[Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Bzdursky pisze:Wypraszam sobie, chyba pamiętasz moje jarando giereczką jak ostatnio mnie odwiedzałeś?
Pamiętam, pamiętam :) :D Przecież się wprosiłem na ogranie :crazy:

Oby nowy RE przyczynił się do ponownego powrotu do serii fanów, którym seria zdążyło nieco obrzydnąć :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Pogadaj z Anią, może na weekend pojedzie do rodziców i jedziemy z nocą Residenta ;)

PS. nie, to nie był sarkazm, z Tobą czy bez Ciebie na premierę siedzę przed konsolą i gram całą noc <3
Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Capcom zapowiedział nową lokację w RE2 Panie i Panowie oficjalnie jest to sierociniec i jak domniemam z trailerów Sherry będzie miała wiele z nim wspólnego! Nowa miejscówka pasuje do horroru idealnie :)
Ostatnio zmieniony wt 04 gru, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

No właśnie miałem pisać odnośnie do sierocińca, że nijak pasuje do RE2. Do horroru jak najbardziej, ale do RE jakoś niespecjalnie. Ale nie ma co wyrokować, może będzie z tego coś dobrego. Jak Lisa Trevor. Byle ten wątek nie zdominował rdzenia fabuły.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

A co niby Sherry miałaby mieć wspólnego z sierocińcem...?
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Tego nie wiemy. To zależy od wątków scenariusza jakie dodali na potrzeby remake. To gra napisana od podstaw. Rdzeń fabuły wszyscy doskonale znamy z oryginału ale pewne wątki mogą zostać rozbudowane i mi to absolutnie nie przeszkadza. Jak słusznie wspomniał Recoil, w REmasterze dodano fragment lasu i wątek Lisy Trevor co w praktyce wyszło kapitalnie. Tutaj będzie tak samo i czy tylko mi pomieszczenie z Sherry kojarzy się z tym samym, które było w RE7?
Be Real
Posty: 18
Rejestracja: pn 27 lis, 2017
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Be Real »

A ja tak patrzę na te filmiki z gry i nie mogę oprzec się wrażeniu, że zdecydowanie wolalem remake w stylu 1, starego dobrego residenta z oldschoolowym sterowaniem, powolnym chodzeniemi gęstym klimatem. W żaden sposób sterowanie ukazane w filmikach do mnie nie przemawia... a szkoda, bo o ile gram już w gry naprawde okazjonalnie o tyle z wielka przyjemnoscią wróciłem do remake, do zero i teraz to starej poczciwek CV i czekałem na tę częśc właśnie, ale znów poczuc ducha sterego dobrego re. No cóż, nie tym razem
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

Powiem jedno nie raz będzie nam dane wyskoczyć z portek. Po samych filmikach już jest widać, że momentami można dosłownie narobić ze strachu. Mało tego Mr.X w filmikach nie odpuszcza sobie pościgu za bohaterem, co dla mnie jest świetne. Tylko zastanawia mnie wygląd jego twarzy trochę przypomina mi aktora kina akcji Dolpha Lundgrena...
Ostatnio zmieniony śr 05 gru, 2018 przez Mikey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Nemesis US to mi wygląda tak jakby twórcy zamierzali całkiem przebudować fabułę RE 2, a nie tylko dodać kilka nowych wątków tak jak to było w RE Remake.
Złe oko moderacji czuwa.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Również podchodzę sceptycznie do lokacji sierocińca, który nijak ma się do fabuly RE2, ale zobaczymy. Pewnie będzie to ekstra lokacja dla scenariusza Claire, a Leon dostanie coś innego. Nie mniej czekam i wreszcie mam smaka na Residenta, a obawiałem się, że po płytkim REVII ochota na tą serię mi przeszła.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Szakal, na jakiej podstawie tak sądzisz?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

No właśnie? Dodanie nowej lokacji ma świadczyć o całkowitym przebudowaniu fabuły?
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

Bez przesady w re1 remake dodali dodatkowe części rezydencji i lasek i jakoś nie wpłynęło to na fabułę gry.

