Komentarze do newsów

Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

W czołówce RE3 widzimy, że to UBCS dostaje od zombi, samo USS dostało tylko od Birkina w podziemiach, ale i tak widać, że oberwała od Birkina, tylko jedna grupa, ta od Hunka. Grupa Vectora, to osobna grupa, choć nie wiem, co na filmiku z nimi robi Hunk, prawdopodobnie przyłączył się do grupy Vectora na chwile. W zasadzie, jeżeli ze wszystkich na koniec gry, w single player pozostanie, tylko grupa Vectora, to można powiedzieć, że nie zepsuli gry. Można się jednak spodziewać, że nie przyłożyli się, żeby wszystko było uzasadnione.

Jak kilka osób wspomniało, sztuczna inteligencja, fakt, szwankuję. Ten ktoś, kto grał Berthą, normalnie sobie biega, prawie się nie chowa, a przeciwnicy sami się wystawiają na odstrzał (kto wie, może zostali zarażeni i umysłowo zaczynają się przezombinaczać).
Ostatnio zmieniony śr 01 lut, 2012 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

http://www.youtube.com/watch?v=FLNt_LCn9CA

Czy Harley to nie czasem Marcus Fenix alias Bender??
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Jak się patrzy na Ten trailer, to to jedno wielkie Tratatatata. Próżno szukać klimatu Raccon City. USS miało zdobyć wirusy, sprzątać po Umbrelli, ale czy to oznacza, że muszą w zasadzie atakować UBCS, które też jest od Umbrelli ? Wystarczyło by się przecież przedstawić im wszystkim i wyjaśnić, co tam robią np. "Jesteśmy oddziałem USS umbrelli, nasza misja jest tajna", coś jak FBI. Przecież FBI nie zabija każdego napotkanego policjanta, tylko mówi, że to "Nie wasz biznes, spadajcie, my tu to FBI, róbcie swoje, a my swoje.". Tak to by mogło wyglądać, sensowniej i logiczniej, ale komuś się widziało, że jak sprzątanie po umbrelli, to już trzeba wyciąć w pień nawet najemników umbreli.

Ja osobiście nie widzę swojej przyszłości grając z ludźmi w to. Wiadomo, że grali by maniacy strzelanek, co to cie zastrzelą, jak tylko wysuniesz głowę o centymetr za ściany, a ty nie będzie człowieku wiedział nawet skąd padł strzał. Już samo przetrwanie na planszy 5 minut z takimi graczami ociera się o survival horror. A tak naprawdę, ktoś taki jak ja, kto potrafi strzelać do (nie ma się co oszukiwać) wpół inteligentnych hiszpanów, potworków i zombii, może jedynie spróbować uciekać i przetrwać, jak najdłużej. Odganiając się od zombii, unikając kul, ktoś nie potrafiący się odnaleźć w strzelankach sieciowych może co najwyżej tyle i to jest przykre, że ta gra wygląda na grę nie dla wszystkich, a już na pewno dyskryminuje fana horroru.

[ Dodano: 02 Lut 2012 17:01 ]
A widział ktoś to ?
http://www.youtube.com/watch?v=CvB9cYSy ... re=related
Ostatnio zmieniony czw 02 lut, 2012 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

r123x pisze:A widział ktoś to ?
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mnie już wystarczy materiałów z tej gry, zobaczyłem materiał z gameplay'a w trakcie walki z Nemesisem i mi wszystko opadło - minigun jak z RE: Apocalypse? Poza tym jakoś nie przypominam sobie by Nemek był kiedykolwiek tak niemrawy jak tutaj. To już za wiele....
Polken
Posty: 56
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Polken »

Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

Przeczytałem i podtrzymuje że gra to będzie porażka.
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Co do gameplayu z Nemesisem...
Jak można po raz któryś raz z rzędu zepsuć mu głos tak jak w Umbrella Chronicles!? Jakby ten z Re3 nie był zajefajny!?
Być może do miniguna bym nic nie miał bo w końcu jak umiał obsługiwać bazooke to dlaczego nie miniguna, ale żeby Nemesis po prostu z nim stał i zbierał strzały na klate to była dla mnie przesada. Jak można z przeciwnika który zaskakiwał nas na każdym kroku, ganiał za nami, straszył, zabijał, był szybki i silny zrobić kompletne drewno, właściwie to nemkowi brakuje już tylko kartki z napisem "strzelaj tutaj bo ja i tak będę stał i czekał aż mnie zastrzelisz".

