Resident Evil Challenge 2017!

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: Arc »

Przeglądając ten tutaj temat zauważyłem, że wiele osób ma braki w RE: ORC i RE: Revelations - w obu proponuje ustawkę na multi, szczegóły niżej na jakie trofea moglibyśmy się spotkać.

Nie wiedziałem czy umieścić tematy oddzielnie w ustawkach o każdym tytule ale postanowiłem zbiorczo tutaj, moderatorzy mogą rozdzielić jeśli uważają, że będzie lepiej i przejrzyściej.



RESIDENT EVIL: REVELATIONS


Chętnie pomogę wbijać trefea w trybie szturmu w RE: Revelations. Kończę 25 level doświadczenia narazie (wolno idzie odkąd znów gram sam) a przez neta szybko zapierdziela lvl, jeden obcokrajowiec mi pomógł i gdy zaliczyliśmy RAZ ostatni poziom na statku gdzie nie miałem sam szans, to z jakoś 12 levelu poturbowało mi na 25. + 3 trofea.

Troche odblokowało broni.
Jeszcze ze dwie rundki pograliśmy i nie mam problemu obecnie z żadną mapą w szturmie. Nóż na propsie ;)

W trybie Szturmu/Raid Mode jest niezła zabawa i punkty szybciej lecą zwłaszcza grając wspólnie a chciałbym osiągnąć też ten level 50 i chętnie pomogę bo mam już pukawki mocne, niektórych jeszczedługo nie będę mógł używać gdyż wymagają np. 47 lvl i pomogę komuś kto nie ma motywacji a chciałby szybko osiągnąć wysoki level a co idzie z tym możliwość kupna potężniejszych broni, ulepszeń czy postaci i kostiumów.

_______________________________________________________________________________________



RESIDENT EVIL: OPERATION RACCOON CITY


Tak samo pomogę w RE: ORC lub razem powbijałbym z chętnym/i multiplayer'owe trofea.
Ale w tym przypadku musimy współpracować.


Jeśli ktoś chce grindować punkty i kupować bronie a w związku z tym trofea za wszystkie skille postaci to jest fajny sposób. W pierwszym poziomie z Birkinem grając sobie w singla niszczymy wszystkie kamerki ALE należy pamiętać, że gdy dojdziemy do ostatniej i zniszczymy ją, jest zaraz przed nami po ucieczce birkinowi (oczywiście gdy tylko zniszczymy ją to dostajemy 500 xp za wszystkie kamery), wtedy szybko skręcamy w lewo i biegniemy kawałek po czym w prawo i na wprost do przeciwników niedaleko by dostać się tam przed współtowarzyszami i dajemy się zabić.

Respawnujemy się od ostatniego checkpointu przed ostatnią kamerą i ona ponownie jest do zniszaczenia więc kolejne 500 xp dla nas. BARDZO WAŻNE TO NIE MIEĆ BERTHY W SKŁADZIE bo potrafi Cię uleczyć a w tym czasie reszta naszych wybije przeciwników rujnując nam całe grindowanie bo automatycznie ładuje się następny checkpoint, który jest zaraz po pokonaniu wrogów.

I tak można ile tylko dusza zapragnie grindować i po czasie zdobyć pięć trofeów za:


[nazwy osiągnięć w ENG i PL]

--------------
Quite The Collection [SREBRO]
Purchase all available weapons.


Pokaźna kolekcja [SREBRO]
Kup wszystkie dostępne bronie.
--------------

Look What I Can Do [BRĄZ]
Purchase all abilities for one character class.


Patrz Co Potrafię [BRĄZ]
Kup wszystkie umiejętności dla jednej klasy postaci.
--------------

Epic Standards [SREBRO]
Upgrade all abilities for all characters to its maximum level.


Epickie Standardy [SREBRO]
W pełni ulepsz umiejętności wszystkich klas.
--------------

Ready To Dominate [BRĄZ]
Fully upgrade all abilities for one character class.


Gotowość Do Dominacji [BRĄZ]
Podnieś do maksymalnego poziomu wszystkie umiejętności w jednej klasie postaci.
--------------

So Many Choices [SREBRO]
Purchase all abilities for all character classes.


Ileż Możliwości! [SREBRO]
Kup wszystkie umiejętności do wszystkich klas postaci.
------------------------
------------------------




MULTIPLAYER:

By Trail Of Dead [BRĄZ]
Kill 50 opponents in Versus. (lifetime)


Śladem śmierci [BRĄZ]
50 przeciwników zabitych w trybie "Kontra" (w całej grze)


[czyli nie musi to być podczas jednego meczu zdobyte ale ogólnie w "Versus"/"Kontra" - bez znaczenia czy mecz publiczny czy prywatny i to wymaganie public or private tyczy się wszystkich poniżej trofeów jeśli chodzi o to jak mecz ma być rozgrywany no i tyczy się oczywiście pokonania przeciwników sterowanych wyłącznie przez ludzi]
--------------

You Love to Hate My 98 [SREBRO]
Complete 98 versus games


Kochasz Nienawidzić Moje 98 [SREBRO]
Rozegraj 98 gier w trybie „Kontra”.
--------------

Now That's G [BRĄZ]
Collect 3 G-Virus Samples in one match.


