Wrażenia z filmu

Co sądzisz o filmie "RE Afterlife"?

Świetny! Najlepszy z serii, do tego 3D i fenomalny soundtrack
6
13%
Dobry film, nie żałuję wydanych na bilet pieniędzy
18
39%
Przeciętna produkcja, ale można zobaczyć
7
15%
Kiepska część, Anderson znowu się nie popisał
3
7%
Kaszana! Jak coś takiego może mieć RE w tytule?
10
22%
Nie oglądałem
2
4%
 
Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Nawet traktując ten film z wyjątkowym dystansem, bowiem jest on zaledwie bazującym na serii, nie mogę go nie krytykować... Sienkiewicz w Trylogii doskonale umiał zamieścić przewijającego się w niej ulubionego bohatera - Wołodyjowskiego. I on był bohaterem prawdziwym. Tutaj w każdym filmie Alice kogoś ratuje, dobro zwycięża, przewidywalne zakończenia i ten ciągły slow motion... Szkoda, że nie poszli śladem pierwszej części...
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Ja też, nie dawno wróciłem (nie z Wrocławia), obejrzałem, skomentowałem i się strasznie podjarałem. Początek filmu był iście przekozacki. Pokazywanie tej kobiety mnie ujęło i powaliło. Jeszcze doszła do tego muzyka, tak wspaniała że aż biłem pokłony. Później, troszkę zostałem rozczarowany. Sama strzelanina i latanie. W pewnym momencie było widać jak czarne na białym że Alice dynda na linach. Sporo Slo-Mo i miliard kul później, pokazali Wieśka (pokazali wcześniej ale nie przyjrzałem się). Na filmie jest on o wiele lepszy i bardziej podobny niż na screenach. Po prostu kozak. Zachowali jego zimność i profeskę. Claire? Podobna i nic więcej. Chris? Łomatko-bozka!!! W filmie jest gorszy niż na screenach (przeciwność Weskera). Jak mogli tak pokrzywdzić tę postać? Jak?! Fajnie wyszły akcje z zombie na dachu i o dziwo z Executonerem. Wyglądał jakby trzymał tekturę i uderzał nią tak trochę bezwładnie ale dał rade. Ostanie momenty walki z Weskerem wyglądały zbyt matrixowo i były przegięte. Zachowano jego moce ale za dużo matrixa tam było. Końcówka? Spoko. Dała radę. Zaskoczony Wesker był niesamowity : ) choć już sam koniec już był zbyt gęsty. Jak dla mnie film kozak. Podszedłem do niego na luzie. Spodobał mi się i będe go bronił. Miał słabe momenty ale daje rade. Czekam na RE5!

No i poleciał obiecany kopniak w zada. : )

EDIT:
WTF?! z tymi monetami, które wylatywały z przeciwników?
Ostatnio zmieniony pt 17 wrz, 2010 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 2 razy.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

J.Krauser pisze:EDIT:
WTF?! z tymi monetami, które wylatywały z przeciwników?
Żartujesz sobie? Monety to wylatywały z luf obrzynów. Trochę przsadzono z mocą tej domowej roboty dopałki, ale patent znany. Chociażby w filmie Kruk bohater wygarnął ze strzelby... obrączkami.
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

No i stało się ja także byłem wczoraj na filmie. Początek miażdży, muzyka i fajne efekty gdy wyświetlają się nazwy twórców, a onie rozbijają się krople deszczu świetnie zrobione.

Akcja z klonami średniak widać, że to takie sztuczne.

Wiesiek w tym filmie to mój idol. Mi podobała się scena z Clare,Chris vs Wesker od razu na myśl przyszła mi 5 część gry. Wiem, że to zerzneli całkowicie ale przynajmniej dobrze im to wyszło.

Chris to jest porażka filmu, najbardziej to mi się podobało jak dostawał po tyłku od wieśka.

Najgorsza scena to gdy Alice, Clare, Chris biegną na pokład statku i mówią coś w stylu " Och stąd jest lepszy widok" ŻENADA.

