Magiczna, nieograniczona zielona roślinka ;)

Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Magiczna, nieograniczona zielona roślinka ;)

Post autor: RON!N »

Oto sposób na uzyskanie nieskończonej zielonej roślinki w CV. Sztuczka działa na każdej znanej mi wersji gry (łącznie z wersji cyfrowych dostępnych chociażby na PSN).

Początek gry jest każdemu znany. Używany zapalniczki na strażniku. Od tego momentu NIE WOLNO nam niczego podnieść ani używać w menu!!! Wyjątkiem jest pistolet (tutaj jest cut-scenka więc nie mamy wyjścia aby go nie zabrać). Po spotkaniu ze Stave'em wchodzimy do kolejnej lokacji gdzie na drewnianej kładce znajdziemy roślinę. Podnosimy ją. I teraz magia. W menu koniecznie powinna znajdować następująca kolejność przedmiotów: czerwony manual, pistolet, roślina. Kiedy tak jest, przechodzimy na opcję FILE i czytamy jedyny dostępny dokument (wystarczy w niego wejść). W tym momencie czerwony manual znika, a roślina pojawia się w polu equipment. Opuszczamy menu postaci. Następnie wciskamy na padzie opcję strzelania i wówczas Claire powinna oddać tylko jeden strzał! Od tej pory roślinka która się znajduję w naszym ekwipunku nigdy się nie kończy.

Uwagi:
- Radzę nie mieszać roślinki innymi roślinami!
- Roślinkę można przekazać Chrisowi ;)

EDIT:
Sztuczka działa tylko z wersjami Resident Evil: Code Veronica X. Jeżeli ktoś ma Dreamcast'ową wersję gry, to niestety, ale w ekwipunku nie znajdzie czerwonego dokumentu który jest konieczny do tego szwindlu. Sprawdzone osobiście!
Ostatnio zmieniony pn 11 gru, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Zapomniałeś dodać funta kłaków i skrzydło nietoperza, a potem otworzyć Komnatę Tajemnic, ale bzdury... :D

A tak na serio, to podtwierdzam co napisał, na własne oczy widziałem to na zlocie, i niejeden przegrał piwo sądząc, że to niemożliwe...

Bardzo ciekawy patent, ułatwiający przejście gry :) Gdzie to znalazłeś? :P
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Myślałem, że znam cv na wylot, a tu takie coś :) Ciekawy patent, muszę kiedyś wypróbować. A dla czego nie radzisz mieszać roślinki? Straci ona swoje "magiczne właściwości"?
Edit: Zmieszanie roślinki uniemożliwia jej wielokrotne użycie :/
Ostatnio zmieniony sob 16 mar, 2013 przez Dimitri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nietendon
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 wrz, 2012
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: nietendon »

Nie, żebym nie wierzył na słowo, ale aż musiałem sprawdzić i rzeczywiście - patent działa (CVX na PS2). Też bym przegrał piwo. Ciekawe czy jest to błąd czy celowo zostawiona przez programistów furtka dla testerów czy kogoś ("wrzucimy tą niekończącą się roślinkę, i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadnie na to jak jej użyć").

Jeszcze bardziej ciekawe - ile takich niespodzianek jeszcze jest poukrywanych w starych Residentach. Veronica nagle z najtrudniejszej części stała się najłatwiejszą.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Otóż to, ciekawe czy w innych RE są też takie "kwiatki"... Z drugiej strony jednak, sceptycznie podchodzę do tego, aby jakikolwiek gracz sam to znalazł- po prostu, jeśli te czynności do wykonania są dokladnie w tej kolejności, i nie można jej zmienić, to nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadnie na to, żeby takie coś wykonać, a nawet jeśli już to zrobi przypadkiem, to raczej nie zauważy tego że pojawiła mu sie taka "zdobycz"- innymi słowy, podejrzewam, że takie właśnie informacje sa rozpowszechniane przez kogoś, kto brał udział w tworzeniu/testowaniu gry ;)

