Virus z 4D Executer

Ogólne dyskusje o fabule serii
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Virus z 4D Executer

Post autor: Forte »

Ostatnio odświeżyłem sobie ten filmik i zastanowiła mnie jedna rzecz -

Doktor Cameron nie pojawia się w żadnej innej części, czy animacji związanej z serią, ale wirus który opracowała, jest idealnym sposobem na zapewnienie sobie nieśmiertelności. Dlaczego więc Spencer nigdy nie próbował zdobyć żadnych danych na jej temat, po nieudanej akcji Klausa?

Kolejne niedopatrzenie Capcomu?
Ostatnio zmieniony śr 06 maja, 2015 przez Forte, łącznie zmieniany 1 raz.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Zacząć trzeba od tego, że Executer nie jest brany pod uwagę jako część fabuły serii.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Capcom potwierdził jej niekanoniczność?
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Capcom rzadko kiedy potwierdza co jest kanoniczne, a co nie. Sami się gubią, w fabule którą tworzą.

Wprowadzenie doktor Cameron do fabuły jest nierealistyczne. Osoba ta ma bowiem "boskie" zdolności i jest nie do zatrzymania. Trudno byłoby wyjaśnić, że przez te lata od zniszczenia Raccoon jeszcze nie panuje jednoosobowo nad całym światem. Paradoksalnie gdyby doktor zginęła na końcu filmu szybciej można by go było uznać za kanoniczny. Tymczasem pozostawienie historii otwartej, bez zakończenia i nie powrócenie do niej kwestionuje kanoniczność. Żaden szczegół z tego filmu nie został wspomniany w innych materiałach, a postacie nie pojawiły się w grach czy choćby dokumentach z gier.

Zwykła historyjka wpleciona tylko w realia serii. Oczywiście jeżeli ktoś chce wierzyć, że to jest część fabuły nikt tego nie broni, jednak czytając wypowiedzi innych fanów większość odrzuca ten film jako część fabuły wskazując na brak powiązań z resztą historii.

Kiedyś zapoznałem się z rozważaniami jakoby po wydarzeniach z 4D Executer doktor Cameron przemieniła się w Nyx - dość tajemnicze monstrum znane z RE: Outbreak, którego pochodzenie jest niewyjaśnione. Wystarczyłby jeden dokument od Capcom potwierdzający to i problem by zniknął, a tak to tylko fantazje dociekliwych...
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Diadem pisze:Capcom rzadko kiedy potwierdza co jest kanoniczne, a co nie. Sami się gubią, w fabule którą tworzą.
Z tym to się nie zgodzę. Z tego co można wywnioskować z różnych wywiadów z autorami scenariuszy do kolejnych gier z serii, istnieje dokument (baza dokumentów), w którym spisywane są wszystkie wątki występujące w grze. Także każdy kolejny autor, pisząc scenariusz do nowej gry, może się łatwo zapoznać z tym, co wydarzyło się w X poprzednich grach. Zdarzają się oczywiście sytuacje, że pewne rzeczy są poprawiane (np. to, że wg pierwszej wersji Wesker's Report Sherry miała się znaleźć w rękach Weskera; w kolejnych wersjach ten fragment został usunięty), bądź nowe gry nadpisują dawniejsze wydarzenia (RE1 -> REmake). Całość jednak trzyma się kupy co jest szczególnie godne uwagi patrząc na to, że seria ma już 19 lat i składa się w sumie z 14 kanonicznych gier (+2, ale Outbreaki są chyba traktowane raczej jako scenariusze what if) oraz 2 pełnometrażowych filmów.

