Dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

O, chyba wejdę i zapytam ją:

"Dlaczego związałaś się z Andersonem?" xD

Ciekawe, co odpowie...

No i warto ją zapytać, jak przebiegała produkcja i co sama sądzi o tym filmie...

UWAGA - NIEKTÓRZY MOGĄ ODEBRAĆ PONIŻSZĄ TREŚĆ ZA SPOILERY!

Mówią o tym filmie, że zmieni wizerunek filmów RE... No, na pewno zmieni, tylko czy na lepsze, czy na gorsze? Jak na razie, biorąc pod uwagę pieski Weskera, klony Alice i Claire w battlesuit, to nie zapowiada się za ciekawie...
AdrianWNS
Posty: 15
Rejestracja: pt 28 maja, 2010
Lokalizacja: NS

Post autor: AdrianWNS »

Może orientuję się ktoś z was w sprawie filmu w CinemaCity?
Na stronie Multikina można już zarezerwować bilety na film. Tylko w Cienema City jest repertuar na piątek jednak brak Residenta.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Paul pisze:No i warto ją zapytać, jak przebiegała produkcja i co sama sądzi o tym filmie...
Przeczytałem przed chwilą wywiad z Millą w najnowszym programie TV To&Owo i powiedziała co nie co. Przyznała że seria RE to thiller S-F niż horror. Podobno ma wrócić do klimatu pierwszego RE, no i oczywista oczywistość że przyjemnie sie Jej pracowało przy tym filmie. Pogardziła też gatunkiem horroru a ściślej mówiąc tymi Piłami i innymi badziewiami. Powiedziała że takie filmy Ją obrzydzają bo polega to tylko na pokazaniu jak największej ilości krwi i bebechów, że są bez sensu. Za to ją normalnie kocham!
Paul pisze:"Dlaczego związałaś się z Andersonem?" xD

Ciekawe, co odpowie...
Nic. Co cię to interesuję? Są ze sobą, chcą powiększać swoją rodzinę (najważniejsze) i są szczęśliwi. Nie szukaj dziury w całym i jakichś teorii spiskowych...
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
lechu93
Posty: 32
Rejestracja: sob 17 paź, 2009
Lokalizacja: Z nikąd :)

Post autor: lechu93 »

dlaczego nic nie wiedzialem o polskiej stronie re afterlife oraz o polskim spocie?
http://residentevilafterlife.pl/
jest to chyba dość spory news :P ważniejszy od dwóch nowych screenów, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

yyy... Polska strona działa już o ile się nie mylę od miesiąca ale nic na niej nie ma.A Spot jest od jakiegoś tygodnia ale nie ma go na YT.
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

J.Krauser pisze:Przyznała że seria RE to thiller S-F niż horror. Podobno ma wrócić do klimatu pierwszego RE, no i oczywista oczywistość że przyjemnie sie Jej pracowało przy tym filmie. Pogardziła też gatunkiem horroru a ściślej mówiąc tymi Piłami i innymi badziewiami. Powiedziała że takie filmy Ją obrzydzają bo polega to tylko na pokazaniu jak największej ilości krwi i bebechów, że są bez sensu. Za to ją normalnie kocham!
Ja natomiast gardzę thrillerami o S-F, bo to dopiero są filmy o niczym... Ciężko było stworzyć klimat horroru S-F? Może w ogóle nie trzeba było się za to zabierać, bo jeżeli nawet wrócą klimatem do RE 1, to pamiętajmy, że RE 1 wielkim filmem nie jest, kino klasy B z dużym nakładem pieniędzy...

http://ultimate-re.com/images/rea/RE4-00563.jpg

Spójrzmy na ten obrazek i niech pani Milla powie, że nie wygląda w tym stroju idiotycznie i bieganie z mieczami katana/walka z klonami pasuje bardziej do Blade'a, a nie RE!
Ostatnio zmieniony śr 08 wrz, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 1 raz.
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wolę filmy o których twórcy sami trafnie mówią, a Milla dobrze trafiła z tymi thrillerami s - f, ba o niebo lepiej niż niż te niby horrory z "genialnej" serii "Piła".
to pamiętajmy, że RE 1 wielkim filmem nie jest, kino klasy B z dużym nakładem pieniędzy..
.

Ale jest filmem solidnie zrobionym i do tego z najbardziej zbliżonym klimatem serii RE.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Wg mnie Afterlife powinien zakończyć tę serię filmów. Dlaczego? Dlatego bo cokolwiek by teraz nie zrobili i tak będzie fala krytyki. Że tu powinien zrobić taki sam ruch jak było w grze, tam nie powiedział tego samego tekstu co był w grze, jeszcze gdzieś indziej, zombie był źle ustawiony i nie pasował tam bo w grze stał inaczej. Mogliby to już skończyć, bo jednych zadowolą drugich nie. Dobrze że Del Toro wiedział kiedy Blade'a skończyć...
One man forced to seek REVENGE
AdrianWNS
Posty: 15
Rejestracja: pt 28 maja, 2010
Lokalizacja: NS

Post autor: AdrianWNS »

Cinema City Zielona Góra nie będzie wyświetlała filmu. (Dowiedziałem się z infolini)
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

J.Krauser pisze:Wg mnie Afterlife powinien zakończyć tę serię filmów. Dlaczego? Dlatego bo cokolwiek by teraz nie zrobili i tak będzie fala krytyki. Że tu powinien zrobić taki sam ruch jak było w grze, tam nie powiedział tego samego tekstu co był w grze, jeszcze gdzieś indziej, zombie był źle ustawiony i nie pasował tam bo w grze stał inaczej.
Wcale nie wymagam tego, by wszystko było jak w grze, gdyż i tak nie ma na to co liczyć w przypadku takiego reżysera, natomiast chciałbym, aby nie zapychano tych filmów motywami do niego nie pasującymi... Dwie katany i "pani superman" pasuje raczej do DMC, czy Blade'a, a nie do takiej produkcji... Może niech jeszcze dorzucą, że Alice będzie umiała cofnąć transformację w zombie/tyranta i przeciągnie Weskera na dobrą stronę?

