[RE0] FAQ

Zablokowany
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

[RE0] FAQ

Post autor: Deus Ex »

Czy fakt, że helikopter drużyny BRAVO rozbił się nad Raccoon Forest to czysty przypadek i pech drużyny?
- Trudno powiedzieć. Mógł być to przypadek, ale mógł to być też sabotaż, co jest bardziej
prawdopodobne.

Kto uruchomił pociąg Ecliptic Express na początku rozgrywki, już po ataku Marcusa?
- Byli to komandosi oddziału Delta.

Skąd wzięli się ci komandosi?
- Działali z rozkazu przełożonych, mieli sprawdzić m. in. dlaczego z laboratorium przestały nadchodzić jakiekolwiek komunikaty. Do URC już wcześniej wysyłano ludzi, którzy mieli m. in. za zadanie odszukać jakiekolwiek wyniki badań pracujących tam naukowców.

Czy poza komandosami, ktoś ważny jechał w tym pociągu, że Marcus zdecydował się na jego atak?
- Jechali nim cywile, głównie pracownicy Umbrelli. Taki atak miał wymiar symboliczny dla zemsty Marcusa, niewątpliwie jednak wpłynął na dalszy bieg wydarzeń.

Czy Billy faktycznie zabił cywili podczas misji w Afryce, za co skazano go na śmierć?
- Prawdopodobnie nie. Z relacji Billy'ego wynika, że jeden z żołnierzy odmówił strzelania do cywili. Billy jednak jest mało przekonujący w swoich tłumaczeniach - wydaje się, że wynika to z jego zobojętnienia całą sytuacją. Można przypuszczać, że "niesubordynacja" Coena wobec dowódcy została potem przeciw niemu wykorzystana w procesie i stał się kozłem ofiarnym.

Czy Billy zabił eskortujących go żołnierzy?
- Tutaj także nie ma pewności, ale prawdopodobnie skuty nie poradziłby sobie z uzbrojonymi mężczyznami i ich śmierć była skutkiem wypadku/ataku pijawek. Nie udziela jednak Rebecce jednoznacznej odpowiedzi czy to on zabił żandarmów.

Czy Enrico przeżył wydarzenia z Resident Evil 0?
- Enrico był najdłużej ocalałym członkiem Bravo Team (nie licząc Rebecci) i udał się do willi Spencera zgodnie ze swoim planem. Został jednak zabity przez Weskera, który prawdopodobnie zorientował się, że Enrico wie o jego zdradzie ( wydarzenia z RE Remake).

Rebecca na końcu RE 0 sugeruje Billy'emu, że poświadczy o jego śmierci. Czy faktycznie tak się stało?
- Tak. Rebecca sporządziła raport, gdzie potwierdziła śmierć Billy'ego - dokument nazywa się "Rebecca's Report" i można go przeczytać tutaj: http://www.relyonhorror.com/in-depth/re ... -ex-files/ :). Plik pochodzi z wersji Resident Evil 2 wydanej na N-64.

Dlaczego Marcus, jako jeden z założycieli Umbrelli wcielił w życie swój plan zemsty na korporacji?
- Korporacja go zdradziła. Marcus jako jeden z najzdolniejszych naukowców i wpływowych liderów marzył o odebraniu władzy Spencerowi. Spencer zorientował się w jego planach i nakazał zabójstwo niepokornego kolegi. Marcus był przy tym naiwny, gdyż nie zdawał sobie sprawy, że w Umbrelli nie można ufać nikomu, jednak on niemal bezgranicznie wierzył Birkinowi i Weskerowi. Zgubiła go pewność siebie, zlekceważył fakt, jak potężną osobą był Spencer.

Na jednej stronie przeczytałem, że Marcusa zabili Wesker i Birkin a przecież zrobili to komandosi Umbrelli, widać na filmiku!
- To, że doktora zabili Wesker i Birkin to skrót myślowy. Plan zabicia Marcusa przygotowali Wesker i Birkin, jednak to nie oni "pociągnęli za spust". Na jednej ze scenek w grze widzimy, że Marcus został zastrzelony we własnym laboratorium przez komandosów Umbrelli.

WTF is URC :)?
- URC - Umbrella Research Center, przetłumaczone przeze mnie jako Ośrodek Badawczy Umbrelli, znane także jako Management Training Facility. Było to centrum szkoleniowo-badawcze, gdzie pod okiem Marcusa innych starszych naukowców, Wesker, Birkin i inni uczyli się pracy. Marcus szefował tej placówce.

Dlaczego Birkin i Wesker zabili swojego mistrza, dra Marcusa - przecież tak wiele dla nich zrobił?
- Wesker i Birkin (podobnie jak Marcus zresztą) chcieli powiększać swoje wpływy w korporacji i dlatego pozostali całkowicie lojalni wobec Spencera, wykonując jego wolę bez szemrania. Ich pozycja w korporacji wówczas wzrosła. Birkin przejął badania Marcusa.

Jakie były główne zasługi dra Marcusa dla korporacji?
- Marcus w latach 60-tych wraz z Ozwellem E. Spencerem i Edwardem Ashofordem odkryli wirusa Progenitor. Pod koniec lat 70-tych odkrył wirusa T dzięki połączeniu Progenitora z DNA pijawek.

Jeżeli Marcus miał faktycznie tak wielkie zasługi, jak to się stało, że był nikim przy Spencerze?
- Marcus był osobą całkowicie oddaną badaniom. Nie zawsze wiedział co się działo wokół niego. Zwłaszcza po śmierci trzeciego współpracownika, Edwarda Ashforda, wszelkie decyzje podejmował Spencer.

W jaki sposób doszło do "wskrzeszenia" Marcusa?
- Pijawki zainfekowały jego porzucone ciało wirusem T, dzięki czemu po wielu latach mógł powrócić, ze zdolnością regeneracji i młodszym wyglądem. Pomylił się jednak w ocenie kontroli swojej mutacji.

RE Remake i RE 0 dzieją się mniej więcej w tym samym czasie. Dlaczego w RE0 nie napotykamy crimson headów, a w Remake'u owszem?
- Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Podobno Shinji Mikami, zapytany niegdyś o to
odpowiedział, że Billy i Rebecca zbyt krótko przebywali w każdej lokacji i proces przeistoczenia się zombie w crimson heada zwyczajnie nie miał czasu zajść. Można też sądzić, że było to niedopatrzenie twórców.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany

Wróć do „FAQ”