[Pomoc] Problem z odczytaniem save'a

Resident Evil Zero
Awatar użytkownika
EddyZombie
Posty: 33
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Tychy

[Pomoc] Problem z odczytaniem save'a

Post autor: EddyZombie »

Cze, mam problem z odczytaniem save'a z RE0. Gra chodzi normalnie, zapisuje stan gry ale gdy go chce wczytac pojawia sie bład ze nie moze odczytac. Teraz niewiem czy to wina karty pamieci czy gry, bo posiadam tez RE remake i zapisuje oraz wczytuje normalnie bez zadnych problemów. Jakieś pomysły??
Okładka
Error
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez EddyZombie, łącznie zmieniany 1 raz.
"The Death cannot die...," the survivor thinks to himself with a warm smile...
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Podobny problem miałem z grą Soul Calibur 3 na PS2. Tak samo jak u Ciebie save robiło się normalnie ale z wczytaniem był już problem. Z innymi grami nie miałem takiego problemu. Tę kartę pamięci mam do dzisiaj i w żadnej grze mi się to nie zdarzyło więc co chyba wina płyty ale to jest nie logiczne. Pożycz od kogoś kartę pamięci i spróbuj jeszcze raz, jest to jedyne rozwiązanie aby to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Snake1944
Posty: 26
Rejestracja: pt 17 paź, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Snake1944 »

Jedno z możliwości jest takie że podczas grania gdy robicie savea a wyłączy wam sie konsola z różnych okoliczności np.nagły brak prądu to taki save zostanie zepsuty i nieda sie go odczytać.Ja miałem tak podczas grania w tekkena 5 zapisywał sie stan gry a tu nagle awaria i wyłączyli prąd jak włączyłem potem konsolke i chciałem wczytać gre pisało save data corrupted.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Pomoc] Problem z odczytaniem save'a

Post autor: Nemesis US »

EddyZombie pisze:Cze, mam problem z odczytaniem save'a z RE0. Gra chodzi normalnie, zapisuje stan gry ale gdy go chce wczytac pojawia sie bład ze nie moze odczytac. Teraz niewiem czy to wina karty pamieci czy gry, bo posiadam tez RE remake i zapisuje oraz wczytuje normalnie bez zadnych problemów. Jakieś pomysły??
Okładka
Error
Zasadniczo ten problem dotyczy nieoryginalnych kart pamięci do tej konsoli (miałem kiedyś taką kartę, więc dobrze to znam), karta wybiórczo załaduje umieszczony na niej save z poszczególnej gry, być może w przypadku Twojego egzemplarza RE Zero problem wygląda właśnie tak. Chyba, że masz oryginalną Memory Card, zresztą możesz zakupić równie dobrze nową kartę lub od kogoś pożyczyć, jak powiedziano w poprzednich postach. Ale problem zawsze występuje w przypadku nieoryginalnych memorek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”