Po tylu latach żałuje że kiedykolwiek kupiłem oryginalny egzemplarz RE4 i przyczyniłem się do tych zmian w Residencie.
Z drugiej strony chcieliśmy zombie i w końcu w operation raccon city mamy zombie, przyjemność spotkania Mr.X, Birkina i Nemesisa w bardziej pokręcony sposób niż wcześniej.
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

No niestety to co zrobili z Nemezisem w Raccon City to już przesada......typ stoi jak cep i pruje z miniganna...masakra mam tylko cicha nadzieje że będzie z nim jeszcze więcej potyczek i nie będą wyglądać tak jak ta pokazana na tym trailerze. :pff2:
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Rozczaruję was, ale Nemezis z RE3 był ogólnie powolny, zwłaszcza, gdy szedł. Jego ciosy były umiarkowanie szybkie i wbrew temu, co piszecie, to przecież brał strzały Jill na klatę i nie robił uników. W żaden sposób nie zaskakiwał swoimi atakami, co najwyżej zaskakiwało to, co on robi w jakiejś lokacji, kiedy był dopiero co dwie lokacje wcześniej.

Gra nie będzie komercyjną porażką. Myślę, że świetnie się sprzeda. Pewnie sam ją kupię, nawet jeżeli jestem fatalny w strzelanki, to z chęcią posterowałbym sobie Vectorem, albo Hectorem, którym można taranować zombii.

Zapomnijcie o starym Residencie, skończył się zaraz z RE3, teraz tylko Revelation wnosi odrobinę grozy. Nie rozpaczajcie jednak, według mnie i tak lepiej pobiegać po Raccon City i strzelać, niż biegać po ruinach zapomnianych cywilizacji, czy hiszpańskich zamkach.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

r123x pisze:Rozczaruję was, ale Nemezis z RE3 był ogólnie powolny, zwłaszcza, gdy szedł. Jego ciosy były umiarkowanie szybkie i wbrew temu, co piszecie, to przecież brał strzały Jill na klatę i nie robił uników. W żaden sposób nie zaskakiwał swoimi atakami, co najwyżej zaskakiwało to, co on robi w jakiejś lokacji, kiedy był dopiero co dwie lokacje wcześniej.

Gra nie będzie komercyjną porażką. Myślę, że świetnie się sprzeda. Pewnie sam ją kupię, nawet jeżeli jestem fatalny w strzelanki, to z chęcią posterowałbym sobie Vectorem, albo Hectorem, którym można taranować zombii.

Zapomnijcie o starym Residencie, skończył się zaraz z RE3, teraz tylko Revelation wnosi odrobinę grozy. Nie rozpaczajcie jednak, według mnie i tak lepiej pobiegać po Raccon City i strzelać, niż biegać po ruinach zapomnianych cywilizacji, czy hiszpańskich zamkach.


Bolą mnie wypowiedzi typu że RE zakończył się na NEMESIS-ie , A Outbreaki ?? Moim zdaniem świetna residentowa formułka podana z oczu ludzi którzy znaleźli się w złym miejscu o złym czasie .

Recoil: Ale to juz zupełnie inna historia ;)
Ostatnio zmieniony ndz 05 lut, 2012 przez euroo, łącznie zmieniany 1 raz.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

r123x pisze:Rozczaruję was, ale Nemezis z RE3 był ogólnie powolny, zwłaszcza, gdy szedł. Jego ciosy były umiarkowanie szybkie i wbrew temu, co piszecie, to przecież brał strzały Jill na klatę i nie robił uników. W żaden sposób nie zaskakiwał swoimi atakami, co najwyżej zaskakiwało to, co on robi w jakiejś lokacji, kiedy był dopiero co dwie lokacje wcześniej.
Jasne, ale o ile wiem Nemek generalnie preferował też bieg i był w tymże szybszy od postaci kierowanej przez gracza ;) Pewnie, jego atutem było pojawienie się z zaskoczenia i zdarzały mu się powolniejsze manewry, ale z moich osobistych doświadczeń z grą nigdy nie zauważyłem by walka z nim była tak bardzo statyczna jak ta w ORC. Ach no i jak można było usłyszeć w najnowszym filmiku ( na tym który skupiał się na nawiązaniach do poprzednich części) głos Nemesis'a kiedy krzyczy "STARS" jest również kompletnie skaszaniony, już nawet nie brzmi jak potwór :/
Wierz mi, różnica między Nemkiem w RE3 a ORC jest duża i to na niekorzyść ORC, oczywiście ten materiał z walki to skrót więc być może Nemek nie stoi tak przez całą walkę tylko jest bardziej ruchliwy, ale jeśli nie....cóż, fail.

