RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

RE4 Ultimate Texture Patch - ciąg dalszy.

Pierwsza paczka tekstur HD (cała wioska - aż do momentu, gdy Leon i Ashley wchodzą na teren zamku) zostanie udostępniona w pierwszy dzień świąt.

Trailer prezentujący zmiany:
https://www.youtube.com/watch?v=Gq2rjSYX8gY

Chłopaki odwalili kawał świetnej roboty. :D

Na stronie (http://www.re4hd.com) są też filmiki oraz screenshoty porównawcze przedstawiające fragmenty z zamku.

Obrazek
Obrazek

To chyba mówi samo za siebie ;)
Ostatnio zmieniony sob 13 gru, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

No ładnie to wygląda. Kurcze, naprawdę dali czadu.

Nie samowite jest to, że wszystkie elementy występujące w grze znajdują w świecie rzeczywistym! Świetne! Mega! Świetne!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

To jest chyba najlepsze odkrycie związane z tym projektem:
Nagrobek z cmentarza w grze:
Obrazek

Ten sam nagrobek w świecie rzeczywistym ;)
Obrazek

Osoby odpowiedzialne za projekt powiedziały jednak, że wolą użyć "swojej" wersji nagrobka, gdyż (pomijając oczywiście kwestie moralne używania danych osobowych prawdziwych ludzi) ta tekstura pojawia się na cmentarzu 3 lub 4 razy i dziwnie by to wyglądało, gdyby kilka Sarah Ann Elizabeths, poślubionych Georgowi Lambertowi, zostało pogrzebanych na tym samym cmentarzu. :D
Piotr_85
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 lut, 2015
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotr_85 »

Czy ten mod działa też z oryginalną pudełkową wersją? Mam premierowy oryginał i nie widzę sensu kupować skopanej podobno wersji HD by odpalić moda.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Piotr_85, póki co raczej nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Piotr_85 pisze:Czy ten mod działa też z oryginalną pudełkową wersją? Mam premierowy oryginał i nie widzę sensu kupować skopanej podobno wersji HD by odpalić moda.
Wersja HD nie jest skopana. Jedynie opcja gry w 60fps wymaga mocnego sprzętu, bo ze względu na to, że animacje w grze są uzależnione od liczby wyświetlanych klatek na sekundę gra nie obsługuje tzw. "variable fps" (czyli możesz mieć coś pomiędzy 30 a 60fps) - albo Twój sprzęt jest na tyle dobry, że masz stałe 60fps, albo, podczas spadków, gra zaczyna chodzić w slow-mo.

A porównując do tej pudełkowej wersji gry - to tamta wersja była skopana. :P
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Ostatni rzut promocji na Muve głównie z powtórkami, ale pojawił się też RE4 HD za 13 złotych, taniej chyba (do tej pory) nie było. Można nabyć do jutra do 12-tej.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Jakby RE4 HD Project (mod z teksturami) nie był już wystarczająco zarąbisty, to autorzy jeszcze bardziej podnoszą poprzeczkę:
Obrazek

:D
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Klasa :) I fajnie, że tyle lat po premierze wciąż mają siły i chęci, aby dopieszczać ten tytuł.

Swoją drogą - grałem w czwórkę HD jakieś... Hmm, teraz to już będzie parę miesięcy temu. I nie wiem, czy ze mnie się zrobił stary piernik, czy jak, ale mimo faktu, że obsługa jest bezproblemowa (na pewno dużo lepsza niż gra na padzie albo celowanie przy pomocy kursorów klawiatury :P), nie udało mi się przebrnąc przez moment ze "spuszczoną klatką". Kurczę, jak kiedyś grałem w pecetową czwórkę (całą ukończyłem na klawiaturze), udało mi się po kilku próbach przejść ten moment. Teraz jakoś nie daję rady. Za czasów liceum grałem lepiej :P
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Gdy się patrzy na fanowskie wersje HD oraz te Capcomu to... :placz1: .
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

https://www.humblebundle.com/capcom-bundle-remix

Na HIBie powtórka (z drobnymi róznicami) bundla z grami Capcomu - z residentów w progu dolarowym tylko pierwszy epizod do Revelations 1, za to w BTA (obecnie 6 dolarów z kawałkiem) czwórka HD i pierwsze Revelations (będą jeszcze jakieś gry odsłonięte w drugim tygodniu). Za to trzeci próg wyjątkowo (IMO) nieatrakcyjny, bo za 12 dolarów dorzucają RE6 i DMC4.

Za to tytułem bundla mnie zmyliły niecnoty, bo już myślałem że wyszła ta odświeżona edycja Street Fightera 2 na PC-ty :pff5:

(drugi próg zdecydowanie wart uwagi jak ktoś nie ma czwórki i Revelations, w pierwszym polecałbym głównie Bionic Commando: Rearmed - diablo trudne, ale fajne)
Ostatnio zmieniony wt 10 maja, 2016 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 4 razy.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

kal3jdoskop pisze:bo za 12 dolarów dorzucają RE6 i DMC4.
DMC4 Special Edition - czyli remaster z zeszłego roku z grywalnymi Lady, Vergil i Trish, który normalnie stoi za 30 euro na Steam.
Ostatnio zmieniony pn 16 maja, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 3 razy.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Zagraj w Re4, Re5 jest jej kalką.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

PSKING pisze:Zagraj w Re4, Re5 jest jej kalką.
Grafika mnie zniechęca, a wersja HD nie ma tłumaczenia.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Re5 też nie miało poza fanowskim.
Mimo wszystko, daj szansę, grafika wbrew pozorom nieźle się trzyma.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

PSKING pisze:Re5 też nie miało poza fanowskim.
Nie wiem jak na konsolach, ale na PC RE5 wyszło z oficjalnym polskim tłumaczeniem (dubbing pozostał angielski).
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mr_Zombie pisze:
PSKING pisze:Re5 też nie miało poza fanowskim.
Nie wiem jak na konsolach, ale na PC RE5 wyszło z oficjalnym polskim tłumaczeniem (dubbing pozostał angielski).
Na X360 i PS3 polskiego nie uświadczymy. I w sumie dobrze :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Work in progress...

https://www.youtube.com/watch?v=yUcd2DDykOM

Robi wrażenie. Wydaje się, że oficjalnie wypuszczone remastery czy ten słynny patch do wersji PC to przy tym tylko zabawa dziecka na lekcji informatyki :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Post autor: RON!N »

By się człowiek tym zainteresował, ale ogólnie to nie ma czasu troszkę na takie zabawy :)

Ogólnie to jest teraz troszkę kumulacja, bo pojawił się świeżutki patch do RE1.5.
Chłopaki ostatnio lekko wyhamowali, ale gra coraz bardziej staje się grywalna ;) Klimat... świetny ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”