[Pomoc] Porady dla początkujących

Również o Resident Evil: Outbreak File #2
Awatar użytkownika
Witek
Posty: 41
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City :(

[Pomoc] Porady dla początkujących

Post autor: Witek »

A więc tak jak w temacie są to dopiero moje początki z outbreak i jest to dla mnie coś nowego. Sposób gry dużo różni sie od innych części RE i są małe problemy i pytania :) Wymienię je w myślnikach bo trochę się tego nazbierało:

- w prawym dolnym rogu ekranu widnieje jakiś wskaźnik w procentach rozumiem że jest to rozprzestrzenianie się wirusa w mojej krwi, jednakże rośnie to nawet bez ugryzienia mnie przez zombie... da się to w jakiś sposób zatrzymać ??
- poza tym wskaźnikiem w procentach jest standardowy wskaźnik zdrowia, który jest widoczny po wciśnięciu przycisku START jak to było w każdej części Residenta. Ale zauważyłem że nie ma to większego znaczenia na śmiertelność mojej postaci tzn. nawet gdy miałem status krwawienia zombie mnie gryzły a i tak nie umarłem..
- zauważyłem że postacie które ze mną chodzą same podnoszą napotkane przedmioty trochę mi się to nie podoba tym bardziej że potem je gubią. Dałem jednej postaci same leczenia żeby je nosiła bo u siebie nie miałem miejsca gdy chciałem je wykorzystać owa postać już ich nie miała. Można coś zrobić żeby moi kompani nie podnosili sami tych przedmiotów ??
-czy mogę wykorzystać zdolności postaci które ze mną chodzą ??
- ile jest komend głosowych tylko 5 ?? tyle naliczylem :P
- w czym są tak naprawdę pomocni moi kompani, pomagają mi tylko w walce z zombiakami czy mogą mi pomóc odnaleźć np. jakieś klucze do otworzenia drzwi ??
Proszę o odpowiedzi na moje pytania :)
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Witek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

- jedynie spowolnić przez zażycie pigułki antywirusa (do znalezienia w grze), lub czerwonej roślinki (albo mix czerwonej z niebieską - nie pamiętam)
-umierasz dopiero, gdy wskaźnik wirusa pokaże 100%. Danger może nam utrudnić o tyle, że jak nas ktoś dziabnie to się przewracamy i czołgamy. Nie możemy wtedy zrobić właściwie nic, poza zażyciem leków (leki te NIE LECZĄ, tylko pozwalają wstać, dopiero zażycie leku na stojąco może nas uzdrowić)
-nie można. Twoi kompani to SI. Wyrzucą wszystko, co jest im zbędne (lub użyją tego), czyli roślinki, naboje, broń itd. W końcu pamiętaj, że to "żywi ludzie" (wiesz co mam na myśli ;) ), a nie tragarze i sami o siebie też muszą dbać. Możesz natomiast spokojnie oddać im przedmioty - "klucze". Wiedząc, że są niezbędne - nie wyrzuci ich, ale może się zdarzyć tak, że gdy ich będziesz potrzebować, Twojego tragarza nie będzie pod ręką... Jeszcze jeden motyw, którego nie do końca rozgryzłem to fakt, że zdarzyło mi się mieć dwa takie same przedmioty - "klucze"... "Tragarz" miał jeden, a ja drugi... jednak nie wiem jakim cudem, i jak to wytłumaczyć...
-nie, możesz im jedynie wydawać polecenia, komendy typu "chodź tu", "idź", "pomóż" itd. To, czy postać wtedy użyje jakiejś zdolności specjalnej to tylko kwestia SI (PAMIĘTAJ: te postacie nie są do Twojej dyspozycji, tylko do pomocy!). Ja nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś użył zdolności specjalnej...
-Komend jako takich jest chyba koło 5 (mniej więcej - z pamięci dokładnie Ci nie powiem), ale możesz jeszcze zwracać się do konkretnej postaci po imieniu. W praktyce jednak ma się to nijak...
-patrz wyżej. Zdarza się (np. w scenario Desperate Times"), że postać od początku nosi jakis przedmiot "klucz". To jednak jest sporadyczne. Czasem znajdują też takie przedmioty, ale nie wynika to raczej z lini fabularnej, tylko z toku rozgrywki.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)
Za niejasności i błędy sorry - piszę w pośpiechu ;)

PS. Tu ( http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=333 - pierwszy mój post) znajdziesz też ciekawy sposób na dość szybkie zdobycie punktów.
Ostatnio zmieniony pt 18 sty, 2008 przez Recoil, łącznie zmieniany 2 razy.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Witek
Posty: 41
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City :(

Post autor: Witek »

