Ogólne dyskusje

Awatar użytkownika
SyLaR
Posty: 79
Rejestracja: sob 07 lip, 2012
Lokalizacja: TESCO

Post autor: SyLaR »

J.Krauser pisze:Sama postać Mr.X to poezja.
No brakowało mi od dawna takiego re
Jill Sandwich:)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Na szybko nie spodziewałem się, że ta produkcja da mi aż tyle pozytywnych emocji!! W sumie wszystko mi się podobało klimat, napięcie, sceny walk, masa Lickerów, ukłon w kultową scenę z dwójki i genialne MR.X i Leon, który na końcu robi to co musi...

PS: Miedzy Leonem a Adą jednak doszło do zbliżenia :rad1:

Chris93: Widzę, że niektórzy userzy naszego zacnego forum zabawili się w "korsarzy" i psują (umyślnie lub nie) zabawę wszystkim oczekującym na oficjalną premierę filmu. Radzę oznaczać wszelakiego rodzaju "spoilery" dotyczące fabuły do czasu oficjalnego wydania filmu na DVD i Blu-Ray

Przepraszam, Nie miałem takowego zamiaru.

Mam pytanko: Jakim cudem Buddy przeżył? Dopiero teraz widziałem tą scenę po literach.
Ostatnio zmieniony czw 20 wrz, 2012 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Leon. KennedY pisze: Mam pytanko: Jakim cudem Buddy przeżył? Dopiero teraz widziałem tą scenę po literach.
Leon wcześniej wspominał, że można powstrzymać tą zarazę albo zabijając nosiciela, albo uszkadzając rdzeń i w przypadku tego gościa w ten sposób go postrzelił

A sam film jest rewelacyjny, na takiego filmowego Resa czekałem od zawsze. Świetna animacja, choreografia walk, brutalność i potworki z pierwszych części.
Awatar użytkownika
nietendon
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 wrz, 2012
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: nietendon »

Małymi literkami żeczy spoileryczne, więc uwaga...
Leon. KennedY pisze: Mam pytanko: Jakim cudem Buddy przeżył? Dopiero teraz widziałem tą scenę po literach.
Wcześniej w filmie ktoś tłumaczył, że jedynym sposobem na unieszkodliwienie zarażonego jest strzał w głowę lub przerwanie kręgosłupa. Widocznie Leon strzelił Buddy'emu w plecy, bo sam moment strzału nie był pokazany.


Pomijając kwestie etyczne oglądania leaka, filmem jestem zachwycony. Może nie jest zbyt mądry, ale jest naiwny w obrębie resientowej konwencji. Nie jest tak bezczelnie głupi jak filmy Andersona momentami potrafią. Uchwyca moje ulubione postaci dokładnie w taki sposób jak powinien.

Ada co chwila pakuje Leona w tarapaty, lecz konsekwentnie też go z nich ratuje, gdy ten sobie nie radzi. Kocham moment, gdy Leon i Buddy leżą zmaltretowani po walce z Mr. X-em, w której wykorzystali wszystkie możliwe elementy otoczenia, lickery, amunicję, czołg i masę zdrowia. Wtedy pojawiają się dwa kolejne X-y i Leon staje naprzeciwko nich z samym nożem:) Kwintesencja charakteru Kennedy'ego.

Płytka do kupienia, to na pewno.
Awatar użytkownika
kotlet1986
Posty: 103
Rejestracja: pn 16 lip, 2007
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kotlet1986 »

To że Resident Evil Damnation wyciekł miesiąc przed premierą to sie jeszcze zdaża, nawet z taką jakością(są nawet wersje HD) ale kto mi powie jakim prawem z profesjonalnym lektorem??zawsze są jakieś procedury, lektor wychodzi 3 miesiące po premierze w wersji do kupienia, a tu już lektor miesiąc przed premierą??ciekawe kto wyraził zgode i dał zlecenie dla tego gościa żeby przetłumaczył już przed premierą
Awatar użytkownika
SyLaR
Posty: 79
Rejestracja: sob 07 lip, 2012
Lokalizacja: TESCO

Post autor: SyLaR »

Powiem ci czemu z lektorem. Lektor był robiony wcześniej gdyż była planowana premiera światowa wszędzie nawet w Polsce, w ten sam dzień. Wyszła cała płyta BR, z której ludzie pozgrywali wersje HD, czy z lektorami.
Jill Sandwich:)
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Ten lektor to i tak nie jest jakaś rewelacja od strony technicznej. Jego głos powinien być odrobinę głośniej od oryginalnych aktorów, a wcale tak nie jest i czasem przy dużej ilości rozmów nakłada się jedno na drugie i ciężko coś zrozumieć.
Awatar użytkownika
Zilla
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 sty, 2010
Lokalizacja: jestem?

