Komentarze do newsów

adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Forte pisze:O fabułę się trochę boję... 2 i 3 krzyżują się tworząc trochę nieścisłości, a po premierze tej gry będzie zapewne jeszcze mniej spójnie :pff6:
Przecież RE ORC to nie będzie część zaliczana do kanonu. Zabicie Leona (= zapewne przejście gry/scenariusza) wyklucza RE2 i RE4, a ta strzelanka zapowiada się na gniota.

A o tym, że gra wyjdzie w zimie wiadomo bodajże od czerwca, sporo czasu.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

adder pisze:Zabicie Leona (= zapewne przejście gry/scenariusza) wyklucza RE2 i RE4, a ta strzelanka zapowiada się na gniota.
Po jednym trailerze (i to pierwszym) stwierdzasz, że Leon na 100% umiera ?. Myślę, że twórcy w ten sposób chcieli rozbudzić emocje fanów i skupić ich uwagę na tym tytule. Owszem, będziemy gonić Leona, ale czy zginie na 100% przekonamy się w 2012. Osobiście myślę, że Leon zostanie nienaruszony :smiech3: (ale mogę się mylić).
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Co nie zmienia faktu, że gra nie będzie miała nic wspólnego z rzeczywistymi wydarzeniami. Swoją drogą (chyba już o mówiłem) grając w RE2, czy 3 widzimy jak Racoon jest opustoszałym miejscem gdzie jednostki niedobitków walczą o życie. A z każdą kolejną częścią, z każdym kolejnym spin offem okazuje się, że życie towarzyskie kwitło tam na całego! Pomijam już fakt, że połowa świata nagle zachciała wysłać tam swoje jednostki... :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jeden z najsłynniejszych bossów powróci w Operacjach Raccoon. Tutaj, na stronie kampanii Inserted Evil możecie zobaczyć jak Nemesis się budzi. Widać ogromne podobieństwo do RE2: Apokalipsa lecz mam nadzieję, że w grze Nemek nie zostanie tak zmechanizowany jak w filmie.

http://forcewithforce.com/server_index/ ... ORCPS.html
Ostatnio zmieniony czw 20 paź, 2011 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nemesis US pisze:mam nadzieję, że w grze Nemek nie zostanie tak zmechanizowany jak w filmie
No jak masz nadzieję, jak ewidentnie pokazali, że zostanie... :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Nemesis US pisze:eden z najsłynniejszych bossów powróci w Operacjach Raccoon. Tutaj, na stronie kampanii Inserted Evil możecie zobaczyć jak Nemesis się budzi. Widać ogromne podobieństwo do RE2: Apokalipsa lecz mam nadzieję, że w grze Nemek nie zostanie tak zmechanizowany jak w filmie.

http://forcewithforce.com...deo_RORCPS.html
To było do przewidzenia, że wcisną jednego z najbardziej rozpoznawalnych bossów z serii RE. Faktycznie jest strasznie filmowo (tzn. źle). Mam nadzieję, że na tym podobieństwo się skończy :P.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Chris93 pisze:To było do przewidzenia, że wcisną jednego z najbardziej rozpoznawalnych bossów z serii RE. Faktycznie jest strasznie filmowo (tzn. źle). Mam nadzieję, że na tym podobieństwo się skończy :P .
Ktoś się chyba pomylił i skopiował Robocop'a...

Barry Norris - a może jakaś bardziej rozbudowana wypowiedź? Komentowanie newsa jednym, lakonicznym zdaniem może przechodzi na niektórych forach. Ale od użytkowników MWRC oczekujemy jednak większej kreatywności. Pozdrawiam.

Zgadzam się z tobą, ale w przypadku podsumowania, jedno krótkie zdanie wystarczy.
Ostatnio zmieniony ndz 23 paź, 2011 przez B@rt, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Na japońskiej stronie Operacji Raccoon pojawiło się info, z którego jasno wynika, że w grze pojawią się dwaj starzy dobrzy znajomi. I to jako grywalni bohaterowie.

Hunk (Mr.Death)

Nicholai

Generalnie nie dziwi mnie ich obecność, ponieważ obaj panowie odegrali istotne role w RE2 i RE3. Hunk zresztą otrzymał swój rewelacyjny i jednocześnie hardkorowy scenariusz, the 4th Survivor. Całkiem możliwe, że w formie DLC pojawią się skiny reszty Res'owej śmietanki. Jednak Nicholai i Mr. Death pojawią się w fabule. W sumie każda postać może się pojawić bo przecież ta część jest totalnym spin-offem
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Znamy datę premiery RE ORC - 20 marzec

Wersja na PC, jak zwykle, później :roll: ...

http://www.relyonhorror.com/latest-news ... arch-20th/
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

http://www.youtube.com/watch?v=knFHlE8W ... r_embedded#!



