Zombizm - voodoo i wirus solana - dyskusje "techniczne&

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Maverin - widzę, że nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Powiedz jaki film o zgniłkach to nie bajka. To, że tam sobie biegają jest najmniej ważne. Ważne, że umierają z głodu. Ale po kolei. Przytoczę kilka cytatów z "Zombie Survivalu". Od razu zaznaczam, że ja w to nie wierze.
Recoil pisze:
Salvin pisze:Tylko tam byli tzw. zarażeni, a nie typowi zombie
No właśnie. Masz odpowiedź. W tym filmie chyba nawet nie pada słowo "zombie".
Ok tu masz rację, ale jak powstaje zombie:
Wirus przedostaje się z krwioobiegiem z zainfekowanego miejsca do mózgu. Sam mechanizm działania wirusa nie jest do końca rozpoznany, ale atakuje on komórki płata czołowego, mnożąc się i stopniowo prowadząc do ich zniszczenia. W trakcie tego procesu ustają wszystkie funkcji życiowe organizmu. Gdy zatrzymuje się akcja serca, zombityk (chory na zombizm) zostaje uznany za biologicznie zmarłego. Nie następuje jednak pełna śmierć, gdyż mózg pozostaje zdolny do działania, choć znajduje się w uśpieniu. W tej fazie zmiany chorobowe spowodowane atakiem wirusa są już tak zaawansowane, że mózg mutuje się w organ zupełnie odmienny od normalnego
Praktycznie to samo było w "28 Tygodni Później". Można uznać, że są to zombie, a to że biegają i robią inne cuda to mniejsza o to. Po prostu dziwi mnie to:
Przeciętna długość "życia" zombie definiowanego jako okres mijający od reanimacji do momentu, w którym rozkład posunie się tak daleko, by uniemożliwić jego dalsze funkcjonowanie, wynosi od trzech do pięciu lat.
Ok tyle około trwa rozkład ludzkiego ciała, ale to że zombiak przez ten czas sobie chodzi i "żyje" bez jedzenia i ogólnie bez niczego to jakaś bzdura. To nie "perpetum mobile". I nikt mi nie wciśnie, że to wirus tak działa. W ogóle zastanawia mnie jak zombie może wstać i chodzić, a to dlatego że:
Zombie nie mają czucia w sensie dosłownym, nie odczuwają bodźców zewnętrznych. Wszystkie zakończenia nerwowe po reanimacji pozostają martwe.
O ile dobrze wiem, to zakończenia nerwowe są niezbędna do poruszania się.

Dla mnie ta książka to bujda, i jeszcze naciągana do tego.
Ostatnio zmieniony sob 17 paź, 2009 przez Salvin, łącznie zmieniany 3 razy.
Maverin
Posty: 3
Rejestracja: sob 17 paź, 2009
Lokalizacja: Sie wzieły zombiaki?

Post autor: Maverin »

Gdyby to wszystko było robione w jak najbardziej rzeczywistym planie (miało wyglądać bardzo realistycznie)to nikt by tego nie oglądał :rad7: A autor próbował książkę jakoś "podpiąć"pod takie filmy.Ja też w to niewierze.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Salvin pisze:to że zombiak przez ten czas sobie chodzi i "żyje" bez jedzenia i ogólnie bez niczego to jakaś bzdura.
Zombiaki nie żyją - jeszcze raz powtarzam. A zatem nie potyrzebują pokarmu stricte. Czują tylko "głód", którego nie są w stanie zaspokoić.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Wiem, teraz czepiam się szczegółów.
Zombiaki nie żyją - jeszcze raz powtarzam. A zatem nie potyrzebują pokarmu stricte. Czują tylko "głód", którego nie są w stanie zaspokoić.
Dosłownie oczywiście, że nie ale jednak się poruszają(ciekawe jednak jak, ale mniejsza o to) a poza tym napisałem "żyją". Co jest według Ciebie ich "siłą napędową"? Generalnie nie mam nic do zombiaków, przyjemnie się ogląda, przyjemnie się gra i w ogóle, ale to tylko fikcja. Wszystko było by ok, ale jak się dowiaduję że książka w tej tematyce jest rzekomo oparta na jakiś naukowych dowodach to :smiech2:. Chyba, że są jakieś naukowe dokumenty(przede wszystkim FAKTY) na istnienie zombie to proszę o linka.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Salvin pisze:Dosłownie oczywiście, że nie ale jednak się poruszają(ciekawe jednak jak, ale mniejsza o to) a poza tym napisałem "żyją". Co jest według Ciebie ich "siłą napędową"? Generalnie nie mam nic do zombiaków, przyjemnie się ogląda, przyjemnie się gra i w ogóle, ale to tylko fikcja. Wszystko było by ok, ale jak się dowiaduję że książka w tej tematyce jest rzekomo oparta na jakiś naukowych dowodach to :smiech2: . Chyba, że są jakieś naukowe dokumenty(przede wszystkim FAKTY) na istnienie zombie to proszę o linka.
Nazbyt poważnie podejście do tej tematyki ;). Toż to chyba nikt nie oczekiwał naukowych dowodów istnienia zombie, np. w postaci jakiś faktycznie istniejących publikacji, popartych naukowymi badaniami. Z pewnością autor miał na celu przedstawienie hipotez powstania, funkcjonowania zombie w paranaukowy sposób i dobrze mu to wyszło - gdyby czytelnik zrzekł się na chwilę zdrowego rozsądku, podstawowej wiedzy z biologii pewnie by uwierzył w naukowość książek Brooksa. Bo tu właśnie chodzi o stworzenie pozorów, aby książkę czytało się tak jakby oglądało się dokument na discovery. I tyle.
Ostatnio zmieniony pt 23 paź, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dinool
Posty: 90
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Dinool »