Jak ona nawet chce walczyć tymi mieczami bez swoich super mocy? Nawet Raiden był w MGS 2 krytykowany za odbijanie kul swoją kataną, co w RL jest niemożliwe...
Ostatnio zmieniony czw 09 wrz, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 2 razy.
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wątek z katanami faktycznie całkowicie nie pasuje do serii... Jak na razie to nawet nie mam pomysłu czemu twórcy poszli w tą stronę przy tych klonach, a co do nich samych to jakoś mocno mi one nie wadzą, chodź trzymałej się nadziei, że szybko pójdą z dymem ( pierwszy kwadrans filmu ). A "pani Superman" nie była mocno nachalna ze swoimi zdolnściami przy końcu dwójeczki i w trójeczce to samo, a do "ESA" jej daleko :smiech7:
Jak ona nawet chce walczyć tymi mieczami bez swoich super mocy?
Nie ona, tylko jej klony :smiech5:

Deus Ex: Dzisiaj premiera - kończymy zatem z ogólnymi dyskusjami, piszemy o filmie w temacie o wrażeniach, który zapewne jeszcze dzisiaj powstanie.
Ostatnio zmieniony pt 10 wrz, 2010 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ari
Posty: 45
Rejestracja: pn 10 sty, 2011
Lokalizacja: Grudziądz

Pieniądze w RE: Afterlife

Post autor: Ari »

Siemka wszystkim!
Ostatnio oglądam na okrągło RE:Afterlife i zauważyłem, że są momenty w filmie kiedy z pokonanych wrogów wypadają monety... :szok2:
Pierwszym przykładem jest to jak Exutioner (Axe Boss) dostał od Alice z Shawn of shotgun i z jego worka na głowie wyleciały monety...

Drugą sceną jest to jak Alice na Arcadi w sali gdzie był Wesker strzela w głowę jednemu z skaczących na nią psów...i jak zauważyłem z niej też w górę lecą monety, a potem z góry spada szkło i Alice kopie je w stronę psa, zabijając go...
Nie wiem czy mam jakieś zwidy, czy to takie nawiązanie do gry...o co chodzi z tą kasą.? :zmiesz4:
Computer Graphic
RE Fan
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Widać, że mało uważnie oglądałeś Afterlif'a.
W jednej scenie Alice pokazuje swój ekwipunek Lutherowi, a także wyjmuje worek pełen monet. Twierdzi ona, że zbieranie monet to jest jej hobby, a tak naprawdę używa monet jako amunicji do swoich obrzynów. W scenie z egzekutorem miała już załadowaną tą amunicję tak samo jak i na statku. Możemy jeszcze zauważyć podobną scenę, gdy Alice po skoku z dachu, by przedrzeć się przez stado nieumarłych, także używa owych monet jako amunicji (również jest już załadowany).

Pan Anderson użył tego motywu niejako dla samych graczy. W piątej i czwartej części po zabiciu wroga czasem wylatywały z nich monety i inne tego typu skarby ;).
Ostatnio zmieniony wt 11 sty, 2011 przez MrREVILPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ari
Posty: 45
Rejestracja: pn 10 sty, 2011
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Ari »

Właśnie zastanawiało mnie to jak odpowiedziała Lutherowi że to jej hobby...oglądać oglądałem uważnie i oglądam nadal :smiech6: ale nie mogłem zrozumieć tego po co jej ta kasiora...jeszcze trochę to zrobią tak w filmie że po zabiciu zombie zacznie wylatywać zamiast kasy amunicja xD :smiech1:
Ostatnio zmieniony wt 11 sty, 2011 przez Ari, łącznie zmieniany 4 razy.
Computer Graphic
RE Fan
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Wie ktoś jakie dodatki będzie zawierała wersja Blu-Ray ?
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Już jutro premiera Resident Evil: Afterlife Blue Ray, który zagości na Zlocie ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

Arek pisze:Wie ktoś jakie dodatki będzie zawierała wersja Blu-Ray ?

Dodatki: Zombie-wizja: PIP, Sceny niewykorzystane, Gagi, Reżyseria filmu – reportaż, Obsada, Wymiar nieumarłych – Resident Evil w 3D, Akcja Afterlife, Design, Nowa krew – reportaż, Gracze Afterlife, Tapeta Ps3, Teaser Resident Evil: Damnation
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Generalnie full wypasik a kilku dodatków nie moge się doczekać :okulary3:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

No i na zlocie nie obejrzeliśmy w końcu :P.Ktoś może parę słów o dodatkach ?
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oczywiście, że mogę :okulary3: Po pierwsze menu mamy ciekawie przedstawione z tłem wysuwających się kopuł znanych z końcówki filmu (białe pomieszczenia Umbrelli) zaś same dodatki to multum fajnych rzeczy. Standardowo jak tworzyli film, picture in picture równiez daje radę, tworzenie filmu w 3d to bardziej pokaz techniczny jak to sie pracuje na takich kamerach a uwierz mi że nie jest to łatwa sprawa. No i jeszcze wywiady z twórcami, aktorami, tworzenie scenografi, kilka raczej krótkich i kiepskich usuniętych scen oraz kilkanaście zwiastunów, zarówno samych RE jak i innych filmów BR. Płytka korzysta z usługi BD Live więc wszelkie tapety, trailery, zdjęcia możesz sobie pobrać z serwera
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Afterlife”