Komentarze do newsów

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Komentarze do newsów

Post autor: Nemesis US »

Od dłuższego czasu w Sieci krążyły plotki o nowym projekcie tworzonym spod szyldu marki RE przez ekipę odpowiedzialną za SOCOM'a. Plotki na szczęści okazały się prawdziwe.

http://www.ppe.pl/news-6610-Resident_Ev ... _City.html

Resident Evil: Operations Raccoon City będzie nastawione na rozgrywkę w multiplayer, dla czterech graczy. Developer obiecuje nowych bohaterów, z których każdy będzie się wyróżniał unikalnym zdolnościami. Ponadto nie zabraknie postaci doskonale znanych z poprzednich odsłon serii. Fabularnie akcja przeniesie nas do 1998 roku.

W zależności od tego ile XP uda nam się zdobyć podczas rozgrywki to odpowiednio wyposażymy naszego bohatera. Jednym słowem, szykuje nam się porządny sieciowy RE, powracający do Raccoon City. Taki RE Oubreak nowej generacji. Za produkcję gry odpowiada studio Slant Six Games (SOCOM Confrontation).

Premiera gry wstępnie została zaplanowana pod koniec roku na PS3 i X360


Co o tym myślicie? Dla mnie bomba!
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 4 razy.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Nemesis US pisze:Co o tym myślicie?
Ja tak naprawdę sam nie wiem, co o tym myśleć. Z jednej strony fajnie, że znów wrócimy do Raccoon, zombie itp. Z drugiej zaś boję się przede wszystkim o stronę fabularną (zazwyczaj w sieciowych shooterach, ten element jest zaniedbywany).
Nemesis US pisze:Taki RE Oubreak nowej generacji.
Takiego sformułowania, raczej bym nie użył (chyba, że w Outbreak'ach strzelaliśmy do ludzi). Teraz po raz pierwszy wcielimy się w tych "złych". I znów wolałbym, by gracz wcielał się w policjanta R.P.D, reporterkę, barmana, strażaka, sprzątaczkę czy innego hydraulika (budowało to w pewien sposób klimat).

Jednak czekam na kolejne informacje (i przede wszystkim trailer oraz obiecane skany).
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Chris93 do wyboru będą dwie drużyny: dobra i zła (counter strike?).

Mnie osobiście fakt tworzenia strzelanki w uniwersum RE jakoś średnio się podoba. Może zmienię zdanie jak zobaczę grę w akcji.
Ostatnio zmieniony sob 26 mar, 2011 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Chris93 narzekasz na RE, nie poznaję Cię :rad4: :rad4:

Oczywiście, że to wszystko fajnie brzmi na papierku, C jak zwykle nakręca, że bedzie SWEETaśnie.
Czekam na jakieś skriny/gajmpleje/demko. Przede wszystkim na demko.
---->www.pajacyk.pl<----
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

pinek pisze: Chris93 narzekasz na RE, nie poznaję Cię :rad4: :rad4:
Kiedyś musi być ten pierwszy raz ;). Jak już pisałem najbardziej boję się kwestii fabularnej.
Szakal pisze:Chris93 do wyboru będą dwie drużyny: dobra i zła (counter strike?).
Czyżby strona fabularna była różna dla tych drużyn, czy w "singlu" wcielimy się jeszcze w kogoś innego (albo tylko w USS). Nie podoba mi się jeszcze to, że będziemy mogli zabić np. takiego Leona. Przecież będzie to ingerencja w stworzone już uniwersum (a wtedy nie będziemy mogli brać tego tytułu na poważnie, jeśli znów idzie o fabułę).
Ostatnio zmieniony sob 26 mar, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

W tej grze nie należy spodziewać się powiązań do dotychczasowej fabuły. Ta gra bardziej będzie turniejem. Wg zapowiedzi nie wystąpi żadna znana postać. Wyobrażam to sobie jako walkę szabrowników z policjantami.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Akurat tutaj developer obiecuje, że podczas rozgrywki napotkamy znanych bohaterów i będziemy mieli wpływ na wydarzenia z poprzednich odsłon (!).
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Obiecanki cacanki. Mało razy już C obiecywał cuda...?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Zapowiada się co najwyżej średniak, takie połączenie Left 4 Dead i Dead Rising, a nawet Lost Planet 2 (tutaj chyba najbardziej działanie w teamie), gdzie kilku typów będzie sobie na pkt zabijać zombiaki. Nie przekonuje mnie w ogóle developer (beznadziejny Socom), do tego znowu rozgrywka nastawiona na multi. A jak będę chciał pograć samemu, to co, znowu mam się męczyć z botami? Jeśli ktoś tęskni za starym RE i jedzie po czwórce/piątce, to nie znajdzie tutaj niczego, pomimo tego, że będą zombiaki i Raccoon City, bo to będzie arcade shooter.

