Rady podczas Speedrunów

Również o Resident Evil 3.5
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Maestro pisze:Aha, czyli jesli sobie to dobrze przetłumaczyłem, wystarczy wziąć Strikera, a chwilę później wyekwipowac się w inną broń, i Leoś będzie pomykał jak rącza sarenka, tak? Przydatne w sumie podczas speedrunu :P
Dokładnie. Tyle że wchodzenie do ekwipunku i zmiana broni też zajmuję chwilę czasu, można więcej stracić niż zyskać robiąc te nieumiejętnie :/.

Za chwilę odpalam RE4 i muszę to sprawdzić czy Leon faktycznie tak sunie jak torpeda.

BTW - cześć Maciek, już myślałem, że się nie przywitasz :).
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Na czym będziesz grał? Bo z tego co widziałem, to koles pocianał na GC, ciekawe czy na Sonii też to zadziała...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Ja gram na wersji GC.

Niestety nie udaje mi się tego zrobić :(. Może jest jeszcze jakiś warunek o którym nie wiem.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Kiedyś próbowałam nauczyć się tej sztuczki ale nie miałam już zacięcia do speedruna i dałam sobie spokój.
Z tego co sobie przypominam to trzeba mieć w ręku strikera, przygotować go i niemalże równocześnie nacisnąć meni. Z meni wybrać inną broń. Nie wiem czy czegoś nie poplątałam a nie mam czasu na sprawdzanie.
Ogólnie trudny manewr i bez idealnego wykonania można stracić na czasie.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Hahahaha :D.

Trochę poćwiczyłem i udało mi się to zrobić :).

Oto dowód, jeszcze gorący filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=S2BHRfSopu8

Jakość fatalna - nagrywałem telefonem, ale widać że trik działa.
Jednak fakt faktem, czasem trzeba spróbować kilka razy, bo poskutkowało :).

Finka - dzięki za to słowo
Finka pisze:przygotować go
Nie ma to jak nasza szkoła RE4 :okulary3: :rad12: .
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Powinieneś teraz doprowadzić ten trick do perfekcji i spróbować speedruna. Wersja na GC idealnie nadaje się do speeda ;)


PS
Ten trick można potraktować jako uzupełnienie poradnika w tym temacie.
Ostatnio zmieniony wt 22 mar, 2011 przez Finka, łącznie zmieniany 1 raz.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Przyznam sie, dzisiaj opanowałem ten trik do perfekcji. Wystarczy tylko na ułamek sekundy nacisnąć "namierzanie" Strikerem (nie może pokazać sie wiązka lasera), a najlepiej wejść do Inventory, jak tylko Leon wykona najmniejszy ruch przy namierzaniu. Wtedy zmieniamy na inną, i powinno zadziałać. Z wykrzystaniem tego triku ukończyłem pierwszy chapter w 6:45, nie wiem czy to dobrze czy źle, bo dwano nie grałem w RE4. No i nie miałem żednych specjalnych broni, więc jak tylko je zdobęde, to pokuszę się o przejście całej gry. :)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Maestro pisze: Z wykrzystaniem tego triku ukończyłem pierwszy chapter w 6:45
Finka przeszła pierwszy chapter w 3:55, więc sam sobie odpowiedz na pytanie ale klas Was jeszcze dzieli :).

Trick da nam w końcowym rozliczeniu, nawet jeżeli mamy go opanowanego do perfekcji, poprawę wyniku rzędu kilku minut. Trzeba dokładnie wiedzieć, w której lokacji warto go używać. Leon biegnie faktycznie szybko, ale wchodzenie do ekwipunku też zabiera cenne sekundy. To są niuanse, które wykorzystują najlepsi gracze na świecie.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Jak sie domyślam, w pierwszym chapterze najwięcej czasu trzeba poświęcić na walkę w wiosce, prawda? :P
Andrzej80
Posty: 62
Rejestracja: śr 06 lip, 2011
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Andrzej80 »

Witaj

Nie koniecznie, ja walczę wtedy kiedy już nie mam wyjścia. Przeważnie uciekam przed nimi tak długo az dzwony zabiją. Taka taktyka jest dobra gdyż oszczędza się trochę amunicji a potem można spokojnie przeszukać wioskę.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tutaj nie chodzi o zwykłą walkę tylko o jak najszybsze rozwalenie ganados (temat dotyczy przechodzenia na czas).

