Resident Evil: Revelations na PS4/Xone/Switch

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Resident Evil: Revelations na PS4/Xone/Switch

Post autor: WESKER-DL »

Już 29 sierpnia wychodzi na płytce obecnej generacji po raz kolejny Revelations i choć nazwa już tak rewolucyjna nie jest tak sama gra uważam, że zasługuje na port. W wersji na 3ds ta gra pochłoneła mnie całkowicie i był to jeden z lepszych tytułów z wykorzystaniem konsoli (ekran dotykowy i 3d). Sam osobiście czekam na pudełko i z chęcią przygarnę w dniu premiery aby sobie odświeżyć tą wspaniałą odsłonę. Cena około 100-110 zł

Temat założyłem również z racji pojawienia się nowego zwiastunu:

https://youtu.be/Zn-dhvYybYg

Oraz motywu do PS4

https://youtu.be/7H0FFggUtx0



Również jestem ciekaw jak wypadnie wersja na Switcha, która wyjdzie pod koniec roku (rev1/2)
Ostatnio zmieniony wt 01 sie, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Wersja na Switcha nie powinna dla Copcomu sprawiać żadnego problemu. Moc tej konsoli porównywalna jest do PS3/X360 więc wystarczy tylko przyciski odpowiednio zmapować :D

Wersję na PS4 kupuję aczkolwiek z miesięcznym opóźnieniem w stosunku do premiery. Powód? Trzeba kupić New Nintendo 2DS XL :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No dobra, zamówienie już do mnie leci. Z chęcią skrobnę coś więcej o wersji na PS4 jak trochę ogram. Dawno już nie grałem w tą część i nawet zatęskniłem.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Też biorę. Wersja na PS4/X1 prezentuje lepszy poziom oprawy niż PS3/X360. Choc ogralem Revelations nieco ponad rok temu to z miłą chęcią przysiade jeszcze raz bo gierka jest tego warta.

Queen Zenobia ma tak fajny klimacik, że aż żal nie skorzystać z okazji.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Po ograniu 5 epizodów i kilku miłych chwil w trybie Raid stwierdzam, że za 99zł warto sobie odświeżyć ten świetny tytuł i choć będę bronił jak ognia swojego zdania, że ta gra najlepiej smakuje na 3dsie tak dla osób, które nigdy nie grały w REV wersja na PS4 naprawdę daje radę, teksturki są ostre jak żyleta a jakość lepsza niż wersja na PS3. Siup do kolekcji...

Ps. Przed chwilą skończyłem i po raz kolejny jestem w stanie utrzymać się przy tym iż giera wciąga od samego początku. Teraz po raz kolejny gry RAID (grywalność nieskończona a póki jest z kim grać online.)

Ps 2. RE.net puchnie :)
Ostatnio zmieniony wt 05 wrz, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Jeśli wersja PS3/4 naprawdę różnią się od siebie graficznie, to dlaczego nie?
Jeśli ktoś nie grał w tego bardzo dobrego Re, to niech bierze najnowszą wersję.
Edit:
Bawię się z wersja PS4, nie rozumiem dlaczego nikt nie wspomina o paru detalach. Gra w końcu na konsoli działa w 60 klatkach i choć wiem że na PS4 Pro potrafi to być w grach dosyć częste, tak w tym tytule jest to naprawdę odczuwalne.
Gra posiada też wszystkie wcześniej płatne DLC, które nie zostały podane w prosty sposób. Postaci do Szturmu najpierw trzeba odblokować, a nowe bronie nie są typowym P2W. Dostajemy ich wersję na 1lvl, jeśli chcemy dostać ich bardziej użyteczne wersję to musimy je zakupić później za sporą cenę.
Jeśli miałbym powiedzieć że cokolwiek jest aby ułatwić grę, to byłyby to dodatkowe(bardzo dobre) części na start.
Wiem że jest jeszcze dodatkowy poziom, jednak o tym znam za mało szczegółów.

