Code Veronica PS4

Be Real
Posty: 18
Rejestracja: pn 27 lis, 2017
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Be Real »

Również bym się cieszył, po swietnym REmake i zero chciałbym czegos takiego wlasnie w przypadku RE2make, RE3make i CV i byłoby idealnie :D
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Capcom mógłby wzorem Assassynów wydawać co rok nowego rimejka :D taka akcja byłaby opłacalna. Przykładowo w tym roku RE0 a w kolejnym RE1 (tak mówię tu o rimejkach wersji z GC bo te już też są stare)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Be Real
Posty: 18
Rejestracja: pn 27 lis, 2017
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Be Real »

Ludzie w naszym wieku na całym świecie myśle że łyknęliby te tytuły
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Jeśli wspomniasz o kolejności, to pierwsze poszło by Re3 (o czym marzę).
Nawet ktoś kto pracował przy tej części wyraził chęć na coś takiego, i mówił że ma pomysł.
Zresztą jest to nawet bardzo realne (pod warunkiem że drugi REmake się uda), będą mieli całą trylogie.
I właśnie zawsze mnie zastanawiało, co dalej? Czy seria jeszcze dostanie jakikolwiek remake? Co by miało być następne?
Wiecie, można gdybać, ale zobaczycie po ilu latach wychodzi dopiero drugi projekt. Ile lat zajmie stworzenie kolejnego?
Be Real
Posty: 18
Rejestracja: pn 27 lis, 2017
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Be Real »

Oby RE2make był podobny do pierwszej częsci wraz ze sterowaniem a myślę, że wówczas przyjmie się świetnie. A wtedy już czekamy na kolejne części i myślę, że zarówno RE3 jak i CV zasługują na swoje remaki.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Capcom może pójść za ciosem.
Obawy mogą rodzić plotki które sugerują jakoby gra miała być bardziej w stylu Re4 (czy klimatycznych Revelations jak kto woli), w co niestety mogę uwierzyć.
Nie mówię że wtedy gra byłaby zła, co więcej, pewnie by mi się podobała. Nie zmienia to faktu że raczej nie na to wszyscy czekali.
Be Real
Posty: 18
Rejestracja: pn 27 lis, 2017
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Be Real »

Nie twierdzę, że gra byłaby nieudana, natomiast uważam, że powinni wydac go jednak w wersji klasycznej tak jak uczynili to z REmake i zero. Zresztą, te gry się przyjęły co powinno byc samo w sobie znaczące przy tworzeniu kolejnej, wyczekiwanej przez fanów serii odsłony
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Szczerze? Wystarczyłaby mi przeportowana wersja HD z PS3 na PC, jako bonus jakiś dodatkowy tryb, ewentualnie parę strojów, trofea i mamy gotowy port. Taki zabieg nie zająłby dużo czasu (maksymalnie rok), a zadowoliłby fanów serii.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »


Capcom mógłby wzorem Assassynów wydawać co rok nowego rimejka taka akcja byłaby opłacalna. Przykładowo w tym roku RE0 a w kolejnym RE1 (tak mówię tu o rimejkach wersji z GC bo te już też są stare)
Naprawdę byś tak chciał? Wiesz jakby to poszło po jakości?
Taki zabieg nie zająłby dużo czasu (maksymalnie rok), a zadowoliłby fanów serii.


Bynajmniej. :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dlaczego miałoby pójść po jakości? Poprzednie rimejki nie robili wcale dłużej a teraz mając całą bazę trwałoby to maks rok. Te gry były krótkie i czasu dużo nie potrzebują. Przecież z Remake 2 przedłużają ile wlezie (pewnie z racji DmC5)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Stwierdzam, że nie do końca jest tak jak piszecie...


Stworzenie takiego REmaka przykładowo RE3, to nie tylko wzięcie fabuły z oryginalnej części gry i wstrzyknięcie jej do gry z lepszą grafiką itd. Właśnie dlatego że gra w takiej formie jest za krótka nie mogą tego tak zrobić. Tytuł byłby zbyt mały dla pudełek i zbyt ambitny tylko dla cyfrówek.

2xAss'y to same w sobie "duże" tytuły które tylko są portowane na kolejne platformy.

Na RE2 REmake czekamy tak długo a nawet nie ma jednego screena o trailerze nie wspominając.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Capcom potrafi dać tego pierwszego screena naprawdę niedługo przed premierą. Pamiętacie Re6? Wszystko poszło niesamowicie szybko.
Tak jak kiedyś pisałem, 2017 to rok ReVII i nie chcą odwracać od niego uwagi, przynajmniej do premiery ostatniego DLC.
Wtedy mogą sypać o REmake 2 ile się da, a 2018 będzie najpewniej jego rokiem. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, czy marka Re ma obecnie cokolwiek poza nowymremake'em? Ani filmów, ani innych gier, ani nic. Muszą to zaprezentować.

