RE Outbreak znow online

Również o Resident Evil: Outbreak File #2
Awatar użytkownika
Capcom
Posty: 84
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Antwerpia (Belgia)

RE Outbreak znow online

Post autor: Capcom »

Gdyby ktos zatesknil do czasow kiedy mozna bylo oficjalnie grac, czyli juz prawie 7 lat, to powstal nieoficjalny fanowski serwer do grania w REO i REOF2! Potrzebna jest przerobiona konsola lub PCSX2 z odpowiednimi wtyczkami i kopia gry w wersji JPN (sa angielskie mody).

Osobiscie pogrywam teraz we REOF2, moj nick bez zmian tylko bez jednej litery - "Dawidmwr", na emulatorze i smiga super na sredniej specyfikacji.

wiecej info: (zeby ukazalo sie cale forum trzeba sie zarejestrowac; ale dzieki temu nie musimy sie rejestrowac w samej grze pozniej)

http://obsrv.org/


Screeny:

http://www.fotoszok.pl/upload/186e759c.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/14a39113.jpg
________________________________________________

Poradnik dotyczycący uruchomienia trybu online REO/REOF2 na emulatorze PCSX2

Konfiguracja Emulatora

1. Pobierz emulator z tąd: http://pcsx2.net/download/releases/wind ... inary.html
2. Rozpakuj archiwum (np. WinRar – em)
3. Do katalogu BIOS wrzuć plik z BIOS – em (ja używam USA v1.60 (07/02/2002) , nie wiem czy wersja oraz region mają znaczenie)
4. Nie uruchamiaj jeszcze emulatora, pobierz paczkę: https://www.mediafire.com/?199j54kcc7b9y6o
5. Rozpakuj i zainstaluj „WinPcap_4_1_3” z folderu TO SHOW DEV9 IN PCSX2
6. Następnie uruchom emulator z pliku pcsx2-r5350.exe i skonfiguruj go wg. poniższego opisu:
- emulator sam wybiera najlepsze wtyczki i automatycznie konfiguruje je, zmień tylko DEV9 na „GigaHeRz’s DEV9 Driver 0.3.0 [Dev9giga_razi]” jeżeli nie zostało automatycznie wybrane
- następnie dla powyższej wtyczki kliknij konfiguruj i pod polem Ethernet zaznacz „Enabled” a z menu Ethernet Device wybierz „pcap switch: nazwa twojej karty sieciowej”
- oczywiście też trzeba skonfigurować pada/klawiaturę
- zakończ konfigurację, emulator jest już skonfigurowany, można go chwilowo zamknąć korzystając z menu System >>> Wyjście

Przygotowanie gry

1. Swoją kopię gry (BIOHAZARD NTSC, Japan) najlepiej zpatchować na język angielski, w tym celu z wcześniej pobranej paczki z folderu OUTBREAK FILE 2 PATCHER uruchom „ppf-o-matic3” i w polu ISO File wybierz swój obraz gry w formacie .ISO, a w polu Patch wybierz „File2 95%.ppf” dla REOF2 lub „File1 100%.ppf3” dla pierwszej części Outbreak – a. Następnie kliknij „Apply”, gra jest już spatchowana.
2. Uruchom emulator i z menu CDDVD >>> Wybierz ISO >>> Przeglądaj i wskaż ścieżkę do swojej gry
3. Następnie System >>> Uruchom CDDVD (obojętnie które) - gra się uruchomiła,
4. Wejdź w menu OPTIONS i EDIT NETWORK CONFIGURATION
Jako że konfigurację ta trzeba przeprowadzać na pałę (nie wiadomo co się klika i co jest napisane) odsyłam do poradnika ze screenami bądź poradnika video:
http://www.obsrv.org/viewtopic.php?f=13&t=388
lub
https://www.youtube.com/watch?v=n7kUhqtG5BM

Ja korzystałem z tego pierwszego, należy przechodzić po kolei tak jak jest napisane (np. zostawić górne pole wyboru lub przejść na dół, przejść dalej, itp.)
Na samym końcu w DNS musimy wpisać adres 178.254.9.233
Może to być trudne i irytujące ale jak najbardziej jest wykonalne.

Po tym wszystkim wystarczy się tylko zarejestrować na http://obsrv.org/ i potem zalogować się za pomocą utworzonego tam loginu i hasła w grze.

