Dyskusje ogólne

Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Dyskusje ogólne

Post autor: Chris93 »

Już jakiś czas temu została zapowiedziana kolejna gra z serii. Tym razem jest to gra "zrobiona" z dodatkowego trybu który pojawił się w Resident Evil 5 i Resident Evil 4. Jak na razie potwierdzonymi postaciami w tej grze są Chris, Jill i Hunk (niech dodadzą jeszcze wszystkie inne postaci z głównej osi fabularnej to będę zadowolony ;D ). Z moich obliczeń wynika, że będziemy mieć 12 plansz (8 z RE5 oraz 4 z RE4), które już wszyscy doskonale znamy :/ . Co sądzicie o tej produkcji ? Graficznie prezentuje się ładnie, więcej aren (chociaż mam nadzieję, że powiększą jeszcze ich ilość bo "te obecne" mamy już obcykane). W tej produkcji, mają pojawić się także inne tryby o których jak na razie nic nie wiemy. Jestem ciekaw i mam nadzieję, że będzie to coś więcej niż tylko odcinanie kuponów od marki. Jak zwykle czekam na więcej info.
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Chris93, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Może sam pomysł zrobienia gry z dodatków nie jest zły. Na pewno będą zadowoleni gracze, którzy lubią grać na przenośnym sprzęcie.
Mnie to specjalnie nie podnieca bo nagrałam się w mercenaries w bardziej komfortowych warunkach.
Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na kupienie 3DS-a to z pewnością będzie miał sporo zabawy.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

http://www.mwrc.pl/News/News.php?d1=201 ... &kom=Dodaj

Jednak gra z dodatkowego trybu to strzał w dziesiątkę. Rozwój postaci będzie fajnym elementem urozmaicającym rozgrywkę. Jednak ja jakoś jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu :pff2: . Myślę, że może to za bardzo ułatwić grę (cofamy się i ostrzeliwujemy grupkę ganados/majini).
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

Fajnie Claire jest grywalną postacią w RE Mercenaries 3D!!!. Wreszcie się pojawiła w takim trybie ;). Jestem zaskoczona, że będziemy mogli jednocześnie chodzić i strzelać - ciekawe jak to wyjdzie w praniu.
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Claire93 pisze:Fajnie Claire jest grywalną postacią w RE Mercenaries 3D!!!.
Osobiście też tak uważam. Chris, Claire, Hunk, Krauser, Jill - to postacie które na dzień dzisiejszy są dostępne w Mercenaries 3D. Niech dodadzą jeszcze Rebeccę, Adę, Leona, Wesker'a, Barry'ego, Steva i Billy'ego i będzie git ;D. Ta gra ma być tytułem startowym 3DS'a z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Jeśli znajdą się te wszystkie postacie o których napisałeś,to myślę,że będzie już wystarczająco dobrze.Tytuł startowy,bardzo prawdopodobne albowiem pozycja jest już ukończona,z tego co chyba nawet Ty pisałeś w 80 %.
Claire93 pisze:Fajnie Claire jest grywalną postacią w RE Mercenaries 3D!!!. Wreszcie się pojawiła w takim trybie ;) . Jestem zaskoczona, że będziemy mogli jednocześnie chodzić i strzelać - ciekawe jak to wyjdzie w praniu.
A właśnie,miło będzie sobie nią poszaleć,bo dawno nie mogliśmy ;).
Ps3Centerbloog.pl
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Oto kawałek gameplay'a ;). http://www.youtube.com/watch?v=X_yW4bLZiNs . Można zobaczyć jak wygląda strzelanie i chodzenie w tym samym czasie :p.
Ostatnio zmieniony sob 08 sty, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Świetny gameplay a grafika jak na przenośną konsolke urywa łeb ;D a co dobiegania z jednoczesnym strzelaniem to ciekawy motyw z połączenie FPS'u ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

O, HUNK :)

