Ogólne dyskusje

nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Ogólne dyskusje

Post autor: nemesisdestro »

Recenzja wydania Blu-Ray na IGN:
http://bluray.ign.com/articles/935/935403p1.html

W sumie ocena samego filmu niezbyt wysoka, i tak, podkreślone zostało że to film "4 RE fans ", i stwierdzono że można obejrzeć max raz, heh i jak tu nie kochać produkcji tylko dla fanów
które tylko oni polubią
unknown_u pisze:Jest już dostępny DVDRip Resident Evil Degeneration.
No proszę, co ja słyszę :diab12: thx
gdybym miał 100% pewność że RE:D wyjdzie na DVD w Polsce to już stał bym pod sklepem i grzecznie kupił tak jak RE jedynkę i RE:A a tak.... :/
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Za kilka tyg. wersja na BR także wolę poczekać niż ściągać Rip'y :rad10:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
kindred
Posty: 250
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Lokalizacja: Głogów

Post autor: kindred »

No ja juz obejrzalem :rad2: Naprawde daje rade,bardzo ladna animacja.Polecam
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 31
Rejestracja: wt 26 sie, 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: stefan »

Ja też skończyłem właśnie oglądać.
Rzeczywiście są urywki z raccon.
Jak ja chciałbym zobaczyć cały film , gdzie akcja dzieje się w raccon city.
Naszły by mnie wspomnienia.Miło by było ujrzeć RE2 w takiej oprawie.
Mój tata to Nemesis.
A gdzie mama ?
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Jak zostaje nam ukazany Leon?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

O już dostępny takowy temat :) niedługo wyedytuję tego post'a i napiszę co nieco o filmie.
Póki co z kwestii technicznej powiem że wygląda dobrze, tylko czasem widać brak zgrania między słowami a ruchami warg ;)
Ostatnio zmieniony pt 05 gru, 2008 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
unknown_u
Posty: 86
Rejestracja: czw 31 sty, 2008
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: unknown_u »

Właśnie skończyłem oglądać film. :) Wrażenia: film zdecydowanie tylko dla fanów. Fabuła jest przeciętna, pewne wątki zrozumiałe raczej wyłącznie dla wielbicieli serii. Powody dla których warto obejrzeć ten film to oczywiście postacie znane z gry, zombie, G-virus, naprawdę świetna realizacja i animacja oraz ciekawe zakończenie (powiązane z RE 5).

Reasumując: POLECAM! ;)
Radi1256
Posty: 2
Rejestracja: pt 05 gru, 2008
Lokalizacja: Polks

...

Post autor: Radi1256 »

Od razu się przywitam iż jestem tu nowy :)

Teraz o filmie. Bardzo ciekawy, ale tylko dla fanów (wątpię aby ktoś, kto nie grał w żadnego RE wiedział co jest 5 w tym filmie). Animacja na bardzo wysokim poziomie tak jak i fabuła. Wspomnienia Leona i Clarie z czasów pobytu w Raccon City. Obecnośc T i G wirusa (G nawet w akcji). Film naprawdę wciąga. Polecam

Moja Ocena: 9,5/10
Awatar użytkownika
Anne
Posty: 42
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Anne »

Ponieważ mam przeczucie, ze to u nas nie wyjdzie za szybko (o ile w ogóle wyjdzie) obejrzałam sobie już ten film.
Sama nie wiem co mam myśleć, ogólnie to jest całkiem fajny ale fabuła nie poraża. Animacja mogłaby być lepiej dopracowana, mam na myśli mimikę twarzy. Zwracam na to uwagę ponieważ twarz wyraża wszystko. Nie podoba mi się tez postać Angeli. Dla mnie jest to zupełnie niepotrzebna postać. Przez cały film mnie denerwowała swoją głupotą. Tak dla mnie jest to najgłupsza postać z całej serii Residenta. Przekonałam się za to do Claire. Pomimo, że za nią nie przepadam to zrobiła na mnie raczej pozytywne wrażenie. Leon hmm... wali czasem epitetami itd i dziwnie wygląda ale też w sumie nieźle wyszedł.
Zdecydowanie film tylko dla fanów. Ktoś kto nie miał styczności z serią niech się nie zabiera za ten tytuł.
You feel so lonely and ragged
You lay here broken and naked
My love is
Just waiting
To clothe you in crimson roses
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Argh, smaka mnie robicie... Może też obejrzę, chociaż liczę na edycję DVD w naszym kraju. Chociaż do wypożyczenia, żeby ujrzeć film w dobrej rozdzielczości.
Obrazek
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Ok ok właśnie po projekcji.........O my freakin' heck, w końcu oficjalny film Resident Evil!!!
w wielu reckach spotkałem się z napomnieniami czy ostrzeżeniami że to film "4 fans only" - jak dla mnie ocena idzie o 5oczek w górę już tylko za to :) , kurde żeby tyle czekać na film tak godnie reprezentujący serię.....fabuła dość dobrze oddaje klimat serii, nie jest jakoś nie wiadomo jak ambitna no ale nie czekałem na epopeje z zombiakami tylko na dobry film serwujący sporo rozrywki spod znaku RE. Jeśli chodzi o dynamikę to w filmie przeważają dialogi ale kiedy już coś się dzieje...jest na co patrzeć ,proste, film dostaje ode mnie "znaczek jakości Nemesisa destro" :D :D :D :D
Aha i jeszcze jedno: Resident Evil: Degeneration > Trylogia filmów RE.
Ocena: 9+/10 ( trochę za mało Claire wg mnie, i problem z synchro ust jak pisałem wcześniej ;) poza tym cacuszko!!! )
polecam gorąco fanom serii bo w końcu coś dostali od życia :D :D :D.
Ostatnio zmieniony pt 05 gru, 2008 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Ocene filmów zawierającą spojlery zostawcie na później, OK?

