Postacie (G-K)

Słownik pojęć związanych z Resident Evil. Projekt stworzony przez redaktorów MWRC: RE HQ, przy współpracy z użytkownikami forum.
Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3129
Rejestracja: sob 17 lis, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postacie (G-K)

Post autor: Deus Ex »

Gary - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Mieszkaniec Raccoon City, starszy człowiek z siwymi włosami i brodą. Podczas epidemii w mieście został zainfekowany i zamienił się w zombie. Prawdopodobnie z zawodu był pisarzem. Postać dostępna w grze, po użyciu specjalnych kodów.

Gill - (RE: Outbreak)
Jeden ze strażaków, którzy próbowali opanować pożar w hotelu Apple In. (scenariusz "Hellfire") podczas epidemii w Raccoon City. Pilot śmigłowca należącego do straży pożarnej. Wraz ze swoim kolegą Danny'm pojawia się w scenariuszu "Decisions, decisions..." dając możliwość ewakuacji ostatnim ocalonym cywilom. To czy udało mu się przeżyć incydent zależy od wyborów gracza podczas rozgrywki.

Ginger - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Postać dostępna w grze po użyciu specjalnych kodów. Mieszkanka Raccoon City, ubrana w białą kamizelkę i niebieskie dżinsy. Pojawia się również jako zombie w mini-grze Elimination 1.

Ginovaef, Nicholai – (RE 3, RE Outbreak)
Wysoki rangą żołnierz U.B.C.S., supervisor oddziału Delta. W czasie epidemii został wysłany do Raccoon celem zbadania jak radzą sobie stworzone przez Umbrellę BOW w konfrontacji z siłami policji i wojska (operacja "Watchdog"). Ponadto wraz ze swoim oddziałem miał zdobyć próbkę krwi Thanatosa (operacja "Emperor's Mushroom"), nowej broni bioorganicznej stworzonej w laboratorium uniwersyteckim Raccoon przez Grega Mullera, byłego pracownika Umbrelli. Nicholai strzelając z dystansu specjalnie przygotowanym karabinem ze spreparowanym nabojem-strzykawką pobrał próbkę krwi Thantosa, ale nie udało mu się jej zdobyć, gdyż jego oddział został zmasakrowany przez potwora. Operacja nie zakończyła się całkowitą porażką, ponieważ Nicholai zdołał zastrzelić Mullera , dając pewność korporacji, że projekt Thanatosa nigdy nie będzie kontynuowany i nie będzie stanowił konkurencji dla ich tyrantów. Ginovaef miał też drugie ważne zadanie - zniszczyć wszelkie dowody, które mogłyby świadczyć o nielegalnych działaniach korporacji i ją skompromitować. Z tego powodu m. in. wysadził w powietrze Raccoon General Hospital. Ewakuował się śmigłowcem z miasta tuż przed eksplozją nuklearną. Na podstawie tego co zaobserwował w Raccoon sporządził raport dla przełożonych, dotyczący zdolności bojowych BOW. Nicholai Ginovaef pojawia się także w filmie RE: Apocalypse, ma tam jednak zupełnie inną osobowość i tylko z wyglądu jest podobny do swojego odpowiednika w grze. Jest członkiem U.B.C.S, ale nie interesuje go polityka i zadania Umbrelli. Jego jedynym celem jest pomoc zagrożonym infekcją cywilnym mieszkańcom miasta. W filmie Nicholai ginie zagryziony przez cerberusy ratując życie Jill Valentine i Angeli Ashford. W książce RE: Apocalypse jego nazwisko zmieniono na "Sokolov".

Gionne, Excella - (RE5)
Piękna, zamożna oraz inteligentna kobieta, dziedziczka dużej fortuny. Spadkobierczyni rodziny Gionne, która niegdyś trudniła się handlem, a także potomkini rodziny Travis, współzałożycieli firmy Tricell. Dzięki nieprzeciętnej inteligencji ukończyła dobrą szkołę, a potem studia wyższe z zakresu inżynierii genetycznej. Podjęła pracę w Tricell, szybko awansowała i w niedługim czasie stała się jedną z czołowych osób w korporacji. Doprowadziła do ponownego otwarcia starej fabryki Umbrelli w regionie Kijuju, gdzie prowadzono badania nad wirusem Uroboros. Współpracowała z Albertem Wesker'em, zafascynowana jego wizją stworzenia nowego świata. Była przekonana, że Albert będzie zawsze przy jego boku. Plany nie poszły jednak po jej myśli - Wesker oszukał ją wykorzystując jej pozycję i środki finansowe do własnych celów. Wstrzyknął jej próbkę z pasożytem Uroboros przez co Excella zmutowała do jednego z potężniejszych mutantów - wielkiego Uroboros Aheri.

