Biohazard Controller and Resident Evil Pad

Prosto z Capcomu :)
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Biohazard Controller and Resident Evil Pad

Post autor: Arc »

Specjalny Pad Do PS1 przeznaczony konkretnie pod gry Resident Evil.


"Biohazard Controller" wypuszczony na rynek japoński.
"Resident Evil Pad" to nazwa wersji tego samego pada wydanego poza Japonią.

Zobaczcie pada do Playstation stworzonego specjalnie z myślą o grających w tytuły Resident Evil !!
Chodzi o tytuły klasyczne na PSX ze statycznymi kamerami oraz tank controls a konkretniej to został zaprojektowany przez ASCII i wydany w 1998 roku z myślą o japońskich edycjach na PSX - BH, BH w wersji reżyserskiej oraz BH2.
Oczywiście można używać z BH3 Last Escape czy BH Gun Survivor. Jest dedykowany oficjalnie dla wyżej wymienionych dwóch części i tej reżyserskiej jedynki (z normalnym soundtrackiem;)

Analogicznie sprawa wygląda z naszym "Residentowym" padem na nasz rynek.


Opis mój bazuje na padzie japońskim - chodzi o drobne różnice oraz dotyczące rozmieszczenia przycisków (od biegu/strzału) - o czym też poniżej:


Lewa rękojeść w dotyku i wyglądzie ma imitować rękojeść noża co wygląda średnio zaś prawa imituje rękojeść pistoletu z jednym tylko spustem, przyciski są tutaj pomieszane i porozmieszczane bardzo pod Residenta na całym padzie, np. R1 mamy tam gdzie normalnie znajdują się: O, trójkąt, kwadrat i X.

Więc teraz jest na tych samych miejscach co przyciski powyżej: R1 (podpisany w Biohazardowym padzie "READY" - postać przyjmuje postawę do oddania strzału), trójkąt, O (gry, dla których pad został stworzony nie korzystają z kółka ale późniejsze jak trzecia część już tak) i X (podpisany DASH). W padzie nazwijmy go zachodnim mamy kwadrat podpisany RUN zamiast DASH.
---(kwadrat jest na miejscu spustu i nim oczywiście strzelamy :))---
Spustu jako kwadratu będziemy używać też niestety w menu, do otwierania drzwi albo do rozmawiania z innymi postaciami.
Można było to jakoś ominąć na pewno, tym bardziej, że padzik ma też drugiego R1.
W koplecie np. daliby memorkę ze specjalnym sav'em blokującego spust tylko do strzałów? Lub przystawka coś jak action replay. Tylko koszty i czy by to było możliwe w 1998?

START i SELECT zostały umieszczone niżej niż to ma miejsce w standardowych kontrolerach, natomiast środek tego miejsca w centrum to przyciski:
L2,R2
L1,R1
tak, umiejscowione w takiej kolejności jeśli mam być dokładny :) tak, że wygląda to jak duże koło :)
Mamy też przełącznik turbo przeznaczony do broni maszynowych co według filmu poniżej nie sprawdza się.
Widziałem w internecie film jak ktoś używa tego pada i turbo w jakiejś bijatyce i turbo działał zadziwiająco dobrze.


Zamierzam kupić to cacko.

Doszedłem do wniosku, że można spróbować kupić adapter z pada PS2 na USB - taka przejściówka działa na pewno z PS3.
Albo jak system wykryje w komputerze to już też się można pobawić ;)



DWA FILMY O KONTROLERZE:

Pierwszy pokazuje oba pady i różnice między obiema wersjami. Około 11 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=ZrJYIULQvb0


Drugi to ogólny 5 minutowy opis
https://www.youtube.com/watch?v=3nKPj1IOSHE
...autor twierdzi, że zakup kosztował go 30 dolarów + dostał gratisy. Gdzieś na ebayu zapewne.



TUTAJ ARTYKUŁ NA STREFIEPSX O TYM WYJĄTKOWYM PADZIE

https://strefapsx.pl/sleh-00011-resident-evil-pad/

W tekście pod tym linkiem wyżej chyba przez roztargnienie autora zostało napisane iż pod spustem ukryto krzyżyka (X) a nie kwadrat. Żaden z padów nie ma krzyżaka(?) pod spustem, (krzyżak to d-pad przecież lub strzałki jak się mówiło w podstawówce :) Nie czepiam się tylko prostuje.
Wcześniej rozpisałem rozłożenie przycisków, zresztą jest na zdjęciach na stronie strefypsx.
Jednak zamiast DASH (X) mamy podpisane RUN (jest to kwadrat) i jest w tym samym miejscu co X w japońskim.


Ufff koniec :) Pogmatwany kontroler a raczej jego opisywanie ale muszę go mieć.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oficjalne dodatki”