Post autor: Zilla »

Ja oglądałem z napisami, nie lubię oglądać z lektorem bo psuje cały efekt a ja się przyzwyczaiłem do głosów postaci i nie lubię jak polaczek mi je zagłusza.

Co do filmu:

SPOILER WARNING:

Sam w sobie film mi się podobał. Bardzo mi przypadł do gustu fakt że na swój sposób seria się zmiksowała tj. nowy RE i stary RE. Bo w roli podstawowych oponentów mamy Las Plagas (jestem tym faktem rozczarowany bo spodziewałem się zombie) ale już nie będę wybrzydzał bo lubię mimo wszystko to i to ale także zobaczymy na ekranie Lickery (nie wiem czy to zwykłe, czy Beta) a także Tyranta (T-013) co jest dla mnie hołdem dla korzeni RE. Bohaterów jest dwójka starych tj. Ada i Leon a także pojawia się Ingrid Hunningan (ta co ciągle flirtuje z Leonem przez codec). Fabuła przenosi nas na wschód, kręcąca się wokół używania B.o.W's jako domowych zwierzątek na użytek wojska. To w takim mega skróce.

Koniec Spoilera

Ja dałem ocenę 7/10 za dobrą animację, świetne głosy, za to że się dobrze bawiłem i za hołd dla fanów starszego RE. Nie ma kompletu za plagę i za to że tytuł imho nie dorównał poprzedniej części. Zakończenie sugeruje ciąg dalszy na co liczę. Wszak Degeneration bardziej mi się podobało, mimo że też zombie jak na lekarstwo było, w sensie że tylko przez pierwszą 1/3 filmu. Dla fana RE jak znalazł.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Juz nabylem. Jezeli bedzie taka sama wiocha jak Degeneration to jestem troche euro w plecy i wkurzony na maksa.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Damnation jest bardziej dopracowany niż Degeneracja. Lepsza mimika twarzy, lepsze animacje postaci oraz lepsza grafika o kilka poziomów. Wygląda bardzo realnie. No i fabularnie też jest lepiej, bo "źli" bohaterowie są bardziej charyzmatyczni i da się ich lubić w przeciwieństwie do tego lipnego doktorka z Degeneracji.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

U mnie tez spoilerowo
Dla mnie ten film to poezja po smutku po stracie pieniędzy na RE:Retrybution, to Damnation jest świetny, Pustać pani prezydent niemałe zaskoczenie, dała łomot nie tylko Leonowi ale i Adzie... no i sam Loeon nie jest przepakowanym sterydami jak Chris. JD postać trochę na wyrost nie zwykle denerwujący typek, Ada czemu ciagle wodzi za nos tego Leona przynajmniej po śmierci Weskera powinna z nim współpracować, chyba że "Organizacja" ma jeszcze jakieś plany w zanadrzu...
Dużym minusem tego filmu jest długość kończy się za wcześnie, co sprawia że czuję niedosyt.Sceny w której Ada wywija salta, i ciągle "coś" musi "zasłonić"... a zresztą nieważne Animacja jest bardzo ładna jak dla mnie bomba, niema tu momentów gdzie nic nie widać albo zastanawia się co się dzieje na ekranie.
Scena z czołgiem w życiu tak się nie naśmiałem przy Residencie ( prawda ze to było śmieszne czy może ja jestem nie normalny) I pytanie Buddy zginoł czy nie co ma znaczyć ta scena z dziećmi i szkołą?
No jak dla mnie rodzynek w postaci świetnej muzyki
Napisy końcowe
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Masz wyjaśnienie kilka postów wyżej u mnie i nietendona co do ostatniej sceny.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Zobacze jeszcze, jak wypadły Extrasy.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
nietendon
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 wrz, 2012
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: nietendon »

Zilla pisze:Zakończenie sugeruje ciąg dalszy na co liczę.
Ciągiem dalszym to chyba "szóstka" będzie. Te animowanki powstają dosyć wolno i pewnie zanim dostaniemy następną, jeszcze ze dwie-trzy gry się pojawią.