Tipsy:

- Potrzebna jest JPN NTSC wersja gry
- Wtyczka internetowa w PCSX2 działa tylko na kartach ETHERNET czyli przewodowych kartach sieciowych
- Konfigurację robimy tylko raz, potem tylko odpalamy i logujemy się i gramy
- Jeżeli ktoś potrzebuje BIOS – u lub gry (bo np. nie może znaleźć), bądź tez nie potrafi sobie poradzić z konfiguracją i potrzebuje gotowego zestawu (nie wiem czy będzie działać na innych konfiguracjach sprzętowych) można się kontaktować poprzez PM
- Gra działa super na Windows 7, Pantium Dual Core E6300 @2.8 Ghz, 2GB 1033 RAM i GeForce GT 240 1GB, w okolicach 60 FPS (chyba tyle nakazuje trzymać emulator lub gra)
- Być może zaistnieje konieczność doinstalowania składników DirectX bądź Microsoft Visual C++
- jeżeli sobie cos przypomnę to oczywiście dodam tutaj i o tym poinformuję

Enjoy!
Ostatnio zmieniony sob 11 sty, 2014 przez Capcom, łącznie zmieniany 3 razy.
-----------------------------------------------------
http://pl.youtube.com/user/Dawidmwrc
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Z jednej strony dobra wiadomość. Przynajmniej jest możliwość ewentualnego powrotu do starych czasów. Szkoda tylko że Capcom oficjalnie nie pozwala na tworzenie fanowskich serwerów tej gry. Teraz w czym by im to przeszkadzało?
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Mógłby ktoś krok po kroku napisać jak uruchomić tego Online ? Chodzi o to co ma być w folderze, pluginy i jak to skonfigurować. Chyba że ktoś by był tak miły i wysłał już skonfigurowane pliki. Z Góry dziękuje.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

[RONIN] pisze:Z jednej strony dobra wiadomość. Przynajmniej jest możliwość ewentualnego powrotu do starych czasów. Szkoda tylko że Capcom oficjalnie nie pozwala na tworzenie fanowskich serwerów tej gry. Teraz w czym by im to przeszkadzało?
Ja to ujmę inaczej- szkoda, że Capcom nie rzuci obu części na PSN/PS Store z dodaną opcją online, tak jak zrobiło to Namco ze swoim Soul Caliburem II, zgaduje że wielu ludziom by się to spodobało, no i za infrastrukturę sieciową po części odpowiadałoby Sony... ;)
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

W pełni popieram Maestro, byłoby świetnie, nawet gdyby 1 część kosztowała 100+ . Ale trzeba się zadowolić tym co jest, więc jest ktoś w stanie to wytłumaczyć ?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ja to ujmę inaczej- szkoda, że Capcom nie rzuci obu części na PSN/PS Store z dodaną opcją online, tak jak zrobiło to Namco ze swoim Soul Caliburem II, zgaduje że wielu ludziom by się to spodobało, no i za infrastrukturę sieciową po części odpowiadałoby Sony... ;)
Raccoon pisze:W pełni popieram Maestro, byłoby świetnie, nawet gdyby 1 część kosztowała 100+ . Ale trzeba się zadowolić tym co jest, więc jest ktoś w stanie to wytłumaczyć ?
Powód taki sam jak w większości przypadków - ile osób im to kupi? Czy Sony i Capcom na tym zarobią cokolwiek? Przeróbka, prowadzenie serwerów - to wszystko koszty o których mało który gracz się zastanawia a są naprawdę spore. Ty, ja i może z 1000 innych osób na świecie kupi, ale to z pewnością kropla w morzu...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Dokładnie, więc trzeba się ratować tym co jest... nie to samo jak usiąść wieczorem przy konsoli, hs, dobrym towarzystwem i Zoo na Very Hard, ale namiastka tego chociaż jest... Nawet nie namiastka, bo grać jak widać normalnie można, jak się uda w końcu to zrobić... bo za nic nie udaje mi się tego uruchomić.
Awatar użytkownika
michele
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 kwie, 2012
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michele »

Po wszystkim, gdy ładuje mi się gra online to ładowanie stopuje się na 60% i wyskakuje jakiś komunikat po japońsku.
Zna ktoś może przyczynę tego błędu ?
Lothir
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lothir »

Witam!

Ja gram już z kumplem, po kilku ciężkich dniach zmagań z konfiguracją.

michele, spróbuj ściągnąć stąd pliki kart pamięci z poprawnymi ustawieniami połączenia: http://www.sendspace.com/file/lgdyki

Pozdrawiam.
Seria Resident Evil skończyła się w roku 2004.
Awatar użytkownika
michele
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 kwie, 2012
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michele »

O, no i super. Ładuje się poprawnie, logowanie jest, a po nim opcja żeby wejść do lobby.... ale potem pokazuje się jakiś komunikat http://www.bankfotek.pl/view/1653496 i po wciśnięciu kółka znów pokazuje się ekran logowania.
Będę wdzięczny za pomoc.. :rad1:
Ostatnio zmieniony wt 21 sty, 2014 przez michele, łącznie zmieniany 1 raz.
Lothir
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lothir »

Dzisiaj pojawił się jakiś problem z serwerami, ja też nie mogę się narazie zalogować:
www.obsrv.org/viewtopic.php?f=12&t=1165
Seria Resident Evil skończyła się w roku 2004.
Lothir
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lothir »

Hej!

