RE Timeline - część 2 (1996 - 24.08.1998)

Zarys fabularny wydarzeń z Resident Evil
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 2 (1996 - 24.08.1998)

Post autor: Diadem » wt 30 paź, 2007

1996 - Albert Wesker staje na czele STARS w Raccoon City.
Hunk, przyszły członek jednostki do zadań specjalnych korporacji, przechodzi trening na zarządzanej przez Alfreda wyspie Rockford.
Richard Aiken pisze list do Brigidette (Dziewczyna? Żona? - przyp. aut.). Wyjaśnia w nim dlaczego decyduje się wstąpić w szeregi STARS. W młodości on i siostra zostali napadnięci na ulicy. W wyniku incydentu siostra Richarda zmarła. Aiken nigdy się z tym nie pogodził, obwiniając siebie, że nie zapobiegł śmierci siostry. Zostaje członkiem STARS, aby walczyć z innymi kryminalistami, tak, aby to co spotkało go w młodości nie spotkało nikogo więcej.

14 maja - Yoko Suzuki, ekspert od komputerów pracujący w podziemnym laboratorium Birkina, zostaje włączona w program badań korporacji. Pobrano od niej próbkę DNA w celu sprawdzenia czy byłaby odpowiednim nosicielem wirusa „T” zdolnym przeistoczyć się w Tyranta.

26 sierpnia - Nie określony z nazwiska więzień, oznaczony kodem Alpha, zostaje przetransportowany do jednej z tajnych baz korporacji na Atlantyku (późniejsza wyspa Morpheusa w RE:DA - przyp. aut.) w celu przeprowadzenia na nim eksperymentów.

26 września - Rozpoczynają się eksperymenty na więźniu Alpha.

29 września - Obiektowi Alpha usunięto gałki oczne i teraz obserwuje się jego reakcje.

9 października- Drugi tydzień eksperymentów. Obiekt Alpha przybiera na wadze i bardzo szybko rozwijają się jego mięśnie.

31 października - Reporterka Alyssa Ashcroft pisze artykuł o znalezieniu zwłok człowieka nad rzeką Aimes w Górach Arklay. Zwłoki są już częściowo rozłożone, co uniemożliwia identyfikację. Sekcja wykazuje dużą zawartość w ciele różnego rodzaju podejrzanych związków chemicznych. Pojawiają się pogłoski, że rzeka Aimes jest używana przez korporacje farmaceutyczne jako miejsce pozbywania się nieudanych eksperymentów.

1 listopada - W wyniku usunięcia gałek ocznych zauważono u obiektu Alpha niezwykłe wyostrzenie zmysłu słuchu.

6 listopada - Eksperyment zostaje przerwany. Obiektowi Alpha udało wydostać się z kompleksu. Przy próbach jego schwytania należy zwracać uwagę na niesamowicie wyczulony zmysł słuchu (tak powstał jeden z groźniejszych przeciwników w RE:DA - przyp. aut.)

1997 - Barry Burton i Chris Redfield zostają przyjęci do jednostki STARS w Raccoon City.
Ada Wong, kobieta szpiegująca korporacje Umbrella, zawiera bliską znajomość z Johnem, naukowcem zarządzającym laboratorium w willi Spencera.

Lipiec - Sierżant marines, Billy Coen, po powrocie z misji w Afryce, zostaje oskarżony i skazany na śmierć przez powieszenie za zamordowanie 23 niewinnych ludzi.

1998 - styczeń-marzec- Albert Lester, dyrektor byłego szpitala położonego na obrzeżach Raccoon, powraca do miasta po pięciu latach. Odwiedza budynek szpitala i odnajduje w podziemiach zmutowaną roślinę, która powoduje u niego halucynacje. Od teraz wydaje mu się, że ta roślina jest jego zmarłą 5 lat temu żoną, której dusza uległa reinkarnacji. Roślina żywi się mięsem, więc Albert (jako "axeman", człowiek z toporem - przyp. aut.) morduje turystów odwiedzających lasy Raccoon by nakarmić swoją roślinę.

Początek marca - Korporacja Umbrella rozpoczyna tworzenie UBCS. Ta jednostka do zadań specjalnych częściowo ma składać się z kryminalistów skazanych na śmierć, którym darowano życie w zamian za służenie interesom korporacji.

15 marca - Dwoje naukowców-botaników badających rośliny w lasach Raccoon, odnajduje opuszczoną chatę. W środku znajdują dziwne rośliny. Są pewni, że odkryli nowe gatunki.

19 marca - Naukowcy zostają w odkrytym przez siebie domku i prowadzą badania nad tajemniczymi roślinami. Okazuje się, że są one inteligentne! Blokują naukowcom jedyne wyjście z chaty czyniąc ich swoimi zakładnikami.

20 marca - Botanicy odkrywają, że rośliny można zniszczyć opryskując je chemikaliami jakie odnaleźli w chacie. Dzięki temu udaje im się uciec z pułapki. Niestety po ucieczce wpadają w ręce Lestera, który bez wahania morduje ich.