Tak przy okazji ma ktoś jakieś informacje na temat Music Swap Original? czy to będą soundtracki z re2 1998 czy jakieś nowe przeróbki?
Ostatnio zmieniony śr 05 gru, 2018 przez Mikey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Rany, jesteście geniuszami...
Samo pojawienie się nowej lokacji nie zmienia niczego. Po prostu nie wyobrażam sobie w jaki sposób Sherry miałaby być powiązana z sierocińcem, o ile faktycznie będzie takie powiązanie FABULARNE.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Birkin wiadomo ile poświęcał czasu dla córki a ile dla pracy, stawiam tutaj na wątek porzucenia dziecka z racji pracoholizmu pary ;) Może i płytko ale inaczej nie widzę tego wątku.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Dlaczego sierociniec ma mieć cokolwiek wspolnego z Sherry? Trzeba czegoś więcej niż pracoholizmu, żeby odebrać rodzicom prawa i wrzucić dzieciaka do sierocińca. Jeśli miałaby tam trafić to PO wydarzeniach w grze.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Recoil pisze:Dlaczego sierociniec ma mieć cokolwiek wspolnego z Sherry?
O to właśnie pytam...Wesker-DL napisał, że będzie miał powiązanie, osobiście nie oglądam żadnych filmików z gry.
Recoil pisze:Jeśli miałaby tam trafić to PO wydarzeniach w grze.
Niekoniecznie. Zależy jak byłaby poprowadzona fabuła. Może być tak, że Annette i William zostali uwięzieni w podziemnym laboratorium Umbrelli i w końcu uznano ich za zmarłych. A z samotnym dzieckiem coś trzeba w końcu zrobić.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Filmików nie oglądałem i nie mam zamiaru bo za wiele już pokazują, tzn i tak nic nie zdziwi raczej no ale nie lubię oglądać gameplay to już jakiś trailer który na dniach powinien się pojawić mogę obejrzeć. Odnośnie Sherry Szakal, Recoil jej powiązania z sierocińcem jako że będzie tam jej grywalny kawałek mogą odgrywać rolę wymyśloną na potrzeby Remake a co sobie Capcom wymyśli to nie przypisujmy tego do timeline z oryginalnego RE2. Na tą chwilę to wszystkich nas są luźne gdybania, równie dobrze akcja może dziać się przed jak i po wydarzeniach z rodzicami. Aczkolwiek lubię sobie pogdybać z fanami na takie tematy bo podsycają premierę i cały Lore.
Ostatnio zmieniony czw 06 gru, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Recoil pisze:Dlaczego sierociniec ma mieć cokolwiek wspolnego z Sherry? Trzeba czegoś więcej niż pracoholizmu, żeby odebrać rodzicom prawa i wrzucić dzieciaka do sierocińca. Jeśli miałaby tam trafić to PO wydarzeniach w grze.
Słusznie prawi.
Szakal pisze:Niekoniecznie. Zależy jak byłaby poprowadzona fabuła. Może być tak, że Annette i William zostali uwięzieni w podziemnym laboratorium Umbrelli i w końcu uznano ich za zmarłych. A z samotnym dzieckiem coś trzeba w końcu zrobić.
WESKER-DL pisze:Birkin wiadomo ile poświęcał czasu dla córki a ile dla pracy, stawiam tutaj na wątek porzucenia dziecka z racji pracoholizmu pary ;) Może i płytko ale inaczej nie widzę tego wątku.
Czyli już zaczynamy naginanie fabuły? Sherry nie była przecież w sierocińcu, tylko normalnie mieszkała w domu.

Claire: My names Claire, what's yours?
Sherry: Sherry.
Claire: Do you know where your parents are?
Sherry: They both work at the Umbrella Chemical Plant, near the City limits.
Claire: The chemical plant? Then what are you doing here?
Sherry: My mom called and told me to go to the Police Station because it
was too dangerous to stay at home.
Claire: By the look of things I'd say she was probably right, but its
dangerous here as well. You're better off coming with me.

Ja nie mam nic do rozbudowywania fabuły, dodawania nowych wątków, ale przekręcanie fabuły na dobre tej grze nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Diadem, wszyscy wiemy jak to wyglądało w oryginalnym RE2, nie musisz cytować dialogów z gry...
Ja nie mam nic do rozbudowywania fabuły, dodawania nowych wątków, ale przekręcanie fabuły na dobre tej grze nie wyjdzie.
O to się rozchodzi. Czy Capcom zamierza tylko dodać nowe lokacje, czy też przebudować całą fabułę?
To, że będzie akcja z Sherry w sierocińcu, to może być też zwykły przypadek, bez żadnych fabularnych dodatków. No, ewentualnie w grę może wchodzić zwykła symbolika :).
Złe oko moderacji czuwa.
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”