Glenn, Greg - (RE: Degeneration)
Członek S.R.T., wraz ze swoją partnerką z jednostki - Angelą Miller, wysłany na lotnisko w Harvardville w celu wyprowadzenia niezainfekowanych podróżnych z hali odpraw otoczonej przez zombie. Pewny siebie i niedoceniający niebezpieczeństwa zostaje ugryziony przez zombie i tym samym zainfekowany wirusem "T". Dopiero wtedy zrozumiał jaki był nierozważny i aby zmazać plamę na honorze poświęcił się dla dobra ekipy ratunkowej odciągając potwory podczas ucieczki ewakuowanych osób. Na skutek wielokrotnych ugryzień sam zamienił się w zombie.

"Goblin 6" - (RE: UC)
Kobieta, członek U.S.S. Należała do oddziału HUNK'a i wraz z nim szturmowała laboratorium Birkina w celu zdobycia wirusa "G". Gdy HUNK zmierzał już do punktu ewakuacyjnego na dachu posterunku R.P.D. "Goblin 6" prosiła przez radio o wsparcie. Utknęła w kanałach, prawdopodobnie zaatakowana przez zmutowanego Birkina. Nie otrzymała pomocy i zginęła. Poniżej cytat z radiowej rozmowy między "Goblin 6" oraz HUNKiem:
"Goblin 6": "Alpha... Team... Goblin6. Currently at point K12 in the sewers... Can't move."
"Goblin 6": "Requesting assistance. I repeat. Requesting assistance!"
"Goblin 6": "Don't leave me hear, Ahhhhhhh."
HUNK: "This is war. Survival is your responsibility."

"Golden Sheep" - (RE: Survivor 2)
Kryptonim jednego z ważniejszych członków "Organizacji" do którego Wesker wysłał raport dotyczący rezultatów ataku sił H.C.F. na wyspę Rockfort.

Goldman, Vincent - (RE: Survivor)
Dowódca placówki Umbrelli na Sheena Island. Ojciec największego komercyjnego sukcesu korporacji, odpowiedzialny był za organizację na wyspie seryjnej produkcji tyrantów typu Mr X (T-103). W tym celu porywano dzieci i pobierano z ich mózgów hormon Beta Hetero Nonserotoninę, który był niezbędny w procesie wytwarzania T-103. Człowiek pozbawiony jakichkolwiek uczuć, wzbudzający lęk nawet wśród swoich najbliższych podwładnych, jednocześnie bardzo dbający o swój wizerunek wśród najwyższych władz korporacji. Zabity przez Hypnos Tyranta - nowy rodzaj potwora wynaleziony w jego fabryce.

Graham, Ashley - (RE4)
Córka prezydenta Stanów Zjednoczonych, uprowadzona przez Jack'a Krauser'a na zlecenie lorda Osmunda Saddler'a z kultu Los Illuminados. Pozornie została porwana dla okupu, ale Saddler nie chciał pieniędzy tylko władzy. Planował zarazić Ashley pasożytem Las Plagas, a potem uwolnić ją. W ten sposób mógłby ją kontrolować, a tym samym mieć możliwość przejęcia władzy nad USA i całym światem. Agent rządowy - Leon S. Kennedy pokrzyżował jednak te plany odnajdując prezydencką córkę i niszcząc pasożyta którym została zainfekowana. Ashley to osoba zmanierowana, odgrywająca rolę "młodej kobiety w niebezpieczeństwie". Pozostawiona sama jest praktycznie bezbronna.

Grandé, Miguel - (RE: Degeneration)
Generał stojący na czele republiki Nagiri - państwa uznawanego przez społeczność międzynarodową za sponsorujące terroryzm. Chciał wejść w posiadanie wirusów "T" i "G", które miały posłużyć jako broń biologiczna. Miał mu je dostarczyć Frederic Downing z WillPharmy, ale transakcja ta została udaremniona przez Leona S. Kennedy'ego i Claire Redfield.

Guthrie, Michael - (RE: Apocalypse)
Pewny siebie, snajper drużyny S.T.A.R.S. Podczas, gdy jego team ukrył się w sklepie z bronią on urządził sobie stanowisko strzeleckie na dachu i strzelał do zombie, traktując to jak zabawę i trening. Nie poradził sobie jednak z Nemesis'em do którego wystrzelił bezskutecznie dwa razy. Zginął od wybuchu rakiety wystrzelonej z wyrzutni przez potwora.

Halloran, Lance - (RE: Apocalypse [książka])
Właściciel sklepu z bronią w Raccoon City w którym ukrywała się specjalna jednostka policji S.T.A.R.S. podczas epidemii wirusa "T". Został zabity przez Nemesis'a podczas eksterminacji S.T.A.R.S. Scena ta została wycięta z filmu i jej przebieg jest opisany jedynie w książce.

