Ogólne dyskusje

Awatar użytkownika
NightCrawler
Posty: 187
Rejestracja: pn 17 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecinek/Gdańsk

Post autor: NightCrawler »

Nie robi się rosołu z kury, która znosi złote jajka (omg, skad ja znam takie przysłowia ^^)
Anyway, kiedyś słyszałem, jeszcze na długo przed stworzeniem Extinction, że powstanie 4 część również.
Bodajże był news na filmwebie.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Też gdzieś wyczytałem już dość dawno, że zawarto kontrakt z wytwórnią na cztery części, ale to był news sprzed trzech lat, więc nie wiem teraz jak jest, przeważnie mowa jakoby to miała być ostatnia część. Oby nie.
Bartek931
Posty: 8
Rejestracja: czw 24 sty, 2008
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Bartek931 »

A co myslicie o tym Tyrancie w RE 3 filmie??bo wg. mnie to est glupie ze tyrant wygladajacy ja trup a gada.
Kocham RE ale nie mam wszystkich gier
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Na wstępie upomnienie dla Ciebie, Bartek931, żebyś stosował zasady poprawnej pisowni.

Co do tego motywu z mówiącym Tyrant'em to uważam, że jest to z lekka nietuzinkowe, ponieważ mutant nie powinien gadać, ale przyjmijmy, że doktor miał swiadomośc nawet po mutacji (chociaż wstrzyknął sobie taką dawkę wirusa, że głowa boli). Jak dla mnie ten element psuje całokształt filmowego Tyrant'a.
Ostatnio zmieniony pt 25 sty, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Jak dla mnie to on sobie wstrzykiwał Anty-virusy
Stay Punk
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Masz rację, to był Anty-Virus. Więc fakt, że on mówił można przyjąc jako całkiem realny. Zresztą to była nawet miła odmiana :rad10:
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Rozczarowalem sie trzecia czescia filmu. Pewnie powstanie 4 - Alice i armia klonow kontra dopakowany Wesker i jacys komandosi plus nowe potworki.

Seria zrobila sie kiczowata odkad zaczeli sie bawic w zwiekszanie umiejetnosci Alice. Nie dosc, ze biega po scianach, to jeszcze telekinetycznymi atakami grzmoc wrogow. Gruba przesada. Klimat gry opieral sie na samotnym przebijaniu sie do wyjscia (lub ucieczki w innej formie) z ciagla swiadomoscia, ze za kolejnymi drzwiami, zamiast apteczki i magazynka, moze byc horda zombie. No i zagadki.

Fabuly gier sa bardzo ciekawe, nie zaczerpnieto z nich zbyt wiele. Ten sam zarzut tyczy sie postaci - Jill goscinnie, Claire to juz w ogole jakas porazka, Carlos moze jeszcze jakos wypadl. Gdzie Leon, Chris, Hunk i Ada? Wesker na razie robi za gadajaca glowe. Porazka na calej linii.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

NEMESIS US pisze:Co do tego motywu z mówiącym Tyrant'em to uważam, że jest to z lekka nietuzinkowe, ponieważ mutant nie powinien gadać, ale przyjmijmy, że doktor miał swiadomośc nawet po mutacji (chociaż wstrzyknął sobie taką dawkę wirusa, że głowa boli). Jak dla mnie ten element psuje całokształt filmowego Tyrant'a.
Hej nie obrażaj Tyrantów :rad5: tzn tych gierkowych,(poprzez nazywanie isaacsa tyrantem) bo oni się prezentowali b.dobrze . Mutant Isaaacs to taki krypto-tyrant(cik) żeby nie było że film już w ogóle nie nawiązuje do gry, Ech jeśli chodzi o wielkie potwory w serii filmowej RE to tylko super-lickera z jedynki polubiłem, Nemek i niby tyrant byli moim zdaniem jacyś hmm...."niedorobieni" brakuje tej grozy i wogóle tego "czegoś" co ciekawiło i jednocześnie przerażało w bossach z gier z pod znaku RE. Chociaż może to zależy od sposobu odbioru gry a filmu? hmm.....lepiej poczekać na RE:Degerenation a co do serii fabularnej to pozwolę sobie zacytować firmową kwestię Marka Callaway'a aka Undertaker ;) : "Rest......in......PEACE...."
Ostatnio zmieniony ndz 17 lut, 2008 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Darkpotato
Posty: 37
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008

Post autor: Darkpotato »

