Ogólne dyskusje

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W pierwszym skrypcie który trafił jeszcze długo przed premierą był ich wątek, zgineły wtedy gdzies na stacji benzynowej, w filmie ten motyw wywalono, postąpiono jak nieraz w serii RE, jednych wykluczaja i skupiają się na innych
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
NightCrawler
Posty: 187
Rejestracja: pn 17 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecinek/Gdańsk

Post autor: NightCrawler »

Po prostu troszkę irytujące jest takie podejście i scenarzysty i reżysera.
Może gdyby Anderson nadal reżyserował, byłby ten wątek.
:zmiesz8:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Paul Anderson pisał scenariusz, czyli to wszystko co jest przedstawione w filme pochodzi najprawdodpodbniej z jego zamysłów.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Zapewne masz rację, ale wiadomo, że sporo rzeczy ulega jeszcze zmianie podczas kręcenia :rad10:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Akurat tuaj nie wiem co mogłoby ulec zmianie, to wszystko dał radę jakoś subtelnie wytłumaczyć, jeśli w trakcie kręcenia zmieniono coś jeszcze w scenariuszu to chyba raczej na gorsze dla całokształtu produkcji. Najbardziej zadziwiające jest zakończenie, które zupełnie odbiegałoby od zakończenia filmowej serii, o czym już wcześniej wspominałem.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Ale gdyby reżyserem był nadal Anderson, to możliwe, że doszedłby do wnoisku, że warto wstawić jakąś wzmiankę o Jill i Angie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Widocznie nie było takiej potrzeby, poprostu ich nie ma i tyle :rad12:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
RedrumV
Posty: 155
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Piekło.

Post autor: RedrumV »

Jak dla mnie niepotrzebnie odrzucono wątek Jill i Angie. Szkoda trochę, że zginęły, a my nawet nie mogliśmy tego zobaczyć.
Ostatnio zmieniony pt 04 sty, 2008 przez RedrumV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

A skąd wiesz, że zginęły?? Bo z tego co ja wiem, to nigdzie nie ma o nich wzmianki, a już tym bardziej o ich śmierci.
RedrumV
Posty: 155
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Piekło.

Post autor: RedrumV »

Wesker - Dark Life pisze:W pierwszym skrypcie który trafił jeszcze długo przed premierą był ich wątek, zgineły wtedy gdzies na stacji benzynowej, w filmie ten motyw wywalono, postąpiono jak nieraz w serii RE, jednych wykluczaja i skupiają się na innych
Stąd. Porzucenie tak Jill i Angie nie było dobrym pomysłem, tym bardziej, że wiemy o dalszych losach Carlosa i L.J-a.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

OK, ale to było w pierwszym skrypcie. W filmie nie ma o nich żadnej mowy. Więc możemy przyjąć, że nadal żyją :rad10:.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Właśnie, na IGN.com jest już reklama wydania DVD, Blu-Ray i UMD RE Extinction, nic dziwnego, przecież film ukazał się we wrześniu, teraz ciekawe jak polski dystrybutor sprowadzi film do kraju. Powinien jak najszybciej, chodzi o kwestię lokalizacji. Od razu sobie sprawię jak już będzie w sprzedaży. :rad10:
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca się pojawi. Jestem ciekaw w jakiej cenie będzie, bo ostatnio nie orientuję się ile taki film na dvd może kosztować :] A zakupić muszę, bo jeszcze nie oglądałem go :/
RedrumV
Posty: 155
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Piekło.

Post autor: RedrumV »

To już zależy jakie masz upodobania. Można założyć ich śmierć równie dobrze jak dalszy żywot. Ale ja nie lubię szczęśliwych zakończeń. Jeżeli jednak w filmie ich nie ma są możliwe dwie perspektywy:

1)Powstanie część czwarta kontynuująca wątek Angie i Jill
2)Porzucono w/w wątek i pozostawiono widzom domysły.
Linki
Posty: 328
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Linki »