Hamilton, George - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Chirurg pracujący w szpitalu w Raccoon City. Na krótko przed wybuchem epidemii w mieście, rozwiódł się ze swoją żoną. Bardzo to przeżył i choć czuł się winny zaistniałej sytuacji (długie dyżury w szpitalu i poświęcanie się pracy) to spora część odpowiedzialności za rozpad związku spada według niego na żonę. George to osoba życzliwa, pracowita i zawsze chętna do współpracy. Nie jest to urodzony przywódca i nie jest mistrzem w strzelaniu z broni palnej, ale jako, że z zawodu jest lekarzem to doskonale zna się na leczniczych roślinach.

Hamilton, Jack - (RE2)
Agent policji federalnej Stanów Zjednoczonych, który przesłał Chrisowi Redfield'owi fax w którym opisana jest przeszłość Briana Irons'a.

Hamilton, Tyler - (RE: Confidential Report)
Początkujący policjant z Raccoon City.

Hardy, Teresa - (RE: Zero Hour)
Dziesięcioletnia, chora na serce dziewczynka, leczona przez naukowców Umbrelli prototypowym lekiem o nazwie Valifin. Lek okazał się skuteczny, ale spowodował także ciężką niewydolność nerek u pacjentki. Teresa przeżyła, ale przez resztę życia będzie wymagała dializ. Jej rodzice chcieli wytoczyć korporacji proces o odszkodowanie za niewłaściwe leczenie Teresy.

Harman, Scott - (RE: Code Veronica)
Oddany kamerdyner rodziny Ashford, usługujący Alfredowi w jego posiadłości na Rockfort. Opuścił wyspę przed atakiem sił H.C.F. i jego dalszy los jest nieznany.

Harris, Develin - (RE: City of the Dead)
Burmistrz Raccoon City, pojawiający się w miejsce znanego z gier Resident Evil burmistrza Michaela Warren'a. Przedstawiony jest jako dobry gospodarz miasta, dbający o bezpieczeństwo swoich obywateli. Trzykrotnie wygrywał w wyborach na to stanowisko i w kolejnych miał się zmierzyć z komendantem R.P.D. Brianem Irons'em. W przeciwieństwie do Warren'a prawdopodobnie był uczciwym człowiekiem, gdyż nigdzie nie są wspominane jego powiązania z Umbrellą.

Harry - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Policjant R.P.D., który w czasie epidemii w Raccoon City, miał za zadanie wraz z dwoma innymi policjantami - Elliot'em i Eric'iem, podłożyć ładunki wybuchowe na głównej ulicy miasta i wysadzić w powietrze gromadzące się tam zombie (scenariusz "Outbreak"). Podczas, gdy Eric podłączał już zapalnik on i Elliot mieli go ubezpieczać, ale niezdecydowanie Harry'ego doprowadziło do śmierci Eric'a i Elliot'a. Tylko on uszedł z życiem z tej akcji nie wykonując powierzonego mu zadania. Zmazał plamę na honorze pomagając w ewakuacji ocalonych z otoczonego przez zombie posterunku (scenariusz "Desperate Times"). Nie zostało wyjaśnione czy przeżył incydent i wydostał się z miasta, ale miał na to duże szanse.

Hart, Franklin - (RE3)
Pułkownik armii Stanów Zjednoczonych, odpowiedzialny za sprawy techniczne. Był obecny przy tworzeniu niezwykle efektywnej broni - działa "Paracelsus Sword". W notatkach z RE3 można znaleźć jego tekst na temat tego uzbrojenia.

Hartline, Alma - (RE: Rose Blank)
Obiekt doświadczeń naukowców korporacji Umbrella pod przewodnictwem Emily Ran. Alma była rzekomo jedyną zainfekowaną wirusem "T" osobą, która nie zginęła w mieście po wybuchu bomby.

Henderson, Ryan - (RE: Apocalypse)
Filmowy dowódca oddziału S.T.A.R.S., fatalnie zarządzający jednostką podczas epidemii wirusa "T" w mieście, nie słuchający rad Jill Valentine. On sam i prawie wszyscy jego ludzie zostali zabici przez Nemesis'a podczas ukrywania się w sklepie z bronią.

Henri, Christine - (RE2 [N64 version])
Jedna z ważniejszych osób w korporacji Umbrella, przewodząca jej francuskiemu oddziałowi. Dyrektor znajdującego się pod Paryżem laboratorium firmy. To ona wydała HUNK'owi polecenie odebrania wirusa "G" niepokornemu Birkin'owi.

Hidalgo, Hilda – (RE: DSC)
Żona narkotykowego bossa, Javiera. Zmarła ponad dziesięć lat przed wydarzeniami z gry na chorobę, która dotknęła wówczas też innych mieszkańców wioski. Javier ożywił ja za pomocą wirusa "T-Veronica", co spowodowało mutację i Hilda zmieniła się w groźnego potwora.

