GFWL Resident Evil Operation Raccoon City

ZmarlyPolicjant
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 mar, 2013
Lokalizacja: Konin

GFWL Resident Evil Operation Raccoon City

Post autor: ZmarlyPolicjant »

Witam.
Zakupiłem sobie w/w grę. Po zainstalowaniu oraz uruchomieniu gra nie chcę się uruchomić (czarny ekran 3-6 sek i wyłącza się) testowałem grę u mojego kolegi, który ma identyczny komputer do mojego.
Tzn:
Karta graficzna Ati Radeon HD 2400 Pro
Pamięć 4 GB RAM
procesor Intel Core 2 Duo 2,4
DirectX 9.0c

GFWL instalowałem z płyty oraz pobierane z internetu nic nie pomogło. Reinstal też nic nie wniósł, Instalowanie najpierw RE potem GFWL taż nic nie dało.
Pomocy
Awatar użytkownika
JackHammer
Posty: 295
Rejestracja: sob 24 paź, 2009
Lokalizacja: Pyrkenstadt

Post autor: JackHammer »

Wydaje mi sie ze procek i direct "troszke" za słabe na RE ORC.

Ale za twój nick, to z całym szacukiem powienieneś dostać odemnie po głowie.
OMG I'TS SONIC RAINBOOM!!!!!!
ZmarlyPolicjant
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 mar, 2013
Lokalizacja: Konin

Post autor: ZmarlyPolicjant »

Jak za słabe jak u mojego kumpla działa bez problemu? A nick taki ponieważ inne których używam w tym serwisie są już zajęte.
Awatar użytkownika
JackHammer
Posty: 295
Rejestracja: sob 24 paź, 2009
Lokalizacja: Pyrkenstadt

Post autor: JackHammer »

chcesz mi powiedzieć że gra z tego roku odpali na dx 9.0?

no to trzeba było sobie wymyślić jakiś inny.

Necraria: Panowie, koniec "dyskretnego" offtopa nt. nicka - takie rozmowy, to na PM prowadźcie.
Ostatnio zmieniony pn 11 mar, 2013 przez JackHammer, łącznie zmieniany 1 raz.
OMG I'TS SONIC RAINBOOM!!!!!!
ZmarlyPolicjant
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 mar, 2013
Lokalizacja: Konin

Post autor: ZmarlyPolicjant »

ORC jest z 2012 to po 1 po 2 w minimalnych wymaganiach pisze direct 9c a po 3 skoro mojemu kumplowi działa na dx9c to czemu mi nie działą?
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 przez ZmarlyPolicjant, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Komura
Posty: 65
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Komura »

Być może brakuje Ci jakichś bibliotek DirectX albo masz nieaktualne sterowniki do grafiki? Spróbuj poaktualizować co się da.
"It's up to us to take out Umbrella...!"
Steam: Komurka696
PSN: Komurka696_PL
ZmarlyPolicjant
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 mar, 2013
Lokalizacja: Konin

Post autor: ZmarlyPolicjant »

3 razy inny directx 9c instalowałem co chwile najnowszy nie pomogło a czy mógłbym prosić o najnowsze sterowniki? Mi wyskakują te starsze z przed 2010 roku
Awatar użytkownika
JackHammer
Posty: 295
Rejestracja: sob 24 paź, 2009
Lokalizacja: Pyrkenstadt

Post autor: JackHammer »

wpisz w google '<nazwa kart graficzne> drivers" i sciągnij sobie.
OMG I'TS SONIC RAINBOOM!!!!!!
ZmarlyPolicjant
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 mar, 2013
Lokalizacja: Konin

Post autor: ZmarlyPolicjant »

dobra ściągnąłem sobie 3 różne stery do mojej karty na 32 bity i po prostu mam zajefajny kalkulator 4-ro bitowy bez możliwości zmiany na 16 czy 32 bity