Obejrzałem i musze stwierdzić ze film na wet mi sie podobał. Nie miałem uczucia wciskania czegoś na siłę jak to było w drugiej części filmu (STARS, Jill, Nemesis ...). No i zginęło paru nielubianych przeze mnie aktorów (Carlos, LJ, no i Alice – a raczej jej klony, ale to zawsze cos :P). Co do samego scenario czyli 5 letnie wyrwie czasowej, nawet mi sie to spodobało. Posapokaliptyczna wizja świata ogarnietego przez żywe trupy. Nie mogłem tylko zrozumieć czemu przez Virus T wyschły morza i oceany. Na ale widać tak miało być.
Co do samej akcji to musze stwierdzić ze jest całkiem całkiem – akcja Alice VS Psy, atak ptaszysk (po pojawieniu się Alice pomyślałem – a 5 minut wcześniej przybiec nie mogłaś ?), próba udomowienia zombie (tu mi sie skojarzyło z ,,Dniem Żywych Trupów). Trochę mnie rozbawił atak super zombie – ot wszystkie praktycznie jednakowe, biegające, wspinające sie i w ogóle tylko dać im karabin niech jeszcze strzelają.
Postać Weskera...hmmm n/c

dr Isaack jako mutant hmmm średniak, no ale musiał być jakiś finał.

No i klony Alice --> czyli czekamy na czwartą cześć ?
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Tak, co do tego zmutowanego doktora to walka z nim była zbyt krótka, i jej koniec mógł być bardziej efektowny, ale ostatecznie da się to znieść. :rad10:
Ostatnio zmieniony pn 07 sty, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
RedrumV
Posty: 155
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Piekło.

Post autor: RedrumV »

Szczerze mówiąc ja tego filmu nie lubię. Gra potrafi przestraszyć, ma w sobie mroczny klimat nasączony grozą i niepewnością. Za to film wcale straszny nie jest, a momentami do bólu przewidywalny.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Ok ok w końcu oberknąłem..na początek w skali nawiązań do gry daję ocenę -1. Ok to do rzeczy:

ocena filmu jako taki
ZA:
- Akcja, akcja i jeszcze raz akcja, zwłaszcza fajna gdy do akcji wkraczają super zombie,kruki i pieski
- wizualizacja psów i co niektórych zombie

Przeciw:
- horror za dnia? hehehe wolne żarty ;)
- X-men Alice :/
- X-men Alice, która może być "wyłączona" za pomocą satelity- coś zbliżonego mieliśmy już w przyp Nemka w RE:A i to mi się bardzo nie spodobało tak jak i teraz.
- wizualizacja super zombie...no niby ok szramy na ciele, całkowicie czarne oczy itp, ale czemu wszystkie są identyczne?!? w grze to jeszcze dopuszczalne, ale w filmie?
- "niby-Tyrant" - mały ( jak na Tyrant'a) z mackami zamiast palców i tworzący falę uderzeniową krzykiem, i do tego gada......lame, really lame.
- sama walka finałowa mogła by o wiele bardziej ukazywać ogromną potęgę potwora, tymczasem faktycznie bardziej wyglądało to na polowanie na niego.....ciut się rozkręcił ale za mało tego było.
aha i jeszcze na minus:
- Wesker......buahaha
-apokalpiptyczyny świat i krajobraz jak za co najmniej 200 lat podczas gdy mięł tylko 5 w czasie akcji od RE:A - bardzo źle i nie dokońca przemyślany wątek :(
Ogółem ( w skali do 5 )...........3 z małym aczkolwiek wyraźnym minusem.
Ostatnio zmieniony wt 08 sty, 2008 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

NEMESIS US pisze:Tak, co do tego zmutowanego doktora to walka z nim była zbyt krótka, i jej koniec mógł być bardziej efektowny, ale ostatecznie da się to znieść. :rad10:
Zakonczenie przewidziałem już na początku filmu - dlatego nie byłem zadowolony gdy okazało sie że moje przypuszczenia co do kultowych już laserów się potwierdzą.

Post apokaliptyczny świat równiez przypadł mi do gustu - zwróćcie uwagę że jest to świat prawie identyczny jak opisuje Max Brook's w swoim Zombie Survival, a to akurat zaliczyłem w filmie na plus.

Zginęła wreszcie postać Action Man'a. Cieszę się bo Carlos Oliviera był pomyłką w doborze aktora - gdzie tam w nim było coś z latynosa? Chyba nic. Nie wspomne już o herr General Wesker... jak go zobaczyłem to załamałem ręcę - lepszego frajera na jego rolę nie znaleziono na ulicy? Już bym wolał pierwszego Weskera z pierwszego Resident Evil...

Ogółem film był dobry, napewno lepszy niż biedna, druga część.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
RedrumV
Posty: 155
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Piekło.

Post autor: RedrumV »

Tak. Muszę się zgodzić. Aktor Weskera wcale nie przypominał (może z wyglądu). Nie umiał się wczuć w tę postać, ani jej odpowiednio odzwierciedlić. Co do zakończenia: no comment. Jeżeli tak ma się skończyć filmowa saga RE. Dziękuję bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Extinction”