Hidalgo, Javier - (RE: DSC)
Wpływowy narkotykowy przestępca, lider kartelu "Sacred Snakes", którego odnalezienie było celem misji Leona S. Kennedy'ego i Jacka Krauser'a w Ameryce Południowej. Na biznesie narkotykowym dorobił się dużego majątku, przy tym był okrutnym i nie znoszącym sprzeciwu człowiekiem, który surowo karał przejawy nielojalności. Jego żona Hilda i córka Manuela zostały zainfekowane wirusem "T", następnie sam Javier zainfekował je wirusem "T-Veronica" chcąc utrzymać przy życiu. By uchronić Manuelę przed mutacją jakiej uległa jej matka porywał i zabijał młode dziewczyny, przeszczepiając córce nowe organy.

Hidalgo, Manuela - (RE: DSC)
Córka bossa narkotykowego, Javiera Hidalgo. Została zarażona przez ojca wirusem "T-Veronica" by zapobiec mutacji jakiej doznała jej matka. Po ucieczce z willi ojca została znaleziona przez Krauser'a i Kennedy'ego, po czym doprowadziła ich do miejsca pobytu przestępcy. Dzięki zdolnościom jakie nabyła wskutek infekcji wirusem "T-Veronica" (wydzielanie zapalającej się krwi) pomogła pokonać zmutowanego Javiera. Przeżyła incydent i znajduje się pod opieką rządu Stanów Zjednoczonych. W nieoficjalnej wersji nie udaje się jej uratować.

Holland, Andy - (RE: Survivor)
Nadzorca systemu kanalizacji pod kompleksem laboratoriów na Sheena Island. Pomylił Arka Thompson'a z Vincentem Goldman'em, zarządcą całego kompleksu, którego nigdy nie widział. Nauczył się mieszkać w podziemiach, przyzwyczajony do kanałów, które znał jak nikt inny i samotności. Gdy na wyspie wybuchła infekcja Andy domyślał się, że to Goldman jest za nią odpowiedzialny i chciał go zabić. Później nie pojawia się już i jego los pozostaje nieznany. Prawdopodobnie zginął podczas eksplozji niszczącej kompleks laboratoriów na Sheena.

Howard - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Jeden z lekarzy pracujących w szpitalu w Raccoon City, który zginął podczas epidemii wirusa "T" w tym mieście. W RE: Outbreak #2 mamy możliwość odblokowania i zagrania jego postacią.

"HQ" - (RE: Gaiden)
Nieznany z imienia operator radia w sztabie głównym. Bardzo ważna postać, która przez cały czas trwania misji przekazuje wiele bardzo użytecznych informacji, zarówno o ostatnich meldunkach Leona, jak i o najnowszych informacjach dotyczących broni biologicznej Umbrelli. Bez tych informacji operacja nie miałaby dużych szans powodzenia.

"HUNK" - (RE 2, RE3, , RE 4 (the Mercenaries), RE: Code Veronica (HUNK's Report), RE: UC, RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Zimny, małomówny, pozbawiony uczuć i bezwzględny agent specjalnego oddziału Umbrelli – U.S.S. Jego prawdziwe imię nie jest znane, HUNK to jego pseudonim. Używa również kryptonimu "Mr Death", uważając się za śmierć, która przecież nie może zginać. Szkolony na Rockfort Island, najlepszy członek U.S.S., zawsze powracający cało z powierzonej mu misji. Wykonał między innymi bardzo trudne zadanie odzyskania fiolki z wirusem "G" z laboratorium Birkina. Po incydencie w Raccoon City jego miejsce pobytu jest nieznane. W RE3 możemy odblokować jego epilog, który pokazuje go bez maski, stanowiącej jego atrybut. HUNK występuje też w mini grze Mercenaries w RE4, a w RE: CV można znaleźć notatkę, którą HUNK napisał do Alfreda Ashforda o pomyślnym dostarczeniu niebezpiecznej przesyłki (tyranta T-078) na jego wyspę (Yellow Files). W RE: Outbreak można również zobaczyć HUNKa bez maski, gdyż jego postać dostępna jest po użyciu specjalnych kodów.

Hunnigan, Ingrid - (RE 4, RE Degeneration, RE: DSC(?))
Łączniczka pomiędzy kwaterą główną, a Leonem. Pomagała mu podczas misji w Hiszpanii jak i podczas incydentu na lotnisku w Harvardville. Bardzo lubiła Leona i próbowała nawet z nim flirtować. W RE: DSC w jednej z rozmów Krauser'a ze sztabem operacji pojawia się operatorka przedstawiająca się jako Ingrid Hannah. Jej głos jest niezwykle podobny do Ingrid Hunnigan. Nie wiadomo, czy jest to błąd w nazwisku, czy też Ingrid Hannah to zupełnie inna osoba.

Hursh - (RE: Outbreak)
Doktor pracujący w szpitalu w Raccoon City, jeden ze współpracowników George'a Hamilton'a. Został zaatakowany przez pijawki zarażone wirusem "T", które zainfekowały go i oblepiając jego ciało przejęły nad nim kontrolę. W ten sposób powstał potwór zwany Leech Man. Kreatura jest odporna na pociski z broni palnej, jednak wrażliwa na wysoką temperaturę i w ten sposób udaje się ja pokonać.