.
Ostatnio zmieniony ndz 03 lut, 2019 przez Darkpotato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Extinction jest już na 100% na DVD. Osobno i w trójpakach z innymi horrorami oraz poprzednimi częściami. Gdzie? Przynajmniej na terenie UE.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Darkpotato
Posty: 37
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008

Post autor: Darkpotato »

.
Ostatnio zmieniony ndz 03 lut, 2019 przez Darkpotato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lyczkowski
Posty: 23
Rejestracja: czw 27 lis, 2008
Lokalizacja: Reykjavík
Kontakt:

Post autor: lyczkowski »

Ten film jest tak horrendalnie głupi i zły że aż brak mi słów.
Wystarczy porównać do pierwszej części "Obcego" i wszystko staje się jasne jak słońce.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Taa... A jak takiego American Pie porównać z Pianistą, to też wydaje się strasznie głupi i zły, co nie?

Jak możesz porównywać te filmy? Przecież to niemalże zupełnie inne gatunkowo produkcje, nie mówiąc już zamiarach twórców. Obcy miał przetrzeć szlak dla gatunku SF ze szczyptą grozy, był filmem przełomowym. Natomiast RE3 to po prostu sequel, nastawiony w mniejszym lub większym stopniu na sukces komercyjny... Nie wiem, gdzie też przejawia się głupota tego filmu. Może ja jestem niedorozwinięty i nie zauważam tych ewidentnych głupot? Owszem - zdarzają się przesadyzmy, ale jakichś szczególnie głupich motywów nie zaobserwowałem. A film oglądałem już 5 razy [w kinie, na dvd z kolejno: dziewczyną, kumplem, kuzynem, ojcem], i naprawdę nie uważam tego filmu za denny. Ot - lekkostrawny film akcji w horrorzastym sosie.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
lyczkowski
Posty: 23
Rejestracja: czw 27 lis, 2008
Lokalizacja: Reykjavík
Kontakt:

Post autor: lyczkowski »

Barry Norris pisze:Taa... A jak takiego American Pie porównać z Pianistą, to też wydaje się strasznie głupi i zły, co nie? (...)
Ot - lekkostrawny film akcji w horrorzastym sosie.
1.Nie wnosi nic nowego.
2.Kiepska gra aktorów.
3.Wtórności i powtórzenia.
4.Scenariusz nie mający nic wspólnego z serią prócz postaci bohaterów.
5.Zupełny brak klimatu gry.
6.Film mógłby nazywać się równie dobrze "Pustynia Zywych Trupów.
7.Dialogi tak barbarzyńsko typowe że ludzie....słyszałem to samo już w setkach innych filmów.

Fanom filmów Romera RE Extinction wyda się najwyżej słabym filmem gore w którym krew i brutalność jest dawkowana by młodzież od 15 roku życia mogła go obejrzeć.

Porównałem ów film do Obcego by pokazać jaka jest przepaść artystyczna(jeżeli w przypadku RE Extinction wogóle można mówić o jakichkolwiek walorach artystycznych).

Nawet patrząc na niego jedynie przez pryzmat akcji to w porównaniu z innymi hollywódzkimi produkcjami RE Extinction wypada naprawdę blado.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

1.Nie wnosi nic nowego.

>>>>A co można wnieść jeszcze w temacie Zombies?

2.Kiepska gra aktorów.

>>>>Tu żeś palnął - Milla jak zwykle zagrała przyzwoicie, Isaacs jest strasznie przekonujący jako "ten zły", Oded Fehr w roli Carlosa spełnia swoje zadanie - ma być szeroko uśmiechniętym mięśniakiem - i wypada dobrze. LJ jak zwykle świetnie zagrany. Nie zawodzi tez drugi plan - postacie takie jak K-Mart, czy kierowca autobusu [nie pamiętam imienia ;/ ] nie są tylko chodzącym tłem dla głównych bohaterów.

3.Wtórności i powtórzenia.

>>>>Uniknij wtórności podczas kręcenia 3 części filmu... Nawet w boskich Piratach z Karaibów, niektóre gagi były wtórne - a mimo to podobały się. Tak samo RE3 może się podobać, jeśli się kurka flaczek nie oczekuje rewolucji...

4.Scenariusz nie mający nic wspólnego z serią prócz postaci bohaterów.

>>>>A Umbrella? A T Virus? To pies? Poza tym - nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę po prostu kalki scenariusza z gry. Po co mam oglądać to, w co mogę sobie pograć?

5.Zupełny brak klimatu gry.