Nie zamierzam poznawać połowy fabuły bo ktoś się w pirata bawi :zlosc2: Premiera na blue-rayu w styczniu a już pół tuzina forumowiczów to widziało...
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Radi1256
Posty: 2
Rejestracja: pt 05 gru, 2008
Lokalizacja: Polks

..

Post autor: Radi1256 »

Saladyn już od 2 dni jest możliwośc pobrania z neta. Np z Torrenty.org lub rapdia. Wystarczy poszukac, a ten film ma naprawde dobrą rozdzielczosc

Diadem: Pobrania z neta?? Zdobycie od wujka, czy cioci z zagranicy to rozumiem, ale pobranie z neta to piractwo.


No też fakt. Nie pomyślałem :)
Ostatnio zmieniony sob 06 gru, 2008 przez Radi1256, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

W UK i Irlandii Degenerationa jeszcze nie ma. Kupie go na 100% w styczniu i zamieszcze w tym poscie opis wydania oraz powiem, co o tym myśle.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Urbi
Posty: 40
Rejestracja: pn 22 wrz, 2008
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Urbi »

A jak wygląda sytuacja pod względem muzyki? Są jakieś "dźwięki" z Resident Evil 2?
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Dźwieków z RE2 nie ma, ale całość lini melodycznej trzyma klimat jak w poprzednich Residentach.
Stay Punk
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Trzeba przyznać ze to jak narazie najlepszy film RE. Fabuła może nie jest mistrzostwem(choć w porównaniu do poprzenich filmów może jednak jest :rad5: ) ale jakoś gier się nikt o to nie czepiał. I jednak jest to film głównie dla fanów RE bo w prost ocieka charakterystycznym klimatem którego jednak postronni mogą nie wyczuć. Nie wiem też czemu ludzie się tak czepiają grafiki, mi się film bardzo podobał pod tym względem(scena przemiany, wygląd zombie). Ogólnie to z czystym sumieniem daje 9/10
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Hmm...czy fabularnie. Niektóre motywy były głupie np jak Rani mówiła Claire, że ma nigdzie nie iść bo jej mama mówiła i nie wróciła i bla bla....to maasakra była... i jak Claire 3 raz pod koniec kwestii rozmowy z Leonem stękała z bólu. Ale widać Leon radzi sobie bez Ady :)
uprzedzam pytanie, tak film ogladalem bo mam rodzine za granicą ;]
Stay Punk
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

Mam juz Degeneration wlasnie sie sciagnelo :rad12: teraz zobaczymy czy naprawde warto:D i czy popisali sie taka glupota jak w FF czy taz nie :D zdam relacje po filmie:D :smiech1:
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

No to lecimy: poziom animacji do pięt nie urasta FFVII:AC. I w zasadzie tyle minusów, bo o całej reszcie elementów składowych mogę mówić tylko w ciepłych słowach. Fabuła - ok, nie odkrywa Himalajów, ale trzyma klimat drugiej części RE. Leon wcale nie taki kozak, jak może się zdawać - po prostu opanowany, skuteczny agent rządowy, który może wszystko i wszędzie. No i rzeczywiście nauczył się parkour ;) Akcje z filmu - miód. Piękne, wolne zombiaki, świetny Birkinopodobny miszczu-szefu (chociaż motyw z jego gadkami nie przypadł mi do gustu) i za dużo Claire, która ewidentnie za dużo razy puszcza oczka. Nie lubię jej, toteż lekko mnie drażniła, ale nie wiem - nie znam się. Za to postać senatora jest zbyt mocno przesadzona - chara-designer chyba miał ostre spięcia z lokalną polityką ;) Jednak jest to coś, co fanom bardzo się spodoba. Ode mnie 9-/10 + rekomendacja "Szef Kuchni Poleca". A o wcześniejszej trylogii zapomnijcie, jej zwyczajnie nie było. Dopiero teraz dostaliśmy film, który ze spokojem można położyć obok gier i nie mieć wyrzutów sumienia.
Ostatnio zmieniony ndz 07 gru, 2008 przez Bzduras, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Degeneration”