7 kwietnia - Sekretarka komendanta Ironsa ogląda jego bogatą kolekcję dzieł sztuki. Zastanawia ją, skąd Irons ma tyle pieniędzy na kupno tak drogich rzeczy.

25 kwietnia - Inżynier, tuż po studiach, dostaje pracę w niedawno powstałym zakładzie Umbrelli w Raccoon City, który później będzie nazywany Fabryką Śmierci. Zadowolony jest z szybkiego znalezienia pracy. Ludzie z którymi będzie pracował wydają się bardzo mili.

maj - Przywrócony do życia James Marcus odwiedza swoje własne opuszczone laboratorium (zamknięte zaraz po jego śmierci w 1978 roku - przyp. aut.). Przysięga zemstę na Spencerze i Umbrelli.

10 maja - Sekretarka Ironsa dostrzega nowy obraz zakupiony przez niego. Przedstawia on powieszoną, nagą kobietę i jest odrażający. Dziwi się jak coś takiego może podobać się Ironsowi. Odkrywa również, że obraz był na tyle drogi, że komendant nie mógłby pozwolić sobie na jego kupno. Zastanawia się skąd ma na to pieniądze.

11 maja - James Marcus wprowadza w życie swój plan. Infiltruje laboratorium w willi Spencera i doprowadza do uwolnienia wirusa T co zapoczątkowało infekcję. Cały incydent ustawia tak, by wyglądał na wypadek naukowców prowadzących badania. Do pracownika laboratorium przychodzą ludzie w hermetycznych kombinezonach i rozkazują mu założyć taki sam. Wybucha panika na skutek czego rozbite zostaje wielkie akwarium w którym przetrzymywano obiekt do badań o kryptonimie "Neptun".

12 maja - Pracownik laboratorium odczuwa swędzenie na skórze pod kombinezonem. Nie czuje się dobrze.

13 maja - Swędzenie nasila się. Lekarz obejrzał chorego i stwierdził, że nie musi on już dłużej nosić kombinezonu.
Na Rockford Island zostaje przywieziony nowy więzień. Zostaje zamknięty w celi z Robertem Dorsonem, byłym sekretarzem Alfreda Ashforda, właściciela wyspy.

14 maja - Stan zarażonego pracownika pogarsza się. Ma trudności z chodzeniem. Nie dogląda psów, które w końcu uciekły z klatek.
Fabryka Śmierci jest gotowa do utylizacji zwłok z nieudanych eksperymentów korporacji. Używany będzie specjalny gaz który ma rozkładać komórki ciał zmarłych.

15 maja - Zarażony pracownik laboratorium, próbuje opuścić willę Spencera w celu odwiedzenia swojej koleżanki Nancy. Strażnicy jednak nie pozwalają mu opuścić kompleksu. Chodzą plotki, że jeden z chorych naukowców próbował uciec z willi i został zastrzelony! Zerwane zostają również połączenia telefoniczne.
Roślina, eksperyment, o kryptonimie Plant 42, rozrasta się do niebywałych rozmiarów. Naukowcy za prawdopodobną przyczynę uznają zanieczyszczenie wody, która wypłynęła z rozbitego zbiornika jakimiś chemikaliami powodującymi szybki wzrost rośliny.

16 maja - Na ciele zarażonego pojawiają się otwarte rany. Jego stan pogarsza się.
Robert Dorson opowiada swojemu współwięźniowi, że jeszcze niedawno był sekretarzem Alfreda Ashforda, ale z powodu drobnego przewinienia został zamknięty w więzieniu.

19 maja - Zarażony wirusem pracownik, odczuwa silny głód. Je mięso przeznaczone do karmienia psów.

20 maja - Ciało dwudziestoletniej kobiety, znaleziono na lewym brzegu rzeki Marble w okolicach Raccoon City. Zwłoki są zmasakrowane. Za prawdopodobną przyczynę śmierci uznano atak jakiegoś zwierzęcia, niedźwiedzia grizzly lub wilka (policja nie wie jeszcze, że znalezione ciało to dzieło cerberusów - psów które uciekły z laboratorium w willi - przyp. aut.).
Robert Dorson zostaje zabrany z celi i pod eskortą przeniesiony do innego budynku. Wszyscy więźniowie mówią, że z miejsca gdzie zabrali Roberta nie ma powrotu. Każdy kto zostanie tam zabrany, już nie wraca.

21 maja - Zarażony pracownik laboratorium zamienia się w zombie, atakuje kolegę i próbuje ludzkiego mięsa.
Plant 42 przejawia inteligencję i blokuje niektóre drzwi. Zabija również kilku żyjących jeszcze naukowców. Ci którzy ocaleli próbują walczyć z rośliną, opryskując ją różnymi chemikaliami. Nie daje to jednak zadowalających efektów.
Współwięźniowi Dorsona udaje się niepostrzeżenie dostać do tajemniczego budynku do którego zabrano jego kolegę. Słyszy krzyki Dorsona, przeplatane szaleńczym śmiechem. Boi się, że jego również czeka los kolegi.