Najlepszym wystarcza 4-5 strzałów z wyrzutni rakiet do załączenia się scenki z dzwonem. Najpierw w grupkę przy ognisku, potem w nadbiegających z naprzeciwka. Niektórzy potem celują "na ślepo" w punkt po lewej stronie, narożnik chaty (naprzeciwko jej okna jest w mercach bonus time). Można obejrzeć na YT.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

http://img52.imageshack.us/img52/2775/image00045x.jpg

O to mój wynik. Zbytnio się nie starałem nad wynikiem, po prostu "przeszłem" od tak. Nic nadzwyczajnego. Zrobione zimą, potem sprzedałem RE4 i skasowałem sejwa :(

Ale Krauser powróci, by znów sie stać hard gamerem. ;D
One man forced to seek REVENGE
profesor291
Posty: 11
Rejestracja: wt 22 lip, 2014
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: profesor291 »

Dzieki przyda się.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Rady podczas Speedrunów

Post autor: Arc »

1. Przy pierwszym spotkaniu z Ashley tuż po rozwiązaniu zagadki z trzema kolorowymi witrażami obok cmentarza gdy wyjdziemy z pomieszczenia każemy Ashley czekać po czym zeskakujemy ze schodów [nie tracimy czasu na łapanie jej] biegnąc dalej i po chwili załącza się animacja jak razem wybiegacie z tego zaułka. Ashley opanowała moc teleportacji :)


2. Jeśli chodzi o QTE - zawsze mamy "X"+"[]" lub "L1"+"R1" na konsolach Sony, Odpowiednikami z Xbox'owego pada to będzie odpowiednio "A"+"X" lub "Left Trigger"+"Right Trigger".
I teraz dalej. Wciskanie czterech klawiszy na raz jak głupi nic nie daje no chyba, że coś zaskoczy ale posługując się przykładowo padem Sony trzymajcie przed QTE "X" oraz "R1" wciśnięte i mashujcie "kwadrat", "L1", "kwadrat", "L1", "kwadrat", "L1" oczywiście cały czas mając wciśnięte "X" i "R1", wole dwa razy powtórzyć :) Powinno zadziałać za każdym razem. Ale PODOBNO tylko na wersji ze steama w 60 fps'ach.


3. Linki połączone do ładunków wybuchowych.
Nie należy włączać celowania i ustawiać celownik na lince.
Robimy tak: Stojąc w odpowiedniej odległości (by nie stracić energii) na wprost linki wciskamy celowanie i od razu w tym momencie oddajemy strzał.
Linka robi bum i np. w miejscu na bagnach po pierwszej za kilkanaście metrów jest kolejna, naciskamy celowanie i od razu strzał.
Działa zawsze. Sprawdzałem :)


4. Bieganie z granatem, RL, jajkiem lub bez niczego daje oszczędność 4 klatek na sekundę.

5. Wracając do teleportacji ;) To przed wioską gdy pojawia się opcja użycia lornetki włączamy ją i natychmiast wyłączamy - po wyłączeniu jej jesteśmy parę metrów dalej.


6. Wersja ze steama na pewno gdy wciśniemy przycisk z menu (NIE pauzę) zatrzymuje licznik w grze. Reszta może też?


W filmach youtubera poniżej macie wyjaśnione wszystko jeszcze dokładniej niż w filmiku, który zamieściłem niedawno w innym temacie. Opisałem tylko kilka rzeczy by nie psuć Wam zabawy bo ogląda się przyjemnie a i sam oglądałem pierwszą część. Są tutaj opisane rzeczy, że można się za głowe złapać. Podałem tylko te kilka porad na zachęte z filmów obu autorów.


https://youtu.be/Eol-ZxgA8VQ
Part 1 (4h:07m:02s) samo opisywanie i prezentacja walki z Del Lago na różne sposoby trwała jakieś 30 minut. Przewinęłem bo tutaj trochę nużące dla mnie było. Przeszedłem po swojemu :)


https://youtu.be/2EkkJn8N9yo
Part 2 (5h:16m:30s)


https://www.youtube.com/watch?v=5wj2QTLZGUQ
Part 3 (3h:10m:38s)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”