Ogólne dyskusje

Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Zastanawia mnie ten nóż w dłoni Weskera. Jak wypadali przez okno w Lost in Nightmares, to nikt go nie miał, a po upadku z takiej wysokości nikt z nich nie byłby w stanie walczyć.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

To jest nóż Jill, a to że znalazł się tam, czysta interpretacja autora (być może w locie po niego sięgała)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: FurryPiter »

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale wczoraj minęło 10 lat odkąd Resident Evil 5 ukazał się w Japonii, a w przyszłym tygodniu (13 marca) i u nas stuknie 10 lat :rad11:
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: PSKING »

Jezu. Pomyśleć że ograłem go ledwie niecały rok po premierze (nie zdawałem sobie z tego jakoś sprawy). To chyba jedyny Resident w którego grałem tak szybko. Jedyny po za Re 6 które było pre orderem...
Właśnie Re 6 sprawiło że przestałem czekać na nowe części i po nim grałem już tylko w ORC i ReV. Mam co nadrabiać.
Wracając do tematu, to chyba mój drugi ulubiony Resident, tak po czwórce chyba jednak stawiam go nad trójką. W żadnego nie grałem tak dużo, tak wiele razy. W Re 3 zagrałem kilka miesięcy temu i...odpadłem. Pamiętam je aż za dobrze. W Re5 też wszystko pamiętam, ale gameplay z ulepszonej czwórki jest dla mnie tak potwornie dobry! Oręż był świetny, każdą broń było czuć, ubóstwiałem pseudo system walki gdzie jednego przeciwnika można było uderzyć na wiele sposobów, i większość przeciwników dało się zaatakować na unikalny sposób. Wiele osób z jakiegoś powodu jest uczulonych na QTE w grach, ale dla mnie Re5 robiło to najlepiej, nawet lepiej od GoW ponieważ animacje były naprawdę krótkie. Samo zróżnicowanie przeciwników było najlepsze w całym Re, każdy z kilkudziesięciu rozdziałów miał sub bossa, a poszczególne bossa. To sprawiało że nie dało się nudzić, w mało której grze istniało tak wielkie zróżnicowanie. Mogę zaryzykować że do dziś Re5 się wybija.
Na plus też było zaliczenie wątku Weskera i świetna walka z nim.
Tak, to gra kopiująca wiele elementów czwórki.
ALE!
Jest to też gra która ulepszyła je dobrze i dodała wiele od siebie.
To świetny tytuł, w który muszę znowu zagrać tym razem w lepszej wersji.
Minusy? Przychodzi mi do głowy jeden, dość zabawny. Cała sprawa z edycją Gold. Dodano po premierze trochę zawartości(w tamtych czasach to była jedna z pierwszych takich zagrywek, dziś każda prawie gra na tego pięć razy więcej) która była zupełnie niepotrzebna.
Rocznica przypomina też dość zabawny fakt. To były czasy gdy ortodoksyjni ,,fani" skreślili serię cały czas wyjąc że to już nie to, że seria umiera, że straciła tożsamość, że to strzelanka(Re6 pozdrawia), że, że, że...
Dla mnie dziś wydaje się komiczne to jak mówiono o tak świetnej grze.
Pomyśleć że następcą tak genialnego tytułu było Re6 które prawie wszystko zepsuło....
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: Leon. KennedY »

RE5 jak i ogólnie Residenty przodują w zestawieniu https://www.ppe.pl/news/135530/resident ... light.html

OS: Można przenieść jakby co w odpowiedniejsze miejsce.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: Szakal »

Po przerwie spowodowanej premierą RE8 wróciłem do grania w piątkę. I powiem Wam, że po takim Village nastawionym głównie na klimat i eksplorację ciężko się trochę przestawić na przeładowaną akcją piątkę. Mimo to dotarłem do końca, choć od razu się przyznam, że nie chciało mi się męczyć z bossami i na każdego kupowałem wyrzutnię rakiet. Fakt, że niemal w każdym momencie możemy zrobić zakupy w sklepie dość mocno ingeruje w balans gry.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: RVRE »

Podobną taktykę robiłem w RE4. Przed bossem zakup RPG i do widzenia. Generalnie nie widzę problemu w takiej taktyce skoro nie jest to cheat. W piątce zawsze dość szybko odblokowywałem nieskończoną amunicję do L Hawka. Nie wyobrażam sobie przechodzić Pro bez tego.
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: PSKING »

Bardzo, BARDZO ciężko mi to przyznać, ale ja też ograłem ostatnio piątkę, część którą ogrywałem godzinami i muszę niestety przyznać że i ona się trochę zestarzała. Po ograniu wszystkich nowszych części na tej generacji(ReV, ReV2, Re6, Re4, Re7, Re2, Umbrela Corps:P) zaczyna się jednak czuć że gry z tamtych czasów jednak też potrafią się zestarzeć. Po nowszych częściach trudno by mi było też teraz powtórzyć iż nie starzeje się ona graficznie.
Warto przypomnieć sobie starsze części, aby później mieć szerszą perspektywę iż minęło wystarczająco dużo czasu aby takie Resident Evil 4 dostało remake.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: RVRE »

Akurat piątka to nadal najlepiej wyszlifowany diament w serii na zeszła generację. Nawet remaster na PS4 nie wyglądał staro i wraca się do niej dobrze. Jedyne co może być przeszkoda to stanie podczas strzelania ale i do tego da się przyzwyczaić.
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: PSKING »

Jednak nie da się zaprzeczyć iż można ją poprawić. Jest unikalna, choćby dlatego że to ostatni taki Re. Mam wrażenie że po prostu łaknę nowych Re. Takich co mi pokażą rozwinięcie pomysłów. Dlatego chciałbym zobaczyć nowe Revelations z Raidem, czy chociażby coś z coopem.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: Arc »

O nie, z całym szacunkiem ale dosyć już co-opa w Residencie. Najlepsza byłaby możliwość wyboru jak chce się grać, a kwestie kanonu można by rozwiązać w stylu np. Dead Island gdzie grało się w kampanii samotnie ale już podczas filmików, wstawek widać było, że w istocie nie gramy przez cały czas sami, reszta grupy była z nami ale graliśmy my i to my ponosiliśmy np. porażki. W odsłonie z podtytułem ”Riptide” już często nam pomagali, zwłaszcza w odbijaniu czy utrzymywaniu ważnych miejscówek.
Obrazek
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: PSKING »

Nie za bardzo zrozumiałem twój post, ale powtórzę tylko...
Ja łaknę coopa, nie multi. Rozumiem że komuś może się nie podobać coop, bo z nim nie zrobi się takiej gry jak Re7 czy Re2. Ale ja chce coop. Capcom tworzy beznadziejne tryby multi, ale zero coopa. Dlaczego w komicznym Umbrella Corps nie można było przejść komicznego trybu fabularnego we dwóch?
Taki ReV2 za to jest bardzo fajna gra na dwóch. Nienawidzę jej za to na jednego. Granie dwiema postaciami jest w cholere gorsze od Re0, a gra jest po prostu irytująca. Zrozumiałem dlaczego tak wiele osób jej nie lubi. W singlu też bym jej nie polubił.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: Arc »

...ale to Ty łakniesz coopa. Też bym łaknął ale kanapowego, granie ze znajomym przez net dla mnie mija się z celem, chocby z majkiem i słuchawkami gdy nie mogę zobaczyć jego wyrazu twarzy czy przybić piątki.
Obrazek
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: PSKING »

Od czasu gdy w 2019 stałem się posiadaczem PS4 Pro, tak naprawdę pierwszy raz w życiu zacząłem przechodzić gry online(na początku Dark Souls, Blood orne). Teraz zmieniło się moje spojrzenie i choć kiedyś byłaby to dla mnie herezja, dziś online jest po prostu wygodniejszy. Jasne, w takie bijatyki zdecydowanie wolę grać na jednym ekranie, jednak jeśli chodzi o Re i jego durnie podzielony ekran? Gdy na podzielonym ekranie często też bardzo na tym cierpią. Jeśli wyjdzie jakiś coopowy Re, to może być on tylko online jak Raid w pierwszym ReV, byle by nie był to zwykły głupi multi jak ReVerse, czy inna kalka Call of Duty.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: Arc »

4 lata temu do prawie 2:30 w nocy przez kilka godzin we dwóch ze znajomym katowaliśmy Soul Calibur II na Xbox Classic. Nie ma lepszych bijatyk od dwóch pierwszych części, a miało być kilka partyjek dla odświeżenia pamięci :rad2: Jedynka pewnie dalej tylko na Dreamcasta.
Bijatyki jak wspomniałeś dobrze się nadają do takiego bardziej social grania.

Lecz nawet w takie pierwsze Wormsy z Playstation można grać we czterech graczy na jednym ekranie i wystarczy mieć jednego tylko pada - zmiana tury, przekazujemy pada dalej i jest zabawa. Jeszcze się ustawić na kanapie by podawać pada kolejnej osobie obok - gorzej ma player 4 :smiech3:

Super Mario Bros. czy to z pegaza czy NESa na dwóch chyba kazdy probowal :rad13: jak sporo gier z tamtego sprzetu i wieku niektórych zapaleńców.


„Raid Mode" w Revelations jest świetny, jego brak mocno czuć na stacjonarnych odpowiednikach. Ciekawe jak ten tryb wygląda w offline dla dwóch graczy na jednym 3DS (nie znam sprzętu), czy są jakieś ograniczenia typu - dwóch graczy ale koniecznie w jednym pomieszczeniu (kamera) lub bardziej jak w RE0 (tylko, że z racji ograniczeń sprzętowych kieszonsolki grając graczem "A", świat gracza "B" zamrażałby się by nie zabierać zasobów 3DSa i odwrotnie w przypadku zmiany gracza "B" na "A".
Obrazek
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: Szakal »

To jest temat o Resident Evil 5, nie o cooopie we grach wszelakich.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: PSKING »

Wybacz...ale nie rozumiem co chciałeś mi przekazać tym postem. Granie lokalnie jest spoko i jak pisałem, jeśli by wszedł jakiś Resident Evil Tekken, to nie ma szans bym grał online. Jeśli zaś chodzi o Re5, Re6, ReV2, to nie chcę aby mi wadził marnie podzielony ekran, który zwykle wpływa na działanie gry. Nie mam nic przeciw temu, aby przyszły coop(który mam nadzieję się pojawi) był tylko on-line.
W Re5 nigdy nie grało mi się z kimś jakoś komfortowo w wersji off-line, i ciekawi mnie czy nie tylko mi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”