Z tego, co pisze News Bot (ogólnie: Project Umbrella), większość dziur i błędów w scenariuszach w większości wynika z niedokładnego tłumaczenia bądź nadmiernej ingerencji tłumaczy w scenariusz; np. Leon w japońskiej wersji RE4 już dużo poważniejszy (w wersji japońskiej nie ma więc aż takiej różnicy w postaci Leona pomiędzy RE4 a Degeneration jak to jest w wersji amerykańskiej), zaś wszelkie dialogowe odwołania do wcześniejszych gier w REV2 nie występują w japońskiej wersji scenariusza (dlatego nie usłyszymy tam od Claire tekstu w stylu "[This gun] is more reliable than any person" co jest w 100% sprzeczne z charakterem Claire, a posłużyło tylko jako nawiązanie do CODE: Veronica).
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
PSKING
Posty: 1297
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

14 kanonicznych części ?Gdzie :pff2:
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Kanoniczne gry:
- Zero
- RE1 / REmake
- RE2
- RE3
- Survivor
- CODE: Veronica X
- Dead Aim
- RE4
- RE5
- RE6
- Revelations
- Revelations 2
- Umbrella Chronicles (wszystkie nowe scenariusze; w przypadku scenariuszy opisujących RE0, RE1 i RE3 priorytet mają wcześniejsze gry)
- Darkside Chronicles (wszystkie nowe scenariusze; w przypadku scenariuszy RE2 i CV priorytet mają wcześniejsze gry)

Gaiden i Operation Raccoon City nie należą do kanonu (ta pierwsza to po prostu... gaiden, zaś druga to gra z cyklu what if); Survivor 2 to po prostu sen Claire; Outbreaki, jak pisałem wyżej, nie jestem pewien, czy są zaliczane jako gry należące do kanonu czy są raczej grami w stylu "what if" (albo jedno i drugie - niektóre wydarzenia są kanoniczne, inne zaś nie).
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Myślę, że Outbreaki można jednak zaliczyć do fabuły serii. Weźmy na przykład postać dziennikarza Bena Bertolucciego. Już sam fakt, że postać ta pojawia się w Outbreak daje do myślenia, a mamy przecież jeszcze pewnego siwiejącego gościa z UBCS. Jak dla mnie obecność tych postaci to niepodważalne dowody kanoniczności tych gier.
Mr_Zombie pisze:Zdarzają się oczywiście sytuacje, że pewne rzeczy są poprawiane (np. to, że wg pierwszej wersji Wesker's Report Sherry miała się znaleźć w rękach Weskera; w kolejnych wersjach ten fragment został usunięty)
Przepraszam, ja nie wybaczam żadnych poprawek ;) Dla mnie ma się trzymać kupy bez żadnego "poprawiania".
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2015 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
PSKING
Posty: 1297
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Nie,Outbreaki to 100% spin-offy nawet jeśli wpisują się w fabułę to nic nie znaczy,a poza tym Dead Aim,serio?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Co z tego, że spinn-offy? Mają w sobie więcej treści niż RE 4, 5, 6 razem wzięte (przykład celowo przejaskrawiony)... Do tego 1: nie mieszają w fabule universum, 2: wyjasniają wiele niedopowiedzianych wcześniej wątków. Podobnie jak to nieszczęsne CV...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Spin-off to nie to samo co niekanoniczna gra. Spin-off ma na celu rozwinąć fabułę, zazwyczaj poprzez ukazanie losów postaci pobocznych/drugoplanowych.
Niekanoniczne jest to co nie ma wyraźnych powiązań z resztą serii lub wprowadza jakieś paradoksy do fabuły.

EDIT:
Ech, Recoil był szybszy :)
Ostatnio zmieniony sob 09 maja, 2015 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Diadem pisze:Myślę, że Outbreaki można jednak zaliczyć do fabuły serii. Weźmy na przykład postać dziennikarza Bena Bertolucciego. Już sam fakt, że postać ta pojawia się w Outbreak daje do myślenia, a mamy przecież jeszcze pewnego siwiejącego gościa z UBCS. Jak dla mnie obecność tych postaci to niepodważalne dowody kanoniczności tych gier.
Wiesz, w Gaiden występuje Leon i Barry, zaś w OCR występuje Leon, Claire i Jill... więc to o niczym nie świadczy :P Nie neguję kanoniczności Outbreaka, ale dobrze byłoby zdobyć jakieś oficjalne potwierdzenie, jak np. nawiązanie do któregoś z outbreakowych wątków w którymś z główny RE.
Diadem pisze:Przepraszam, ja nie wybaczam żadnych poprawek ;) Dla mnie ma się trzymać kupy bez żadnego "poprawiania".
Cóż, mimo wszystko za scenariusze do gier odpowiedzialni byli różni scenarzyści, więc wizja mogła się zmienić :P
Recoil pisze:Co z tego, że spinn-offy? Mają w sobie więcej treści niż RE 4, 5, 6 razem wzięte (przykład celowo przejaskrawiony)...
Jeżeli chodzi o nowe/dodatkowe informacje na temat historii świata RE, to biblioteka i timeline z RE5 > dodatkowe wątki z Outbreak :P

