Wrażenia z filmu

Co sądzisz o filmie "RE Afterlife"?

Świetny! Najlepszy z serii, do tego 3D i fenomalny soundtrack
6
13%
Dobry film, nie żałuję wydanych na bilet pieniędzy
18
39%
Przeciętna produkcja, ale można zobaczyć
7
15%
Kiepska część, Anderson znowu się nie popisał
3
7%
Kaszana! Jak coś takiego może mieć RE w tytule?
10
22%
Nie oglądałem
2
4%
 
Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Jakby była kategoria "największe porażki" to niewątpliwie zaszczytne miejsce byłoby jak najbardziej wskazane.
Pozycja Afterlife'a w tym zestawieniu i tak byłaby mało realna :smiech6:.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

"Przeciętna produkcja, ale można zobaczyć"

Nie jest to gniot, można obejrzeć bez uczucia żenady. Tylko po co, skoro w tym czasie można obejrzeć coś lepszego? Film nie wybił się żadną sceną, a 3D na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia nie robi (chodzi mi tu ogólnie o technologię, a nie oprawę 3D tego konkretnego filmu). Jako film akcji spisuje się dość dobrze do piwka, ale w moim kinie niestety alkoholu pić nie można, więc... Gdyby toto na DVD z paczką kumpli oglądać, to można nawet trochę przyjemności czerpać. Ale tylko trochę.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Prawie mnie nie zdziwiło, kiedy zobaczyłem Weskera, coś masakrycznego.
Nie wiem, kto robił w ogólę ta serie tych filmów, ale za 10 lat, ktoś by musiał zrobić zupełnie inne ekranizacje, żeby chociaż trochę zrekompensować, to co jest teraz.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

r123x pisze:
Nie wiem, kto robił w ogólę ta serie tych filmów,
http://www.filmweb.pl/Resident.Evil
Paul W.S. Anderson - nie tak trudno sprawdzić :rad10:
Zaraz... Mr. Anderson? Neo? "Jest pan anomalią, Panie Anderson".
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Nie, nie jest, a Wesker był z wyglądu i zachowania bardzo dobry. Pierwsza postać z gry, do której nic nie mam w filmie, chodź ciągle uważam że Carlos był najlepszy mimo, że z tym z gry miał mało wspólnego.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Anderson osiągnął zamierzony efekt - czy film lubisz czy nie - bilet kupiony a dyskusja ciągnie się już kilka stron.

Mnie tylko dziwi czemu z takim budżetem Anderson nie ma aspiracji zrobic naprawdę ambitnego kina. Myślalem, że już wszystkie wątki związane z zombie są wyeksploatowane ale wystarczy sięgnąc po jakaś antologię i nowe pomysły są. Wiem bo sam teraz czytam jedną.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A ja pragnę napisać, że premiera rzeczonego filmu na Blue Ray już w styczniu ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Cosik o dodatkach wiadomo??
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Na Defałde jak zwykle tylko komentarze twórców będą i MOŻE jakieś sceny usunięte. Na BD Rom dodadzą jakieś wywiady, galerie i inny stuff.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

I obowiązkowo the making of z przebitkami na aktorów, którzy mówią że gra w tym filmie była dla nich przygoda życia. Ogólne lizusostwo. Dead Set na DVD ma świetne dodatki (przynajmniej ten mój) - mój ulubiony to ten o charakteryzacji.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

RE: Afterlife zostało nominowane do nagrody złotej maliny za najgorszy film w 3D - jest to nowo powstała kategoria, cóż więcej? chciałbym zobaczyć jak Anderson odbiera statuetkę, choć w historii tej nagrody tylko nieliczni osobiście ją odebrali ;) trzymam za Ciebie kciuki Paul! :P
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Dobre i to ;). Jak mówiłem efekty były słabe :smiech3: .
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Samo 3D jest żałośnie słabe tak na marginesie.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Niech odbierze,bo może wreszcie naprawdę dojdzie mu do głowy,że coś jest nie tak ;D.Bez przesady,rewelacji nie było prawda,ale aż tak źle chyba też nie.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
madexxx
Posty: 3
Rejestracja: pn 10 sty, 2011
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: madexxx »

