Recenzje / Opinie

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Recenzje / Opinie

Post autor: WESKER-DL »

Wczoraj ukończyłem Mercy na 3DS'a i jak obiecałem w innym dziale mogę z powodzeniem przejść do recenzji rzeczonej gry i napisać Wam, dlaczego warto kupić konsolkę dla tej gry (i nie tylko dla tej, na horyzoncie Revelations).

Nie ukrywam, że głównym natchnieniem do zakupu kolejnej przenośnej konsolki ze stajni Nintendo były Residenty, które jako fan wręcz musiałem zakupić i sprawdzić jak prezentują się w 3D. Tryb znany wszystkim fanom, którzy nawet do tej pory tłuką w RE5 Mercenaries dzieląc się swoimi taktykami w sieci. Również należałem do tego grona i zaraz po premierze zakopałem sie w tym trybie na dziesiątki godzin. Nie zliczę ile meczy online rozegrałem i ile razy krzyczałem / rozmawiałem do headset'a bawiąc się jak nigdy. Teraz po dłuuugiej przerwie powróciłem w najnowszej grze z serii Resident Evil, czy warto było czekać? Czy gra spełnia oczekiwania, jako samoistny twór The Mercenaries?

Po uruchomieniu gry wita nas znane i lubiane logo żółto-niebieskich w pełnym 3D a następnie pojawia się screen tytułowy (zmieniający się za każdym razem po odpaleniu gry) oraz intro, które odpala się, kiedy nic nie wciskamy. Intro to zlepek najlepszych akcji z trailerów okraszony świetną ścieżką dźwiękową i jak cała gra dostosowany do technologii 3D. Opcji mamy kilka, główny tryb, tryb sieciowy, demko RE: Revelations, opcje oraz po przejściu gry - listę płac. Kiedy wejdziemy w główny tryb pojawia się kilka opcji (wybór postaci, planszy, uzbrojenie, skile, medale i online). Z początku do wyboru mamy tylko dwie postacie, ale w miarę przechodzenia gry odkrywamy kolejne. Każda z postaci jak to w mercach przystało ma własny wachlarz uzbrojenia oraz ciosów specjalnych (tym razem znacznie więcej niż poprzednio). Wracają starzy znajomi jak Hunk czy Krauser, a na dodatek każda z postaci ma dodatkowy strój oraz możliwość zamiany uzbrojenia za odpowiednia kwotą. Skile to nowość a polegają one na dodawaniu maksymalnie 3 dodatkowych opcji do każdej postaci, fanom obecnych strzelanin takie coś przypomni wiele ;). Skile, czy też inaczej dodatkowe umiejętności odkrywamy również podczas gry oraz za nasze osiągnięcia. Wspomniałem o osiągnięciach? No właśnie to kolejne nowum przywodzące na myślę znane z PS3 trofea, których jest 50 a zdobycie wszystkich nie jest łatwe i naprawdę trzeba być dobrym, aby odkryć wszystkie. Po wybraniu swojego herosa, wyposażenia oraz skila możemy przystąpić do głównego dania, czyli trybu The Mercenaries.

Gra podzielona jest na levele, każdy z nich zawiera po kilka plansz, w których musimy wykonywać określone zadania. Nie jest to tylko zabijanie na czas i punkty, ale również określonych przeciwników, wysadzanie beczek itd. Na końcu każdego levelu czeka nas potyczka z bosem. Mamy spotkanie ze znanymi z trybów na duże konsole bosami sam na sam i wtedy nasze umiejętności przydadzą się do sprawnego załatwienia problemu i posunięcia się dalej. Główny tryb ukończyłem w 5 godzin, odkryłem jeszcze dodatkowy EX level, który zawiera 10 misji, ale jak dla Mnie jest to troszkę za mało. Wiem, że dla osoby, która mało w ten tryb wcześniej grała nie bijąc ogromnych rekordów dłużej zajmie przejście gry.

Nowości jest sporo, przede wszystkim sterowanie, to uległo lekkim liftingom i możemy teraz chodzić i strzelać / przeładowywać, strafe'ować, skróty klawiszowe, świetnie rozłożone przyciski, więcej opcji modyfikacji, masa plansz (z RE4 / 5), możliwość strzelania w dwóch trybach (Fpp i Tpp), zmiana kolorów celownika. Muzyka to kolejny mocny atut gry, zlepek wszystkich utworów znanych ze stacjonarnych konsol + wiele nowych.

Tryb online sprawdza się zdecydowanie lepiej niż na PS3 / X360, chodzi płynniej, nie zauważyłem lagów a wyszukiwanie trwa kilka sekund, miód i niekończąca się grywalność. Możemy standardowo dołączyć się do kogoś lub stworzyć samemu tryb, w którym zadecydujemy, który level, która plansza lub zadanie. Brakuje mi tylko komunikacji np. przez mikrofon.

