Pierwsze wrażenia, recenzje [Premiera]

ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

WESKER-DL pisze:No to może spotkamy się na serwerach :), faktem jest, że wyszukuje dosyć szybko zespół, z tym problemów jeszcze nie miałem. Który masz level? Jaki zestaw broni lubisz używać?

Obrazek

Tak mam na razie postac ulozona, dopiero zaczelam grac wiec jestem na niskim levelu.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Hehe też miałem Weskera z naszywką Stars ale teraz biegam bardziej Hunkowym soldierem z nową maską dostępną bodajże od 17 levelu, a co do broni Warthog jest kozacki na korytarzowych mapkach, ulepszony Shotgun kosi aż miło, dodatkowo z kolimatorem na krótki dystans. Broń krótka Grey Fox z tłumikiem a granaty zwykłe, chociaż te zagłuszające plecaki też są ciekawe, zwłaszcza w trybie One Life Match (przyciągają Zombie do przeciwników co nie tylko obniża im poziom zdrowia po ataku ale również zdradza pozycje).
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Już w sobotę pojawi się darmowe dlc z mapą "Mansion" z Resident Evil. Wydany zostanie również patch, który zbalansuje bronie, doda kilka nowych funkcji, usprawni matchmaking, zredukuje pole rażenia granatów zakłócających. Fajnie, że już dodają nowe levele, dosyć szybko, na horyzoncie widnieją już kolejne areny i nowe tryby, w tym 4 survivors.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

WESKER-DL pisze:Już w sobotę pojawi się darmowe dlc z mapą "Mansion" z Resident Evil. Wydany zostanie również patch, który zbalansuje bronie, doda kilka nowych funkcji, usprawni matchmaking, zredukuje pole rażenia granatów zakłócających. Fajnie, że już dodają nowe levele, dosyć szybko, na horyzoncie widnieją już kolejne areny i nowe tryby, w tym 4 survivors.
Ja juz gralam w ta mape niedawno na PC:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 07 lip, 2016 przez ladydemolatron9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Napisz co o niej sądzisz ;) jak wrażenia? Spora lokacja?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

WESKER-DL pisze:Napisz co o niej sądzisz ;) jak wrażenia? Spora lokacja?
Jezeli chodzi o grafike to tak choc i tak to tylko niektore miejsca z tej pamietnej lokacjii wyjetej z remaku RE 1 do UC, choc powiem ze Unity tu niezle graficznie daje rade, a co do screenow to tylko jedna misje zagralam zanim mnie wykopal net z gry
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Kurde jaki soundtrack z tej gry jest kozacki i z klimatem, polecam najlepsze kawałki:

1. https://youtu.be/BWYIshCgLBY under pressure
2. https://youtu.be/3BvPYqYw_Kk Hunter
3. https://youtu.be/A69LTjf7gKc Antarctica
4. https://youtu.be/k3orhkiFZRE Good vibes
Ostatnio zmieniony sob 09 lip, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

W temacie muzycznym praktycznie każdy RE był mocny.
I fakt, nie miałem okazji posłuchać muzy, ale te linki są mocne.
Ostatnio zmieniony pn 11 lip, 2016 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

UC ograłem przez jakieś 10 godzin, po wstępnym liźnięciu trybu dla jednego gracza, który okazał się dosyć monotonny i nudny, zabrałem się za online- którego zazwyczaj nie lubię, chyba że ze znajomymi, ale i to nie za bardzo. Dobrze że mam wykupione PS+, ze względu na demo RE7 ;).

No to może najpierw wymienię plusy- fajna jest sprawa, że gra się dosyć szybko, zwłaszcza w trybie "Wiele zadań". Śmierć, kilka sekund, i można powrócić do gry- miła sprawa, nikt nie lubi za bardzo czekać na respa, a tutaj wszystko szło sprawnie i bez problemów.

Mapy- ciekawe, dosyć dobrze przemyślane, z wyjątkiem ostatnio dodanej Rezydencji. Troche za jasna jak na mój gust, bo w końcu miała nam przypominać starego Remake. A właśnie, nie wiem jak u Was, ale od wczoraj podczas tworzenia meczu ani razu nie grałem na tej mapie, ani nie miałem nawet opcji zagłosowania na nią- została usunięta czy jak?

Mnogość broni i opcji dopsaowania wyglądu do swoich preferencji również miło zaskakuje, ale oprócz wyglądu zewnętrznego praktycznie nic nie wnosi to do jakości rozgrywki. Mimo wszystko, dobrze że jest.

W trybie wielu zadań, pojawiają się ciekawe opcje, wymagające od nas zmiany taktyki i dopasowania się do nowej sytuacji. No chyba że jesteśmy idiotami, którzy sądzą że cała gra opiera się na strzelaniu do żywego wroga, o czym za chwilę.

Teraz minusy:

Brak zbalansowania- nieraz zdarzało się, że gra rzuciła mnie, cieniasa z 12 czy tam 13 levelem do jednej drużyny z dwoma nowicjuszami z lvl 2 lub 3, przeciwko trzem Japończykom czy innym Azjatom z lewelami dużo powyżej 70 czy 80. Co się później działo na mapie- łatwo się domyślić. I żeby chociaż składy się przemieszały po przegranej bitwie, gdzie tam- nową rozgrywkę zaczynało się w tych samych składach. Troszkę demotywujące.

Respawn- och, ileż razy człowiek odrodził się tylko po to by wpaść pod karabin czy topór przeciwnika. Najczęściej tuż za plecami.

