tytuł wątku: "Resident Evil Code Veronica X High Definition wrażenia".

Moje wrażenie jest takie, że grę wydano po zbyt wysokiej cenie jak na polski rynek. Moje wrażenie graniczące z pewnością jest takie, że w ogóle nie myślano o rynkach takich jak polski, kiedy wydawano tę grę. To chyba jest właśnie napisane. Po to ten krótki wywód na temat zarobków w Polsce, w strefie Euro i w Wielkiej Brytanii, żeby poprzeć swoją opinię.
Ostatnio zmieniony ndz 06 maja, 2012 przez adder, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Nabyłem niedawno tę edycję i jestem w trakcie przechodzenia, jednak już na tyle daleko aby co nieco napisać na ten temat. Przede wszystkim cieszy, że na pierwszy rzut oka widać, iż coś przy tej grze zrobiono zanim skierowano do sprzedaży. Z miejsca widać, że nie jest to goła reedycja gry z poprzedniej generacji, jeżeli chodzi o samą zawartość to chyba nic szczególnego się nie zmieniło, przynajmniej nie na tyle aby zwracało to szczególną uwagę. Zmieniona jest grafika, gra świateł i cieni robi wrażenie i dodaje klimatu, nie jest to z pewnością jakaś miażdżąca jakość ale cieszy oko i to się liczy. Mam wrażenie, że modele postaci są nieco poprawione, jednak nie na tyle żeby zrywać beret z głowy, co widać na scenkach gdzie mamy te modele w zbliżeniu. Woda, nie ma co do tego wątpliwości, że została przygotowana na nowo, obok świateł i cieni najlepiej zauważalna różnica. Można zauważyć, że ogólna kolorystyka jest jakby ciemniejsza, z pewnością pomogło to uzyskać lepiej wyraziste cienie i efekt nowego oświetlenia, poza tym gra zyskuje na mroku podbijając klimat, który i tak gra miała świetny już lata temu. Rozdziałka HD, standard, bez tego ta reedycja byłaby śmieszna, wszystko jest ostre i ładne, takie jakie powinno w tego typu wydaniu być, nawet wstawki filmowe są ostre, jednak nie wiedzieć czemu czasami przycinają, przecież nie są generowane w czasie rzeczywistym, a i z tym konsola nie powinna mieć większych problemów, jednak nie jest to nagminne i ogólnie uważam za plus, że wogóle coś z tymi filmami zrobili. Czas na łyżkę dziegciu do tego smakowitego dla fana kociołka. Ogółem jestem zadowolony z zakupu, tym bardziej, jeśli spojrzeć na to przez pryzmat reedycji wydawanych przez Capcom, w tej przynajmniej widać, że wykonano pewną pracę, która pokazuje efekty niemal w każdej chwili grania, jednak jest jeden poważny mankament, otóż uważam, że CV jest świetną częścią w serii i zasłużyła sobie na remake taki, jakim uraczona została część pierwsza w wersji na NGC. Mimo, że gra nadal jest potężnie dobra, a oprawa nie odstrasza jak na dzisiejsze czasy, to jednak mimo zabiegu odrestaurowania widać piętno czasu na tej grze, młodszych graczy i tak pewnie niezbyt przekona ta edycja, jeżeli nie interesują się grami retro lub nie są nowymi fanami serii pragnącymi zapoznać się z poprzedniczkami. Przeciętny gracz, lub niedzielny przejdzie raczej obojętnie, natomiast dla fana, który akurat tej części nie ograł jest to świetna okazja na nadrobienie zaległości. Nie wspomniałem jeszcze o cenie, ta jest dość wygórowana jak na reedycję, jednak jak wspomniałem, widać progres warstwy graficznej, zależy od gustu, ja uważam to za smakowity kąsek w dobie wydawania klasyków bez kiwnięcia przy nich palcem. Krótko i zwięźle podsumowując, jest dobrze, ale, że nie jest to prawdziwy remake, tylko dobrze i nic poza tym.
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Czy RE CV HD można kupić samo, czy koniecznie w komplecie z RE4 ?
Z góry dziękuje :rad3:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Możesz kupić oba tytuły oddzielnie ;) pozdr.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Bardzo dziękuje :)
Po prostu nie chce się złapać, bo co prawda obie gry są oddzielnie ale bez dopisku HD : /
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Sprawdź w opisie po prawej stronie i upewnisz się :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Właśnie nie ma tam takiej informacji, jest tylko opis gry :pff2:
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Raccoon, obie gry można kupić oddzielnie, gdyż sam kupiłem tylko jedną z nich, nie wiem jak jest z RE4, ale z tego co pamiętam, to w tytule ani opisie CV nie ma nic o HD, a jednak to ta wersja.
miloszja
Posty: 9
Rejestracja: pt 23 mar, 2012
Lokalizacja: Olszyn

Post autor: miloszja »

Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

miloszja pisze:A guzik, jest różnica.
http://www.furiagames360.org/wp-content ... /recod.jpg
To nieoficjalna okładka. Prawdziwa jest tu
http://www.covershut.com/covers/Residen ... -59058.jpg
Ostatnio zmieniony pn 30 cze, 2014 przez kamil12697, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”