RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Recoil »

W tym temacie możemy porównywać obie wersje gry. Różnice fabularne, mechaniczne czy różnice w miejscówkach. Poprzednie remake'i mocno odstawały od oryginałów. Osobiście jestem ciekaw co powycinali, co dodali, a co pozmieniali.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Leon. KennedY »

W oryginale chyba widzimy już spalonego policjanta, a tutaj jak go podpalą, ale nie jestem pewien dokładnie jak było w oryginale. Do tego w tej pierwszej chatce, co wyskakujemy przez okno, to ganados zostają w domu czyli nas nie atakują.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Recoil »

Zgadza się. W oryginale policjant już płonie martwy jak wchodzimy do wioski. Drugiego widzimy nad jeziorem, gdy wrzucają jego zwłoki do wody.

No i pies... W remake'u jest już martwy. Ale gdzieś czytałem, że JAKIŚ pies się później pojawi, może nawet będzie miał większą rolę do odegrania. Niemniej szkoda go 🫤 Wygląda biedaczysko jakby tam leżał od czasów oryginału 😋

Wygląda też na to, że dr Salvador nie może nas już dekapotować.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: PSKING »

Jeśli chodzimy po domu, po pierwszej walce, to można tam się na nich natknąć.

Nóż się psuje -_-.

Crafting chyba po raz pierwszy ma swoją własną kategorię.

Policjanci poszli pierwsi zbadać sprawę, przez co zapewne Leon czekał do nocy. Nie chcieli aby americano im się panoszył.

Nie da się korzystać z wieży, bo wali się pod nami podłoga.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: MiGoo »

PSKING pisze: pn 13 mar, 2023 Crafting chyba po raz pierwszy ma swoją własną kategorię.
W RE Village miał również :)
opel222PL
Posty: 2
Rejestracja: wt 23 paź, 2018
Lokalizacja: Strzyżowice

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: opel222PL »

Zmian jest sporo. Możliwość kucania i skradania się, mam wrażenie że amunicji w demie jest niewiele, przeciwnicy mogą popychać Leona. Trzeba będzie się wszystkiego uczyć na nowo, a platyna pewnie nie będzie łatwa do zrobienia.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: PSKING »

MiGoo pisze: pt 17 mar, 2023
PSKING pisze: pn 13 mar, 2023 Crafting chyba po raz pierwszy ma swoją własną kategorię.
W RE Village miał również :)
Źle się wyraziłem. Po prostu crafting ma swój własny dział.

Jak mogłem nie dodać najważniejszego.
Pies z początku, w pułapce...ma inny kolor sierści.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: WESKER-DL »

Po przejściu 4 rozdziałów stwierdzam że jednak sporo pozmieniali ale to na plus bo czuć starego RE4 i nowego, spoilerów strzelac nie będę ale zapewniam, zdziwicie się nie raz
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: PSKING »

To wszystko na co liczę. Chciałbym aby przy bossach albo w jakichś zręcznościowych momentach pojawiały się nowe rzeczy, choć z drugiej strony takie Re2 nie miało aż tak dużo nowości. Z innej strony, tak jako nowość traktowano samą perspektywę. Tu liczę na dobry balans między Re2 a Re3 które było zupełnie nową grą.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: WESKER-DL »

Bo generalnie to przypomina RE3 / RE2 Remake ale ze znanym settingiem z RE4. Nowi przeciwnicy również się pojawiają ale kim są niespodzianka, w drugą stronę też to działa.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Finka »

Najbardziej zabolała mnie zmiana polegająca na tym, że robiąc ulepszenie magazynka broni nie otrzymujemy nabojów.
Doszedł magazyn i to jest zmiana na plus.
Ashley nie ma paska zdrowia i jest bardzo powolna.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Patriota_1988 »

A ja polecam korzystanie z obrzyna skull shaker wymaksowany robi z kilku wrogów miazgę,a z pistolet to Red 9 .
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Salvin »

Remake rozwija nieco historię Salazarów i teraz poznajemy konkretnie tożsamość m.in. jego ochroniarzy. Za pierwszym podejściem pominąłem jedną bardzo istotną notatkę. Przeciwnik, z którym walczymy w kanałach to prawdopodobnie nawet nie jest właściwy Verdugo. To by mogło tłumaczyć dlaczego jest sporo słabszy niż w oryginale. Gra jest tutaj trochę niejasna względem pierwowzoru. Drugiego ochroniarza możliwe, że spotkamy w DLC Ady.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Szakal »

Skąd ten pomysł, że to nie jest właściwy Verdugo?
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Salvin »

Z notatek a konkretnie "Chronicles of Pursuit 2". Oraz czy remake należy traktować jako osobny byt czy w zgodności z oryginałem. Bo jak w zgodności to wychodzi, że ten w kanałach a raczej ta to jest stworzenie, którego inkubatorem była gospodyni domowa. A ten drugi to jest przemieniony naukowiec.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Szakal »

Rozczaruje Cię. To jest "właściwy" Verdugo. Nawet jak go pokonasz to dostajesz osiągnięcie "wave goodbye, right hand".
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Salvin »

No właśnie to potwierdza, że walczymy z prawą ręka. A prawą ręką nie został Isidro Uriarte Talavera a gospodyni domowa nazwana przez Talaverę U-III/Pesanta.

Spoiler!

Samo słowo "Verdugo" pojawia się tylko raz i ma określenie roli jaką nadał sobie Talavera po przemianie, więc odnosi się do niego.

Wiemy kto personalnie został "right hand", ale niejasne jest to, które to stworzenie(czarny czy czerwony), bo gra tego nie mówi w przeciwieństwie do oryginału. Ale sugerując się OG to wiemy, że czerwony. A z takim walczymy również w remake'u.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: RON!N »

Drugi Verdugo, na 99% powróci w DLC z Adą. Wcale bym się nawet nie zdziwił że jedną ze scen odbędzie się w sali tronowej ;)
Totalna cisza w jego przypadku, nie jest zbiegiem okoliczności.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Salvin »

No też mam taką nadzieję :)
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: RE4 VS RE4 (2023) - różnice

Post autor: Patriota_1988 »

Siemka czemu w oryginale Chicago type writer celność nie maleje,a w remake Chicago Sweeper obniża celność natomiast Rocket Launcher daje 100 % celności, czemu tak się dzieje ???
Uprzejmie proszę o odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4 (2023)”