Claire Redfield

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Claire Redfield

Post autor: Claire93 »

Jest już temat o Chrisie, Jill, Albercie i innych, więc przyszedł czas na takowy o Claire Redfield. Sama uważam, że Claire to najlepsza postać w serii Resident Evil. Siostra głównego bohatera serii, jest miła, sympatyczna, pomocna innym (Leon, Steve) i opiekuńcza (Sherry oraz Rani).Claire to jedyna główna bohaterka w głównej serii ,która nie jest wyszkolonym komandosem. Jednak pomimo tego doskonale poradziła sobie w nieprzyjaznym środowisku (Raccoon City, Rockfort Island czy Harvardville) i udało jej się przeżyć cały ten koszmar. Bronią posługiwała się całkiem nieźle (może Chris ją uczył ???). Jeśli w RE6 ma pojawić się jakiś główny bohater z "dotychczasowej serii" to niech to będzie Claire :P. Zapraszam wszystkich do dyskusji ;).
Ostatnio zmieniony wt 07 cze, 2011 przez Claire93, łącznie zmieniany 1 raz.
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Tak Claire to jedna z lepszych postaci w serii (może nawet fajniejsza niż Jill). Zwyczajna dziewczyna która przeżyła w Raccoon City a później na Rockfort i Harvardville. Była niejednokrotnie świadkiem śmierci (Marvin, Irons, Steve) a pomimo tego nie załamała się. W CV wydaje się być bardziej jak by to ująć... "doświadczona?" i przygotowana psychicznie. Umiała doskonale dogadać się ze Stevem (może on ją tak słuchał bo się w niej kochał???).
Claire93 pisze:Bronią posługiwała się całkiem nieźle (może Chris ją uczył ???)
Być może, akcja w Degeneration wymiata :D.
Claire93 pisze: Jeśli w RE6 ma pojawić się jakiś główny bohater z "dotychczasowej serii" to niech to będzie Claire :P


Nie miałbym nic przeciwko :rad2: .
WESKER-DL pisze: Natomiast Claire podmieniła Elzę i troche na szybko została wpleciona w RE2 przez nieco sztucznie wypada w kilku momentach.
Wypadła sztucznie ? W jakich momentach, bo ja takich nie wiedzę ;).
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Chris93 pisze:
Natomiast Claire podmieniła Elzę i troche na szybko została wpleciona w RE2 przez nieco sztucznie wypada w kilku momentach.
Jeśli chodzi o moje zdanie, to uważam że wypadła bardzo dobrze. ;]
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Chris93 pisze:Zwyczajna dziewczyna
Zwyczajna dziewczyna, która ma brata komandosa i chodzi po mieście z nożem :P. Bardziej odpowiedni byłby paralizator, albo gaz...

Co do samej Claire to lubią tą postać (rude są ...fajne ;D ), jednak według mnie ustępuje ona Jill i Rebece. Ponadto bardziej podobała mi się w RE2 niż w RE CV: X, w sensie wygląd postaci, ciuchy :rad10: .
Złe oko moderacji czuwa.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Szakal pisze:(rude są ...fajne ;D )
Claire nie jest ruda ;).
Szakal pisze:Ponadto bardziej podobała mi się w RE2 niż w RE CV: X, w sensie wygląd postaci, ciuchy :rad10: .
Owszem strój z RE2, ale ten z Darkside Chronicles :D.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Chris93 pisze:
Szakal pisze:(rude są ...fajne ;D )
Claire nie jest ruda ;).
No dobrze kasztanowłose. Czepiasz się szczegółów :P.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Wg mnie to najlepsza bohaterka tej gry. Jak było wcześniej wspomniane "zwykła dziewczyna",
nie wyszkolona na komandosa, która swoje w życiu przeżyła.
Trzy epidemie wiruisa T, w tym 2 jak miała lat 19. Zważając na młody wiek (w sumie jeszcze nastoletni) w tych okolicznościach, to poradziłą sobie z pełnym opanowaniem i zimną krwią.
Niczym zawodowiec.
Gdzie normalna dziewczyna w jej wieku spanikowała by i została pożarta przez 1 lepsze zombie,
a Claire twrada żyleta, nawet tyranta potrafiła załatwić.
Także wcześniej wspomniana opiekuńczość i pomocność też są przeze mnie bardzo wysoko cenione.
Warto również wspomnieć o nietypowej pasji jak na dziewczyne, czyli o motocyklach.
Osobiście szczególoną uwagę zwróciłam na loga wyszyte(?) na kurtkach,
jakby taka ukryta aluzja do muzykui zepsołu Queen i Mitologii Nordyckiej (Let me Live= Mit o Brunhildzie)
Ciekawa postać, mam nadzieję, że zobaczymy ją w następnym RE.
Bo prawdę mówiać Capcom ostatnio mocno nastawił się na Jill i Chrisa,
co serialnie zaczyna mnie nudzić.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Claire Redfield

