Demo

Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Demo

Post autor: MiGoo »

PSKING pisze: pn 13 mar, 2023 To jest śmieszne, jak te lokacje są ciasne. Domyślam się, że cała gra będzie większa niż oryginał, ale zastanawia mnie teoria mojego kuzyna. Czyżby zrobiono to, aby wersja PS4 działała dobrze? Swoją drogą, działa wybitnie, nawet jeśli widać już mnóstwo ustępstw w teksturach. Niech ktoś też mnie poprawi jeśli się mylę, ale ta wersja wioski wydawała mi się klaustrofobiczna.
Można w ustawieniach zwiększyć pole widzenia - ja tak zrobiłem, bo też ciut za ciasno mi było.
W ogóle się okazało, że ta opcja również w remake RE2 jest, pewnie w RE3 również ;)

PSKING pisze: pn 13 mar, 2023 Pierwsze spotkanie z przeciwnikiem jest gorzej zrobione niż w oryginale. Tam można było podejść go na kilka sposobów. Nóż i cios, proste zastrzelenie, gdzie mogliśmy użyć broń wcześniej na ptaki. Tu, broń nam się odblokowuje dopiero w piwnicy, nie mamy kiedy się nauczyć. Można byłoby też zastosować strzał i cios.
Tutaj przeciwnik jest mocniejszy, mocno niewrażliwy, strzelanie dużo trudniejsze, a ja zostałem ranny przy pierwszym starciu. Z tego co pamiętam, to trailer sugerował, że Leon się skrada po domu, unikając starcia. Pozdro, że potrafię się na tyle dobrze poruszać przy tym etapie.
.
Po to jest demo, by sobie poćwiczyć sterowanie, strzelanie itp. przed pełną wersją ;)
Swoją drogą nie musisz go rozwalać, można się skryć za półką i dzida ;)
PSKING pisze: pn 13 mar, 2023 Chyba ostatnie, czyli nóż.
Żeby nie być tak negatywnym, to na początek, kocham to co można nim tu robić. Swobodne bicie nożem jest świetne, to jakie akcje można nim robić też. Wreszcie naprawiono jeden z większych minusów tej części, czyli dobijanie na ziemi. Aby jednak nie było zbyt łatwo...i pięknie, wszystko to zbalansowano psującym się nożem...
Boje się tego. Czy to będzie utrapieniem? Czy ulepszenia to naprawią wystarczająco? Może jednak powinienem trochę bardziej ufać Capcomowi. Straszne za to jest to, że pierwszy raz od czasów Re4, możemy zostać całkowicie bez noża. Czyli co, zero amunicji i możemy sobie tylko czekać na śmierć?
.
Tak, na poziomie Mad mi nóż poszedł się walić i szybko zrozumiałem, że bez niego ma się przesrane ;)

PSKING pisze: pn 13 mar, 2023 -czy wam też dropało z przeciwników głównie pesos? Musiałem się bardzo postarać o amunicję.
-czy w tym demie w ogóle da się stworzyć amunicję z prochu, którego znajdujemy tak dużo?
-czy mi się zdaje, czy mieliśmy dziwnie mało czasu na walkę we wiosce? Sądzę, że w pełnej wersji może to trwać dłużej.
-Dr. Salvador wydaje się mniej reagować na strzały, czego nie jestem fanem w żadnej części.
- Na początku tak, w Wiosce już niekoniecznie;
- Da się zrobić amunicję - wystarczy w Wiosce znaleźć odpowiedni woreczek części;
- To jest demo, możliwe że w pełnej wersji będzie więcej czasu;
- Też to zauważyłem ;)
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Demo

Post autor: MiGoo »

RON!N pisze: czw 16 mar, 2023 Demo skrywa wiele ciekawostek.

Po za tymi najbardziej znanymi, czyli TMP i Mad Trybem możemy:

a) przy budynku gdzie ewidentnie potrzebujemy Asley do podsacki, możemy wejść w tryb foto i wówczas wylookać, że jest tam jeszcze jedna skrzynia z bronią ;);
b) pistolet Leona ma grawer Kendo;
c) miejscowi, tak jak Leon, mogą wpaść z sidła na niedźwiedzie;
d) możemy sobie zafundować podwójną walkę z doktorkiem;
e) granaty zachowują się bardzo naturalnie. Jak rzucimy go w wieśniaka, odbije się od niego i zmieni kierunek;
No proszę, będzie trzeba obadać te kilka elementów przed premierą :rad12:
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Demo

Post autor: PSKING »