Dzięki dużo mi wyjaśniłeś :))
Recoil pisze:ale możesz jeszcze zwracać się do konkretnej postaci po imieniu
Jak mam to zrobić nigdy nie zauważyłem żebym wołał do kogoś po imieniu w sytuacji gdy wołałem help przybiegała postać która była najbliżej mnie. Jak to zrobić żeby zawołać wybraną przeze mnie postać ?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Hmmm... Teraz nie pamiętam, bo jestem w pracy. Musiałbym odpalić grę i sprawdzić. W każdym razie (dla przykładu) jak powiedzmy normalnie mówiszs używając klawisza L1, to po imieniu zwracasz się przez L2 ale 1. Nie pamiętam dokładnie - sprawdzę w domu i napiszę, 2. Właściwie ta opcja praktycznie nie działa.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

A czy przypadkiem nie wołało się postaci (po imieniu) poprzez wciśnięcie i przesunięcie (prawo,lewo,góra,dół) prawej gałki pada? :rad11: Muszę powrócić do tej części....
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Z tego co pamiętam w RE:O1 nie dało sie wołać po imieniu. Przynajmniej ja tego nie potrafiłem :rad11: :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Już zlądowałem w domku więc spieszę z odpowiedzią. Otóż normalne polecenia wydajemy poruszając prawą gałką analoga, natomiast po imieniu zwracamy się wciskając klawisz L2 i ruszając prawą gałką analoga, i wtedy:
-góra - jedno imię
-lewo - drugie imię
-prawo - nic :D
-dół - jakaś komenda (chyba potwierdzenie)
Ostatnio zmieniony pt 18 sty, 2008 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Czarek199410
Posty: 144
Rejestracja: pt 26 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie

Post autor: Czarek199410 »

Barry: Post przyklejony z innego tematu.

Czy w resident evil outbreak 1 jest tryb showdown czy elimination???????????
Ostatnio zmieniony ndz 20 sty, 2008 przez Czarek199410, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Czarek199410 pisze:Czy w resident evil outbreak 1 jest tryb showdown czy elimination???????????
Nie. Te opcje są tylko w drugiej części.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
NightCrawler
Posty: 187
Rejestracja: pn 17 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecinek/Gdańsk

Post autor: NightCrawler »

a ja mam takie pytanie, czy każdą częśc(misje?) można przejsć każdym bohaterem? jestem po pierwszej i mam wrażenie, że tylko Alyssą można przejść ten poziom.
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Każdą misję można przechodzić dowolną postacią, z niewielkimi różnicami w kolejności znajdowania przedmiotów. :rad11:
Awatar użytkownika
NightCrawler
Posty: 187
Rejestracja: pn 17 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecinek/Gdańsk

???

Post autor: NightCrawler »

Barry: Post przyklejony z innego tematu.

Kiedy wejdę w menu single player w RE O
Pokazują mi się dwie opcję.
SCENARIO
i właśnie ???
Co się pod tym drugim kryję? Ukończyłem grę i nic się tu nie zmieniło oO
Ostatnio zmieniony pn 28 kwie, 2008 przez NightCrawler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Zauważyłem, że posty ogólnie na tym forum są stare, czyżby nikt nie odwiedzał tej strony ?
Tak czy inaczej mimo, że gra jest już stara dopiero odkryłem Outbreaka, dziwne ? Może.
Spodobał mi się pomysł na gre polegającą na last escape of simple people.
Mam jednak pewien problem; nie znam się na tej części reska.
Z tego co czytałem tu na forum, to nie da się już grać w sieci, albo było tak kiedyś.
Jeżeli ktoś jeszcze tutaj zagląda na forum, to może by mi udzielił porad ?
Jak w ogóle połączyć się z siecią poza samym podłączeniem kabla do konsoli ?
Czy w ogóle można grać w sieci ?
Odbywają się jakieś spotkania ?
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Na wszystkie Twoje pytania jest prosta odpowiedź: nie. Capcom oficjalnie zamknął serwery do gry online w obydwa RE Outbreak 25 lutego 2007 roku. Więc online już sobie nie zagrasz. A forum odwiedza bardzo dużo osób, jeśli już przy tym jesteśmy.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Panie r123x, widać że nie czytasz Pan forum do końca :P

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... c&start=20 <-- ostatni mój post odpowiada na Twoje pytanie odnośnie gry w sieci.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

No way, można grać ino na PS2 i 3 z japoni ? tragedia.
Ostatnio zmieniony sob 30 maja, 2009 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zombi
Posty: 132
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Tibioland

Post autor: Zombi »

Ok, ja mam też jedno pytanie, a mianowicie: czy mogą w tego RE grać dwie osoby na jednej konsoli ?
Big Daddy jest zły...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Z tego co mi wiadomo to niestety nie.:)
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

I piszesz to z uśmiechem ?

AT: OST. Prosiłem cię już w pmce o nie offtopowanie.
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2009 przez r123x, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Nie zostało to wyjaśnione, a nadal mnie to interesuje. Co kryje się pod opcją "???"
@Deus Ex Dziękuję za szybką odpowiedź :rad10:
Ostatnio zmieniony pn 20 maja, 2013 przez Dimitri, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Outbreak”