Z lepszych scen było: akcja na dachu z zombie, łaźnia, gdy Alice po skoku z dachu wpada w całą grupe zombie dwa rewolwery w łape i jazda, scena MATRIXOWA z wieśkiem.
Ostatnio zmieniony sob 18 wrz, 2010 przez MrREVILPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
be-was
Posty: 24
Rejestracja: śr 23 wrz, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: be-was »

Daje 7/10, pod warunkiem że potraktujemy to jako tylko rozrywkowy film.
Mnie przede wszystkim podobała się końcowa scena gdy West wychodzi z tunelu i Krzyczy zadowolony z siebie "Moc gwiazd". Bo już tak kolejność ich ginięcia była wręcz schematyczna: gdy mówiłem do dziewczyny "Pewnie zaraz zginie", akurat ktoś ginął. Od początku było wiadome że Filnal 3 musi zostać. A tu miłe rozczarowanie, West nie gine przewidywalne...

Początek -doskonały, muzyka, efekty na 10.
Baza w Tokio... no po trailerach mogłem się tego spodziewać.
Scena w samolocie b. dobra.
Na minus - gadki do kamery.
Kris- na moje to on parodiował swą rolę w "Skazanym", teksty "Znam wyjście z Więzienia", "Mam pomysł" były wręcz ironią z jego 'łatki' przyszytej mu z serialu. Narzekacie, że nie pasuje do tej roli, prawda, ale pomyślcie co by było jakby zrobili Krisa, tak jak claire. Wole tego Nie- Krisa, obcą postać, niż kolejną pseudo postać Andersona. No a jego "No, nie męcz się już..." było urocze.
Claire - ekhmm, ładnie wygląda i jest wiotka. Tyle.
Alice- patent z "uspokojeniem" jej mocy dobry, poza tym, poziom z innych RE.
Zombie... mało, szczególnie na początku filmu.
Wesker -nieco za młody wg. mnie, ale poza tym dobrze zrobiona postać, a to że "je"... specyficzny patent...
Końcówka fajna, tylko wg. mnie przesadzili z ilością helikopterów... tyle chyba tam nawet nie wyląduje... :pff2:
Ostatnio zmieniony sob 18 wrz, 2010 przez be-was, łącznie zmieniany 1 raz.
REfan
Posty: 234
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REfan »

be-was pisze:Końcówka fajna, tylko wg. mnie przesadzili z ilością helikopterów... tyle chyba tam nawet nie wyląduje...
Jak to mówią w kupie siła... Mnie się wydaje że Oni tam niekoniecznie chcieli lądować a rozpieprzyć całą tą Arkadię w drobny mak...
Chociaż nawet i do tego wystarczyły spokojnie góra 2-3... Jak już napisałem w kupie siła...
Ostatnio zmieniony sob 18 wrz, 2010 przez REfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

REfan - jeżeli chcesz coś żniszczyc to wysylasz trzy śmigłowce z rakietami w pylonach podwieszonymi pod skrzydłami, a nie tuzin samolotów z piechotą. Oj ciężko będzie z tego wybrnąc... chyba, że Anderson zrobi cos jak to on - deus ex machina - i ktoś odpali obrone p.lot statku i wiekszośc samolotów pojdzie w wodę jedynie Jill się uratuje czy coś.

Ale co się bedę rozpisywal - moja recka filmu:

http://paradoks.net.pl/read/14586
Ostatnio zmieniony sob 18 wrz, 2010 przez Saladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
vlad_iv
Posty: 1
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vlad_iv »

Wrażenia hmm

W tej cześci ukazano nam troszeczkę inne oblicze filmu. Obrazował on w bardzo udane liczne efekty obrazu co zrobiło pozytywne wrażenie nie tylko na mnie. duzo spowolnien , ktore dodawaly ciekawego napiecia ( co będzie za chwile ? ) i wiadome okularki Weskera. Napięcia podczas nurkowania i prrzechodzenia kanałami tworzyły ciekawą atmosferę.
Co do fałuby to prawdziwy gracz lub poprostu fan residenta odnajdzie cos dla siebie , koncowy tankowiec , więzienie mozna odwolac do 2 lub code : veronica ( oczywiście tam byly male ale zawsze to kolejny punkt niz zupelnie cos innego ), postacie , wirus , korporacja , eksperymenty i t d. Niestety jak to czesto bywa film nie jest dla każdego , wielu ludzi moglo sie rozczarowac kompletna dezorintacja calej sytuacji , np. niezrozumienie mocy Weskera , wielu ludzi mowilo co za idiotyzm , baśń, ( po tylu strzalach nikt by nie przezyl ) niestety w filmie bylo tylko krotkie wspomnienie o wstrzyknieciu T - Wirusa , przez co niektorzy wychodzili zdziwieni

