Pytania o fabułę [spoilery]

Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: RON!N »

Witam, mam dwa pytania o fabułę, bo jakoś mi uciekło to podczas grania.

Co się stało z Lukasem i Zoe (w przypadku wyboru Mii bo jak wybierzemy Zoe na ponton ta ginie przed statkiem)?

Zoe pozostawiamy na molo i zasadniczo tyle w temacie.
Nie wiemy czy przeżyła i co się z nią stało.
A co z Lukasem? Nie walczymy z nim. Rozumiem że sytuacja podobna do tej z Zoe.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Wiadomo tyle co nic. Gra nie wyjaśnia co się z nimi stało w żaden sposób. Podejrzewam że będzie DLC w którym jako żołdak Umbrelli będziemy ich szukać. Albo w kolejnej odsłonie będzie wzmianka o nich że zaginęli lub umarli po prostu by w RE9 spotkać ich ponownie cudownie ożywionych.
ChrisDL
Posty: 56
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009
Lokalizacja: Cię zajde?

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: ChrisDL »

[RONIN] pisze: Co się stało z Lukasem i Zoe
Prawdopodobnie oboje martwi. Losy Lucasa poznamy pewnie w Not a Hero, skoro Redfield go szukał. Zoe z kolei i tak ginie dość szybko, jeśli na molo zostawimy Mie + widać ją w wizji nieprzytomnego Ethana. Ewentualnie Redfield skasował dwie osoby.

Kolejną ważną sprawą jest to, kim właściwie był ten gość. Nie wygląda na Chrisa i lata śmigłowcem Umbrelli. Niby Ethan mógłby kojarzyć nazwisko z mediów i był to chwyt żeby zdobyć jego zaufanie. Opcji ze zmianą wyglądu Chrisa,czy ze zmianą stron nawet nie biorę pod uwagę.
Jakie są Wasze pomysły? Internet sądzi, że to Hunk. Jak zwykle.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

W ogóle wątek Lucasa jet tak jakby urwany... Pamiętam, że liczyłem, że jeszcze go zobaczymy, a tu nic. Sądziłem nawet później że ta bombka go skasowała :rad11: Co do Zoe i jej ojca ( tutaj również nie wiemy co z nim dalej ), zajęli się nimi ludzie z Umbrelli, tak sądzę. Co do Chrisa, to w sumie sensowne by było, aby się za niego podać w celu uśpienia czujności Ethana, ale jak to będzie zobaczymy i oby w tym.darmowym dlc co nieco ujawniono i w dalszym również.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Leon. KennedY pisze:Co do Zoe i jej ojca ( tutaj również nie wiemy co z nim dalej )
Jej ojca przecież zabijamy jako bossa przed akcją z pontonem.
Jeżeli już w kwestii Redfielda jesteśmy. Dwie sprawy:
a) w jakim okresie dokładnie dotyczy się akcja (pewnie to jest opisane ale nie pamiętam), chodzi mi o jego budowę ciała. Nie przypomina Chrisa z RE5 co by mogło świadczyć że akcja toczy się pomiędzy CVX a RE5 lub, jeżeli to wydarzenia po RE6 to jakaś podpucha. DLC mam nadzieję wyjaśnij;
b) śmigłowiec Umbrelli, tylko logo nowe... Odbudowali się? Zupełnie inna firma?
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

RE7 dzieje się chyba 4 lata po RE6. Dokładnie nie pamiętam. Poza tym, istnieją dwie teorie. Jedna mówi że to HUNK, druga że to jest Redfield ale nie Chris. Zresztą nawet głosy się nie zgadzają. Są podobne ale nawet przez zakłócenia radia mogliśmy rozpoznać Chrisa.
ChrisDL
Posty: 56
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009
Lokalizacja: Cię zajde?