Tak o to wersja na konsole poprzedniej generacji stała się tą definitywną, nawet w stosunku do pecetowej.
Polecam zaopatrzyć się w pudełko. To wciąż gra z dobra w większości kampanią, oraz tobą dodatkowych godzin w trybie Raid/Szturm(jeśli ma się z kim grać).
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident Evil: Revelations na PS4/Xone/Switch

Post autor: Arc »

Pisałem w innym temacie o tym ale ten jest bardziej odpowiedni. Jeśli ktoś nie zna sprawy to po krótce przypomnę:

Pisałem o całkowitym rozmiarze wersji cyfrowych Revelations 1 i 2 na dysku w konsoli po zainstalowaniu, a raczej braku tych różnic w przypadku wyżej wspomnianych tytułów porównując 7 i 8 generację.

REREV / PS3 - 12 GB / XONE - 12.0 GB/
REREV 2 / PS3 - 8467 MB / XONE - 8.5 GB/

Mogę tylko porównać z Xbox'em One, PS4 jeszcze nie mam ale podejżewam, że sytuacja jest taka sama.
Obie gry na obu sprzętach mają tą samą zawartość jeśli chodzi o dodatki, dwa dodatkowe tryby fabularne w REV2 postacie czy stroje (choć mogę nie mieć stroju samurajskiego dla Moiry bo albo nie kupiłem albo nie odblokowałem a stroju Weskera do dwójki świadomie nie kupiłem).


No właśnie, a więc tekstury ostre, 60 klatek a zajmuje ta gra w przypadku jedynki dokładnie tyle samo miejsca co wcześniej, jakieś 5 lat wcześniej na PS3. Podobnie druga część tego spin-offu ale skupmy się na jedynce bo to o niej temat. Dlaczego tak się dzieje? Dochodzę do wniosku, że są w natywnej rozdziałce nadal w 720p a tylko upscallowane na bieżąco sprzętowo przez konsolę do 1080p. To by wyjaśniało rozmiar tych konkretnie gier.
Nie wiem jak to wygląda z klatkami.
W kilku innych częściach cyfrowych RE, które sprawdziłem różnice już były znaczące na plus 8 generacji.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil: Revelations na PS4/Xone/Switch

Post autor: PSKING »

WAŻNE PYTANIE

Mam Revelations na PS4 Pro od grudnia, grałem w Nie już jakieś 62/63 godziny. Dopiero może przed wczoraj gra mi się wywaliła do menu konsoli. Nie było by to nic dziwnego na PS4, na żadnej konsoli gry tak się nie wieszały. Problem w tym że dokładnie przed chwilą stało się to drugi raz, co już trochę zaczęło mnie martwić. Za pierwszym razem po uderzeniu ryby, za drugim po prostu w trakcie walki, zaczęło to wyglądać jakby gra przestała wyrabiać. Gra była nowa, płyta nawet teraz jest w perfekcyjnym stanie.
Ktoś wie co może to powodować? Czy jestem zwykłym pechowcem któremu gra się zawiesiła w krótkim czasie dwa razy? Dla przykładu, mój kuzyn z którym gram ma nawet więcej godzin i jemu nie zdarzyło się to nigdy.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident Evil: Revelations na PS4/Xone/Switch

Post autor: Arc »

Pisałeś, że gra przyszła w połamanym pudełku więc kto tam wie co z nią robiono.
Co do takich przypadków to miałem na PS3 bardzo podobnych kiedyś i na poważnie bałem się o sprzęt ale jak mnie zapewniano to normalka na tych konsolach i nie ma się co martwić więc zakładam optymistycznie, że z Twoim produktem Sony też wszystko w porządku i to też czysty (aczkolwiek tak jak u mnie wydający się powiązany) przypadek.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil: Revelations na PS4/Xone/Switch

Post autor: PSKING »

Nie ma to nic do pudełka, płyta jest w stanie idealnym, jakkolwiek dużo bym w to nie grał(ponad 70 godzin).
Gralem w to parę kolejnych godzin i nic się nie działo.
Teorii miałem wiele, internet nie miał jasnej odpowiedzi(wiem tylko że na podstawowym PS4 ludziom naprawdę potrafi się to wieszać, co wydaje się skandaliczne), więc sądzę że to tylko przypadek, zdarzyło się dwa razy w zbliżonym czasie, ale nic to nie znaczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations”