Ciekawostki

Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Na bateriach do paralizatora (tych czerwonych, znajdowanym przez Jill), również widnieje napis "Parasol". To była nazwa producenta, zbiegiem okoliczności nazywająca się tak samo jak Umbrella w j. polskim :).
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

A wiecie, że w Remake można zrobić sobie samemu baaaardzo dużo amunicji do granatnika? :D Działa to w każdym trybie (Real Surival, Invisible Enemies itd.), ale zanim się napalicie, ostudzę Wasze nadzieje: błąd gry działa tylko w wersji na Gamecube, i tylko w wydaniach gry w USA i Japonii (NTSC, łatwiej mówiąc, później ). Jeśli ktoś posiada takową wersję, proszę bardzo:

1.) Przy jakiejkolwiek skrzyni wsadzić do niej calutki ekwipunek, inventory musi być puste.

2.) Zabrać ze skrzyni granatnik, siłą rzeczy znajdzie się w pierwszym okienku w inventory (górne-lewe).

3.) Teraz wsadzamy naboje które chcemy skopiować (dajmy na to: zapalające) w kolejny slot (górny-prawy).

4.) Zamykamy skrzynie.

5.) Otwieramy Inventory.

6.) Wyekwipuj granatnik.

7.) Otwórz skrzynie.

8.) "Podświetl" granaty w inventory.

9.) Wciśnij A dwa razy

10.) Przesuń kursor na granaty w skrzyni.

11.) Wciśnij A dwa razy.

Ilość granatów powinna się zwiększyć (jest to widoczna również w postaci cyfry opisującej ilość. Trik można powtarzać w nieskończoność, aczkolwiek maksymalna ilość granatów w jednym slocie może wynosić 240. :)

Trik wygrzebałem na gamefaqs, nie był sprawdzany, ale filmiki na YT chyba nie kłamią ;)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Maestro pisze:A wiecie, że w Remake można zrobić sobie samemu baaaardzo dużo amunicji do granatnika? :D Działa to w każdym trybie (Real Surival, Invisible Enemies itd.), ale zanim się napalicie, ostudzę Wasze nadzieje: błąd gry działa tylko w wersji na Gamecube, i tylko w wydaniach gry w USA i Japonii (NTSC, łatwiej mówiąc, później ). Jeśli ktoś posiada takową wersję, proszę bardzo:

1.) Przy jakiejkolwiek skrzyni wsadzić do niej calutki ekwipunek, inventory musi być puste.

2.) Zabrać ze skrzyni granatnik, siłą rzeczy znajdzie się w pierwszym okienku w inventory (górne-lewe).

3.) Teraz wsadzamy naboje które chcemy skopiować (dajmy na to: zapalające) w kolejny slot (górny-prawy).

4.) Zamykamy skrzynie.

5.) Otwieramy Inventory.

6.) Wyekwipuj granatnik.

7.) Otwórz skrzynie.

8.) "Podświetl" granaty w inventory.

9.) Wciśnij A dwa razy

10.) Przesuń kursor na granaty w skrzyni.

11.) Wciśnij A dwa razy.

Ilość granatów powinna się zwiększyć (jest to widoczna również w postaci cyfry opisującej ilość. Trik można powtarzać w nieskończoność, aczkolwiek maksymalna ilość granatów w jednym slocie może wynosić 240. :)

Trik wygrzebałem na gamefaqs, nie był sprawdzany, ale filmiki na YT chyba nie kłamią ;)
Wolałbym roślinkę ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A to stary trik jest jeszcze z gamefaq z lat 2003 :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Odświeżę temat jeszcze jednym trikiem. Otóż podczas chodzenia po schodach, jeśli będziemy tapować przycisk biegu to nasza postać będzie się poruszać znacznie szybciej. Przydatne w paru lokacjach, szczególnie jeśli jesteśmy niecierpliwi i nie chce nam się czekać aż Jill/Chris/Rebecca pokonają wszystkie schodki. Co ciekawe, trik ten działa także w wersji Remastered, ale w Zero zostało już to naprawione.
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Re: Ciekawostki

Post autor: dark_throne »

Moja ciekawostka pewnie nie wywoła szału, ale przy okazji platynowania Resident Evil Remake HD Remaster na PS4 zauważyłem iż zombiaki na cmentarzu ( w miejscu gdzie idziemy wkładać maski) po jakimś czasie znikają a tak na dobrą sprawę mamy z nimi styczność tylko raz (gdy idziemy włożyć grot ze strzały). Więc nie musimy ich zabijać przy czym zaoszczędzimy trochę ammo (Jill normal, nie wiem jak na innych poziomach).
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Re: Ciekawostki

Post autor: dark_throne »

Przepraszam za post pod postem, ale natknąłem się na kolejną ciekawostkę której tu jeszcze nie widziałem. Nie ma konieczności przesuwania posągu nad Dinning Room z niebieskim gemem, gdyż w momencie gdy pojawią się huntery w rezydencji posąg będzie automatycznie leżał rozbity na podłodze.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Ciekawostki

Post autor: Deus Ex »

Jakoś o jednej ani drugiej nigdy nie pomyślałem. Fajnie, że gracze nadal rozkminiają stare gry i czasem udaje się znaleźć coś nowego po tak wielu latach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”