Jeżeli wolno mi się wypowiedzieć, no przyznam że film mi się podobał - choć jest dla mnie wiele dziwnych niedociągnięć, dużym plusem jest powrót do miasta, lecz znów minusem połączenie dobrze nam znanych ząbiaków z Raccon - z ludźmi że tak powiem świadomie "opętanymi" (mocne słowo) przez wirusa. Następną rzeczą jest nieścisłość z 3 częścią filmu, w której ziemia jest przedstawiona jako pustynia... co teraz się z nią stało? nagle piasek z miast wywiało i mamy tylko piękne ruiny miast? oczywiście wszyscy bohaterowie razem puls Wesker pół bóg i w następnej części Jill - pół bogini... , ogólnie według mnie część nie do ominięcia i obowiązkowa - w Full HD przepiękna - ale jak dla mnie stała się dosyć przeciętna ( Chris i Prison Brek - powala na kolana) hehe
Awatar użytkownika
Ari
Posty: 45
Rejestracja: pn 10 sty, 2011
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Ari »

Według mnie film jest git ;D wszystko ładnie, pięknie, postacie zaporzyczone z RE 5...szczególnie psy ;D
Jak to kolega jakiś wcześniej powiedział "Kilka matrixów było" szczególnie na początku :rad5:
Wszystkie postacie według mnie dobrze dopasowane...Wesker bardzo podobny.
Tylko mogli wziąć innego aktora na rolę Chrisa Redfielda, bo ten jakoś mi nie przypadł do gustu...
Osobiście najbardziej podobała mi się druga część gdzie ukazany jest "Nemesis" :rad5:
Ale ta część też jest warta uwagi i obejrzenia jak najbardziej :rad8:
Computer Graphic
RE Fan
Awatar użytkownika
DISCOVERY
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 sie, 2010
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DISCOVERY »

(spoilery spoilery spoilery)

Dzieło pana Andersona uważam za nieudane. Jedyna udana rzecz to efekty 3D które cieszą mnie nawet na filmach przyrodniczych. I tutaj właśnie wydaje mi się, że przyczyniły się do wzrostu popularności tego filmu. Opowieść okrojona z tego efektu staje się filmem klasy B z kiepską grą aktorów, słabymi dialogami i niedopracowanymi pomysłami jak na budżet 60000000$. Jeszcze w trakcie trwania filmu miałem inne zdanie, że jakoś się "wyklepie", że Alice zje holsa bo miała głos jak batman w ostatniej odsłonie, że jej małe łapki odczują odrzut tych mp5 i,że ta nienaprężona lina na której leciała z dachu więzienia to taki mały żarcik...nic takiego! Rzeczą z którą nie mogłem się pogodzić to więzienie a mianowicie jego brak. Zaczynało się fajnie: mieli za zadanie uzbroić się i wyjechać amfibią. Nie wyjechali i nie uzbroili się tak jak bym to zrobił np. ja na ich miejscu :smiech2: i tyle z więzienia. Byłem tak podjarany tym, że będą musieli uruchomić pompę żeby osuszyć zalane poziomy, także amfibia doczeka się jakiś części niezbędnych do jej uruchomienia. Chciałem by wiezienie zostało pokazane w większym zakresie. Tutaj zgubił mnie mój fanatyzm do pierwszych części gier RE i dlatego ten film mi się nie spodobał. Motyw Arcadii też bym bardziej rozwinął bo to fajne miejsce.
W roli Redfielda - Wentworth Miller. Uważam że spoko pomysł pomimo bezczynności w filmie. Na koniec dodam ,że nie podobał mi się kawałek z początku i ogólnie jestem na nie. Głosowałem na "Kaszana! Jak coś takiego może mieć RE w tytule?" moja alternatywa na tytuł to Resident Happy.
:toimonster:
Ostatnio zmieniony sob 26 mar, 2011 przez DISCOVERY, łącznie zmieniany 1 raz.
spacery z nożem
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

W skrócie film kaszana po za jak by to ując postaciami takimi jak Wesker w filmie czy pan z toporem ten film nie ma nic innego do zaoferowania...
Awatar użytkownika
MysticscoR
Posty: 209
Rejestracja: sob 08 maja, 2010
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MysticscoR »

Afterlife nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, ale podobał mi sie. Z całej serii Andersona to jedyna część w której zostało zawartych dużo wątków z gry. W przypadku Afterlife z 5-tej odsłony RE. Podobało mi sie zakończenie w którym ukazana została nasza ukochana Jill Valentine kontrolowana przez Weskera. Czyżby kolejne sceny filmu ukazane będe w Afryce tak jak w przypadku RE5? Myśle że będzie to wzięte pod uwage
All this blood shouldn't just be mine
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Afterlife”