Post autor: ChrisDL »

RVRE pisze:druga że to jest Redfield ale nie Chris.
Napisy końcowe jasno wskazują na Chrisa Redfielda.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

ChrisDL pisze:
RVRE pisze:druga że to jest Redfield ale nie Chris.
Napisy końcowe jasno wskazują na Chrisa Redfielda.
Tego w napisach nie wyłapałem. Jeżeli to ten sam Chris, to forma troszkę mu spadła. Kwestia 'nowej' Umbrelli z pewnością będzie ciągnięta dalej. Zbytnio zmącili wodę by to tak zostawić :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Jej ojca przecież zabijamy jako bossa przed akcją z pontonem.
Myślałem, że to lekarstwo go uzdrowiło, a nie zabiło. Chodź była chyba mowa, że na lekarstwo może być już za późno czy coś... No i ten ala kokon mnie zmylił.
Ostatnio zmieniony pn 13 lut, 2017 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

ChrisDL pisze:Napisy ko�cowe jasno wskazuj� na Chrisa Redfielda.
To że napisali A, nie znaczy że nie będzie B. W filmach Marvela jeśli jakaś postać występuje w końcowej scenie, to nie ma jej w napisach aby nie psuć niespodzianki. Tutaj może być podobnie zwłaszcza że przy RE6 polubili temat klonów.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

RVRE pisze:
ChrisDL pisze:Napisy ko�cowe jasno wskazuj� na Chrisa Redfielda.
To że napisali A, nie znaczy że nie będzie B. W filmach Marvela jeśli jakaś postać występuje w końcowej scenie, to nie ma jej w napisach aby nie psuć niespodzianki. Tutaj może być podobnie zwłaszcza że przy RE6 polubili temat klonów.
Ogólnie w tym Redfieldzie nie pasują dwie rzeczy:

a) jego głos + wygląd;
b) jego 'przynależność' do Umbrelli;

Nie sądzę aby nagle zmienili wygląd Chrisa na potrzeby tej części, druga sprawa, że Chris powinien być z części na część coraz bardziej stary a tym czasem... Umbrella działa?
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ChrisDL
Posty: 56
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009
Lokalizacja: Cię zajde?

Post autor: ChrisDL »

Raczej oczywistym jest, że to nie jest prawdziwy Chris Redfield. Dużo trudniej jednak wskazać kim ten ktoś może być. Nie rozumiem dlaczego większość typuje Hunka. Bo ma maskę i nie wiadomo do końca jak wygląda? Dobrze, że Vector nie jest kanoniczną postacią...
Ostatnio Hunkami byli już Jake, Jack Norman i 'klon' Chrisa na krześle.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Motyw z Hunkiem jest tak oklepany jak wina Tuska...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

[RONIN] pisze:Chris powinien być z części na część coraz bardziej stary
No właśnie. Pomiędzy RE5 i RE6 widać że się lekko zestarzał, a tu nagle odmłodniał jak Krzysztof Ibisz.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: miriosi »

[RONIN] pisze: Co się stało z Lukasem i Zoe (w przypadku wyboru Mii bo jak wybierzemy Zoe na ponton ta ginie przed statkiem)?
W dobrym zakończeniu to Mia żyje, a losy Zoe są nieznane.
W złym zakończeniu to Mia i Zoe na pewno umiera.
Lucas nie był kierowany przez Eveline, więc raczej uciekł.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: carcass87 »

Takie pytanie.
Co sądzicie o motywie, kiedy Jack wyjaśnia Ethanowi we "śnie" co się stało z ich rodziną?
Dla mnie bardzo emocjonalny moment, zrobiło mi się rodzinki autentycznie szkoda, i od tego momentu jakoś tak inaczej już na wszystko patrzyłem... Super wątek jak dla mnie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: WESKER-DL »

Miałem podobne odczucia bo generalnie sama rodzinka Bakerów przecież nie była zła, byli eksperymentem i testem.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: Leon. KennedY »

Tragiczna jest ich historia, to napewno, ale to dobrze ma to większy wydźwiek emocjonalny.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: PSKING »

Nie udzielałem się w tematach po przejściu tej świetnej gry, oraz świetnego RESIDENT EVIL, więc zacznę tutaj.
Mam kilka pytań obejmujących podstawkę i wszystkie dodatki, czujcie się ostrzeżeni, bo warto poznać samemu każdy zakątek fabularny.