No i mamy birkina :D , I tak zapowiada się ciekawie ;P
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Szkoda, że data premiery jest tak odległa. Ciężko mi będzie sobie pozwolić z pewnego powodu na tę grę. A teraz tak myślę o strzelankach takich jak Call of Duty 3: Modern Warfare 3 czy Battlefield 3 i dochodzę do wniosku, że powielane są schematy z poprzednich gier z tych serii. Mniejsza o to, czy mamy widok FPP czy TPP. Ma pojawić się nowa strzelanka, która może zahaczać o wiele ciekawych i niewyjaśnionych wątków z serii RE np. może jakieś nowe informacje na temat Nemesisa, może coś więcej o Nicholai'u, możliwości jest wiele, kwestia tego, czy producenci gier zauważyli sposobność.

No ale błędem jest ponowne oddalanie w czasie wydania dla systemu Windows w porównaniu do wydań na konsole. Strzelanki od zawsze były domeną komputerów osobistych z prostego względu - żadna gałka na padzie nie zastąpi myszki przy celowaniu. Rozumiem, że ludzie, którzy posiadają X360 czy PS3 mają już kciuki powyrabiane i przy RE5 nie przeszkadzało im takie celowanie, ale ja grałem myszką w RE5 i podłączyłem też pada (akurat przydaje mi się w innych grach, np. FIFA 12 zdecydowanie nie jest grą, w którą da się wygodnie grać na klawiaturze) - wieki by mi zajęło, żeby wyczuć gałkę i opanować ruch postacią, już nie wspominając o wycelowaniu w głowę przeciwnika.

Capcom zmienił wygląd i gameplay swoich gier akurat tak, że teraz bardziej nadają się na to, żeby wydania na PC były bardziej dopracowane. Ale popełniono wcześniej duży błąd - zignorowano graczy PC przy okazji wielu tytułów z serii RE, a przy innych częściach rzucano ochłapy.
Ostatnio zmieniony pn 31 paź, 2011 przez adder, łącznie zmieniany 1 raz.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

adder pisze:Szkoda, że data premiery jest tak odległa. Ciężko mi będzie sobie pozwolić z pewnego powodu na tę grę. A teraz tak myślę o strzelankach takich jak Call of Duty 3: Modern Warfare 3 czy Battlefield 3 i dochodzę do wniosku, że powielane są schematy z poprzednich gier z tych serii. Mniejsza o to, czy mamy widok FPP czy TPP. Ma pojawić się nowa strzelanka, która może zahaczać o wiele ciekawych i niewyjaśnionych wątków z serii RE np. może jakieś nowe informacje na temat Nemesisa, może coś więcej o Nicholai'u, możliwości jest wiele, kwestia tego, czy producenci gier zauważyli sposobność.

No ale błędem jest ponowne oddalanie w czasie wydania dla systemu Windows w porównaniu do wydań na konsole. Strzelanki od zawsze były domeną komputerów osobistych z prostego względu - żadna gałka na padzie nie zastąpi myszki przy celowaniu. Rozumiem, że ludzie, którzy posiadają X360 czy PS3 mają już kciuki powyrabiane i przy RE5 nie przeszkadzało im takie celowanie, ale ja grałem myszką w RE5 i podłączyłem też pada (akurat przydaje mi się w innych grach, np. FIFA 12 zdecydowanie nie jest grą, w którą da się wygodnie grać na klawiaturze) - wieki by mi zajęło, żeby wyczuć gałkę i opanować ruch postacią, już nie wspominając o wycelowaniu w głowę przeciwnika.

Capcom zmienił wygląd i gameplay swoich gier akurat tak, że teraz bardziej nadają się na to, żeby wydania na PC były bardziej dopracowane. Ale popełniono wcześniej duży błąd - zignorowano graczy PC przy okazji wielu tytułów z serii RE, a przy innych częściach rzucano ochłapy.


Mam kolegę ,co też tak uważał .
Został zaproszony do meczu z koleżanką moja .

Ona- pad ,
on klawiatura i mysz .

Jego mina po 10 do 0 bezcenna , (chodź gra od kilku lat w jakieś coś na kompie przez sieć ale nie pamiętam nazwy bo nie używam komputera jako platformy do gry ) .

To jest kwestia wyczucia m treningu i przyzwyczajenia ( mógłbym nazwać to 6 zmysłem )

A tak wracając do tematu Lista przeciwników oraz postaci w RE:ORC jest już całkiem
imponująca , i mnie to tylko łzy cisną się do oczu poprzez wiadomość że premierę tak oddalili .

:
NEMESIS
BIRKIN
LICERY
HUNTERY
MR-X
ZOMBIE
CERBERUSY
:
(Pytanie brzmi co jeszcze tam wrzucą ? I czy rozgrywka będzie poprowadzona w taki sposób by nie odchodzić od tv przez długie godziny grając kampanie?? )



Salvin: Pisownia do poprawy. Naprawdę tak ciężko o ten Shift i znaki interpunkcyjne? Była już kilka razy zwracana uwaga odnośnie tego. W kółko nie będziemy upominać.
Ostatnio zmieniony pn 31 paź, 2011 przez euroo, łącznie zmieniany 2 razy.
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Ale co do przeciwników:

Nemesis - właściwie jako jedyny przeciwnik zainfekowany m.in. T-Virusem wykonący proste komendy, jego zadanie to tropienie członków S.T.A.R.S. To będzie dużo odejście od kanonu, jeśli nagle zacznie atakować grupę pracującą dla Umbrelli.

