Ciekawostki, odkrycia i nawiązania [MOŻLIWE SPOILERY]

Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Ciekawostki, odkrycia i nawiązania [MOŻLIWE SPOILERY]

Post autor: Chris93 »

Kolejny Resident, kolejne ciekawostki. REvelations 2 jest napakowane pod tym względem, bardziej nawet niż RE6 ;) ;P. Zaczynamy:

Teksty Claire nawiązują do poprzednich części np.: "It's more reliable than any person" gdy Claire znajduje pistolet. Tekst nawiązuje do Code Veronica i spotkania ze Stevem w kanałach, który wypowiada właśnie tę kwestię.

Kolejne nawiązanie do RE1/REMAKE i postaci Jill Valentine: "Yeah. I was almost the Claire sandwitch" wypowiadane w pierwszym chapterze. Na co Moira z pretensjami odpowiada, że Barry musi wszystkim o tym opowiadać ;).

Sam Barry również nawiązuje tekstami do przeszłości np. Otwierając bramę na swój "własny" sposób wypowiada: "Ha! Who's the master of unlocking now, huh?" . Resident Evil 1 dając Jill wytrych na początku gry.

Sekretów jest znacznie więcej, ale dam się Wam wykazać ;). Zapraszam do tematu ;).
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Z tekstów można jeszcze wyróżnić dwa nawiązania do pierwszej części w 4 rozdziale Barrego. Pierwszy występuje tej jakby "posiadłości", gdy Natalia mówi, że chciałaby w takiej mieszkać, na co Barry odpowiada, że jak na razie ma dość rezydencji ;]

Drugie na początku walki z drugą formą Alex, Barry dumnie unosi swojego magnuma, mówiąc "I have this!". Nic dodać nic ująć ;)

Ze zwykłych ciekawostek, a nie nawiązań to jak na razie mam tylko jedno. W drugim rozdziale Claire, podczas walki ze zmutowanym Pedro, Neil po jakimś czasie spuszcza nam drabinę i uciekamy przed mutantem. Można także zignorować Neila i zabić Pedro na miejscu, dzięki czemu Barry nie będzie musiał z nim walczyć w swoim rozdziale i zyska wiertło szybciej, zapewniając sobie jednocześnie dostęp do jednej ze znajdziek.
Andrzej80
Posty: 62
Rejestracja: śr 06 lip, 2011
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Andrzej80 »

nawiązanie jest też na samym początku tak jak w RE CODE VERONICA Claire budzi się w zamknięta w celi. Sama akcja gry tak sama ja w RE CODE VERONICA dzieje się na wyspie.
W 4 rozdziale kiedy Alex wstrzykuje Neilowi wirusa następuje rozmowa nawiązująca do wydarzeń z RESIDENT EVIL REVELATIONS
Ostatnio zmieniony pn 13 kwie, 2015 przez Andrzej80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
squallaz_PL
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz_PL »

Ja znalazłem ciekawy posąg pewnego nieśmiertelnego towarzysza. Może to jest prawdziwy Nadzorca? :smiech1:
Spoiler!
Ostatnio zmieniony pn 13 kwie, 2015 przez squallaz_PL, łącznie zmieniany 1 raz.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Znalazłem kolejne nawiązanie, tym razem do filmu animowanego Resident Evil Damnation. W drugim chapterze Claire, podczas pobytu w restauracji (tuż po rozdzieleniu się z Neilem) można znaleźć działające radio. Jego speaker mówi po rosyjsku różne wiadomości ze świata. Jedna z takich wiadomości wspomina Wschodnią Republikę Słowiańską i Svietlanę Bielikową. Niestety znajomość rosyjskiego u mnie leży i kompletnie nie wiem o co dokładnie chodziło, ale chodzi o sam fakt, iż Capcom nie zapomina o swoich filmach animowanych.
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

Claire ma w swoim samochodzie ciekawą rejestrację ...
Spoiler!
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

DeeAy pisze:Claire ma w swoim samochodzie ciekawą rejestrację ...
Spoiler!
W Polsce taka przyjemność w postaci tablic indywidualnych 1000 zł ;D
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ciekawostki, odkrycia i nawiązania [MOŻLIWE SPOILERY]

Post autor: Arc »

Powiązania z Kafką bardziej ukryte:

Epizod 2
Claire i Moira


Na samym początku zostajemy poinformowani przez Alex, że znajdujemy się w Kierling.

Kierling to dzielnica Klosterneuburg, austriackiego miasta, w którym Kafka spędził ostatnie trzy miesiące swojego życia w sanatorium.