W podstawce ominąłem zaledwie jedną notatkę, nie wiem jak w DLC.

Dlaczego Lucas wydawał się być niekontrolowany przez Eveline? Nie dość że zachowywał się zgoła inaczej, to jeszcze składał raporty na nią, i chciał uciec z próbką. Czy Eveline wszystkiego nie widziała? Zdawało mi się że w takim wypadku wysadziła by mu po prostu głowę. I właśnie, jego swobodne zachowanie. Zdawał się być odmienny, choć to zapewne było związane z jego charakterem.
Zostając jednak przy nim. Na końcu Jack w świetnej scenie z wizją Ethana mówił jak to jego rodzina nie jest zła, nawet Lucas. Dodatek córki pokazywał że Lucas już wcześniej był mocno nieznośny, ale czy mi się zdaje, czybw trakcie gry odkrywaliśmy że jako dziecko zamknął na strychu brata czy kolegę, przez co ten zmarł?

Inne pytanie dotyczy Zoe. Nie była ona przemieniona, była też wolna i się ukrywała w trakcie podstawki. Moje pytanie brzmi...jak?! Dodatek córki z tego co wiem miał miejsce trzy lata przed podstawką, zresztą był o tym abyśmy uciekli. Ale co dalej? Ukrywała się po kątach? Przecież to absurd. A jeśli nie, to w jaki sposób przetrwała(ostatnia scena była niejasna w Córkach). Eveline jej pozwoliła bo ją lubiła? Przecież rodzice byli przemienieni właśnie po to by byli ,,rodziną". Wiem że była zarażona, tak samo jak Mia, i Mia też nie przemieniła się w pełni przez trzy lata, więc Zoe miałaby czas. Ale. E takim razie co? Była zamknięta jak mija z wiadrem i rolką papieru, po czym znowu uciekła?
Mam wrażenie że ta część bardziej stawiała na horror, artyzm i opowieść, więc wiem że nie wszystkiego powinienem się czepiać i nie mam zamiary, bo mi to nie przeszkadza(teleportująca się Eveline jako babcia, wizja czy chyba najładniejsza przemiana w serii, czyli Zoe w End of..).

Zostaje mi jednak pytanie do samego wirusa(pleśni). Jestem świadom jak wiele niewiadomych jest w tej części i najpewniej będą kontynuowane w ReVII(jeśli nie będą to brawo Capcom, kolejne wątki do szuflady), lecz przechodząc do tematu...
Jak to wszystko działało? Pamiętam listę na początku gry, musiał minąć czas jak z Mią, jedni przeżywali, inni nie. Dlaczego więc rodzice, i w sumie Lucas zostali przemienieni od razu? Wiem że jeszcze trochę się opierali(dodatek córki), ale zadziałało to zdecydowanie lepiej niż u innych postaci. Wyglądało to tak jakby nie musiał minąć prawie żaden czas. Czy w zakończeniu dodatku Córki chodziło właśnie o to ze Eveline nad nimi czuwa do czasu aż się przemienią? Dlaczego też pleśń zdawała się nie działać na Ethana? Jedyne co na niego oddziaływało, to halucynacje w których widział Eveline nadal jako dziecko. Czy tutaj też musiał minąć czas(jak u Mii na statku)?

Ostatnie, odwołując się do listy z początku gry, pisano tam już o kilkunastu członkach rodziny. Chodząca pleśń się do nich liczyła czy gdzieś przepadli? Czytając te notatki miałem wrażenie iż spotkamy kilkanaście osób takich jak państwo Baker w trakcie gry.

O matko, chyba wyczerpałem całkowicie temat. Mam nadzieję że nie jest zbyt chaotycznie.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Pytania o fabułę [spoilery]

Post autor: RVRE »

Gdyby to była świetna gra to nie miałbyś tylu wątpliwości, a historia w 7 jest po prostu durna i dziurawa jak durszlak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”