Teraz już bez problemu ukończę tę grę, nożem, a co :P
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Jeżeli chodzi o samo pochodzenie tego 'sposobu' to znalazłem go na YT u jakiegoś gościa. Nie wiem jak on na to wpadł ale to w tym momencie nie jest ważne :)

Oczywiście przedstawiony sposób nie działa tylko na roślinki ale również na inne przedmioty które znajdą się na odpowiednim miejscu w ekwipunku. Tego typu sytuacja nazywa się bug'iem, lub jak kto woli nieoczekiwanym działaniem programu. Jednym słowem, z punktu widzenia programisty, w momencie odczytania książeczki z menu FILE przedmiot znika i wszystkie pozostałem przedmioty przesuwają się o jedno miejsce. Programiści założyli że roślina nie powinna znajdować się w tym miejscu podczas normalnej rozgrywki i taka sytuacja nigdy nie powinna zajść. Niestety, ktoś się pomylił. Pisałem że nie tylko roślinka tak reaguje. Zobaczcie co się stanie jeżeli zamiast rośliny weźmiemy amunicję do pistoletu. Claire nie będzie przeładowywała broni. Ba! Jeżeli ktoś jest ostrym zawodnikiem niech zrobi tę samą sztuczkę ze bełtami do kuszy. Nazbiera sporą ilość amunicji a kiedy trafi się mu wybuchający pocisk ilość tego lepszego będzie równa tych normalnych.

Padło pytanie, kto wiedział że taka sztuczka jest możliwa. Powiedzmy że ktoś, kto przechodził CV tylko nożem (a przecież są tacy maniacy) odkrył ten przypadek. Nie jest to aż takie trudne zważywszy że to praktycznie sam początek gry. Bardziej mnie zawsze zastanawiało skąd ktoś wiedział, że należy 50 razy przeszukać biurko Weskera w RE2 :D

PS. Informacje o mixowaniu roślinki nie zostały przezemnie sprawdzone, dlatego napisałem że nie zalecam tego robić ;) (bo po co skoro można z 3 razy dać USE i po problemie)
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

[RONIN] pisze:(...)
Padło pytanie, kto wiedział że taka sztuczka jest możliwa. Powiedzmy że ktoś, kto przechodził CV tylko nożem (a przecież są tacy maniacy) odkrył ten przypadek. Nie jest to aż takie trudne zważywszy że to praktycznie sam początek gry. Bardziej mnie zawsze zastanawiało skąd ktoś wiedział, że należy 50 razy przeszukać biurko Weskera w RE2 :D
(...)
Co do biurka Weskera, to przy każdym przeszukaniu był komunikat bodajże treści że "tam coś musi być!", co sugerowało by kopać dalej, no ale nie gadamy tu o RE2 ;)

A aby dostać roślinkę, piszesz że trzeba strzelić jako Claire jeden raz- więc po co ktoś, kto przechodzi grę nożem, miałby używać pistoletu? :P
Awatar użytkownika
nietendon
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 wrz, 2012
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: nietendon »

Maestro pisze:po co ktoś, kto przechodzi grę nożem, miałby używać pistoletu? :P
Z ciekawości, bo wtedy nie pistolet a roślinka jest w polu "equipment", co nie jest codziennym widokiem.
Awatar użytkownika
Komura
Posty: 65
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Komura »

[RONIN] pisze:Bardziej mnie zawsze zastanawiało skąd ktoś wiedział, że należy 50 razy przeszukać biurko Weskera w RE2 :D
Mnie tam bardziej zadziwił w RE2 ten magazynek za posągiem z rubinem, bo o ukrytym filmie w biurku można doczytać w przeróżnych solucjach na rangę S. :rad6:
No dobra, ale to tak na marginesie, by nie zbaczać z tematu. Jak będę miał trochę więcej czasu to sam się tym faktem z roślinką pobawię. :D
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 przez Komura, łącznie zmieniany 1 raz.
"It's up to us to take out Umbrella...!"
Steam: Komurka696
PSN: Komurka696_PL
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Patriota_1988 »

Powiem tak połączyć można trzy roślinki,a dopiero później przez file odczytać manual playing i mamy nieskończoną miksturę z trzech roślinek :) :rad5:
Ostatnio zmieniony pt 31 maja, 2013 przez Patriota_1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Patriota_1988 pisze:Powiem tak połączyć można trzy roślinki,a dopiero później przez file odczytać manual playing i mamy nieskończoną miksturę z trzech roślinek :) :rad5:
Dzięki za info. Nie testowałem tego dla więcej niż jednej. Dzięki temu przyśpieszamy leczenie postaci ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Czy ów sposób działa w wersji HD?