Na koniec zostawiłem sobie chyba najważniejsza kwestię, dzięki której gra nabiera nowego wymiaru i pozwala wykorzystać opcje Nintendo 3DS, czyli 3D. Efekt robi konkretne wrażenie, zarówno w menu, na renderach jak i w samej grze, efekt głębi i lecących elementów w nasze oczy to fajny patent a przy tym pierwszy Resident jakiego można w ten sposób "poczuć". Możemy oczywiście wyłączyć tryb 3D i grać normalnie, daje to lepszą troszkę grafikę, ale traci na możliwościach konsolki, więc wybór trudny.

Podsumowując nie żałuje wydanych pieniędzy, bawiłem się i bawił będę zapewne długi czas po zgarnięciu wszystkim medali, skilli i zaliczeniu każdą z postaci, wszak tryb online to kopalnia grywalności. Nie jest to może prawowity numerowany Res, ale zdecydowanie najlepszy i najbardziej udoskonalony tryb Mercenaries, jaki do tej pory powstał na konsole. Polecam i niedługo biorę konsolkę ze sobą, bo umówiłem się na kilka partyjek.

Moja ocena: 8+/10
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
SroQ
Posty: 14
Rejestracja: pn 15 sie, 2011
Lokalizacja: Sopot

Post autor: SroQ »

Jako, że 3DS-a kupiłem w dniu premiery i na dobrą sprawę poza Street Fighterem nie miałem za bardzo w co grać, skusiłem sie niedawno na zakup Zeldy oraz RE: Mercenaries.

Nie będę się rozpisywał o detalach - powiem tylko, że graficznie gra jest bardzo ładna, muzycznie niezgorsza, jednak sama idea wydawania czegoś takiego w pełnej cenie jest imo nieporozumieniem - jeśli ograło się Merce na dużych konsolach, lepiej poczekać na Revelations/ aż gra potanieje.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

To samo albo i lepiej można by było napisać o Zeldzie bo to remake ale jednak ta sama gra z przed kilkunastu lat a jednak na przenośnej konsoli i w 3d gra się w nią znów z bananem na ustach ;) a cena jest jedną z najwyższych. Tak samo jest właśnie z Mercami, doszło wiele usprawnień, opcji no i jest na przenośnej z trybem Online więc jak dla Mnie jako fana tą pozycję na ta konsole trzeba mieć.

PS. A jak demko Revelations? Jak ograsz to napisz opinie w tym temacie http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=3322 ;)
Ostatnio zmieniony wt 16 sie, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
SroQ
Posty: 14
Rejestracja: pn 15 sie, 2011
Lokalizacja: Sopot

Post autor: SroQ »

Z tym, że ja wcale nie pochwalam posunięcia Nintendo z Zeldą. 3DS popełnia obecnie dokładnie te same błędy, które na starcie zrobiło PSP, nie oferując nic poza odgrzewanymi kotletami. Przyznam bez bicia, ze o ile na N64 ( i gacławie) zagrywałem się w obie Zeldy jak głupi, o tyle remake Okaryny pod koniec przechodziłem już raczej z przymusu. Dlatego też obecnie czekam na nowe odsłony znanych serii w postaci Luigi's Mansion 2, Super Mario czy nawet Mario Kart. Co do Revelations - potem się wypowiem, spoko ;)
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Ocena 8+ dla Resident Evil: The Mercenaries 3D, to mało spotykany przypadek. Większość recenzji ciągnie w negatywna stronę. Obecnie zastanawiam sie nad zakupem 3DS'a i nadal mam wątpliwość.
Ostatnio zmieniony pn 22 sie, 2011 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeżeli interesował Cię ten tryb w poprzednich częściach i chciałbyś ujrzeć Residenta z taką grafiką i muzyką na przenośnej konsolce to bierz śmiało. Nawet jeżeli znudzi Ci sie tryb Story zawsze możesz wskoczyć na online. Jeżeli tryb Mercenaries nie za bardzi Cię kręcił w poprzednich odsłonach to sobie daruj.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

8+,jest to naprawdę mocna ocena,ale po tym co wiem i po tym co przeczytałem uważam,że jak najbardziej słuszna.Skoro są to najlepsze ze wszystkich poprzednich Mercy,a dla mnie te w RE5 były naprawdę świetne,to po prostu grać i tylko grać.Online nie laguje,co jest ogromnym plusem w stosunku do RE5...No i tryb story przy którym parę godzinek trzeba poświęcić nie tylko na lataniu i zabijaniu,co jest jeszcze bardziej ciekawe.
PS:I strasznie podoba mi się motyw ze zmieniającym się menu :).
Ps3Centerbloog.pl
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

