Resident Evil serial TV

nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Resident Evil serial TV

Post autor: nemesisdestro »

Constantin Film zapowiedział że planuje pracę nad serialem Resident Evil:

http://www.joblo.com/movie-news/residen ... ounced-768

Zanim ktokolwiek zacznie się z tego cieszyć dodam tylko wygląda na to że serial ma rozgrywać się dokładnie w tym samym uniwersum co filmowy RE - w każdym razie miałby ukazać się nie prędzej niż po kolejnym ( i mam nadzieję ostatnim ) filmie z Millą Jovovich, do którego scenariusz powstaje.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Wydaje mi się, że serial będzie rebootem z nową Alice i zresetowaną fabułą.

Fabuła, sam pomysł, jest bardzo spoko przecież. Podziemne laboratorium, wypadek i apokalipsa. Ale klony i telekineza... how about no.

Ta firma i pan Moszkowicz Martin z filmami RE są od 2002 roku już i wątpię aby nagle zmienili zdanie co do toku historii.

Swoją drogą moi drodzy, czym gry RE są teraz? Są dokładnie takie same jak filmy, z mocami i KLONAMI na czele ( Ada ;) ).
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Obrazek

Jeden dobry serial o zombie już jest, nazywa się The Walking Dead i znacznie lepiej radzi sobie z tą tematyką niż jakikolwiek filmowy RE.

To się może udać tylko wtedy jeżeli będą trzymać się fabularnie i klimatem pierwszych 3 części gier. Inaczej dostaniemy serial science-fiction, nie horror.
Ostatnio zmieniony wt 14 paź, 2014 przez Forte, łącznie zmieniany 1 raz.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Ale RE zawsze było sci-fi :> I w przeciwieństwie do TWD, RE nigdy nie było serią tylko o zombie, ale ogólnie o broni biologicznej i mutantach; zombie to tylko wypadek przy pracy. ;) Także gdyby zabrali się za to odpowiedni ludzie, można by było stworzyć coś fajnego.

Ale pewnie się nie zabiorą.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Kiedyś to w RE głównie chodziło o przetrwanie, walkę z przeciwnikami posiadając ograniczone zasoby i generalnie klimat. Biorąc pod uwagę że od ładnych paru lat zarówno filmy jak i same gry to nic innego jak pretekst dla wciskania jak największej ilości fajerwerków, strzelaniny z broni której nie kończy się amunicja, pseudo choreografii walk na drucikach, widowiskowej jazdy na wszelkiej maści pojazdach i innych matriksowych bzdetów, nie spodziewałbym się aby nagle serial miał nagle odbiegać od tego wzorca i na tyle na ile to możliwe (fundusze) będzie właśnie taką papką akcji s-f. I ktoś powie że seria nie potrzebuje restartu. Może, ale solidnego kopa w tyłek to na pewno. :P
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Nie żeby coś, ale wydaje mi się, że robicie z tej serii trochę coś, czym nie była ;) Może jedynka i Remake miały najbliżej do horroru, ale już dalej tej serii gier zdecydowanie bliżej do S-F niż stricte horroru. RE2, gdzie łaziło się po jakichś laboratoriach bijących aż nadto rasową fantastyką. W RE3 to samo, a nawet więcej. Poszedł przecież w stronę wybuchów, ciężkich i nieskończonych broni :P
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Salvin pisze:Nie żeby coś, ale wydaje mi się, że robicie z tej serii trochę coś, czym nie była ;) Może jedynka i Remake miały najbliżej do horroru, ale już dalej tej serii gier zdecydowanie bliżej do S-F niż stricte horroru. RE2, gdzie łaziło się po jakichś laboratoriach bijących aż nadto rasową fantastyką. W RE3 to samo, a nawet więcej. Poszedł przecież w stronę wybuchów, ciężkich i nieskończonych broni :P
W RE od zawsze były elementy S-F, nie wiem dlaczego nagle wyjąłeś Remake'a i pierwszą część z poza tego schematu, skoro w nich takie bzdety jak sekretne laboratoria i wybuchy też są ;) Fakt faktem od pierwszej części każda kolejna miała więcej emfazy na akcję, w szczególności RE3 jak myślę (licząc klasyczne RE), Code Veronica dodała z kolei nieco psychodelii dzięki bliźniakom Ashford, innymi słowy każda cześć miała jakiś swój motyw, który jednak wciąż miał horrorowy wydźwięk, nie wliczałbym to już gier od RE4 w zwyż gdzie puściły im już wszelkie hamulce.