1) To wszystko jest po prostu takie nieintuicyjne, a tu mowa o pierwszym wrażeniu, w tak ważnej grze. Jeśli zamysł był taki, że nauczysz się podchodząc do tego kilka razy w demie, to po pierwsze, nie każdy zagra w demo, po drugie, nie mam ochoty grać w nie więcej niż raz. Zrobiłem to z demem Mass Effect 3 i do dzisiaj rzygam prologiem. Mój kuzyn, bogatszy o wiedze z mojej rozgrywki na PS4, zagrał później z o wiele lepszym sterowaniem na myszce, na PC. Wciąż mu nie poszło. Aby nie być gołosłownym, tutaj przykład, jak można to zrobić dobrze od strony designu. W Re2 Remake mamy o wiele krótszy (ze względu na kilka kampanii), ale początkowo spokojny wstęp. Gra jest trudniejsza od oryginału, więc na samym początku mamy pojedynek z pojedynczym zombie, w małym pomieszczeniu. To nas uczy jak grać. Później mamy klasyczne wymijanie zombie, niczym w oryginalnym Re2.

2) Właśnie, że w wiosce w trakcie krótkiej walki, co chwilę dostawałem kasę. Pewnie gra jest zrobiona tak, aby zająć się craftingiem i fakt, preferował bym w pełnej wersji również dostawać tyle pieniędzy.

3) Nie miałem czasu znaleźć czegokolwiek, bo gra się skończyła.

4) Wioska to być może najlepszy moment w całej grze. Wybitne wprowadzenie. Tutaj za bardzo czuć, że jest to zwykły prolog. To absurdalne, że trzy razy więcej czasu spędzamy przed wioską. Co ciekawe, mój kuzyn spędził jeszcze mniej czasu w walce. Skradał się trochę więcej czasu ode mnie i dzwony zabiły od razu po pojawieniu się Salvadora.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Demo

Post autor: RON!N »

Wyczuwam narzekanie... no cóż.

Ja mam aktualnie 116 minut gry w demo, i nie ukrywam, że dla fanu na koniec dnia jeszcze raz sobie odpalę by podtrzymać hajp.
Trzeba przyznać że Capcom się postarał, że demo to nie jest zwyczajnie wycięty element z gry podstawowej i tyle.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Demo

Post autor: PSKING »

O nie, mylisz się. Ja po prostu interesuję się gamingiem i rozłożyłem na czynniki pierwsze, dosłownie parę sekund gry.
Pisałem na początku, a nawet kiedyś. W teorii, jest to wymarzona wersja Re4. Jest dobijanie, skradanie jest świetnym dodatkiem jak czuję po demie, uwielbiam wymachiwanie nożem, choć boję się jaki wpływ będzie mieć degradacja jego wytrzymałości, na resztę gry. Narzekam na krótki czas walki w wiosce, bo chcę po prostu aby to trwało dużo więcej czasu, bo chcę się pobawić, zdążyć pozwiedzać.
Resident 4 to moja gra wszechczasów. Re5 poprawiło dużo rzeczy, fabuła oczywiście nie ruszyła mnie tak jak w MGS3. Jednak jako gra, spośród gier komputerowych, jest to istna czołówka. Design to jakiś niesamowity zbiór trafionych pomysłów. Mimo pełnoletniość, wciąż świetnie bawi. Bardzo bym chciał, aby nowe Re4 weszło na miejsce starego i mam duże oczekiwania. Nie sądzę by to się stało, jednak chcę się przy tym dobrze bawić.

Takie Re2 Remake jest grą pełną irytujących rzeczy. Jest przy tym grą, która chyba jest jedną z najlepszych w jakie grałem. Mogę to wytłumaczyć tylko tym, że ja bardzo lubię tą serię, mimo iż narzekam na pewne elementy. Ja nawet lubię pierwszy Survivor, a o Ubrella Corps myślę, że jest to okropna gra, z której czerpię frajdę.
Re2 Remake mimo lubię raczej bardziej od oryginału, ale to dlatego, że pierwowzór zawsze wydawał mi się najsłabszy z trylogii (o dalszych już nie mówię). Mimo, iż pierwowzór ma kilka rozwiązań, które w nowej wersji by się przydały.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Demo

Post autor: WESKER-DL »

Tryb Odblokowania Mad Chainsaw

Jak chcecie od razu odblokować nowy trudniejszy tryb w demie o nazwie Mad Chainsaw użycie tego kodu:

PS - na głównym menu przytrzymać L1 + R1 i wcisnąć góra, lewo, dół, prawo, kwadrat, trójkąt, kółko, iks. Następnie odpalamy New Game i cieszymy się nowym trybem

Xbox - na głównym menu przytrzymać LB + RB i wciągnąć góra, lewo, dół, prawo, X, Y, B, A. Następnie odpalamy New Game
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4 (2023)”