Jak Kompletny Ś -wirus [BRĄZ]
W trybie „Zagrożenie biologiczne" w jednej grze zbierz 3 próbki wirusa G.
--------------

Up Close and Personal [BRĄZ]
Kill 5 players in one multiplayer game with CQC Kills.


Twarzą w twarz [BRĄZ]
Zabij 5 graczy w jednej grze wieloosobowej walcząc wręcz.
--------------

Like a Bee [SREBRO]
Kill 10 enemy players in one multiplayer game with CQC.


Jak Pszczoła [SREBRO]
W trybie "Kontra" w jednej grze zabij 10 wrogich graczy walcząc wręcz
--------------

On A Roll [BRĄZ]
Achieve a 5 kill streak in a Versus match.


Na Fali [BRĄZ]
W grze w trybie „Kontra" zabij 5 przeciwników z rzędu bez utraty życia.
--------------

Skill... Or Luck? [SREBRO]
Achieve a 10 kill streak in a Versus match.


Umiejętności... czy Szczęście? [SREBRO]
W grze w trybie „Kontra" zabij 10 razy z rzędu bez utraty życia
--------------





Można pokusić się o przejście w co-op misji fabularnych na najwyższym poziomie trudności.
_______________________________________________________________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: B@rt »

Mój zestaw pucharków na PlayStation, a przy okazji ożywię trochę temat. :rad10:

Resident Evil 4 (PS3) - 100%
Resident Evil 5 (PS3) - 100% Platyna
Resident Evil 6 (PS3) - 100% Platyna
Resident Evil Revelations (PS3) - 100% Platyna
Resident Evil Operation Raccoon City (PS3) - 100% Platyna
Resident Evil 2 Remake (PS4) - 94% Platyna
Resident Evil 3 Remake (PS4) - 100% Platyna

Obrazek

Gram też na innych platformach, ale łatwiej będzie rzucić okiem na profil Resident Evil.net
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: PSKING »

Mógłbyś jako ciekawostkę opisać trudność wbijania platyn poszczególnych części które wymieniłeś?
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: Leon. KennedY »

Nigdy platyny mnie nie interesowały. Mam wrażenie, że często mogą zabić radość z grania. Residentów więcej ogralem niż mam braki. Osobiście chciałbym jeszcze kiedyś przejść obie części Outbreak'a i w sumie to chyba wszystko. Jakieś operacje czy inne shity jak Umbrella Corps olałem.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: PSKING »

Mnie szczerze mówiąc też. Jakiś czas temu odpaliłem Naruto Storm 4 które mam wymaksowane. Kolega mówił, iż platyna w całej serii to prościzna. Jako że bardzo dobrze mi się w to grało, pomyślałem że to będzie mój dodatkowy cel. Wiem że pewnie większość osób w to nie grało, ale mamy tam często wieloetapowe, rozbudowane pojedynki fabularne, a trofea których mi brakowało, to zdobycie w nich rang S. Grałem trochę, grało mi się dobrze jak wcześniej, ale po dość krótkim czasie przestałem w końcu rozumieć czego gra tak naprawdę ode mnie wymaga, i zaczęło to wszystko być frustrujące.
Nigdy nie będę grał dla czegoś, co jest wyimaginowaną nagrodą. W Re5 zostały mi takie pucharki, że wbił bym to pewnie do jutra, ale nigdy nie pomyślałem, aby grać tak, żeby je wbijać przy okazji. Nie mam nawet czegoś takiego, jak head-shot w powietrzu.

Ja sam mam BARDZO niewiele Re, które mógłbym ograć. Nie licząc ReVII i Re2 w półce, oraz Re3 na przyszłość, to po Origins jestem na bieżąco z głównymi częściami. Nie ograłem oryginalnych celowniczków, ale gdy słyszę że dwa pierwsze to największy paździerz w serii, a o średnio ocenionej trójce nie nie słyszę nic...to raczej się za nie nie zabiorę. No może kiedyś zaliczę jedynkę, bo jest na godzinę, i spróbuję się pośmiać.
Nie grałem też w Gaiden, choć słyszałem że ma niezły scenariusz, jak na Re(nie wiem na ile to prawda). Sądzę że to akurat bym ograł, gdyby nie platformy docelowe.
Z późniejszych nie grałem chyba tylko w Umbrella Corps, ale to świadomie olewam, bo nie obchodzi mnie cyfrowa, beznadziejnie oceniona(najgorzej w serii), multiplayerowa gra. Nigdy w to nie zagram i mnie to nie boli.
Nie wymieniłem Mercenaries 3-D, a to dlatego że chciałbym w to zagrać, i najpewniej kiedyś to zrobię, wszak miałbym już N2DSa XL, gdyby nie spontaniczny zakup PS4. Swoją drogą, pamiętam jak byłem zawiedziony że Capcom nie wydał jej gry w zestawie z Revelations HD, ale wtedy to była zupełnie inna firma.