Obecnie jestem bardzo sceptycznie nastawiony, bo po tym co zapowiadają widzę właśnie kopię Lost Planet 2 (słaby single player, głupie boty, tylko walki z bossami były fajne) z zombiakami.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Nemesis US pisze: będziemy mieli wpływ na wydarzenia z poprzednich odsłon (!).
Może ja czegoś nie rozumiem ale jak sobie wyobrażasz wpływ na wydarzenia, które miały już miejsce ?
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Chris93 pisze: Jak już pisałem najbardziej boję się kwestii fabularnej.
Myślę, że ta gra będzie pozbawiona fabuły :rad4: tzn coś tam wymyślą, ale raczej bez fajerwerków.

Tak sobie ostatnio myślę, że C coś za bardzo dąży do tego, żeby zrobić z RE FPSa. W nowych mercach będzie widok z "oczu", teraz też FPS. Zaczyna się robić jakieś CoD z serii.

Co do samej gry, to poziom akcji może być bardzo dobry. Tytuł wstępnie wpisany na listę zakupów.

Finka pisze:
Nemesis US pisze: będziemy mieli wpływ na wydarzenia z poprzednich odsłon (!).
Może ja czegoś nie rozumiem ale jak sobie wyobrażasz wpływ na wydarzenia, które miały już miejsce ?
Chyba wiem, o co chodzi.
Owszem to wszystko już miało miejsce, ale grając w gre to wszystko będzie działo się w "czasie rzeczywistym".
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Czyżby Capcomowy odpowiednik Left 4 Dead?
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Finka pisze:Może ja czegoś nie rozumiem ale jak sobie wyobrażasz wpływ na wydarzenia, które miały już miejsce ?
Będzie jak w RE2/RE3/REOutbreak. Czyli pomieszanie z poplątaniem. Deski na posterunku, barykady, które znikają, zdarzenia, które już były potoczą się inaczej wywracając wszystko do góry nogami. Generalnie burdel.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

A niech spróbują tylko nie wydać gry na PC i pozbyć się walki wręcz (przecież to jeden z elementów odróżniających RE od L4D czy innych tytułów z zombiątkami)... Czemu Capcom się za to nie wziął :/
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Recoil pisze: Będzie jak w RE2/RE3/REOutbreak. Czyli pomieszanie z poplątaniem. Deski na posterunku, barykady, które znikają, zdarzenia, które już były potoczą się inaczej wywracając wszystko do góry nogami. Generalnie burdel.
Ta seria się coraz bardziej rozmywa. Czytając o pomysłach na nowe resy to horror jest już tylko w moich myślach.
Jest mi szkoda, że taka marka stacza się do poziomu gier casualowych. Takeuchi jak powiedział tak zrobil.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
adder

Post autor: adder »

1. Nie bardzo jestem przekonany do grupy, która tworzyła część serii SOCOM - SOCOM (...) Confrontations (nie jest odpowiedzialna za całą serię!).

2. Seria Outbreak to jedna z najnudniejszych odnóg od głównej serii. Wszystko jest tam maksymalnie uproszczone, od gameplayu po scenariusze. Fakt, zrozumiałe, w końcu gra głównie miała być grą on-line. Ale co do scenariuszy - większość jest nudna, a te, które mogłyby ciekawe, też tracą właśnie przez prostotę gry. Poza tym gdzie są jakieś aktywne serwery do gry on-line? Kiedy ja miałem możliwość zagrać w Outbreaka i Outbreak File #2 nie było już żadnego. W trybie gry pojedynczej oba tytuły wypadają już marnie.