Post autor: Szakal »

Co myślicie o nowej wersji Claire? Początkowo nie bardzo podobał mi się jej nowy wygląd, ale z czasem się opatrzył i przestał mnie tak razić w oczy. Nie zrozumcie mnie źle, dziewczyna która użyczyła jej swojego wizerunku na żywo z pewnością sprawia o wiele lepsze wrażenie, ale tu było coś nie tak z nosem postaci. Jeśli zaś o charakter chodzi to w końcu dziewczyna zachowuje się tak jak powinna 19-latka.
Odniosłem też wrażenie, że
Spoiler!
. :P

Ps. Co to jest Terra Save? Na wiki piszę, że Claire była członkinią tej grupy.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Claire Redfield

Post autor: RVRE »

Terra Save to narośl z filmu Degeneration. :p Kolejna korporacja która chce pomagać, a tylko szkodzi.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Claire Redfield

Post autor: WESKER-DL »

Oj ktoś nie grał w Revelations :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Claire Redfield

Post autor: Szakal »

Grałem, ale tylko w jedynkę :) .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Claire Redfield

Post autor: Leon. KennedY »

Ograj dwójkę jest po prostu lepsza i Claire. No i organizacja o którą się pytasz właśnie tam występuje. W jedynce chyba też, nie pamiętam już dokładnie.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Claire Redfield

Post autor: carcass87 »

Claire Redfield w REmake 2 jest świetna.... szczególnie w samym topie.... zamiast grać to obracałem kamerą i podziwiałem :D
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Claire Redfield

Post autor: WESKER-DL »

Czyli motyw jak przeciskała się przez roletę na początku też robił wrażenie? :D ^^
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Claire Redfield

Post autor: PSKING »

Terra Save chyba zadebiutowało w Degeneracji, a w Rev2(w które wciąż nie grałem choć lubię jedynkę!) poprowadziło wątek ze względu na postać Claire.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Claire Redfield

Post autor: Arc »

Tylko, że Claire w Rev2 wygląda jak babcia, nie wiem jak to opisać. Nie wygląda jak Claire. Też tak macie?

A co do "spoilera" Szakala to co z tego jak i tak wiadomo jak bywa z Leonem. Sam próbując zaprosić swoją pomocniczkę (zapomniałem nazwiska) w RE4 i słysząc odmowę komentuje "Story of my life....." :D


A co mnie irytuje to od części szóstej chyba zaczęli mu robić dołek w brodzie czego nie było wcześniej. No co to ma być? Wiem, że dziewczynom się to podoba ale w rzeczywistości takie rzeczy na twarzy z wiekiem się nie dzieją.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Claire Redfield

Post autor: PSKING »

To co zrobiono z postacią Claire w Rev2 to zbrodnia. Praktycznie zniszczono to co budowano przez lata. Lunię postać Moiry która dojrzewała w trakcie histori, czy nieustraszoną Natlie. Tym bardziej zabawne że debiuty się udały a postać Claire chyba olano. Jej odzywki były głupie i nielogiczne, jej decyzje i logika durna, zrobiono z niej zwykłego pustego kretyna. Praktycznie wszystko z nią związane było nie do przyjęcia. Cała jej postać w tej części gryzła się z tym co przedstawiano przez lata, a w mojej opini wręcz zaprzepaszczono wszystko co było budowane przez lata. Lubię Rev2, wciąż w niego gram, ale wiele można temu zarzucić, a mimo to uważam Claire jako najgorszy element całej produkcji.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Claire Redfield

Post autor: Arc »

