Kabus 22 - turecki klon RE

Nieoficjalne edycje, mody i inne dodatki
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: Arc »

Kabus 22
Jeden z wielu klonów RE. Tylko, że ten prezentuje bardzo wysoki poziom z tego co widzą moje oczy.
Jeszcze nie grałem ale przeglądając poniższy filmik czułem się jakbym oglądał jakiegoś spin-offa Residenta.
Gra jest produkcji tureckiej (nie wiem czy to jakiś oficjalny produkt czy gra niezależna), powstała w 2006 roku.

No tylko spójrzcie jakie to piękno :) Znów zagrać w mechanice jak za pierwszych residenciaków, tych które większość z nas kocha i preferuje.
Ja na pewno ;)

(gdzieś od 6 minuty jest gameplay ale radzę trochę poprzewijać do przodu co jakiś czas)

https://www.youtube.com/watch?v=JfQkO3XRcB8



Tutaj jest natomiast trailer ale przedstawia tą grę od złej strony jako grę ciągłej akcji podczas gdy oglądałem poszczególne party z przejścia gry to nie jest napakowana akcją tylko buduje napięcie. Ale trailer zamieszczam:

https://www.youtube.com/watch?v=QEQZPfjvod8
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: RVRE »

Wyglada całkiem nieźle ale chciałbym zobaczyć najpierw poprzednie 21 odsłon przed zagraniem w najnowszą.

Jedyne co jest strasznie siermiężne to filmiki. Zapowiadają grę jakościowo podobną do crapów City Interactive jak produkowali jeszcze gry do marketów. Sam gameplay wygląda dosyć znośnie i ciekawie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: WESKER-DL »

No nie odpaliłbym tego :D klon re2 to nadciągający daymare 98, w to z chęcią pogram.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: Chris93 »

Ukończyłem to dawno temu (jak chodziłem do gimbazy) i gra próbuje udawać Resident Evil (jeden przeciwnik nawet bardzo podobny do naszych kochanych Licker'ów) oraz w pewnym momencie upośledzonego kuzyna Devil May Cry (jedna z postaci potrafi siekać nożami przeciwników przy mocniejszych brzemieniach). Gra wyszła u nas z napisami i z tego co pamiętam kosztowała 29zł na premierę. Ogólnie można zagrać, ale bez szału. Proponuję przenieść ten temat do ogólnego działu o grach.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: Arc »

Chris a jak z długością gry, pamiętasz czy krótka lub długa?
Obrazek
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: FurryPiter »

Ciekawe, czy na Win 7 / Win 10 by ta gra ruszyła :) Trailer rzeczywiście odrzuca, ale ten fragment z pierwszego filmiku ma niezły klimacior! Z tego co udało mi się znaleźć w internecie, gra swego czasu (2012) próbowała zawitać na Steama ale niestety bez jakiegokolwiek sukcesu:
https://steamcommunity.com/workshop/fil ... s/93810328
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Kabus 22 - turecki klon RE

Post autor: Arc »

Myślę, że na Win 7 gra by ruszyła bez problemu. Jest z 2006 roku. Fakt, że Win siódemka ukazała się nieznacznie później ale spróbuj. Powinno być ok.
Między innymi by uniknąć takich kłopotliwych sytuacji z kompatybilnością WCIĄŻ KORZYSTAM Z WIN XP, i mało tego - jestem zadowolony :D To świetny OS jak i wspomniana przez Ciebie siódemka.
Dosbox na Win 7 nie zawsze pomaga. Już na XP są problemy na tym "niepełnym, okrojonym" DOSie.

Jak sprawdzisz to daj znać tutaj w temacie jak Ci poszło. Inni skorzystają na Twoich doświadczeniach.

Pozdrawiam :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Unofficial Resident Evil”