EDIT: Ten teges, czy my przypadkiem tak trochę nie zeszliśmy z tematu? :P
Ostatnio zmieniony sob 09 maja, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Mr_Zombie pisze:Wiesz, w Gaiden występuje Leon i Barry, zaś w ORC występuje Leon, Claire i Jill... więc to o niczym nie świadczy Nie neguję kanoniczności Outbreaka, ale dobrze byłoby zdobyć jakieś oficjalne potwierdzenie, jak np. nawiązanie do któregoś z outbreakowych wątków w którymś z główny RE.
Różnica w tym przypadku jednak jest. Twórcy ORC sami potwierdzili niekanoniczność tej części w wywiadach, zaś Outbreaki... cóż może użycie Tyranta "R" jak i hotelu Apple Inn w Umbrella Chronicles (scenariusz Death's Door) jest potwierdzeniem, iż Capcom nie zapomniało o Outbreakach :P (argument trochę naciągany). Wątek Nikolai'a pokazany w Outbreakach jest rozwinięciem tego, co dowiedzieliśmy się w RE3, a efekty pracy tego pana widoczne są np. w pierwszym Gun Survivor, gdzie w kinie można znaleźć raport. Moim zdaniem Outbreaki są kanoniczne i jak wspomniał Recoil nie mieszają w fabule uniwersum.

P.S Proponuję przenieść część postów do odpowiedniego tematu ;).
Ostatnio zmieniony ndz 10 maja, 2015 przez Chris93, łącznie zmieniany 2 razy.
PSKING
Posty: 1297
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Sorry ,ale jak każdy scenariusz można przejść kilkoma postaciami to niedokońca jest to kanoniczne.(Pomieszane scenariusze z Re 1 to co innego)
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Pozwolę sobie odkopać ten temat i rozjaśnić pewne nieścisłości (niestety znowu zejdę z tematu, ale nie warto zakładać nowego. A jeżeli ktoś myśli inaczej to proszę o przeniesienie posta i po sprawie).
Mr_Zombie pisze:Nie neguję kanoniczności Outbreaka, ale dobrze byłoby zdobyć jakieś oficjalne potwierdzenie, jak np. nawiązanie do któregoś z outbreakowych wątków w którymś z główny RE.
Z tego co mi wiadomo istnieje jedno nawiązanie do Outbreaka w mandze Marhawa Desire, gdzie wspomniane jest Daylight - szczepionka na wirusa T, znana ze scenariusza Decisions Decisions.

Seria Outbreak jest dość specyficzna. Fakt, każdy scenariusz możesz przejść każdą postacią (co zwiększa grywalność i daje większe możliwości), ale dla większości scenariuszy jest coś takiego jak "postać kanoniczna", czyli ta, którą powinno się grać, lub mieć ją w swojej drużynie. Przykładem może być George w Decisions Decisions lub Kevin w Desperate Times. W ten o to sposób wszystko łączy się w jedną całość i nic nie zostaje zamieszane w fabule.

Co do 4D Executer to nie oglądałem tego, ale z tego co mi wiadomo to nie jest to w żadnym wypadku tytuł kanoniczny. Jest to bardziej taki dodatek w uniwersum Residenta i tak go należy odbierać. Gdyby to był tytuł kanoniczny to doktor Cameron połknęłaby Weskera i po ptokach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabuła serii Resident Evil”