Ada na końcu rozmawia chyba z tym mężczyzną z bródką, który w trailerach każe Leonowi i Helenie oddać się w ręce władz, a następnie sabotuje samolot którym lecą <wypowiadanie się ze znawstwem o fabule gry, ktorej jeszcze nie ma ftw!>
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Film jest spoko, dużo się nauczyli od czasów Degeneration. Mr X miał chyba ze 4 metry wzrostu :)

Postacie nadal ruszają się miejscami trochę sztucznie. Dziwi mnie to - potrafią pokazac swietne dynamiczne walki wrecz, a siedzący na kanapie ludzie wyglądają jakby załozyli marynarki razem z wieszakami.

Duzo więcej krwi niż ostatnio, ale to ma być horror. DVD które kupilem jest od 15 lat, więc wszystko się zgadza.

Plus za akcje z Leonem i dwoma Lickerami - mogli zaliczyc mocną wpadówe, ale wyszlo bardzo fajnie i w zgodzie z tym, co prezentował RE5.

Dużo hołdów dla poprzednich resów - akcje, lokacje, motywy muzyczne - ale z umiarem i ze smakiem - wygląda to jak ukłon a nie odcinanie kuponów.

Nie widziałem jeszcze Retrybucji ale "Potępienie" na pewno jest lepsze.

P.S. Sceneria, teksty i ludzie jako żywo przypominaly mi Jagged Alliance 2, też tak mieliście?
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wszak Degeneration bardziej mi się podobało,mimo że też zombie jak na lekarstwo było, w sensie że tylko przez pierwszą 1/3 filmu.
Ciężko mi się z tym zgodzić :smiech7:. Damnation przebiło poprzednika pod każdym względem i zauważ, że zarażeni z wyglądu momentami całkiem przypominali truposze :smiech6:
Postacie nadal ruszają się miejscami trochę sztucznie. Dziwi mnie to - potrafią pokazac swietne dynamiczne walki wrecz, a siedzący na kanapie ludzie wyglądają jakby załozyli marynarki razem z wieszakami.
Miałem wrażenie, że nie do wszystkiego równo się przyłożyli, ale jakościowy przeskok i tak bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Degeneration troche za szybko przeskoczyło na bossa który był mało ciekawy. Damnation bardziej przypomina Residenty "growe". Chociaż szczerze mowiąc jeżeli raz jeszcze w połowie gry/filmu herosi zjadą winda do tajnego super kompleksu, wysadzą go w powietrze, a glównego bossa zalatwią z wyrzutni, to mi żyłka w mózgu pęknie.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Typowe standardy dal całej serii muszą być zachowane :rad10:
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Nie, przy tej ilości gier i filmów to juz jest zwyczajnie nudne.

Co do Buddyego i Leona:

Leon przestrzelił rdzeń kregowy Buddyego eliminując plagasa ale paraliżując faceta od pasa w dół.
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 przez Saladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Damnation ma wszystko to, czego nie mają Residenty od Andersona - spójność z uniwersum gry, dobrą akcję, zombie, bossów żywcem wyjętych z gry (Tyrant!) i na kilometr śmierdzi horrorem klasy B. Gdyby chociaż jedna filmowa adaptacja trzymała taki poziom to płakałbym ze szczęścia... Aczkolwiek realia, w których osadzono film średnio mi pasują (ruchy oporu, niepodległe państwa - WTF?) i głównie z tego względu musiałem łyknąć go na dwa razy. Aha - jak w następnym RE głównym bohaterem będzie znowu Leon to ze złości pogryzę biurko, bo od czasu RE4 ten gość wciska się prawie wszędzie, gdzie jest logo RE, co wybitnie denerwuje. Raz, dwa - ok, ale robienie z niego głównej ikony serii jest w mojej opinii słabe.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Damnation”