3. No ale porażka Outbreaków nie musi zwiastować porażki tej gry (sam fakt, że to nie Outbreak File #3 sugeruje, że Capcom nie chce, żeby gra była kojarzona z serią, na pewno negatywnie wpłynęłoby to na sprzedaż). Póki nie ma choćby jednego teasera, to równie dobrze można sobie powróżyć z fusów. Mnie osobiście nie podnieciła informacja o potwierdzonym kolejnym spin-offie, ale może to przez sam fakt, że ogólnie nie grywam w gry z serii, nawet te, które uważam za najlepsze. Zagrałbym w ten tytuł może ze zwykłej ludzkiej ciekawości, gdyby tylko wyszedł na PC.

4. Dlaczego znów ominięto platformę, która do gier przez sieć nadaje się najlepiej, czyli PC? Rozmiar piractwa nie jest odpowiedzią, bo piractwo ma się dobrze już na obu wymienionych platformach. Może coś przegapiłem na rynku gier i wśród posiadaczy PC drastycznie zmniejszyła się liczba ludzi, którzy grają w gry?

5. Odnoszę wrażenie, że Capcom próbuje odbić się finansowo, wypuszczając byle co pod znanym tytułem. O ile jeszcze Revelations to może być coś na kształt RE5, a teraz jestem nawet i to zdzierżyć, o tyle już wypuszczanie jako standalone Mercenaries 3D to żenada (dlatego mogę zdzierżyć RE5...). To powinien być co najwyżej dodatek do Revelations. Mam nadzieję, że te posunięcia odbiją się czkawką Capcomowi.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

To że gra nie zostanie w dniu premiery wydana na PC to podejrzewam celowe zagranie Capcomu. Gracze konsoli zweryfikują "miodność" tryby multi tej gry i jeżeli zda rezultat -> nic nie będzie stać na przeszkodzie aby otworzyć serwery dla biednych graczy. Należy bowiem pamiętać że koszt dania serwerów do rozgrywek musi się producentowi zwrócić. W przypadku PSNetwork czy Xbox Live to struktura serwerowa leży po stronie producenta konsoli :smiech5: Czysty bizness :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

adder pisze: 4. Dlaczego znów ominięto platformę, która do gier przez sieć nadaje się najlepiej, czyli PC? Rozmiar piractwa nie jest odpowiedzią, bo piractwo ma się dobrze już na obu wymienionych platformach. Może coś przegapiłem na rynku gier i wśród posiadaczy PC drastycznie zmniejszyła się liczba ludzi, którzy grają w gry?
Skoro nie jest odpowiedzią, to bądź tak miły i wyłóż kasę na produkcję gry z własnej kieszeni. Tylko potem nie miej pretensji, że wszyscy mają to gdzieś i grają sobie za darmo.

Poza tym Xbox Live czy PSN (tutaj trochę gorzej) świetnie sobie radzą z online.

Owszem piractwo jest i na konsolach, ale w porównaniu z rynkiem PC-towym nadal przynoszą zdecydowanie największy zysk i gry często sprzedają się w milionach, a tysiącach.

Edit: A gra i tak pewnie prędzej, czy później trafi na PC'ta bo Capcom chyba ostatnio prawie wszystkie gry przerzuca też na kompa.

Szakal: Macie tu dyskutować o ORC, a nie o wyższości konsol nad PC i odwrotnie. Skończcie z tym oftopem.
Ostatnio zmieniony ndz 27 mar, 2011 przez mentos, łącznie zmieniany 2 razy.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

pinek pisze:teraz też FPS.
Nikt jeszcze nie potwierdził, że gra to FPS ;). Jak na razie wszystko na to wskazuje, że będzie to klon CS'a i Left 4 Dead (z tego pierwszego dwie drużyny, a z drugiego zombiaki i ich specjalne odpowiedniki). Może w ten sposób chcą przyciągnąć fanów tych wszystkich CoD, MoH i innych Battlefieldów :smiech2: .
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Na razie nawet nie wiadomo jak będzie wyglądała gameplay. Na pewno nie będzie to coś na wzór L4D. Raczej stawiam na podrasowany SOCOM. Producenci zapowiedzieli, że ma to być survival horror. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Ja wierzę w ten projekt, bo cykl Outbreak był świetny. Taktyczny, trudny i z klimatem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Operation Raccoon City”