Tutaj to może już nie jest minus samej gry, a poza tym za mało grałem w strzelaniny online, ale troche mnie dziwi idiotyzm innych graczy. Raz miałem sytuację gdzie mój team wygrywa 2:0, po czym następuje misja polegacjąca na zabijaniu zombie. Staram się jak mogę, ale gdzie tam- widze że moi "wspólnicy" wolą biegać po mapie i strzelać do żywych przeciwników, zamiast zbierać próbki. Czasem mam wrażenie że większości ludzi brakuje umiejętności czytania ze zrozumieniem...

Broń biała- przekombinowana i zbyt potężna, co w połaczeniu z super zasięgiem sprawia, że mamy małe szanse na bliskie odległości z karabinem w ręku.

Ogólnie gra nie jest zła, ale kto nie lubi tego typu zabawy, powinien dać sobie z tym spokój. O tyle dobrze, że nie zawołano pełnej ceny za to "arcydzieło" ;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Fajna opinia którą podzielam ;) a co do kilku aspektów. Mapa Rezydencji dalej jest, czasami po prostu na daną mapę ciężko trafić, po dwóch godzinach z grą spędzonych dopiero na antarktydę trafiłem :) najczęściej wypada z głosowania Raccoon City. A co do trybu zbierania próbek dna gdzie inni gracze walą do siebie, no cóż, też odnoszę wrażenie że zamiast skupić się na przeciwnikach walą do siebie ale ma to też drugą postać, z nas również wypadają próbki, nie wiem w jakiej ilości ale zebrane wcześniej przejmuje przeciwnik.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Czołem, jak zdjąć gasmaskę i ogólnie kombinezon, żeby zrobić postać np pod Weskera?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

W moim prywatnym odczuciu żałuje, że gra wydana została teraz w czerwcu.
Gdyby Capcom lekko się wstrzymał, i dał tytuł na jesień (powiedzmy październik), pokryło by się to pewnie odrobinę z premierą PS4Neo na które już zacieram rączki.

A tak, pewnie do końca roku graczy w UC będzie paru na krzyż i tytułem się człowiek nie nabawi. No, ale takie życie....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ta gra została skazana za kolosalną liczbę błędów i i ogólnego nie dorobienia. Tak jak ORC. Ale podobno przynajmniej na PC ORC zostało całkiem nieźle naprawione, że teraz oceny byłyby inne. Ile w tym prawdy, nie wiem, ale ciekawi mnie czy tak samo będzie z UC. Problem tej gry jest taki, że to multi-only, i bardzo szybko mogą ją zwyczajnie zamknąć.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

To że to multi-only generuje sytuację jak RE: Outbreak. Tyle tylko, że te drugie tytuły były tworzone w czasach kiedy gra miała jeszcze w sobie troszkę duszy i można było grać z przyjemnością bez serwerów. Teraz gry są tworzone by zarobiły kasę/zapchały dziurę. Nie skreślam Unity jako silnika ale raczej gry tworzone w nim nie mają szans na wielką sławę. Uczciwie obstawiam dlatego, że do końca roku nie będzie z kim w to grać, ale za to cena gry spadnie do teoretycznie dobrej wartości.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

dark_throne pisze:Czołem, jak zdjąć gasmaskę i ogólnie kombinezon, żeby zrobić postać np pod Weskera?
Czołem Żołnierzu, w trybie customizacji ustawiasz głowę jako pierwszą opcję i tam w maskach masz wszystkie postacie (o ile masz wersję gry deluxe) i ustawiasz Weskera natomiast strój całkowicie zdjąć nie możesz, a zmienić na inny, komponenty do niego odkrywają się wraz z Twoimi rangami ;)


PSKING na plus, że Capcom szybko działa z patchami, już jeden wyszedł poprawiając niektóre błędy i dodając przy okazji mapkę. Z pewnością niedługo wyjdzie kolejny i co raz lepszy tytuł będzie. Balans brainera też już poprawiony oraz zasięg granatów zakłucających.
Ostatnio zmieniony wt 12 lip, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne

Post autor: dark_throne »

Czyli trzeba mieć wersję Deluxe żeby pograć Weskerem...szkoda.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Weskerem, barrym, hunkiem, leonem, chrisem i Jake'iem :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

Fakt że czasami inni gracze lubią mocniej robić z UC grę PVP gdzie mogą nawet od tyłu zajść gracza i czasami się niezorientujesz kiedy dostaje się cios śmiertelny od broni palnej, po za tym czasami mi samej się udawało unikać ataki i to silniejszych i lepszych levelem graczy. BTW mieliscie raz buga że broń była wszystka odblokowana bez uwagi na poziom ?? Bo ja tak raz miałam i szalałam z silniejszymi magnumami snajpami ale to nie był hack.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeszcze takiego buga nie miałem aczkolwiek czekam na wyższy poziom bo jak widziałem na Youtube niektóre końcowe bronie to :rad6:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

WESKER-DL pisze:Jeszcze takiego buga nie miałem aczkolwiek czekam na wyższy poziom bo jak widziałem na Youtube niektóre końcowe bronie to :rad6:
Nie wiem jak to mogło się stać ale coś podejrzewam że Capcomowi server gry padł no bo nawet teraz nadal mogę używać lepsze bronie ale tego nie robię bo inni gracze mogli by raportować mnie o hacking z tego powodu no bo jak level 5 może mieć broń z wyższych poziomów lol. ( i tak gram dla funa a nie dla rang)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Umbrella Corps”