Nie wiem czy ja tam dobrze widziałem - tam jest pokazany atak fizyczny polegający na włożeniu ręki w ciało oponenta i przebiciu (coś jak Wesker zabijający Spencera) :zmiesz8: ?
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Właśnie pojawił się nowy zwiastun prosto z Nintendo World Tour 2011. Trzeba przyznać, że robi całkiem niezłe wrażenie. Pierwsze co się rzuca w oczy to bardo dobra oprawa AV. Na zamieszczonym materiale możecie zobaczyć lokacje zarówno z RE4 jak i RE5. Pojawia się Claire, Hunk, Krauser i Chris. Podejrzewam, że skoro gra nie jest dodatkowym trybem tylko pełnoprawnym produktem z własną okładką to bohaterów pojawi się zapewne więcej. ileż ja bym dał, gdyby w grze zawarto lokacje z Raccoon...

Trailer dostępny pod tym adresem: http://www.gametrailers.com/video/ninte ... vil/709096
grax
Posty: 36
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: z daleka

Post autor: grax »

Ostatnio zmieniony ndz 09 sty, 2011 przez grax, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Trailer jest ŚWIETNY. Chris i Claire walczący w ramię w ramię :. Coś pięknego.
Nemesis US pisze:odejrzewam, że skoro gra nie jest dodatkowym trybem tylko pełnoprawnym produktem z własną okładką to bohaterów pojawi się zapewne więcej.
W tym trailerze nawet zostało zapowiedziane, ze "twoi ulubieni bohaterowie z serii powracają". Ataki fizyczne wyglądają świetnie, a grafika miażdży jak na przenośną konsolkę.
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

Jak na przenośną konsolkę grafika jest ładna, dużo combosów, a Claire rządzi :smiech7:
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Kurczę, tak pooglądałem filmiki, i musze przyznać, że gra szykuje się na konkretną- ot takie Merce RE5 w oprawie z RE4. Strasznie mi sie to podoba, i jedyne czego żałuje, to tego, że przez najbliższe lata sobie raczej w to nie zagram :/
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oprawa przewyższa tą z RE4 ;D dodaj do tego efekt 3d i pozamiatane z czasem na życie ;) MNie oprócz aren, postaci ciekawi ścieżka dźwiękowa, bonusy i co tam jeszcze panowie z Capcom wsadzą do gry, czekam na dalsze info. Szkoda, że jak już kupie w premierę 3DS'a to tytuł ten nie będzie startowym ;/
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Piękny umilacz czasu w 3D.Zawsze kochałem merce,a teraz jest RE poświęcone tylko temu,naprawdę ciekawie.Jeszcze mamy stare znane i lubiane postacie ;P.
WESKER-DL pisze:Szkoda, że jak już kupie w premierę 3DS'a to tytuł ten nie będzie startowym ;/
Bo w ogóle startowy Line-up jest dość mierny.
WESKER-DL pisze:a co dobiegania z jednoczesnym strzelaniem to ciekawy motyw z połączenie FPS'u ;)
I bardzo ułatwi rozgrywkę w Mercach :smiech3: .
Ps3Centerbloog.pl
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Nie ma to jak zagrać w grę, która jest zlepką postaci z kilku części (głównie RE4 i RE5, reszta postaci wygląda jak zrobiona z modeli postaci istniejących w RE5) i planszy z RE4 i RE5, nowych przeciwników też nie widzę. Wizualnie gra wygląda jak kopia RE5, a ten silnik potrafi więcej, czyt. Capcom mógł się bardziej postarać, a tak te gry wyglądają, jak robione na szybko tytuły, które bardziej mają zachwycać, bo są exclusive na 3DS, niż fabułą (Mercenaries 3D to w sumie żadna fabuła ;)). Wygląda na to, że kompletnie nic nie zmieniono w stosunku do RE5 - jak po prostu rzuci się okiem na gameplay, status wygląda tak samo, ikona broni też, celowanie również wzięte z RE5, a tryb FPS jakoś przywodzi mi na myśl RE Survivora 2, kiedy widzę, jak w filmie pokazowym Claire strzela do Majini. Dalej muzyka - brzmi jakoś bardzo znajomo, to już zdecydowanie przesada, skoro gra ma wyjść jako "standalone", to oczekiwałbym nowych BGMów. To bardziej jak rozwinięcie The Mercenaries z RE5 niż cokolwiek innego.