Deus Ex pisze: Nazbyt poważnie podejście do tej tematyki ;). Toż to chyba nikt nie oczekiwał naukowych dowodów istnienia zombie, np. w postaci jakiś faktycznie istniejących publikacji, popartych naukowymi badaniami. Z pewnością autor miał na celu przedstawienie hipotez powstania, funkcjonowania zombie w paranaukowy sposób i dobrze mu to wyszło - gdyby czytelnik zrzekł się na chwilę zdrowego rozsądku, podstawowej wiedzy z biologii pewnie by uwierzył w naukowość książek Brooksa. Bo tu właśnie chodzi o stworzenie pozorów, aby książkę czytało się tak jakby oglądało się dokument na discovery. I tyle.
Właśnie te udawanie naukowego podejścia zaciekawiło mnie w tej książce. Pobrałem sobie ebooka, (z tego co mi wiadomo mam prawo trzymać go przez 24 godziny na komputerze) przeczytałem kilka punktów wyrywkowo i właśnie zamówiłem sobie tę książkę. Uważam, że warto ją przeczytać, jest inna. :okulary3:
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Deus Ex pisze:Nazbyt poważnie podejście do tej tematyki ;) .
No faktycznie z moich postów może wynikać, że traktuje to poważnie, ale absolutnie tak nie jest :rad13: .
Salvin pisze:Chyba, że są jakieś naukowe dokumenty(przede wszystkim FAKTY) na istnienie zombie to proszę o linka.
To taka mała ironia, to logiczne że na to nie ma dowodów :rad10: .

Generalnie chodziło mi tylko o to:
Recoil pisze:Dlatego też nie mogą umrze z głodu bo nie ma potrzeby żywić się, ma tylko instynkt, który każe mu jeść (nie trawi).
A moje "oburzenie" wzięło się stąd:
Recoil pisze:Zombie Survival. Właśnie z niej. Wszystko brzmi prawdopodobnie, a autor opiera się na naukowo potwierdzonych faktach (jednak nie przytacza ich). Ciężko powiedzieć czy to brednie czy nie, ale ja jestem skłonny w większość tych rzeczy wierzyć.
Oczywiście co do ostatniego zdania w cytacie, to nic mi do tego, nie moja sprawa.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

A ja proponuję ci wrzucić na luz, bo widzę, że bierzesz to wszystko za dosłownie. Wydaje mi się, że Recoilowi chodziło chyba o to, że taki ktoś jak on, czy ja, nie zna się na faktach naukowych, które przytacza autor by pokazać rację swoich argumentów. Po prostu nie siedzimy w świecie medycznym by wiedzieć, czy takie fakty, które przedstawił autor są prawdziwe, autentyczne i potwierdzone, czy większość z nich to tylko fikcja, stworzona by dodać klimatu książce. Ciężko bowiem jest wyróżnić w takim naukowym tonie, czy któryś z tych jakże wydających się człowiekowi logicznych argumentów to prawda, a który to fałsz.

Tu nie chodzi o to, czy ktoś wierzy w to, że są wyniki autopsji żywego trupa... Chodzi tu raczej o to, czy wierzymy, że np. komórka A pod wpływem np. grypy duplikuje się, bądź zmienia w komórkę B.
Ostatnio zmieniony wt 27 paź, 2009 przez AT, łącznie zmieniany 2 razy.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Dinool
Posty: 90
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Dinool »

AT pisze:Chodzi tu raczej o to, czy wierzymy, że np. komórka A pod wpływem np. grypy duplikuje się, bądź zmienia w komórkę B.
Patrz -np. nowotwory
Wiec teoretycznie rzeczy opisywane w tej książce są możliwe.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

AT pisze:A ja proponuję ci wrzucić na luz, bo widzę, że bierzesz to wszystko za dosłownie. Wydaje mi się, że Recoilowi chodziło chyba o to, że taki ktoś jak on, czy ja, nie zna się na faktach naukowych, które przytacza autor by pokazać rację swoich argumentów. Po prostu nie siedzimy w świecie medycznym by wiedzieć, czy takie fakty, które przedstawił autor są prawdziwe, autentyczne i potwierdzone, czy większość z nich to tylko fikcja, stworzona by dodać klimatu książce. Ciężko bowiem jest wyróżnić w takim naukowym tonie, czy któryś z tych jakże wydających się człowiekowi logicznych argumentów to prawda, a który to fałsz.
Dlatego też dla zwykłego czytelnika może być to prawdopodobne. Zwłaszcza jeśli chce w takie coś wierzyć. A ja chcę, bo to (jak już kiedyś pisałem) daje mi szansę wierzyć, że w moim życiu może wydarzyć się jednak coś ciekawego ;D
Wiec teoretycznie rzeczy opisywane w tej książce są możliwe.
No właśnie ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Zombizm - voodoo i wirus solana - dyskusje "techniczne&

Post autor: Arc »

Nikt nie wspomniał chyba jeszcze o prionach. Powodują podobne objawy do zombizmu, np. chwiejny chód. Jest o tym w bardzo ciekawym dokumencie, który kiedyś znalazłem.

https://www.youtube.com/watch?v=T5VY3Ct5Loo

O prionach od 27 minuty, niewiele.
Dokument ciekawy, pewnie już tutaj znany. Fajnie, że taki długi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Zombizm - voodoo i wirus solana - dyskusje "techniczne&

Post autor: Arc »

Why You Wouldnt Survive Resident Evil's Tyrant Virus

https://www.youtube.com/watch?v=55cXuGg_s_8

Filmik z 19 kwietnia, żeby nikt nie pisał, że już było itp.
Nowy post bo temat nie związany z powyższym, sama edycja mogła by nie przykuć czyjeś uwagi a kogoś może to zainteresować.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”