--
Gospoda „Wossek” z początku gdzie skrywają się bohaterki i kilku spotkanych towarzyszy z Terra Save.

„Wossek” to nazwa wioski, w której mieszkał dziadek Kafki.



///
Jeszcze 3 błędy w grze, o pierwszym już wspominałem:

1) Epizod 1 Claire i Moira - pod sam koniec gdy już przywrócimy zasilanie i udajemy się z zębatką do drzwi by otworzyć kraty, za którymi jest miotacz ognia i wyjście z budynku. Zębatkę bierzemy jako Moira, idziemy i wkładamy ją jako Moira a załącza się animacja jak to Claire wkłada zębatkę w mechanizm (jakby twórcy nie przewidzieli, że będziemy grać też Moirą a nie tylko osobą z bronią;)

2) Epizod 2 Claire i Moira - podobna sytuacja, przynosimy najpierw do helikoptera paliwo a potem akumulator jako Moira, podziękowania za akumulator zdobędzie Claire :D

3) Epizod ten co powyżej - już kilka razy miałem ten glitch. W pewnym momencie, chyba przed szukaniem akumulatora wychodzi od strony wody (od lewej) ten duży koleś z toporem ale my musimy iść od prawej wzdłuż płotu zanim zacznie iść. W pewnym miejscu jak jest podwyższenie będzie chciał skręcić na nas i się zatrzyma przebierając nogami w miejscu :) Najlepiej strzelać z czegoś o słabej mocy bo po takim shotgunie potrafi się odwiesić :D Kurczę, szkoda, że nie mam sprzętu by zgrywać takie rzeczy tutaj.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ciekawostki, odkrycia i nawiązania [MOŻLIWE SPOILERY]

Post autor: PSKING »

Pominę Kafkę bo to faktycznie ciekawostka, ale nie nazwał bym błędem brakujących animacji. To nie jest błąd, a ograniczony budżet, co potężnie widać w całej grze. Nie załączy się animacja której nie ma.

Co do błędów...nie wiem czy to dobry dział, ewentualnie można by to podpiąć pod odkrycia, ale gdybyśmy pisali tu o błędach to zapełnili byśmy całá stronę. Ja nie zwracałem specjalnie na nie uwagi, bo znowu, to kwestia budżetu, ale w żadnej innej części(Re, 2, 3, 4, 5, 6, CVX, Outbreak, #2, Revelations, Chronicles HD) nie widziałem takiego natężenia pomniejszych glitchy. Ba, praktycznie w tej serii w ogóle ich nie spotykałem(w kwestii solidnego dopracowania utwierdził mnie Re5 PS4). Jednak nawet ja wybuchłem już śmiechem gdy drzewa w oddali poruszały się wraz z kamerą. To niesamowite jak coś takiego przeszło. O lewitujących delikatnie postaciaś, glitchujących się ciałach, czy możliwości wpadnięcia pod mapę nie ma co mówić. Ta, nawet na YT ujrzałem glitch umożliwiający przejście do Alex za szybą. To jest naprawdę imponujące(w raczej mało pozytywnym znaczeniu) jak wiele tego tu jest. Czułem się jakbym grał w zupełnie inną serię, zaryzykował bym nawet że w ORC tyle rzeczy nie rzuciło mi się w oczy.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ciekawostki, odkrycia i nawiązania [MOŻLIWE SPOILERY]

Post autor: Arc »

Arc pisze: pn 15 lip, 2019 1) Epizod 1 Claire i Moira - pod sam koniec gdy już przywrócimy zasilanie i udajemy się z zębatką do drzwi by otworzyć kraty, za którymi jest miotacz ognia i wyjście z budynku. Zębatkę bierzemy jako Moira, idziemy i wkładamy ją jako Moira a załącza się animacja jak to Claire wkłada zębatkę w mechanizm (jakby twórcy nie przewidzieli, że będziemy grać też Moirą a nie tylko osobą z bronią;)
Wrzuciłem na randomowy serwis z filmami fragment z tą zębatką w więzieniu w Epizodzie pierwszym.
Nagrałem to pod koniec sierpnia ale nie było jak zrzucić z karty SD mini.
Jakość jest fatalna ale było nagrywane klasycznym, tradycyjnym telefonem :)
Fragment, o który chodzi powinien być gdzieś od 1:10 do 1:30

http://patrz.pl/film,re-rev2-claire-pod ... 81040.html

Odtwarza płynnie?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”