r123x pisze:Myślę, że świetnie się sprzeda.
Gry akcji ogółem cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza jeśli są stosunkowo przystępne pod względem rozgrywki, więc pewnie masz rację. Kwestia tego jakiej tak naprawdę jakości jest sama gra. Osobiście to odpuszczam sobie tą część....tfu! tą grę tak samo jak RE5 :P
r123x pisze:Nie rozpaczajcie jednak, według mnie i tak lepiej pobiegać po Raccon City i strzelać, niż biegać po ruinach zapomnianych cywilizacji, czy hiszpańskich zamkach.
Problem w tym że sposób wykonania ORC i np: RE5 tak czy owak jest z grubsza podobny, jeżeli rozłożymy ogólną rozgrywkę na czynniki pierwsze. Raccoon City czy nie, jeżeli rozgrywka jest nastawiona na hurtową kasację (pomijając jakieś konkretne misje) to niestety jest to tylko wędrówka po bardziej lub mniej znajomych lokacjach i resztę można traktować w formie easter egg'ów. Oczywiście to zawsze miłe zobaczyć znajome/klasyczne środowisko w tym wypadku wygląda to jedynie na drobny smaczek który co nieco przewyższa buszowanie po skąpanej słońcem Afryce. Przypomnijmy sobie "mod" (tak naprawdę zabawa pracą kamery w co-op'ie ;)) do RE5 gdzie ujęcia wyglądały jak te z klasycznych residentów, dzięki temu zabiegowi środowisko w którym rozgrywała się gra od razu zyskało na klimacie ;)
Ostatnio zmieniony pn 06 lut, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Nie rozkładaj niczego na czynniki pierwsze, tylko enjoyuj herbatkę. Raccon City, zombii, Lickery w ilościach hurtowych, oraz tyranty od T-002 po Nemesisa, USS, UBCS, to wszystko góruje nad hiszpanami i murzynami z kijuju. Fajne smaczki, jak na grę, która nie ma być horrorem. Nie wiem czego oczekujesz po grze o której wszyscy wiedza, że nie będzie horrorem.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

r123x pisze:, tylko enjoyuj herbatkę
"enjoyuj'ę" herbatkę tylko na najwyższym poziomie, byle czym się nie zadowalam :P

A czego oczekuję? Hmm w zasadzie niewiele, jedynie tego że kiedy sięgnę po grę z napisem "Resident Evil" na okładce, nie okaże się nagle że po odpaleniu jej mam tak naprawdę Gears of War/Time Crisis (albo kto wie co jeszcze) tyle że z zombiakami ;) Proste prawda?
Ostatnio zmieniony wt 07 lut, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Ja chyba odpuszcze sobie tą grę po tym jak dowiedziałem się że nie będzie miała split-screen.
W sumie gdyby nie split to bym w re5 nawet nie zagrał. Mam sąsiada, który również jest fanem sagi Resident Evil i było by miło razem z nim wrócić do Raccon City.
Nie rozumiem czemu twórcy Socomów robią problem z dodaniem do gry split screena, przecież Operation Raccon City ma się opierać głównie na współpracy, grafika jest na poziomie Left4Dead więc chyba nie ma tu mowy o problemach technicznych typu "sprzęt by nie dociągał".
Zobaczymy może odkurzę swojego starego zbanowanego x360 i jeżeli gra mi się spodoba to kupię ją na ps3 i może pogram z niektórymi forumowiczami :)
xTorres17
Posty: 18
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: xTorres17 »

Czy wiadomo już może kiedy RE:ORC wyjdzie na PC?
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

xTorres17 pisze:Czy wiadomo już może kiedy RE:ORC wyjdzie na PC?
W marcu, bodajże 20'ego.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Alucard pisze:W marcu, bodajże 20'ego.
Skąd masz takie info :)?

Data wydania ORC na PCta jest wg moich wiadomości nieznana.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

Deus Ex pisze:
Alucard pisze:W marcu, bodajże 20'ego.
Skąd masz takie info :)?

Data wydania ORC na PCta jest wg moich wiadomości nieznana.
Faktycznie, sprawdziłem dokładniej i wiadomo tylko że będzie w tym roku. Nigdy więcej z gry-online nie będę czerpał informacji na ten temat :D. Szkoda, bo do tej pory żyłem w przekonaniu że premiera będzie równo z konsolowymi. No nic, najwyraźniej ogram trochę później tę pozycję bo 200 zł na te abominację marki na pewno nie wydam :D.
Ostatnio zmieniony czw 09 lut, 2012 przez Alucard, łącznie zmieniany 1 raz.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Deus Ex pisze:Skąd masz takie info :) ?

Data wydania ORC na PCta jest wg moich wiadomości nieznana.
Nawet Cenega nie podała konkretnego dnia premiery ORC na PS3 i X360, tylko jest informacja, że będzie w marcu. Co do wersji PC, to w katalogu gier jest zaznaczone, że w 2012 roku, ale jak będzie, to tego nikt nie wie...
Alucard pisze: No nic, najwyraźniej ogram trochę później tę pozycję bo 200 zł na te abominację marki na pewno nie wydam :D .
Kwestia gustu i podejścia do tego tytułu... Choć 199zł to faktycznie przegięcie, bo już RE: Revelations można było kupić taniej w dniu premiery na 3DS'a.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

xTorres17 pisze:Czy wiadomo już może kiedy RE:ORC wyjdzie na PC?
Twórcy w jednym z wywiadów (nie pamiętam którym) powiedzieli, że tak jak w przypadku RE5, wersja PC pojawi się do pół roku po premierze konsolowej (prawdopodobny jest wrzesień).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Operation Raccoon City”