RONIN dobrze mówi. Zrobienie nowego remake'u to pod żadnym pozorem mało roboty. To w 100% gra robiona od nowa, nie żaden remaster. Nie wykorzystają przecież nic z orginału, a na dodatek muszą dostosować wydarzenia i fabułę do nowej wersji, bo nie może to być jak w oryginale.
Może nie do końca na temat, ale jako ciekawostka, orginalny remake z którym wg. niektórych nie było tyle roboty, wedle słów Mikamiego był w 90% nową grą, nie mówiąc o tym że cała była robiona od zera.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

PSKING pisze:wedle słów Mikamiego był w 90% nową grą, nie mówiąc o tym że cała była robiona od zera.
Swoją drogą, jakby faktycznie Remake był tylko RE przepakowanym do nowego silnika, ta gra by była żałosna :) Taki Deadly Silence, którego uważam prywatnie za specyficzny remaster, posiadał ułamek udogodnień (wypisywałem ostatnio o tym masę więc sorki, ale nie będę się powtarzał :D) z Remake, a poprawił mechanikę rozgrywki kolosalnie.

Nie ma co gdybać. Jak wyjdzie RE2 Remake, minie kolejne pokolenia a z pewnością generacja konsol zanim zobaczymy kolejny odświeżony tytuł. Marzy mi się Outbreak..... File 3 :okulary3:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Outbreak swego czasu prezentował się jako jedne z gorszych Re. Teraz patrząc na te wynalazki jak Umbrela Corps to prezentował o niebo lepszą jakość, nawet jeśli miała to być gra do multi.

Tak jak mówisz, i ja mówiłem. Remake CV ukaże się najszybciej na PS7. Dlatego też nie wierzę że Capcom będzie robił niewiadomeo ile odnowionych gier, niewiadomo kiedy, skoro tak naprawdę specjalnie się tym nie zajmują. Pierwszy i drugi remake dzielić będzie najpewniej 15 lat, więc litości.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jak można uznawać Outbreak za jednego z najgorszych rezydentów, jednocześnie uważając cv za jednego z lepszych? JAK? :szok1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Jednego z gorszych tamtych czasów. Bez multi w które nigdy nie zagrałem, miałeś powolną grę z ociężałą mechaniką, z pomocnikami z inteligencją pawianów, gdzie musiałeś wielokrotnie przechodzić te same scenariusze, żeby farmić punkty na inne scenariusze i inne dodatki.
Mnie się podobało, innym bywalcom forum się podobało, ale dlatego że to gra dla fanów. Jako gra sama w sobie nie była najwyższych lotów. Jeszcze pamiętam kiepskie rozłożenie kamer jako minus w recenzjach.

A CV? Mów o tym tytule co chcesz, ale to poprostu dobrze zrobiona gra, oceniona sporo wyżej niż taki Re3 co mnie boli, z nietypową jak na serię fabułą i klimatem (w zero nie grałem, a tam rzekomo jest podobnie).
Tak naprawdę jedyny naprawdę poważny minus z mojej strony, to zabieg że trzeba było zostawić bronie Chrisowi, mimo że nie miałeś o tym pojęcia. Przyznaję że grałem z poradnikiem, i to mnie uratowało.

Bardziej narzekać można na Re6 które w przeciwieństwie do CV miało wiele widocznych problemów.
Ostatnio zmieniony czw 30 lis, 2017 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Outbreak to przykład gry (oczywiście wersja EU), która w zasadzie nie wiadomo po co trafiła na ten rynek. Brak online, do którego w zasadzie była stworzona, ograniczała się tylko do wcześniej wspomnianego grindu i grania dla fabuły. Sterowanie i wnerwiające makabrycznie loadingi. Ale fani byli zainteresowani. Ciut lepiej się ma sytuacja z File#2 ale z tego co pamiętam trafiła w czasach kiedy Internet w domu to było marzenie więc zabawa sprowadzała się do tego samego co pierwsza część. Gdyby powstało File#3, z dzisiejszą infrastrukturą sieciową i technologią, mogłaby powstać naprawdę wyczesana gra, tylko że ludzie już nie Ci :D

Co do CV. Nie wiem jak można nie lubi tej części. No ale ja nie lubię szpinaku a inni by tylko to jedli. W moim odczuciu, jedyną 'złą' cechą CVki jest... nic :D Jak słyszę tą melodię to rozklejam się. Wspomnienia młodzieńczych lat :placz1:
Ostatnio zmieniony czw 30 lis, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Gdy powstał file#2 to raczej internet nie był niczym nadzwyczajnym (serio, w 2005r.?).
To bardziej kwestia że mało kto wogóle myślał o graniu przez neta.
Jako gra sama w sobie była średnia. Może nawet bardzo?
Dla fanów była to fajna gierka w świecie Re.
Czytałem kiedyś że założeniem Outbreak'a było to by poczuć się jak cywil podczas epidemi w Raccoon. Tym większy sens ma to x multi.
I tym bardzej, to pokazuje że to była gra dla fanów.
No bo nawet jeśli do Re 4/6/VII przysiadali nowicjusze, tak tutaj, przy tak średnio zrobionej grze, niedzielny gracz miał to wszystko w pupie.

CV był poprostu dobrze zrobioną grą, i nie ma się czego czepiać (jak dla mnie łatwiej przysiąść do niego niż do Outbreak'ów), ale przyznaję że nawet dla mnie średnia ocen chyba wynosząca 90% to przesada. Nie uważam by na tyle zasłużyła. Nie była w żaden sposób innowacyjna ani nic.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Przy File 2 spędziłem sporo czasu online (pozdro user Capcom ;)) i jak najbardziej taka forma grania mi odpowiadała, wtedy scenariusze jechało się na Nightmare co raczej w pojednkę grając było nie wykonalne.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Czy warto kupić Resident Evil Code Veronica na PS4?
Resident Evil rządzi!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”