Irons, Brian - (RE2, RE DSC)
Skorumpowany komendant policji R.P.D i kandydat na burmistrza miasta. Wielki kolekcjoner dzieł sztuki, w których posiadanie często wchodził nielegalnie. Brał łapówki od korporacji Umbrella i współpracował z jej przedstawicielami starając się za wszelką cenę tuszować wpadki firmy. Nie liczył się ze zdaniem innych ludzi. Często wpadał w szał ze zdenerwowania i był wtedy nieobliczalny. Gdy w mieście wybuchła epidemia, wiedział, że nic jej nie zatrzyma i miasto, które właściwie należało do niego przestanie istnieć. Odpowiedzialny jest za zamordowanie kilku oficerów zabarykadowanych na posterunku, między innymi swojego zastępcy Ed'a oraz za śmierć córki burmistrza Warren'a, którą miał chronić. W RE3 pojawia się w epilogu trybu Mercenaries, gdzie widać tylko jego sylwetkę. Zginął z rąk zainfekowanego wirusem "G" Williama Birkina.

Irving, Ricardo - (RE5)
Pracownik Tricell, chciwy handlarz bronią biologiczną, który dla pieniędzy zrobiłby wszystko. Pomagał finansować badania Tricell w Kijuju, współpracował z Wesker'em i Excellą, którym dostarczał próbki pasożyta Las Plagas do badań. Irving był poszukiwany przez B.S.S.A., ponieważ współpracował z terrorystami i dostarczał im B.O.W. Działając z rozkazu Lady Bird chciał wyeliminować Chrisa i Shevę poprzez wysłanie ciężarówki z Popokarimu, uwolnienie Ndesu i wysadzenie pól naftowych. Wszystkie te próby zakończyły się niepowodzeniem, wobec czego Lady Bird przekazała mu próbkę z pasożytem i nakazała wstrzyknąć ją Irving'owi do swojego ciała, by mógł w ten sposób rozprawić się z agentami. Poskutkowało to mutacją Irving'a do groźnego potwora, którego ostatecznie udało się pokonać Chrisowi i Shevie.

Isaacs, J. Sam - (RE: Apocalypse, RE: Extinction)
Naukowiec Umbrelli, który prowadził badania nad projektem "Alice" i "Nemesis". Odpowiedzialny za próby sklonowania Alice po jej ucieczce. Uważał, że w jej krwi znajduje się lekarstwo na wirusa "T". Próbował stworzyć zombie, które można byłoby kontrolować, jednak jego plan nie powiódł się. W wyniku jego badań powstały jeszcze bardziej niebezpieczne i szybsze potwory, ale nadal pozbawione wyższej inteligencji. Doktor Isaacs, był indywidualistą, całkowicie poświęconym nauce i czujący się nierozumiany przez swoich przełożonych, za którymi nie przepadał. Dbający o swoją własną skórę, zawsze potrafił ocenić moment, kiedy należy się wycofać. Po incydencie w Las Vegas Isaacs został ugryziony przez zombie przez co sam zaraził się wirusem "T". Wesker zdecydował o jego likwidacji za nieposłuszeństwo i nakazał wykonanie zadania Alexandrowi Slater'owi. Doktor postrzelony w klatkę piersiową na skutek odniesionych ran zaczął mutować i zamienił się w potwora podobnego do tyranta. Komputer "White Queen" zamknął go w laboratorium, a ostatecznie zabiła go Alice.

Issac - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Jeden z lekarzy pracujących w szpitalu w Raccoon City, który zginął podczas epidemii wirusa "T" w tym mieście. W RE: Outbreak #2 mamy możliwość odblokowania i zagrania tą postacią.

Jack - (RE: Outbreak)
Właściciel J’s Bar. Obawiał się zbirów, którzy coraz częściej kręcili się koło jego lokalu, prawdopodobnie chcąc wymusić haracz. Poprosił Roberta Kendo, właściciela sklepu z bronią w mieście, aby ulepszył jego broń. Ginie w barze zagryziony przez zombie.

Jake - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Jedna z postaci dostępnych w grze po użyciu specjalnych kodów. Miejscowy reporter, widoczny w intro scenariusza "Outbreak".

Jenkins, Michael - (RE: Outbreak #2)
Naukowiec korporacji Umbrella pracujący w Raccoon City, autor "Reagent Refinement File" i prawdopodobnie jeden ze współtwórców AT 1521 - substancji spowalniającej infekcję wirusem "T" zarażonych nim osób.

