Nicholai czy jeszcze wróci do serii Resident evil?

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Maciek
Posty: 38
Rejestracja: czw 17 lip, 2008
Lokalizacja: Raccon City

Nicholai czy jeszcze wróci do serii Resident evil?

Post autor: Maciek »

Czy ktoś może mi napisać w których residentach występuje Nicholai?.
I czy wróći?


Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony pn 10 lis, 2008 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Tak, bo Nicholai pojawił się w RE3 i RE:Outbreak.
Ponadto w grze RE:Survivor można znaleźć dokument potwierdzający to, że przeżył wydarzenia z RE3 i RE:Outbreak.
Link do dokumentu:
http://www.mwrc.pl/RE_Serie/RESurv1/S1P ... ami_11.htm
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W sumie zawsze brałem pod uwagę taką opcję, że Nicolai Genovaef jest postacią, która nie powróci np. na potrzeby części z fabułą pociągniętą o wydarzenia w kilka lat po Raccoon City. Uważam z tego względu, że w RE3 może w sumie zginąć i to na kilka sposobów, zwłaszcza podczas strzelaniny z Jill, czy kiedy go zestrzelimy podczas starcia z helikopterem pilotowanym właśnie przez niego. Mama takie podejście, ponieważ ta postać ma wiele wątków, choć już można było się o tym przekonać nie tylko na jego przykładzie w serii. Niemniej jednak wydaje mi się, że nie powróci. Ale nigdy nic nie wiadomo. Ciekawy jest także ten dokument, o którym wspomniał Diadem.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Ze względu na jeden scenariusz w którym ginie, jeżeli chce się pojawić w innej części, według mnie powinien ulec jakiejś mutacji. Coś jak Krauser.
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1864
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

r123x pisze:Ze względu na jeden scenariusz w którym ginie, jeżeli chce się pojawić w innej części, według mnie powinien ulec jakiejś mutacji. Coś jak Krauser.
Capcom znów ma pole do popisu w temacie "no to która wersja ma być oficjalna?".
Obrazek
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Nicholai mutant.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

Diadem pisze: Ponadto w grze RE:Survivor można znaleźć dokument potwierdzający to, że przeżył wydarzenia z RE3 i RE:Outbreak.
Link do dokumentu:
http://www.mwrc.pl/RE_Ser...t/S1Pami_11.htm
Mamy oficjalną wersję, więc nie widzę tutaj problemu.
r123x pisze:Nicholai mutant.
Jak ci już pisałem, jest kilka wersji zakończenia i to, że akurat ukończyłeś grę w taki sposób nie znaczy, że jest tak naprawdę ;)
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez AT, łącznie zmieniany 1 raz.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

No ok, ale wytłumacz mi co takiego właściwie robię, że mam zawsze ten scenariusz ?
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

RE3 jest grą nieliniową. Diadem napisał o tym dobry artykuł. Zapoznaj się z nim.
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1863
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Wielka mi nieliniowość, tak czy siak przylatuje helikopter.
Same wybory wyglądają jak wybór między czerwonym podkoszulkiem, a niebieskim, wielkie mi co.

Ciekawe natomiast jest to, że dowiedziałem się z tego artykułu, że Nicholai ginie w dwóch scenariuszach.
W jednym zabija go Nemesis, a w drugim Jill puszcza go i helikopter z dymem. Natomiast tylko w jednej sytuacji ucieka, kiedy Jill go nie zastrzeli.
Wynik: 2:1 za śmiercią Nicholai. Oznacza to, że nie powinno go być już w RE.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

r123x pisze:Wynik: 2:1 za śmiercią Nicholai. Oznacza to, że nie powinno go być już w RE.
To nic nie znaczy. Zależy który ''scenariusz'' wybrali twórcy jako ten prawdziwy. Podobnie jest w przypadku RE2. Dla mnie dobitnym dowodem że Nicholai żyje jest jego raport w do znalezienia w RE Survivor.
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Dużo znaczy, pokazuje to jakie scenariusze dominują, a dominuje śmierć Nicholaia.
Odnośnie serii Survivor, to znaleziony list nie oznacza tego, że jakaś postać żyje,
może oznaczać choćby, że jedyne co po niej zostało, to list, który nie trafił do odpowiednich ludzi (przełożonych) na co wskazuje to,
że ktoś ten list w ogóle znalazł.
heh.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

6 października – Nicholai Ginovaef pisze raport o zdarzeniach z Raccoon City. Opisuje, że broń biologiczna oparta na wirusie “T” sprawdziła się w warunkach bojowych i była trudnym do pokonania przeciwnikiem. Zauważa też, że Nemesis jest dużo inteligentniejszy i wytrzymalszy niż początkowo sądzono. Zaznacza również, że należy wzmóc czujność w innych placówkach, aby nie dochodziło więcej do niekontrolowanych wycieków wirusów.
Miasto Raccoon zostało zniszczone 1 października. Jako że raport pochodzi z 6 to jak by nie patrzał napisać to musiał właśnie Nicholai ;)
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

r123x pisze:Dużo znaczy, pokazuje to jakie scenariusze dominują, a dominuje śmierć Nicholaia.

