Problem z uruchomieniem gry

Piotr_85
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 lut, 2015
Lokalizacja: Kraków

Problem z uruchomieniem gry

Post autor: Piotr_85 »

Mam problem z uruchomieniem Operation Raccoon City. Posiadam oryginalne pudełkowe wydanie. Po instalacji i próbie uruchomienia gry włącza się GFWL i chcę sprawdzić datę wydania gry. I tu pojawia się problem gdyż wyskakuje komunikat że GFWL nie widzi połączenia z internetem. Próbowałem już wyłączać zaporę i antywirusa, podpinałem mobilny internet, przeinstalowywałem program i samą grę, pobierałem najnowsze GFWL i nic nie pomaga. W czym może tkwić problem?
ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

mi się wydaje że już wyłączyli servery GFWL bo i sama nie mogłam odpalić tą grę na nowym laptopie bo nie może zweryfikować legalności, a też posiadam pudełkowe wydanie, więc gra chyba już jest martwa bowiem Capcom nie planuje jej przejścia na Steam.
VanGrom
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 lut, 2020

Re: Problem z uruchomieniem gry

Post autor: VanGrom »

Witam chciałbym poradzić się Ludzi na tym forum z problemem jaki występuje u mnie uruchamiając grę. Przy włączaniu gry przez steam pojawia mi się czarny ekran a po chwili znika i nie chce się gra uruchomić. Proszę o pomoc. Mam windowsa 10 czy to może być problem ? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Problem z uruchomieniem gry

Post autor: Szakal »

Możliwe, że tak, bo Valve ma gdzieś, czy gry z ich platformy chodzą dobrze na nowszych systemach. Spróbuj sprawdzić spójność plików gry, popróbuj też trybów zgodności, oraz uruchom jako administrator ( plik ex masz w folderze z grą ). Jak to nic nie da to reinstal. Sterowniki do grafy masz aktualne?
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Problem z uruchomieniem gry

Post autor: RVRE »

A co ma Valve do tego jak ktoś inny grę optymalizuje? :( Sam Microsoft jest winny temu że niektóre gry słabo chodzą, bo niektóre zabezpieczenia traktuje jako intruza.

Tutaj się rozchodzi o ten szajs Games for Windows Live i należy go odinstalować i ściągnąć najnowszą wersję ze strony Xboxa.
VanGrom
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 lut, 2020

Re: Problem z uruchomieniem gry

Post autor: VanGrom »

Szakal. Wszystko Było robione z tego Co napisałeś i nic nie dało racy wszystkie Sterowniki są zaktualizowane. i nic nie pomogło.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Problem z uruchomieniem gry

Post autor: Szakal »

RVRE chodzi o to, że Valve nie interesuje się niczym po za zbieraniem hajsu od developerów. Taki GoG potrafi wydawać starsze gry dostosowane do nowszych systemów i bez wkurzających zabezpieczeń typu DRM. Valve mogłoby robić to samo, albo przynajmniej jakoś wpłynąć na swoich klientów, ale po co skoro nie robiąc tego mają o wiele więcej kasy.

VanGrom spróbuj zrobić tak jak radzi RVRE.
Gra oryginalna?
Złe oko moderacji czuwa.
VanGrom
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 lut, 2020

Re: Problem z uruchomieniem gry

Post autor: VanGrom »

Tak gra jest Oryginalna Czyli najlepiej usunąć całe to Game for Windows Live i ze strony pobrać czy dobrze zrozumiałem ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Operation Raccoon City”