Zgłoś błąd!

Słownik pojęć związanych z Resident Evil. Projekt stworzony przez redaktorów MWRC: RE HQ, przy współpracy z użytkownikami forum.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nie doszukiwałbym się naukowych podstaw w zagadnieniach związanych z fabułą gry-horroru na poziomie kina klasy B...
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

A ja bym powiedział, że jak się robi grę z założenia naukowej fikcji, to jakieś podstawy, powinny tam być. Tak się składa, że o przepisywaniu DNA nosiciela przez wirus na swoje własne uczy się już w gimnazjum. Twórcom gry nie chciało się nawet otworzyć podręczników do podstawówki/gimnazjum, albo nawet wejść na wikipedia.jp, czy co tam mają i wpisać hasło ''wirus''. W ten sposób mogliby stworzyć coś z naukowym sensem.

Dlatego, żeby powstał zombii, to powiedzmy, musiałby go stworzyć Wirus-Z (jak zombi), a tyranta wirus-T, lickera można by otrzymać z mutacji wirusa-Z. Tak by mogło być. Z naukowego punktu widzenia również nie można by było zaprzeczyć, że wirus nie mógłby mutować w ekspresowym tempie, jak to jest w przypadku wirusa G. Każdy wirus mutuje, to szybciej to wolniej, nie jest jednak nigdzie napisane, że musi to trwać 5 lat, czy 5 sekund. Zasada jest taka, że wirus nie może być odrzucony przez organizm nosiciela, choroba wywołana wirusem nigdy nie jest inna od tej, którą owy wirus ma wywołać. Jeśli ktoś ma być chory za sprawą wirusa HIV na AIDS, to nie zachoruje na grypę, tak i ktoś kto ma zamienić się w Tyranta, nie może zamienić się w Zombi. Tak wyglądać to powinno.

Trochę dobrej woli autorów gry i wszystko by się trzymało kupy, no ale to by się nadawało na inny temat - z całą pewnością.

OK - Over and out. :)
Ostatnio zmieniony wt 14 gru, 2010 przez r123x, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Jeśli będę pisała scenariusz do komiksu to zbazuję na twoich spostrzeżeniach.
Są cholernie trafne. Czytając te posty śmiałam się jak debil, chłopie skompromitowałeś CAPCOM. XD
r123x pisze: Jeśli ktoś ma być chory za sprawą wirusa HIV na AIDS, to nie zachoruje na grypę, tak i ktoś kto ma zamienić się w Tyranta, nie może zamienić się w Zombi.
Spadłam z krzesła, za to dostajesz Oscara i Nobla.

by DE: Jak to się ma do tematu?
Ostatnio zmieniony ndz 12 lut, 2012 przez Sas, łącznie zmieniany 1 raz.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Witam :)
Nie to żebym się czepiał (ten słownik to naprawdę kawał dobrej roboty), ale w dziale: " Wirusy, pasożyty, szczepionki, leki" jest mały błąd chyba (moja mała wiedza nie potrafi tego określić, może po prostu zbyt mądre słowa na mój rozum :P)
Chodzi o zaznaczony fragment.
AT1521
Odkryta przez naukowców Umbrelli - Lindę i Cartera substancja, która miała hamować rozwój wirusa T. Podczas trwającego w Raccoon zakażenia, Linda świadoma możliwości antidotum, mimo ogromnego ryzyka wróciła po próbkę do swego laboratorium. Niestety, wskutek pożaru znalazła się w pułapce wraz z grupką innych ocalałych. Mimo jej starań próbka antidotum została zniszczona podczas konfrontacji z tyrantem. Lindzie udało się jednak opuścić Raccoon City – stworzyła od nowa specyfik, co walnie przyczyniło się do uniknięcia rozszerzenia do epidemii poza zakażone miasto.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Zgłaszam Braki:
T-Abbys Virus, C Virus, opisy postaci które pojawiły się min w RE6 i RE:R, Ustank itd.
W skrócie prawdopodobnie wszystko to co pojawiło się w odsłonach po Darkside Chronicles.
(Nie, że się czepiam czy coś.) Swoja drogą, mogłabym w sumie pomóc w uzupełnianiu tego.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
miloszja
Posty: 9
Rejestracja: pt 23 mar, 2012
Lokalizacja: Olszyn

Post autor: miloszja »

Słownik- B:
Burnside Steve – (potwór) – (RE:CV)
Nie, że się czepiam, ale wydaje mi się, że on również w DSC w tej formie występował.