Zachowujesz się jak małe dziecko, które nie potrafi zaakceptować tego, że twórcy gry pomyśleli inaczej. Nicholai przeżył, czy ci się to podoba, czy nie.
W RE 2 też Ada zginęła a jednak pojawiła się potem w re 3 i re 4 ;)
r123x pisze:Wielka mi nieliniowość, tak czy siak przylatuje helikopter.
Same wybory wyglądają jak wybór między czerwonym podkoszulkiem, a niebieskim, wielkie mi co.
Jednak są to różnice, w niektórych fragmentach nawet znaczące i zmieniające sposób w jaki gramy.
r123x pisze:Odnośnie serii Survivor, to znaleziony list nie oznacza tego, że jakaś postać żyje,
może oznaczać choćby, że jedyne co po niej zostało, to list, który nie trafił do odpowiednich ludzi (przełożonych) na co wskazuje to,
Jakoś ten list na tej wyspie musiał się znaleźć, czyż nie? Wątpię by Nicholai posiadał zdolność przeteleportowania swoich danych przed śmiercią.

EDIT:

Jak napisał Bodek, data mówi sama za siebie ;)
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez AT, łącznie zmieniany 1 raz.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

I znowu, powiedz mi AT na jakiej podstawie piszesz, że twórcy tak zadecydowali, hymm ?

Co do daty listu i tego gdzie się znajduje: Odpowiedź jest prosta, Nicholai może i faktycznie przeżył RE3, ale znalazł się na wyspie i być może tam zginął, gdyby przeżył z całą pewnością nie zostawiał by tego listu.
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez r123x, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

r123x pisze:I znowu, powiedz mi AT na jakiej podstawie piszesz, że twórcy tak zadecydowali, hymm ?
Wyleciał z Raccoon helikopterem i złożył raport/dokument/list 6 października.
r123x pisze:Odpowiedź jest prosta, Nicholai może i faktycznie przeżył RE3, ale znalazł się na wyspie i tam zginął, list naturalnie został.
A to już jest, drogi panie, twoja nadinterpretacja, nie poparta żadnymi faktami ;)

Do poniżej:
Poprawiłem, nie potrzebne skreśl.
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez AT, łącznie zmieniany 3 razy.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

<uderza się krzesłem składanym po głowie>
Powiedz ty mi proszę, jak mógł złożyć raport, kiedy list zostaje znaleziony na wyspie ?
Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 30
Rejestracja: wt 10 lis, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bogus »

Hmm, moim zdaniem Nicholai bedzie teraz po smierci Weskera głownym złym przeciwnikiem i bardzo mi to pasuje, chociaz Wesker to Wesker i szkoda ze go usmiercili. (pewnie sie juz nie pojawi, bo jak maja go klonowac czy bog wie co to lepiej juz niech zostawia tak jak jest ;) )
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Nicholai czy jeszcze wróci do serii Resident evil?

Post autor: PSKING »

Ostatnio przechodząc Re Survivor (gra w połowie nie jest tak zła, jak sugerują oceny) znalazłem raport Nicolaia, co mnie niemało zdziwiło. W mojej głowie Nicolai od zawsze umierał w Re3, bo tylko I wyłącznie taką wersję znałem. Teraz jednak, po ponownym przejściu Re3 byłem w szoku widząc wersję w której po prostu ucieka. Nawet gdy się z nim walczy, to nie jestem przekonany, iż musiał tam umrzeć. Dziwi mnie to, z tego względu, że poza nieznanym dla mnie Survivor, pojawiał się tylko w wydarzeniach związanych z rokiem 1998 (Outbreak, ORC... Remake). Zostaje jeszcze sprawa nowego Re3. Nicolai jest pozostawiony przy życiu, to fakt. Sęk w tym, że jeśli jakoś uszedłby z życiem, to byłoby to naciągnę bardziej, niż ktokolwiek inne zmartwychwstanie w całej serii. Został on w centrum wybuchu, trudno mi sobie wyobrazić takowy scenariusz. Jednakowoż... Mam jakieś dziwne przeczucie, iż Re3 miało służyć jako swego rodzaju przypomnienie, ba, stworzenie kilku postaci od nowa. Nicolai był 100% antagonistą, mającym większą rolę, a Carlos został odmieniony i napisany tak starannie, że stał się jedną z moich ulubionych postaci. W mojej opinii Capcom coś szykuje. Fabuła Re8 rzekomo zamyka wątki, więc teraz seria musi pójść w nową stronę. Dlatego też sądzę, że w której z nowych części, może Re8, może ReV3, może jakimś innym spin-off'ie, a może nawet w nowym Re4, powróci Nicolai, Carlos, a może i nawet Hunk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”