Dokładnie, ciężko Claire w ogóle poznać natomiast wszyscy jadą po Moirze a to fajna postać, co z tego, że klnie często? Jest młodziutka. Taka licealistka zbuntowana. Mi przypadła też do gustu, zdecydowanie lepiej napisana postać w tej części od Claire, która jest miałka. Napisałem nawet przed chwilą temat zahaczający o to. Stare, znane i uwielbiane przez nas postacie już się wypalają, znamy ich na wylot więc być może pora na właśnie Moire, Sherry, (czy nawet Sheve?) lub całkiem nowe towarzystwo by odzyskać tą świeżość.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Claire Redfield

Post autor: PSKING »

Nie znam opinii o Moirze i mam ją gdzieś. W w porównaniu do wielu postaci z całej historii serii, ona ma zarysowany charakter. Może się on komuś nie podobać, ale jest napisany dobrze.
I nie, Moira to nie typ nastolatki, a studentki która musi dojrzeć...no i jest starsza ode mnie, sprawdzaj ty wiek.
Wracając do postaci Claire, nie zgodzę się. Twoja opinia może być sensowna, ale nie w tym przypadku. Tu nie ma żadnego wypalenia, ta część miała przywrócić i odświerzyć dwie klasyczne persony, jakimi są Barry i Claire. O jakim wypaleniu tu mowa jeśli Claire nie pojawiła się w żadnej GRZE od czasu CV? Co więcej, Barry w mojej opinii również się udał, a nawet ma więcej osobowości niż kiedykolwiek(nie grałem w Remake), a on ma nawet mniejszy staż. U Claire problemem nie jest dyskusyjny charakter jak u wyżej wspomnianej Moiry(która została wspomniana w pierwszym Re, więc jej debiut jest zarazem jej powrotem;P), którą można lubić jak ja lub nie lubić jak starzy fanboje:D. Tu chodzi o jej bezmyślne zachowanie, bezmyślne decyzje, czy idiotyczne odzywki/przemyślenia. Tu o totalne zepsucie postaci, o napisanie jej tak że ta wersja ni jak się ma do jej poprzednich wcieleń. Mam nadzieję że to nie sprawi że dostanę ostrzeżenie, ale tak jak Claire była twardą i silną emocjonalnie kobietą, zachowując przy tym delikatność, co tworzyło obraz jednej z lepiej napisanych postaci w serii, i jak najbardziej potrafię zrozumieć jej fenomen w fandomie(nawet dla mojej mamy była to ulubiona postać;), a w ReV2? Claire to postać która ignoruje wszelaką logikę i jej jedyną motywacją było dążenie do tego aby dsiąść dzidę Neila, nic więcej(ignorowała jasny sygnał że Neil to zdrajca, dorosły facet, szef był dla niej ważniejszy od małej dziewczynki w niebezpieczeństwie). Jej postać została tutaj zniszczona, a jej ,,kozacka" akcja w epilogu niczym z dawnych części była próbą usilnego przywrócenia jej blasku...z miernym skutkiem.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Claire Redfield

Post autor: Arc »

PSKING pisze: śr 05 cze, 2019 Nie znam opinii o Moirze i mam ją gdzieś. W w porównaniu do wielu postaci z całej historii serii, ona ma zarysowany charakter. Może się on komuś nie podobać, ale jest napisany dobrze.
I nie, Moira to nie typ nastolatki, a studentki która musi dojrzeć...no i jest starsza ode mnie, sprawdzaj ty wiek.
Całkowicie źle mnie zrozumiałeś, nastolatka miałem na myśli taka 17 lat czy 18 (dla mnie to jedno i to samo;) lub właśnie 20 letnia studentka. Zbuntowany charakter, rzucanie fuckami ale mi się podobała, również uważam, że to świetnie napisana postać z dużym potencjałem. Szkoda, że ją tak poniewierają w internecie za te bluźnienie w grze właśnie, obrońcy moralności :)
Sprawdź PSKING dodatek do gry z Moirą jak przez pół roku stara się przetrwać ze starcem. Widać, że się zmienia. Choć całego nie przeszedłem.

Znalazłem błąd w grze:
W pierwszym chapterze Claire i Moiry, że jak zbierzesz Moirą ten klucz/zębatkę (?) do drzwi z pochodnią, który leży przygnieciony kolcami to gdy użyjemy Moirą ten element załącza się scenka jak ten element wkłada Claire :rad5: to chyba zębatka była.
Za każdym razem tak się dzieje (wersja PS3 cyfrowa), może poprawili na PS4 ale szczerze wątpię :smiech3:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”