Jeśli jesteś naprawdę dużym fanem Re, to może daj szanse ORC? Kupiłem to dawno temu jako zwyczajną ciekawostkę, i bawiłem się całkiem nieźle. Wiem że przy Re2, czy Re3 w nowoczesnym wydaniu, ta gra może nie mieć już żadnej wartości, ale naprawdę fajnie było widzieć wszystkie charakterystyczne elementy tego świata, w wersji na konsolę poprzedniej generacji. To nie była brzydka gra, choć zapamiętam ją do końca życia głównie z powodu, jak bardzo zmarnowany potencjał to jest. Gra jest przepełniona błędami, ale widać je tak jasno, że każdy sam może wypunktować co tu trzeba naprawić. Chciałbym żyć w jakiejś rzeczywistości gdzie SI paru postaci i bossów jest naprawione, gdzie Mr. X'y mają z !90% mniej HP(przesadzam, ale kto grał, ten zrozumie), czy nawet dodano niektóre brakujące animacje.
Zmierzam do tego, że był to idealny przykład gry z problemami, która może bawić fana. Warto spróbować, zwłaszcza że wersja PCtowa podobno ma naprawione sporo błędów, więc ciekawi mnie jak by się obecnie w to grało.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: Leon. KennedY »

Może i bym się jeszcze zastanowił, bo przynajmniej klimat jest ok i miasto Raccoon 😋 Ale gry nie ma chyba na ps4, a ja sam już ps3 nie posiadam.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: PSKING »

Gra jest straszliwie problematyczna na PC przez Windows Games for Live, nie da się grać przez neta, nie wiem czy z samym zagraniem nie ma jakiegoś większego problemu.
Nie mam pojęcia jak jest na PS3, choć od dawna zgaduję że tak słabo przyjęta, niepopularna gra ma multiplayer dawno za sobą. Wiem że wersja konsolowa jest najłatwiejsza to ogrania, choć ona też była mniej update'owana.
Sytuacja wśród gier zeszłej generacji w ogóle jest nieciekawa, bo wiem że niektóre gry już nie mają możliwości pobrania właśnie aktualizacji. Kto wie czy w konsolowej wersji takiej gry byłaby jeszcze możliwość(choć to Capcom, to być może dbają o to w jakimś stopniu).
Tyle z cyfryzacji rynku...
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: Arc »

ORC miodny tytuł, zdarza mi się pograć, i tu Cię PSKING zaskoczę bo przez neta jeszcze na PS3 można grać (Uncharted 2 i 3 wyłączone w 2019) co sam czynię a jak już wspominałem w Kraju Kwitnącej Wiśni gra dość mocno popularna w sieci więc być może to będzie miało jakikolwiek wpływ na decyzję, że serwery będą jeszcze chodzić jakiś czas.
W zasadzie ostatnio jak sprawdzałem to w każdego Residenta na PS3 mogłem pograć online.
Nie sprawdzałem tylko Revelations 2 i obu celowniczków "Chronicles" ale te dwa ostatnie chyba nie mają multi przez sieć.
RE4 to chyba jeszcze nie te czasy były? :)


@PSKING
Skąd stwierdzenie, że "wersja konsolowa jest najłatwiejsza do ogrania" ?
Celować myszką na pewno łatwiej ale nie wiem co miałeś na myśli, rozwiń bo akurat chętnie poczytałbym.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: PSKING »

Jeżeli inne działają, to ReV 2 też musi, Chronicles to tylko rankingi(jak i remastery Re4).

Zabawne że ORC nie jest grą zrobioną przez Japończyków. Źle mnie przy tym zrozumiałeś. Nigdy nie grałem na myszce, bo nie jestem PCtowcem, ale pierwsze wrażenia ze strzelania na PS3 były takie, że jest nieprecyzyjne(jak w ReVII hehe...kto grał, ten zrozumie).
Mam tu na myśli brak problemów z odpaleniem. Możesz na spokojnie kupić pudełko(cyfrę najpewniej również) i pograć bez martwienia się o żadne launchery. A skoro multi działa to tym bardziej jest to opcja godna polecenia. Nie mam za to pojęcia jak to jest z aktualizacjami do tej gry. Czy aby na PC nie jest ona w jakikolwiek sposób ,,lepsza", przez więcej napraw, czy może i dodatkowych funkcji.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident Evil Challenge 2017!

Post autor: Arc »

Już nastrzelałem z 25 na 40 lvl w Revelations na szturmie i 100 medali :) 2,5 miesiąca grania jakoś... ale jak się zdobędzie trofeum za 100 medali kolor ksywki zmienia się z fioletowego na zielony :) i tu już ja potrzebuję pomocy jak ktoś może w zdobyciu kilku leveli (i jeszcze 50 medali ogólnie zostało ale to nie tak ważne) bo zablokowałem się na jednej mapie, na której w pewnym momencie jak się gra we dwoje nawet to zamyka każdego na jakiś czas w osobnych komorach i osobno każdy musi sobie poradzić ale ja ginę bo ta mapa ma zalecany poziom levelu z 44 albo i więcej a to już duża różnica.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”