Jenkins, Peter - (RE: Outbreak)
Naukowiec i wykładowca na uniwersytecie w Raccoon City, dobry kolega Georga Hamilton'a. Od czasu, gdy poznał Grega Muller'a, naukowca pracującego dla korporacji Umbrella jego życie bardzo się zmieniło. Greg skradł z firmy próbkę wirusa "T" i dał ją Jenkins'owi w celu wynalezienia odtrutki na tego wirusa. Peter zafascynowany badaniami nad nim stworzył w końcu antidotum "Daylight", a wtedy okazał się już niepotrzebny Muller'owi, który najprawdopodobniej odpowiada za jego śmierć.

John - (RE1, RE: Remake, RE2)
Naukowiec pracujący w laboratorium w górach Arklay. Pod nieobecność Spencera, nowym szefem laboratorium w willi zostaje właśnie John, który został przeniesiony tutaj z placówki Umbrelli z Chicago. "Organizacja" wysłała tajnego szpiega – Adę Wong, aby zaprzyjaźniła się z nim i uzyskała dostęp do sekretów korporacji między innymi dotyczących wirusa "T". Z czasem Ada i John zbliżyli się na tyle, że zostali parą narzeczonych. Ada nosiła przy sobie jego zdjęcie, ale dla niej była to zapewne tylko misja i nic do niego nie czuła. Podczas epidemii w posiadłości John stał się ofiarą wirusa i prawdopodobnie zamienił się w zombie.

Johnson, Dave - (RE5)
Członek organizacji B.S.A.A., podobnie jak Josh jeden z żołnierzy oddziału Delta. Człowiek z dużym poczuciem humoru, którego nigdy nie opuszczało optymistyczne nastawienie do świata. Został wysłany w region Kijuju, gdzie m. in. uratował życie Chrisowi i Shevie. Prowadził wojskowy pojazd (HUMVEE), wyposażony w dwa ciężkie karabiny maszynowe. Zginął zabity przez Ndesu.

Jones, Scott - (RE: Outbreak)
Doktor pracujący w szpitalu w Raccoon City. Zarządzał magnetycznymi kartami dostępu do pomieszczeń placówki. Jego ciało można odnaleźć w pokoju pielęgniarek.

Kaplan, Chad - (RE: Genesis)
Agent FBI, technik komputerowy powołany przez Cain'a do jednostki U.B.C.S. Kaplan kreowany jest drugą najważniejszą osobę w drużynie. Dowódca bardzo polega na jego wiedzy dotyczącej "Ula" i systemu komputerowego, który zarządza tym laboratorium. Widać jednocześnie, że jest to pierwsza poważna misja Kaplana. Obawia się o swoje życie, ale zdaje sobie sprawę z tego, że zadanie musi zostać wykonane. Zostaje zabity w pociągu przez lickera, podczas ewakuacji z laboratorium, jako ostatnia osoba z oddziału U.B.C.S.

Karl - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Komandos U.B.C.S., jeden z członków zespołu Nicholaia Ginovaef'a, który miał za zadanie zdobycie próbki krwi Thanatosa.

Kate - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Postać dostępna w grze po użyciu specjalnych kodów. Mieszkanka Raccoon City, ubrana w pomarańczowy top i dżinsy.

Kathy - (RE: Outbreak)
Pielęgniarka pracująca w szpitalu w Raccoon City.

Keith - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Postać dostępna w grze po użyciu specjalnych kodów. Lekarz, ubrany w zielony sweter i biały kitel.

Kendo, "Joe" Joseph - (RE3)
Brat Roberta, wraz z którym prowadził firmę zajmująca się sprzedażą i wytwarzaniem broni na zamówienie. Jego największym dziełem jest Beretta 92F "Samurai Edge", którą zaprojektował specjalnie dla S.T.A.R.S. Joe wyjechał z Raccoon City zanim rozpoczęła się infekcja i w ten sposób uniknął losu swego brata. Dalej już samodzielnie prowadził firmę, o czym świadczy broń Leona S. Kennedy'ego z RE4. Posiada ona napis - "Kendo Custom Shop" i musiała zostać wykonana przez Josepha Kendo.

Kendo, Robert - (RE2, RE DSC)
Właściciel sklepu z bronią w Raccoon City, brat Josepha. Bliski przyjaciel Barry'ego Burton'a oraz dostarczyciel uzbrojenia i amunicji dla S.T.A.R.S. Podczas infekcji w mieście rozdał mieszkańcom broń ze swojego sklepu. Zostaje zagryziony przez zombie w trakcie ataku potworów na jego sklep.