Inne:
mogą też zabić wrogaa.
Literówki też się zdarzają.
DIJ’s Diary - (RE: CV)
Pamiętnik z RE: CV (X)
j.w.

HUNK’s Report - (RE: CV)
Dokument z RE: CV (X)
X zaginęło w akcji.


Postacie (T-Z)
Valentine, Jill - (RE1, RE: Remake, RE: DS, RE: UC, RE3, RE5, RE: Apocalypse)
Trzeba by dorzucić Revelations.


Postacie (R-S)
Redfield, Chris - (RE1, RE 2 (Extreme Battle), RE3 (epilog), RE 5, RE: Remake, RE: DS, RE: CV, RE: UC, RE: DSC)

J.w.

Wirusy, pasożyty, szczepionki, leki -



Zabrakło preparatu z RE 5, to co wstrzykuje się Weskerowi (1-sza forma)..



_________________________

A może po prostu, czepiam się o szczegóły?
Ostatnio zmieniony ndz 29 cze, 2014 przez miloszja, łącznie zmieniany 5 razy.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

miloszja pisze:A może po prostu, czepiam się o szczegóły?
Bynajmniej...
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Zgłoś błąd!

Post autor: Arc »

EDIT: Dodałem trochę brakującego materiału dziś a także poprawiłem kilka drobnych błędów, które wczoraj mi umknęły.


Przepraszam z góry za chaos ale jest bardzo dużo braków, zwłaszcza z serii Revelations. Odnoszę wrażenie jakby nikt tutaj w te tytuły nie grał :smiech1:
Mam nadzieję, że zostanie to dodane do naszej encyklopedii Resa :)
AHA, UMIEŚCIŁEM TROCHĘ SPOILERÓW.


Temat "Postacie "R-S" - brakuje jednej postaci. Mianowicie informatora z RE5, który zaopatrza nas w broń a potem zostaje ścięty.
Ta postać to Reynard Fisher.

Temat "B" - nie ma wpisu, przy wspominaniu o Big majini, zostawiają za sobą skarb "Jewel bangle" warty 1000.


Do uzupełnienia jeszcze w Temacie "B":

Barry Burton pojawił się też w Resident Evil Revelations 2 / W Temacie "Postacie (A-B)" też nie wspomniano jego udziału w RE:Rev 2
Moira Burton - córka Barry'ego, nie znosi broni palnej po tym jak zabiła przypadkiem będąc dzieckiem swoją siostrę. W kampanii używa latarki do oślepiania wrogów i łomu do lania chamów w tubę :) Ma "trudne" relacje z ojcem. Pojawiła się oczywiście w RE: Revelations 2