Edit: -Sprawdziłem, działa.
Ostatnio zmieniony pn 24 lut, 2014 przez 2n01z, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

W temacie magicznych sztuczek w CV okazuje się, że nie tylko zielona roślinka zaskakuje.
Istnieje sposób, aby ominąć detektor metalu, dzięki czemu można złoty emblemat wynieść bez potrzeby wytorzenia kopii. Instruktarz w filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=juNmAP90A64

Spoiler!
Ostatnio zmieniony sob 11 lis, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Hehe a już myślałem, że na końcu się uda a tu zonk :) swoją drogą po obejrzeniu tego filmiku znów mi się klimat udzielił, kurde to jest naprawdę świetna odsłona.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Recoil potwierdza :smiech3: .
Sam ograłem ją tylko raz. Kiedyś planuje kupić zaległe Origins, ReV2 i ReVII(GOTY), i zrobić maraton całej serii. To chyba jedyna możliwość żebym do tego wrócił, albo raczej jedyny powód.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Hehe a już myślałem, że na końcu się uda a tu zonk :) swoją drogą po obejrzeniu tego filmiku znów mi się klimat udzielił, kurde to jest naprawdę świetna odsłona.
Jakby zadziałało użycie złotego medalionu na drzwiach, to by znaczyło, że programiści w jakiś sposób pierwotnie plonowali jego użycie w tym miejscu. Zaskakuje mnie jednak fakt, że gra została 'zabezpieczona' przed takim numerem, wyświetleniem stosownego komunikatu.
Tu pytanie. Wiedzieli że nie są w 100% w stanie poprawnie obsłużyć kolizji z bramką metalu i dlatego zabezpieczyli ten kawałek kodu? Czy, zrobili to na wszelki wypadek, gdyby ktoś jednak znalazł sposób na przyniesienie tego przedmiotu do drzwi sposobem którego samego nie znają :)

Tak czy siak, fajna ciekawostka :smiech1:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Maratony uwielbiałem kiedyś robić co roku w okolicach marca, od ostatniego mineło już prawie dwa lata. Teraz biblioteka jest pokaźna więć machnę niedługo swój maraton, najbardziej właśnie mam ochotę na CV bo przypomina mi czasy PS2 a potem polowanie na wersję GCN oraz outbreaki.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Maratony uwielbiałem kiedyś robić co roku w okolicach marca, od ostatniego mineło już prawie dwa lata. Teraz biblioteka jest pokaźna więć machnę niedługo swój maraton, najbardziej właśnie mam ochotę na CV bo przypomina mi czasy PS2 a potem polowanie na wersję GCN oraz outbreaki.
Ja ostatnio sobie pogrywałem w CV'kę na PS4. Niezbyt idealna to wersja ale gra się nie najgorzej.
Mnie CV zawsze się podobała :) Jak tylko wpadnie w moje ręce Dreamcast, chętnie ogram jeszcze pierwotną wersję (bez "X"a).
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ja pomyślałem o tym tylko dlatego że mam kilka części na stanie. Te najnowsze i tak kupię, Re4 na 100% na PS4 też, 5 i...6 w promocji. Tak naprawdę tylko z CV właśnie jest problem, ale zawsze mogę liczyć na jakąś dobrą promocję.

by Mojito: Nie zmieniajcie tematu :)
Ostatnio zmieniony śr 29 lis, 2017 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mały upgrade :rad10:

W wersji bez "X" czyli pierwotna wersja na Dream'a, sztuczka nie działa.
Nie ma czerwonego dokumentu w ekwipunku :D
Ostatnio zmieniony pn 11 gru, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”