Kennedy Scott, Leon - (RE 2, RE4, RE Degeneration, RE: Gaiden, RE DSC)
Absolwent szkoły policyjnej, skierowany do Raccoon City, gdzie miał rozpocząć pracę. W mieście trwa już infekcja i Leon szybko orientuje się, że musi jak najszybciej opuścić to miejsce. Napotyka na swojej drodze Claire Redfield, poszukującą w Raccoon City swojego brata Chrisa oraz Adę Wong - kobietę szpiegującą korporację Umbrella. Między Adą i Leonem zaczyna rodzić się uczucie, ale zostają rozdzieleni. Kennedy błędnie zakłada, że Ada nie przeżyła incydentu. Opuszcza miasto wraz z Claire oraz uratowaną od infekcji wirusem "G" Sherry Birkin. Po wydarzeniach Raccoon City Leon wstępuje do rządowej agencji ścigającej Umbrelle. Zbiera kompromitujące informacje o korporacji w czym pomaga mu między innymi jego przyjaciel Ark Thompson. Podczas szkoleń, które przechodził poznał Jacka Krauser'a, który został jego partnerem i z którym odbył misję w Ameryce Południowej powstrzymując narkotykowego boss'a Javiera Hidalgo. Krauser niedługo po tym wydarzeniu zginął w katastrofie śmigłowca. Leon jako jeden z najlepszych agentów USA zostaje wysłany do hiszpańskiej wioski Pueblo w celu uratowania porwanej córki prezydenta USA - Ashley Graham. Podczas misji spotyka Krauser'a jak i Adę Wong, których uznawał za zmarłych. Krauser jest teraz jego wrogiem, Ada natomiast jako główny cel obiera sobie zdobycie próbki pasożyta Las Plagas i stara się jak najmniej wchodzić Leonowi w drogę. Misja była trudna lecz dzięki pomocy Ingrid Hunnigan i innych Leon wykonał zlecone mu zadanie i oswobodził Ashley. Jako doświadczony agent zostaje wysłany do Harvardville gdzie na lotnisku doszło do incydentu z użyciem wirusa "T". Kennedy obejmuje dowództwo nad członkami specjalnej jednostki policji S.R.T. Spotyka tam również Claire Redfield i wspólnie razem ratują ocalonych z hali lotniska i zażegnują niebezpieczeństwo. Leon wraz z Claire demaskuje Frederica Downinga, osobę odpowiedzialną za uwolnienie wirusa. W niezaliczanej do fabuły serii grze RE: Gaiden Leon jest członkiem tajnej organizacji, występującej przeciwko Umbrelli. Otrzymał on zadanie zlokalizowania i unieszkodliwienie najnowszej broni biologicznej tej firmy, która wydostała się z jednego z laboratoriów i znalazła się na statku - Starlight. Nie udało mu się wykonać zadania, co było spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa na okręcie i zainfekowaniem prawie wszystkich ludzi. Po 24 godzinach od ostatniego raportu Leona, wkracza do akcji Barry Burton i wspólnymi siłami udaje im się opanować sytuację. Kennedy jest postacią, która bardzo ewoluowała poprzez kolejne gry stopniowo zmieniając początkującego policjanta w agenta specjalnego z najwyższej półki.

King, David - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Mechanik i hydraulik z Raccoon City, osoba małomówna i lubiąca samotność. Doskonale posługuje się nożem co w połączeniu z faktem ukrywania przez niego swojej przeszłości rodzi podejrzenia, że mógł być członkiem jakiejś przestępczej organizacji lub gangu. Korzystając ze swych umiejętności i znalezionych przedmiotów potrafi konstruować proste rodzaje broni pomocne w przetrwaniu koszmaru zainfekowanego miasta.

Klaus - (BioHazard 4D-Executer)
Doświadczony dowódca drużyny U.B.C.S. wysłanej w czasie epidemii wirusa "T" do Raccoon City w celu ewakuacji doktor Cameron i pozyskania wyników badań które prowadziła. Zanim ekipa prowadzona przez Klausa przybyła na miejsce, doktor została zainfekowana wirusem. Próbując się wyleczyć, użyła antidotum, które zmieniło ją w niezwyciężoną bestię. Zmutowana Cameron zabiła członków zespołu, a ostatnim, który zginął był właśnie Klaus.

Klein - (RE: Survivor)
Nieznany z imienia naukowiec korporacji Umbrella pracujący w kompleksie na wyspie Sheena, gdzie stworzył prototyp tyranta Hypnos. Ojciec Lotta i Lilly. Zginął podczas epidemii wirusa "T" zamieniając się w zombie.

Klein, Lilly - (RE: Survivor)
Córka jednego z pracowników Umbrelli na Sheena Island, młodsza siostra Lotta. Ciekawska, ale jednocześnie nieśmiała, bardzo kochająca swojego brata i martwiąca się o niego. Udało jej się przeżyć incydent na wyspie i uciec z Sheena wraz z bratem i Ark'iem Thompson'em.