Bzdursky: założyłeś temat dotyczący GFWL, nie sterowników - nikt nie będzie Cię tutaj prowadzał za rączkę w takich sprawach. Poza tym mam poważne zastrzeżenia do Twoich wypowiedzi jeżeli chodzi o stylistykę, składnię i gramatykę - popraw się, chłopie, bo będzie niemiło.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez ZmarlyPolicjant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

No proszę, nawet nie muszę zakładać nowego tematu, bo już jeden o adekwatnym tytule jest :)

Pobrałem na nowo ORC (pierwszy raz po ostatnim, na szczęście udanym, serwisowaniu), loguję się do GfWL (pobrało jakąś łatkę - ale tego się spodziewałem, MrZombie w innym wątku o tym napisał) i... Dwa zaskoczenia. Jedno pozytywne, (i raczej niezwiązane z tą łatką - sam nie wiem zresztą, z czym :P) - ORC chodzi mi przyzwoicie. Nie mam pojęcia dlaczego, ale chodzi prawie bez przycinek. Cuda i dziwy.

Przechodzac do meritum - jest druga sprawa, ta mniej przyjemna - gdzieś wywiało mi postęp z gry. Nie zachowało mi w ogóle zdobytych rang, odblokowanych broni, misji w kampanii Watahy itd. Z tego co pamiętam, poprzednim razem próbowałem kopiować ręcznie jakieś pliki sugerujące zawartość save'a, ale po reinstalce okazywało się, że samo zalogowanie do GfWL-a przywróciło mi dotychczasowe osiągnięcia (co zresztą jest dość logiczne - przy próbie pominięcia logowania pojawia się komunikat, ze nie będzie zapisywany postęp w grze). Z początku myślałem, że może coś po prostu namotałem i stworzyłem nowe konto, ale login ten sam, dwóch znajomych których dodałem przed grą w trybie Bohaterów mam tam nadal, więc wszystko powinno działać jak należy. Czy to zmiany po 1 lipca spowodowały "wyczyszczenie" wszelkiego postępu, czy może być to inna kwestia?
Ostatnio zmieniony sob 16 sie, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 2 razy.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nope, to prawidłowe działanie usługi Live. W tej usłudze nie ma cloud saves (a przynajmniej w GfWL nie ma, nie wiem, czy na Xbox One już to wprowadzono). Na serwerze zapamiętują się tylko osiągnięcia oraz lista znajomych, cała reszta przechowywana jest lokalnie.

Jeżeli masz jeszcze pliki ze starego profilu, to można sejwy uratować. Jeżeli nie masz, to trudno - przepadło. Na przyszłość (wiem, że komuś już o tym pisałem na MwRC) polecam korzystać z GameSave Manager - pozwala na automatyczny backup plików gier wykrytych na komputerze (lista obsługiwanych gier jest spora), włącznie z lokalnymi plikami GfWL.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mr_Zombie pisze:(wiem, że komuś już o tym pisałem na MwRC)
Tak, to ja byłem tą osobą :)

Anyway - problem się rozwiązał. Poszperałem trochę po moich pamięciach przenośnych, na jednej znalazłem pliki z folderu CAPCOM/RERC, skopiowałem i poszło elegancko, mam z powrotem 45 poziom, bronie, rozwinięte zdolności pasywne i jedną aktywną u Wilczycy. Wielkie dzięki za nakierunkowanie :) Byłem przekonany, że poprzednio nic nie kopiowałem a save'y mi wróciły.

Coś mi się pewnie pomyliło z jakimś innym Residentem którego mam na Steamie, ew. pomyliło się z którymś z kolei przywracaniem komputera do użytku po powrocie z "serwisu" (ew. w niewyjaśniony sposób podczas jednej z nocy przeniosłem się z alternatywej i bliźniaczo podobnej rzeczywistości, która różniła się jedynie tym, że GfWL posiadało opcję przechowywania save'ów w chmurze, cóż, jeśli to prawda, to mam nadzieję, że moje innowymiarowe ja, które zapewne zajęło moje miejsce, szybko się zaaklimowało :rad13: ).
Ostatnio zmieniony sob 16 sie, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 3 razy.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Operation Raccoon City”