W Mercenaries 3D gram już 43 godziny i muszę przyznać, że zabawa szybko wciąga, ale i szybko nudzi. Gra która została zrobiona na podstawie dodatkowego tryby daje radę. Do dyspozycji oddano nam 8 postaci, które możemy "customizować" poprzez zmiany arsenału i doboru trzech umiejętności. Dzięki temu możemy grać swoją ulubioną postacią, z ulubionymi broniami oraz umiejętnościami które pomogą nam zdobywać duże wyniki. Początkowy byłem sceptycznie nastawiony do jednoczesnego chodzenia i strzelania- paten ten okazał się jednak bardzo pomocny i pozwala nam na obranie całkiem innej taktyki. Przeciwnicy są dość zróżnicowani i charakterystyczni dla danej areny. Zostałem pozytywnie zaskoczony, gdy na jednej arenie pojawiło mi się dwóch Garradorów i czerwony Kat, a wokół pełno Ganados/Majini. W tym przenośnym Mercenaries dzieje się więcej nawet niż w przypadku Merców z RE4/RE5 ;D.

Udźwiękowianie jest miłe dla ucha, odgłosy i muzyka lecąca w grze znana jest z RE4/RE5 więc wiadomo czego się spodziewać, Dodano parę nowych utworów których całkiem przyjemnie się słucha podczas walki z Ganados/Majini. Grafika jest przepiękna - modele postaci przeciwników wykonane z szczególną dbałością. W 3D efekt głębi jest widoczny i nie razi po oczach nawet na pełnym ustawieniu, co jest na plus.

Podsumowując Mercenaries 3D to tytuł dobry w którego można pograć dla zabicia czasu (albo gdy nie gramy w jakiś porządny tytuł z fabułą). Tytuł jest w pełni grywalny, ale przy dłuższych sesjach potrafi znudzić. Nie mniej polecam ten tytuł :smiech3: .
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Też mam i przeszedłem. Nowe stroje są ciekawe, aczkolwiek w niektórych pozmieniano, tylko kolory. Grałoby się nawet normalnie, gdyby subbosów było mniej i próg punktów po którym się pojawiają był nieco wyższy. Irytuje to, kiedy po minucie wyskakuje ci ten wielkolud wymachujący piłą mechaniczną plus inni mniejsi subbosowie. Plusem jest to, że można w chodzie przeładować broń, przez co nie jest się tak narażonym na ataki. Ogólnie dobra gra, kiedy jesteś gdzieś, gdzie nie masz swojego playa.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Chris93 pisze:W Mercenaries 3D gram już 43 godziny i muszę przyznać, że zabawa szybko wciąga, ale i szybko nudzi.
Szybko się nudzi? Ja mam na liczniku ponad 56h i nadal rośnie... :]
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

B@rt pisze:Szybko się nudzi? Ja mam na liczniku ponad 56h i nadal rośnie... :]
Mnie licznik też ciągle rośnie, ale chodziło mi o to, że gra ma długie sesje się nie sprawdza i po jakiejś godzinie nie chce się już grać, aż do następnego razu :P.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

I to jest właśnie przenośne granie ;P czy w pociągu czy też na dworze / szkole, bateria też dużej żywotności nie ma więc takie balans w zupełności się sprawdza. Sam w mercy więcej niż godziny nie grałem podczas jednej sesji i oprócz premiery, tak samo jak Revelations ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Właśnie skoczyłem Mrceneries 3d, gra się super szczególnie podobają mi się bijatyki w kooperacji przez neta, grafika jest całkiem niezła,z ostania plansza męczyłem się grube 4h :D Podoba mi się rozwiązanie ze skillami, odblokowałem ich niewiele ale znacznie poprawiają przyjemność z gry...
Same postacie którymi mogę pogierzyć w sumie jest ich 8 + po 1 alternatywnym stroju, dla każdej.
Jedyne co mnie denerwuje to bossowie którzy zdają się być nieco mocniejsi niż ci których pamiętam z re4 i re5... Popikarimu choćby którego można było wybiegać i zastrzelić po kilku podejściach na 3ds zjada mnie jak otyłego guźca zagonionego w kąt. ( ze nie wspomnne o poziomach ex na których każdy boss przyspiesza bicie serca )

Ni mniej ta gra daje sporo frajdy ( samo odkrywanie alternatywnych strojów daje frajdę Barry w wersji alternatywnej całkiem spoko się prezentuje, a teraz idę grac dalej muszę odblokować jeszcze masę rzeczy) Gra świetne na reklamy przy oglądaniu filmów na tvn czy Polsacie, można zrobić jedna plansze i akurat film wraca :D
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Mercenaries 3D”