Klein, Lott - (RE: Survivor)
Syn jednego z naukowców korporacji na wyspie Sheena, starszy brat Lilly. Osobiście znający się z dyrektorem kompleksu Vincentem Goldman'em, Lott był przekonany, że Umbrella jest uczciwą firmą pomagającą ludziom. Z czasem, gdy dowiaduje się, że korporacja prowadziła eksperymenty na dzieciach, poznaje jej prawdziwe oblicze i nie może uwierzyć, że jego ojciec w tym uczestniczył. Po wybuchu epidemii na wyspie, opiekuje się siostrą próbując znaleźć drogę ucieczki. W wydostaniu się z Sheena jemu i jego siostrze pomaga Ark Thompson.

"K-Mart" - (RE: Extinction)
Młoda kobieta, członkini konwoju Claire Redfield. Nieznana z nazwiska, posługuje się tym pseudonimem, ponieważ została odnaleziona w sklepie, który miał taki szyld. Prawdopodobnie cała jej rodzina zginęła, a "K-Mart" nie ma już nikogo i nic sprzed ogólnoświatowej epidemii wirusa "T". Nie chce pamiętać nawet swojego imienia i nazwiska, dlatego posługuje się pseudonimem. W książce pod tym samym tytułem, "K-Mart" wyjawia swoje imię (Dahlia) Carlosowi. Udało jej się przetrwać choć omal nie zginęła zaatakowana przez L.J., który został zainfekowany i zamienił się w zombie. Prawdopodobnie pojawi się w kolejnej części filmu.

Knable, Jim - (RE: Genesis [książka])
Naukowiec Umbrelli, który badał krew w poszukiwaniu wirusa "T" u osób które chciały przejść przez Raven's Gate Bridge, bramę ustawioną przez Cain'a, stanowiącą jedyne wyjście z ogarniętego epidemią Raccoon City. Nigdy nie został ugryziony przez zombie, ale nieświadomie zaraził się wirusem, prawdopodobnie na skutek skaleczenia w palec i kontakt z zainfekowaną krwią. Nie niepokojony przez nikogo opuścił miasto udając się do San Francisco gdzie ujawniły się objawy infekcji. Zamienił się w zombie i został zabity przez innego naukowca korporacji - Jaime'go Cerotę. Knable był jedną z osób, która walnie przyczyniła się do ogólnoświatowej epidemii wirusa "T".

Krauser, Jack - (RE 4, RE DSC)
Agent rządowy, doskonale wyszkolony komandos, partner Leona Kennedy'ego podczas misji w Ameryce Południowej. Zadanie zlecone tej parze polegało na powstrzymaniu Javiera Hidalgo - narkotykowego bossa, który zainteresowany był pozyskiwaniem wirusów Umbrelli. Leon w przeciwieństwie do Jack'a miał już do czynienia z eksperymentami korporacji i przestrzegał go przed lekceważeniem broni biologicznej opartej na wirusach Umbrelli. Krauser początkowo nie wierzył w opowieści Kennedy'ego, ale po pierwszej walce zmienił zdanie i czuł się gorszy od Leona, że ma mniejsze doświadczenie i wiedzę. Zafascynowany mocą jaką daje wirus "T-Veronica", miał mieszane uczucia czy powinien on być zniszczony. Traf chciał, że Krauser zostaje ranny i tym samym zainfekowany tym wirusem. Po powrocie do kraju uczestniczy jako pasażer w wypadku śmigłowca i zostaje uznany za zmarłego. Po dwóch latach Krauser jednak powraca. Okazuje się, że przeżył wypadek i jest pod rozkazami Alberta Wesker'a. Na jego polecenie przenika w szeregi członków kultu Los Illuminados, aby zdobyć próbkę pasożyta Las Plagas. Zdobywa zaufanie lorda Saddlera i z jego polecenia porywa Ashley Graham - córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych. W późniejszym czasie otrzymuje również rozkaz zabicie Leona, którego nie cierpiał od czasu misji w Ameryce, ale nie udało mu się wykonać tego polecenia. Jack na skutek poniesionych obrażeń mutuje (ciągle jest nosicielem "T-Veronica"), a następnie zostaje ostatecznie pokonany przez Adę Wong. Nieodłącznym atrybutem Krauser'a jest jego bojowy nóż.

Kurt - (RE: Outbreak #2)
Mieszkaniec Raccoon City pracujący jako reporter, bliski przyjaciel Alyssy Ashcroft. Kurt badał sprawę tajemniczych zgonów w szpitalu położonym na dalekich przedmieściach miasta. Podejrzewał, że w tej placówce prowadzi się nielegalne eksperymenty na ludziach i we wszystko zamieszana jest korporacja Umbrella. Przybył na miejsce i zdobył niezbędne dowody, ale został zabity przez zainfekowaną wirusem "T" jedną z pacjentek szpitala - Dorothy Lester. Podczas epidemii wirusa "T" w Raccoon City Allysa również przybywa do tej placówki. Odkrywa ewidencję prowadzonych doświadczeń i postanawia za wszelką cenę uciec z miasta. Chce opublikować te dane, tak aby śmierć jej kolegi nie poszła na marne.
Zablokowany

Wróć do „Słownik Resident Evil”