Dzisiaj grałem, ale co jakiś czas są nadal problemy z serwerami. Próbujcie!
Seria Resident Evil skończyła się w roku 2004.
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Mi wszystko działa, oprócz... logowania, ciągle pisze, że błędny login/hasło, jednak są dobrze wpisane, gdyż były wpisywane po parę razy, a nawet konto kolegi było wpisywane, u kolegi wszystko działa, nie mam pojęcia. Resetowanie modemu nie pomaga.
Lothir
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lothir »

Hej!

Mój znajomy też ma ten problem, z tego co piszą na forum, to problem z routerem/modemem. Możesz poszukać tutaj ale nie wiem czy pomoże: http://www.obsrv.org/viewtopic.php?f=13&t=1117
Seria Resident Evil skończyła się w roku 2004.
Lothir
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lothir »

Odnośnie problemów z serwerem. Teraz można sprawdzić status tutaj:
http://www.obsrv.org/viewtopic.php?f=8&t=405
Seria Resident Evil skończyła się w roku 2004.
Bolek
Posty: 34
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Bolek »

Takie pytanko - czy posiadanie wersji np. europejskiej PAL uprawnia mnie do ściągnięcia z internetu wersji japońskiej (bo podobno tylko na takiej działają te serwery :P) Zakładam, że NIE, a tak bym chciał w to zagrać online :pff1:
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

A jak ktoś Ci napiszę, że nie, to nie ściągniesz? :pff1: Większość stąd napisze Ci, że to oszustwo, piractwo i takie tam, a i tak pewnie sami ściągają ile wlezie, ale wiesz, tajemnica :P Koniecznie chcesz pograć, jesteś fanem, to ściągaj, ale ups, zaraz osta i warna dostanę :pff1:
Bolek
Posty: 34
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Bolek »

Ta, no wiesz outbreak online dla mnie nałogiem nie jest (chyba, jeszcze) :smiech3: Więc jak nie wolno to nie wolno co jak co np. Modern Warfare to pff. ściągnę bo i tak pogram chwilę i usunę po 24 godzinach, a w to bym ciął trochę dłużej, a tak w ogóle gra w to ktoś z tego forum i ile jest ogółem graczy na świecie ? Bez problemu da się znaleźć serwer nie świecący pustkami ?
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

''Nie wolno, to nie wolno'', ściągać to podobno nic nie wolno :P Czym się różni Modern Worfare od Outbreaka ? Żadne nad żadnym wyżej nie stoi ;) Więc tak czy tak, nikt Ci nie zabroni, tak wgl nie wiem po co pytasz o takie rzeczy, ściągnąłbyś i nikt by nie wiedział, a tak to zaraz tłum Cię tutaj zaleje, jaki to Ty zły jesteś. A na te inne pytania Ci nie odpowiem, bo nie wiem :)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Raccoon pisze: a tak to zaraz tłum Cię tutaj zaleje, jaki to Ty zły jesteś.
Jakoś nie widzę, by wzburzony tłum żądał krwi kolegi Bolka, bo chce/zapytuje czy może sobie ściągnąć Outbreaka, którego raczej nie dostanie w Polsce ;)... Istnieje coś takiego jak różne odcienie szarości i piractwo piractwu nie jest równe. Ponieważ z tego co wiem, prawo nie reguluje jednoznacznie wielu kwestii związanych ze ściąganiem itd., uważam, że to po części kwestia podejścia. Ja bym się bardzo zdenerwował, gdyby ktoś odmówił mi zapłaty za pracę, jaką na co dzień wykonuję (a mam trudną i odpowiedzialną pracę), tak samo niejako w dobrym tonie jest zapłacić za taki czy inny produkt, sztabowi programistów i całej ekipie. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że ktoś tam już przecież dawno się "nachapał" a te gry i tak funkcjonują jedynie we wtórnym obiegu, niemniej nadal jest to własność określonej firmy i nie możemy, nie powinniśmy nią sobie dowolnie rozporządzać.

Być może jestem w błędzie, mam nikłe pojęcie o tej tematyce (może np. Salvin się wypowie, zarzucając paragrafami ;)) ale jeśli ktoś w przeszłości kupił grę, to chyba może ją sobie, hmm, odświeżyć, w sposób może nie do końca legalny, ale jedyny możliwy w danej chwili. Przecież nie robi tego, by osiągnąć korzyść materialną czy rozpowszechniać, tylko po to, by sobie pograć.

Owszem, nie lubimy piratów, jak dla mnie, na takim forum mieć pirackie RE i jeszcze się tym chwalić, to zwyczajny obciach, ale Bolek jest, w opisanej sytuacji, wg mnie, moralnie usprawiedliwiony, a od strony prawnej... nie mam pojęcia :). Ja na niego na pewno nie naskarżę :smiech3: .

Nikt z adminów ani modów nie jest święty jak chodzi o ten temat, ale proszę pamiętać o pojęciu nawróconego grzesznika :).
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Outbreak”