Jak wiemy lub nie wiemy przeniesienie gry lub ksiazki na ekran jest bardzo trudne, jednak autorow mozna pochwalic , Postać Weskera niezwykle trudno jest zagrac , z jego temeramentem , egoizmem , pycha i poczuciem wladzy , wydaje mi sie ze Shawn Roberts odgral go jak tylko mozna bylo najlepiej , Specificzny uśmiech Weskera , wyraźna pewność siebie ,ubranie , W afterlife zaskoczylo mnie Postac Alice podmalowano jej usta , brwi , plynela seksapilem , odwazna , pewna , i wiadome Wentworth Miller jako Chris Redfield wzbudzil poruszenie w kinie, I Co Najwazniejsze Muzyka i Jeszcze Raz Muzyka Soundtracka Z tego filmu poprostu trzeba mieć, Fenomenalna, idealnie Dopasowana
Ostatnio zmieniony ndz 26 wrz, 2010 przez vlad_iv, łącznie zmieniany 2 razy.
Patrycja
Posty: 10
Rejestracja: sob 03 kwie, 2010
Lokalizacja: Rumia

super!

Post autor: Patrycja »

Fajny film był ale mogli coś bardziej strasznego dorzucić jakieś efekty zaskoczenia takie straszne
na ogół fajny i spoko film
będzie następna cześć?
Ostatnio zmieniony sob 25 wrz, 2010 przez Patrycja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Re: super!

Post autor: Chris_BSAA »

Patrycja pisze:Fajny film był ale mogli coś bardziej strasznego dorzucić jakieś efekty zaskoczenia takie straszne
na ogół fajny i spoko film
będzie następna cześć?
Tak wygląda na to ze będzie.
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Będzie, będzie, Matrix w RE jak na razie ma wzięcie. A teraz największa niespodzianka - zgadnijcie, kto zagra główną rolę?
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

No kto? Nie kto inny jak Milla Jovovich... Any problem with this?
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

That was a good answer! You are a genius! So tell me, how do you know about it?
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Paul pisze:You are a genius!
Thanks, Thanks! You're a great people! I will fight for peace in a world!
Paul pisze:So tell me, how do you know about it?
This will be my little secret, OK?

Deus Ex: Paul odpoczywa od pisania na forum na jakiś czas, zaś Ciebie proszę o danie sobie "na wstrzymanie" :).
Ostatnio zmieniony ndz 26 wrz, 2010 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 2 razy.
One man forced to seek REVENGE
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Paul nie jestem moderatorem, aby cię pouczać, ale twój ostatni post ma się nijak co do wrażeń z filmu więc następnym razem podaruj sobie takiego posta :pff1: .
Ostatnio zmieniony pn 27 wrz, 2010 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Trzecie z rzędu miejsce na samym szczycie w światowym rankingu i siódme w USA... Co za tym się kryje?? Największe wpływy w historii serii. W USA przekroczyły 52 miliony dolarów ( Extinction 50,6 ), a na świecie ponad 150 milionów dolarów (!) ( Extinction 97,1 ). Kontynuacja jest bankowa.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Widzowie głosują nogami.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Głosowanie? Gdzie, bo też chciałbym swój głos oddac, ale już niekoniecznie nogą :smiech5:
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Jeżeli idziesz na film, a potem mówisz "głupi był", to i tak zasilasz konto twórcy i jesteś odpowiedzialny za 1 sprzedany bilet. Nikt cie o zdanie nie pyta już zaglosowałes - obejrzales ^_^
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

A czy komuś to przeszkadza? Nie :smiech3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Afterlife”