EDIT DO PONIŻEJ:
Wiesz kiedyś też tak sądziłem, kiedy ukończyłem grę za pierwszym razem, im więcej razy jednak spędzałem czasu nad tą szczególną osłoną tym więcej grzechów w niej widziałem. Jak już mówiłem, jako gra sama w sobie jest ok, jako RE? porażka tak jak każda numerowana gra po niej.
Ostatnio zmieniony ndz 19 paź, 2014 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Uważam, że RE4 nadal można zaliczyć do horroru. Atmosfera niepewności na pewno tam istniała, przynajmniej na początkowych chapterah. Groza znikła wraz z pojawieniem się RE5 a RE6 to juź komedia :D
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Pomysł zacny ale The Walking Dead może nie przebić choć swoje uniwersum ma pokaźne i dodatki sf plus dobra fabuła może się udać. Trzymam kciuki za projekt.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Resident Evil serial TV

Post autor: FurryPiter »

Coś nowego w temacie:
https://deadline.com/2019/01/resident-e ... 202541277/

EDIT: Kurde, jest już na głównej, jakoś mi umknęło :rad8:
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil serial TV

Post autor: Leon. KennedY »

No fajnie, Fajnie, ale jednak lepiej by było stworzyć serial bardziej oparty na grach. Pierwszy sezon o wydarzeniach z willi Spencera i tak dalej. Sezony powinny liczyć po maks 10 odcinków, a może i po mniej.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil serial TV

Post autor: Leon. KennedY »

Netflix oficjalnie informuje o tworzeniu serialu w universum RE. Pierwszy sezon ma liczyc 8 epizodów. https://www.ppe.pl/news/149188/resident ... erial.html
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil serial TV

Post autor: PSKING »

Martwi mnie tematyka. Dzieci Weskera? Nowe Raccoon? Późniejsza post apokalipsa?? Czy naprawdę nikt nie może sensownie podejść do tematu? Teraz gdy mamy gry jak Re2,3,VII, w nie tak dalekiej przyszłości VIII, oni robią serial o tematyce godnej filmów Andersona(nie gier). Mam rozumieć że to dla fanów? Bo jeśli nie to kto skojarzy te nawiązania? Czy może to serial robiony dla każdego, a nawiązania są właśnie dla fanów, aby się odczepili.
Dzieci Weskera...było już jedno jakby zapomnieli, i mogliby zrobić historię właśnie o nim.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil serial TV

Post autor: RON!N »

Tłumaczę sobie to w ten sposób, że Capcom nie chce, z jakiegoś powodu, aby produkcje video tłumaczyły lub rozwijały fabułę gier.
Przecież można by stworzyć fajny serial, który zahacza o "tematy" z pomiędzy RE i RE2, nawet pomijając jakoś głównych bohaterów (jedynie ich wspominając itd).
Sądzę że na produkcję na 6-8 odcinków, z motywami "pogrążania" się miasta w chaosie jak znalazł.
A tak, produkcja która powstaje będzie zjechana przez fanów, może przez krytyków również i po co to komu? Nie kumam...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil serial TV

Post autor: Leon. KennedY »

No cóż zarys fabuły napawa trochę strachem, co z tego wyjdzie... Mimo wszystko cieszę się i liczę na coś przynajmniej dobrego w fajnym klimacie. Zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”