W RE2 widać, kiedy kapsuła z T-103 jest zrzucana na komisariat, że kapsuł jest więcej, które pewnie porozrzucano po Raccoon City, żeby podobijali ocalałych - więc agresja z ich strony ma sens. Birkin właściwie w ogóle nie myśli po zainfekowaniu się G-Virusem (nie wspominając o kolejnych mutacjach), ale on pojawiał się tylko w lokacjach nad laboratorium i w laboratorium - laboratorium pod rezydencją wyleciało w powietrze, niemożliwe jest, żeby wyszedł na powierzchnię, zatem znów byłoby to duże odejście od kanonu.

No ale skoro już pokazywano, jak Leon i Claire wymieniają ogień z grupą tych gości, którymi będzie się grało, to znaczy, że oboje ich widzieli, to znaczy, że gra totalnie jest poza kanonem.
Mam kolegę ,co też tak uważał .
Został zaproszony do meczu z koleżanką moja .

Ona- pad ,
on klawiatura i mysz .

Jego mina po 10 do 0 bezcenna
Kwestia przyzwyczajenia - jedna osoba woli klawiaturę i myszkę, druga pada. Ale szanse mogły być nierówne, bo kolega mógł nie być tak doświadczony w grze jak koleżanka, zwłaszcza w trybie online. Nigdy świadomie nie ścigałem się z innymi na wyniki, ale jeśli już miałbym też takie porównanie dorzucić, to RE2 scenariusz Leon B - 1:36, wszystkie inne poniżej 1:30 (niestety nie udowodnię, bo obadałem się właśnie, że już usunięto z serwera link, ewentualnie tylko screenem z the 4th Survivor) - oczywiście na klawiaturze. Od momentu kiedy sprzedałem swoją PSX jakieś 10 lat temu, kilka lat później różne konsole przechodziły mi przez ręce, ale nigdy nie miałem ich na tyle długo, żeby wyćwiczyć sobie rękę do jakiegoś.

Teraz mam pada na USB (Speed-Link 360), ale nie grałem nim w żadną część RE. Naszła mnie ochota ostatnio na przejście RE C:V jeszcze raz (zwłaszcza że da się wymusić tła w wersji GC na Dolphinie :rad12:). No ale może spróbuję sobie przypomnieć, jak to grałem jako dzieciak w RE, RE2 i RE3 na Dual Shocku (problem tylko jest taki, że w "klasycznych" RE lepiej poruszać się D-Padem niż gałką, a Speed-Link 360 ma wszystkie klawisze rozmieszczone jak pad od X360).
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Birkin w RE2 dostał się aż do tunelu wyjazdowego z laboratoriów i to dość nawet daleko. Tylko że został wysadzony razem z pociągiem. Mnie to nawet nie dziwi.. Skoro Mr X został przez nas rozwalony na drobne kawałki a się pojawia..
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Todd
Posty: 49
Rejestracja: czw 06 paź, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Todd »

Giera zapowiada się niezle, pelno akcji itp. Mam nadzieje, ze bedzie tak widowiskowo jak w RE4 i RE5.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Raczej będzie,a akcji będzie zapewne w opór.Mi jak najbardziej odpowiada ten Co-Op który ma być tak rozwinięty i zorganizowany :).A no i oczywiście data premiery znów przełożona...
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Capcom zdementowało plotki dotyczące wersji demo gry. Według oficjalnego stanowiska japońskiego wydawcy wersji beta ani demo nie będzie. Prawdopodobnie doszło do pomyłki podczas jednego z udzielonych wywiadów.
Remember that story we posted about a beta coming early next year? Yeah, well, you can program your mind to completely discard that now. Unfortunately, there will be no public beta or even a demo for March 20′s Operation Raccoon City, as confirmed via Capcom-Unity in which they also confirmed that a site was ”misreporting what was said during an interview.”
http://www.relyonhorror.com/latest-news ... o-planned/
Ostatnio zmieniony sob 05 lis, 2011 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Hahaha ;D Boją sie wypuścić demo by nie wystraszyć połowy świata.. Nie dziwie im sie.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Do premiery pozostało jeszcze 5 miesięcy. Myślę, że jednak wersja demo się pojawi na tydzień przed ukazaniem się Operacji Raccoon.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

J.Krauser pisze:Hahaha ;D Boją sie wypuścić demo by nie wystraszyć połowy świata.. Nie dziwie im sie.
Niektórym grom demo zaszkodziło. Zagrałam w demo Bulletstorma i odpuściłam sobie zakup gry.

Kilka dni temu WP zacytowała producenta RE:ORC, powiedział m.in.

"Czwarta i piąta część mocno popchnęły serię w kierunku gier akcji TPP, jednak zawsze byliśmy proszeni przez fanów o prawdziwą strzelaninę tego typu w realiach Resident Evil&".
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Operation Raccoon City”