>>>> Tu też się nie zgodzę - choć klimat jest mniej intensywny niż w "jedynce" , czy nawet "dwójce" to jest też parę smaczków dla fanów. A scena, w której kruki otaczają konwój klimat ma całkiem niezły.

6.Film mógłby nazywać się równie dobrze "Pustynia Zywych Trupów.

>>>> Mógłby, ale nie nazywa się. Nie rozumiem, co Ci przeszkadza w pustyni? Chciałbys znowu oglądać podziemny kompleks badawczy, czy wielkomiejską dżunglę? Czy to by nie była wtórność, która dla Ciebie jest tak ogromną wadą?

7.Dialogi tak barbarzyńsko typowe że ludzie....słyszałem to samo już w setkach innych filmów.

>>>> Nie wiem jak Ty, ale ja nie wymagam od Zombie Movie, żeby na każdym kroku dawał bohaterom okazję do wygłaszania monologów, w których bohaterowie owi odwołują się do filozofii Kanta, czy św Tomasza z Akwinu... Chcesz ambitnych dialogów? Obejrzyj sobie jakiś dramat psychologiczny o niewidomej koreańskiej dziewczynce, która przez cały film poszukuje szczęścia, a na koniec umiera... Bo ja jakoś nie wymagam, by w każdym kolejnym ZM dialogi były nowatorskie, czy zaskakujące. Porównaj sobie dialogi z RE z tymi z np. Ziemii zywych Trupów.


Fanom filmów Romera RE Extinction wyda się najwyżej słabym filmem gore w którym krew i brutalność jest dawkowana by młodzież od 15 roku życia mogła go obejrzeć.

>>>> Ja jestem ogromnym fanem twórczości Georga Romero, a jakoś nie uważam RE3 za film gore itede itepe. Tym bardziej, że jego najnowsze filmy [Land of the dead oraz Diary of the dead] to szmiry totalne, nie umywające się do pierwszego RE. Poza tym - czy ograniczenie brutalności to wada? Chcesz brutalne kino - obejrzyj Martwicę Mózgu. Ja nie mam ochoty w filmie oglądać miliarda hektolitrów bezsensownie przelewanej krwi, pół kilometra flaków przeciągniętych z jednego końca wiochy na drugi... Poza tym - w RE3 - tam gdzie miało być brutalnie, tam jest brutalnie.

Porównałem ów film do Obcego by pokazać jaka jest przepaść artystyczna(jeżeli w przypadku RE Extinction wogóle można mówić o jakichkolwiek walorach artystycznych).

>>>> A czy Ty nie rozumiesz, że te filmy to zupełnie różne obrazy? Porównaj jeszcze "Człowieka z Żelaza" i "Szeregowca Ryana" i wskaż, ze w tym pierwszym nie udało się ukazać klimatu wojny ;/ RE3 nie miał być pożywką dla krytyków - miał być po prostu sequelem.

Nawet patrząc na niego jedynie przez pryzmat akcji to w porównaniu z innymi hollywódzkimi produkcjami RE Extinction wypada naprawdę blado.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
lyczkowski
Posty: 23
Rejestracja: czw 27 lis, 2008
Lokalizacja: Reykjavík
Kontakt:

Post autor: lyczkowski »

Jestem wymagającym widzem.Cóż na to poradzę? :)
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

To po kiego oglądasz filmy z zamierzenia kręcone dla szerokiej publiki? Ja również cenię sobie kino ambitne, ale nie wymagam, by każdy film miał przesłanie, które można odkryć po obejrzeniu go po raz 100.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Ale Extinction nawet jako "zombie flick" był do bani. Wszystko przez te super moce i klony Alice. Zombiaki na jeden strój i za żwawe.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Mi akurat moce nie przeszkadzały, tym bardziej żwawość zombiaków. Ale jedno mnie nurtuje: jakim cudem upchnęli tyle zombiaków w tym kontenerze? Nie liczyłem ile ich biegało, ale stanowczo za dużo ;]

A czy RE3 był do bani? Hmm... Znam duuuużo gorsze filmy o zombies ;]
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wszystko przez te super moce i klony Alice.
Jej moce zostały dobrze ukazane.
Zombiaki na jeden strój i za żwawe.
Żwawe były tylko te po przeróbce doktorka.
Kiepska gra aktorów
Nigdy w zyciu się z tym nie zgodze.
Zupełny brak klimatu gry.
Jak dla nmie klimat jest bardzo dobry. Tylko jedynka go przebija... No i ta świetna muza :okulary3:
Ostatnio zmieniony śr 14 paź, 2009 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Extinction”