Dla mnie ten tryb został zniszczony już w RE4, kompletnie stracił sens. W RE3 polegał na czymś innym niż na zwykłej rozwałce, wymagał trochę myślenia i kalkulowania od gracza, a od RE4 przewodnia myśl to "ubij wszystko dookoła i zrób jak najwięcej combo" - dla mnie żenada. Niewarte to jest swojej ceny - póki co krążą po internecie informacje o cenach gier na 3DS typu 30-40$, zależy od gry. Założę się, że to zostanie uznane za grę z wyższej półki, a to już jest 40$ - spora przesada jak na grę, która jest tak prostolinijna. Jeśli w Polsce 3DS podczas premiery będzie kosztowało 600-700zł, to będzie to niezła przesada, za tyle to można kupić nowe Wii, jak się dobrze poszuka. Nie oszukujmy się, że Polacy to zamożny naród i przeciętna osoba może wydać na przenośną (podkreślam!) konsolę takie pieniądze. Co innego jest kupić PS3 czy X360, które poza graniem oferują jeszcze inne możliwości, a co innego jest kupić konsolę przenośną po to, żeby zabijać czas np. podczas podróży - droga forma zabijania nudy, zalatuje burżujstwem.

Uważam, że Capcom nieźle chce orżnąć ludzi tymi 2 grami z "Resident Evil"/"Biohazard" w tytule. W rzeczywistości Revelations i Mercenaries 3D powinny być wydane jako jeden tytuł (vide RE4 czy RE5, gdzie tryb jest dostępny w cenie gry). W ogóle już wydanie 2 krótkich dodatkowych scenariuszy jako RE5 Gold Edition to skok na pieniądze - przypominam RE4 z Separate Ways i Assignment Ada, dodatkowe tryby były w cenie gier (fakt, że nie w wersji na GC, ale we wszystkich innych już tak, ale to raczej kwestia pojemności dysku GC, Separate Ways to dłuższy dodatek niż wydane osobno Lost In Nightmares i Desperate Escape).

Naprawdę nie widzę powodu, żeby Mercenaries 3D miało wyjść jako osobna gra, sam tryb dla wielu graczy, którzy preferują gry ze starszej serii z kamerą statyczną/obrotową (i tu powstały świetne graficznie RE C:V (X), remake RE czy RE0), to rzecz, która co najwyżej nudzi się po krótkim czasie. A co dopiero kupować tylko ten tryb?
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Mnie tam RE:M 3D nie cieszy. Odgrzany kotlet wyjęty z RE5 i wydany jako osobny tytuł. Już wolę odpalić RE4 i tam pograć w merce.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Tutaj jest dokładne info, czego możemy się spodziewać w RE: Mercenaries.

The Mercenaries

- every single playable character from Resident Evil 4 and 5% Mercenaries modes are playable
- this includes Leon, Ada, Krauser, HUNK, Wesker, Chris, Jill, and Sheva
- eight Mercenaries stages from RE5 and the Four Mercenaries stages from RE4
- more hidden characters who have not previously been in Mercenaries
- new game modes
- new alternate costumes for the characters
- RE4 stages may have been made more like the RE5 Mercenaries stages: different time crystals and more enemies as well as some graphical face-lifts.
Więc wystąpią postacie, których w Mercenaries wcześniej nie było. Póki co widzieliśmy jedynie Claire, ale mam nadzieję, że na tym nie poprzestaną. Mercy na pewno będą świetne.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Nemesis US pisze:- every single playable character from Resident Evil 4 and 5% Mercenaries modes are playable
Czyli tak: Chris, Jill, Sheva, Wesker, Leon, Ada, Hunk, Krauser, Barry, Rebecca, Josh, Excella + (nowe potwierdzone) Claire. Jak na razie 13 postaci. To całkiem ładny wynik :D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Mercenaries 3D”