Temat "E-G" - Genesis - spotkamy go w RE:Revelations, jest to skaner otoczenia, wykrywa ukryte przedmioty jak amunicja, skanując zwłoki wroga dostajemy punkty i gdy dojdzie do 100 dostajemy roślinkę gratis a można nosić 5. Skanuje też odciski palców porozmieszczane tu i ówdzie. Łącznie 30 odcisków. Przy pierwszym przejściu się przydaje ale potem to już jest zbędny. Psuje wręcz grę.
Temat "I-K" - John z wersji RE 1.5
Temat "I-K" - Jessica Sherawat, agent BSAA w RE: Revelations
Temat "I-K" - Jack Norman - wstrzyknął sobie T-Abyss, ostatni boss w RE: Revelations , ten z hologramem :)
Temat "I-K" - Keith Lumley, agent BSAA w RE: Revelations (wypada wspomnieć też jego nierozłącznego kumpla z BSAA, czyli Quint Cetcham (dwie zabawne postaci)
Temat "L-M" - Morgan Lansdale (dyrektor FBC, jeden z antagonistów w RE: Revelations)
Temat "N-Q" oraz Temat "V-Z" - Project W. (los Alex Wesker jest jak najbardziej znany, finał RE: Revelations 2, no i BYŁA KOBIETĄ w RE:Revelations 2)
Temat "R-REG" - Claire Redfield (tradycyjnie brakuje wpisanego jej udziału w RE: Revelations 2)
Temat "R-REG" - Redfield, Chris (pominięty udział w pierwszej części Revelations)
Temat "R-REG" - Raymond Vester, partner w FBC Parkera Luciani, ten drugi był protagonistą i często grywalną postacią (RE: Revelations)
Temat "T-U" - Terragrigia - pierwsze miasto w całości korzystające z energii słonecznej. W 2004 roku organizacja terrorystyczna rozpoczęła atak z użyciem broni biologicznej. Całe to wydarzenie zostało określone mianem "Terragrigia Panic"
Temat "V-Z" - Veltro - Il Veltro (po włosku „Greyhound”) była międzynarodową organizacją terrorystyczną. Wszyscy jego członkowie nosili maski gazowe, ukrywając swoje prawdziwe tożsamości. (RE: Revelations)
Temat "V-Z" - uzupełnić profil Jill Valentine o występ w grze RE: Revelations)
Temat "V-Z" - Zombie są również w RE: Revelations 2 (tylko kampania Claire i Moiry)


Ups, moja gafa, nie zauważyłem tematów z postaciami, myślałem, że wszystko pakujecie do jednego worka :)


Temat "Postacie (G-K)" - Neil Fisher - Z początku postać ok ale zdradził TerraSave a Alex jak to z rodzinki Weskerów ;) wstrzyknęła mu coś i zmutował. Wkońcu Moira się przełamała i zastrzeliła go (srebrne trofeum i dobre zakończenie, w przeciwnym razie zabije go Claire i zakończenie złe). [Postać z RE: Revelations 2].
Temat "Postacie (L-P)" - Natalia Korda - mała dziewczynka towarzysząca Barry'emu w jego kampanii w RE: Revelations 2, można nią kierować. Widzi potwory za ścianami i ukryte przedmioty. Jej rodzice zginęli podczas ataku Hunterów na Terragrigię. Alex Wesker planuje przenieść swoją jaźń do młodej i nie zmutowanej Natalii. Bo Alex to szkarada jakich mało ;)
Temat "Postacie (L-P)" - Clive R. O'Brian - był dyrektorem BSAA podczas incydentu znanego jako Terragrigia Panic . W tamtym czasie BSAA była małą organizacją pozarządową z ograniczonymi zasobami, więc chociaż O'Brian był w terenie podczas incydentu, to głównie jako europejski „obserwator trzeciej strony”. (Postać występowała w RE:Revelations)
Temat "Postacie (L-P)" - Parker Luciani (RE:Revelations) - grywalny w epizodach 3-1, 10-1, 11-2, w raporcie Jessicki Sherawat można wyczytać, że Parker popadł w alkoholizm po incydencie w Terragrigii. Jessica: Parker joined the BSAA one year ago. I think you know the reason... the Terragrigia Panic. Unable to deny the truth that the decision made there was to save the FBC's face... this left him wondering. He tried to drown his problems with alcohol at the time... In the end, he decided to transfer to the BSAA in order to fight to protect even more people.
Temat "Postacie (L-P)" - Pedro Fernandez - jeden z porwanych razem z nami gości przyjęcia TerraSave. Pomaga nam ale po czasie zaczyna mutować (tips: najlepiej rozwalić go już jako Claire by Barry miał później wiertło bez walki no i dostaniemy za to trofeum, chyba srebro) [RE: Revelations 2]
Temat "Postacie (R-S)" - Rachel Foley - agentka FBC, została zabita na statku Zenobia przez mutanty zanim ją poznaliśmy ale ...to nasz pierwszy boss :) Szkoda jej trochę. (Oczywiście RE: Revelations)

Temat "Przeciwnicy (A-M)" - Malacoda - coś na wzór zmutowanej Excelli z RE 5 (Malacodia występuje w RE: Revelations)

Temat "Przeciwnicy (N-Z)" - Ooze - spotykany w pierwszej części Revelations. Bardzo niestabilnie poruszająca się postać. Było coś podobnego w RE6 w kampani Jake'a. Są różna rodzaje, jeden nawet potrafi strzelać z ramienia jakimiś ostrzami. Bardzo ciężko trafić headshota w podstawowej wersji bo gibają się jakby miały atak epi :)

Temat "Przeciwnicy (N-Z)" - Scagdead - Kawał skur...... bardzo twarda sztuka nawet na normalu. Na easy go nie spotkałem... zainfekowany wirusem t-Abyss. Spotykamy go w RE:Revelations




Dodane dzisiaj:
Temat "Postacie (C-F)" - Evgeny Rebic. To stary rosyjski mężczyzna, którego Claire i Moira spotykają na wyspie, na której są uwięzieni w Resident Evil: Revelations 2. Jest górnikiem. Spotykają go w kanałach.
Spoiler!
Temat "Postacie (G-K)" - Harper, Deborah, siostra Heleny Harper z RE6, jeden z bossów w Kampanii Leona i Heleny. BTW: Postaci Heleny Harper też brakuje w tym samym temacie na forum.
Temat "Postacie (R-P)" - Piers Nivans, członek BSAA.
Spoiler!
. Piers jest wymieniony z podczas epilogu w RE: Revelations 2, ponieważ jest w tym czasie w Chinach z Chrisem Redfield'em. [Piers oczywiście występuje w RE6, tak dla formalności :rad5: no i po części w REV 2]
Temat "B" - Birkin, Sherry - nie uwzględniono jej udziału w RE6.
Temat "B" - Birkin, William - nie uwzględniono jego udziału w RE2: Remake. Co zrozumiałe bo to świeżutki tytuł.
Temat "Postacie (T-Z)" - Wesker, Albert - był dostępny jako postać w RE: Rev 2 w trybie szturmu (Raid Mode), w samej grze w kampanii było jego zdjęcie obok Alex Wesker, która jak już wspominałem była kobietą a nie mężczyzną jak opisywano i sugerowano w całym dziale "Słownik Resident Evil". Była jedyną ocalałą z "Dzieci Weskera". Taka uwaga, może tylko ja to widzę ale Katherine Elaine Hendrix, która brała udział w motion capture dla postaci Alex jest bardzo podobna do niezmutowanej jeszcze Alex Wesker.
Ostatnio zmieniony czw 14 mar, 2019 przez Arc, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Zgłoś błąd!

Post autor: Deus Ex »

Słownik powstał już dobrych kilka lat temu. Jeżeli masz ochotę pomóc go zaktualizować o nowsze części to za jakiś czas będzie okazja :)
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Zgłoś błąd!

Post autor: Arc »

Jeszcze mam do ogrania DC, UC, ORC, RE4 teraz przechodzę na PS3, przypomną sobie też Code Veronica.

Wtedy mogę Ci pomóc tylko pytanie jak chcesz zrobić tą aktualizację? Masz jakieś narzędzia z racji bycia w zarządzie? :)
HTMLa już trochę zapomniałem, niewiele komend mi zostało w pamięci.
Kiedyś współtworzyłem stronę o Dreamcaście DCFans z M@jkiem z PSX Extreme i mieliśmy różne pseudo-bajerki jak na tamte czasy do łatwiejszej edycji. A tak swoją drogą to on dalej tam pracuje w PE?

EDIT: Wracając do słownika to brakuje jeszcze "Queen Zenobia, Queen Semiramis, i Queen Dido" Trzy kluczowe statki z RE:Revelations.

EDIT 2: Liczą się gościnne występy w innych grach? Bo co z grami gdzie postać z Residenta występowała gościnnie? Można uzupełnić o takie gry udział konkretnych postaci lub trzymać się ściśle tylko i wyłącznie serii.

W każdym bądź razie przypadkiem natrafiłem na dwa przykłady.
1) W tytule Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds można zagrać postaciami takimi jak Albert Wesker, Chris Redfield oraz Jill Valentine.
2) Natomiast w Ultimate Marvel vs. Capcom 3 do tamtych zawodników dochodzi jeszcze postać Nemesis'a.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Słownik Resident Evil”