27 maja - Gazeta "Raccoon Times" informuje na swoich łamach o zwłokach jakie znaleziono 20 maja w lesie.
Kolega Dorsona z celi, domyśla się, że Alfred prowadzi na wyspie jakieś eksperymenty na ludziach. Jest pewny, że będzie następną "świnką doświadczalną".

3 czerwca - Infekcja rozprzestrzenia się w willi Spencera. Wielu naukowców zamieniło się w zombie. Martin Crackhorn, jeden z ostatnich pozostających przy życiu naukowców pisze list-pożegnanie do Almy, miłości swojego życia. Zombie dobijają się do jego pokoju. Nie ma już dla niego ucieczki. Nie chce zamienić się w zombie. popełnia samobójstwo licząc na to, że ktoś odnajdzie jego list (List jest super, chyba jeden z najlepszych dokumentów pisanych w RE - przyp. aut.).

7 czerwca- Inżynier zatrudniony w Fabryce Śmierci zauważa błędy w funkcjonowaniu systemu. Laboratorium Birkina dostarcza tak wiele ciał, że nie można nadążyć z ich utylizacją. Zakład jest mało wydajny. Inżynierowi zostaje wytknięta nieudolność, a przełożeni nie słuchają jego uwag.

8 czerwca - Sekretarka komendanta policji robi porządki w gabinecie szefa. Do pomieszczenia wchodzi Irons i z krzykiem wyrzucą ją za drzwi zabraniając dotykania czegokolwiek. Widać, że jest bardzo zdenerwowany. Zamyka się w swoim biurze i w ogóle stamtąd nie wychodzi.
John, dyrektor laboratorium w willi Spencera, kolejny z jeszcze żyjących naukowców, pisze pożegnalny list, skierowany do jego dziewczyny - Ady Wong. Naukowiec jest zainfekowany i wie, że czeka go śmierć. Chce by Umbrella zapłaciła za swoje czyny (ciekawe, że dopiero teraz - przyp. aut.) i prosi Adę by przy pierwszej okazji powiedziała prasie co się tutaj stało. Opisuje jak wydostać się z laboratorium i prosi Adę, aby zabiła go jeżeli zamieni się w zombie (dziwne, ale ten list sugeruje, że Ada była częstym gościem w laboratorium i bardzo prawdopodobne jest, że była w nim także gdy wybuchła infekcja, stąd ten opis jak wydostać się z willi - przyp. aut.).

10 czerwca - W gazecie "Raccoon Today" ukazuje się artykuł o aukcji przedmiotów z zamkniętego niedawno w Raccoon City muzeum sztuki. Ciekawostką jest fakt, że część obrazów i wypchanych zwierząt jakimś dziwnym sposobem zniknęła bez śladu. Padają podejrzenia, że zostały wykradzione (już wiadomo skąd Irons miał tyle obrazów i wypchanych zwierzątek w gabinecie - przyp. aut.).
Irons ciągle siedzi zamknięty w swoim gabinecie (w rzeczywistości zapewne udał się swoim tajemnym przejściem do laboratorium Birkina). Wśród policjantów RPD pojawiają się plotki o dziwnym zachowaniu komendanta.

15 czerwca - Sekretarka szefa odkrywa jego tajemnicę. Boi się teraz o swoje życie (Jest to ostatni wpis w pamiętniku sekretarki Ironsa. Prawdopodobnie została zamordowana, albo stała się kolejną "świnką doświadczalną" Birkina - przyp. aut.).

16 czerwca - Gazeta "The Raccoon Weekly" zamieszcza artykuł-relację turystów opisujących ich spotkanie z dziwnymi stworzeniami podobnymi do psów/wilków w lasach Raccoon. Artykuł zamiast ostrzec ludność, zachęcił ją do wycieczek w poszukiwaniu tajemniczych zwierząt.

22 czerwca - W willi Spencera ciągle są jeszcze nie zainfekowani naukowcy. Dwoje z nich barykaduje się w pomieszczeniach ochrony. Gdy jeden wykazał symptomy choroby, drugi natychmiast go zabił. Inny naukowiec wolał śmierć przez powieszenie niż zamianę w zombie.

28 czerwca - Inżynier z Fabryki Śmierci rozmawia ze swoim kolegą po fachu Donnem Wellerem. Don był człowiekiem odpowiedzialnym za transport różnych materiałów/chemikaliów pomiędzy Fabryką Śmierci w Raccoon, a laboratorium w willi Spencera. Nie czuje się dobrze, zaczyna go swędzieć skóra, poci się i drapie do krwi.

Koniec czerwca - Rebecca Chambers wstępuje w szeregi STARS Bravo Team, stając się najmłodszym rekrutem tej organizacji.

7 lipca - Inżynier z Fabryki Śmierci zauważa, że komendant Irons często odwiedza ostatnio jego fabrykę i rozmawia z doktorem Birkinem. Każdego dnia zdaje się być coraz bardziej ponury.

9 lipca - Oddział STARS pod dowództwem Weskera dostaje zadanie zbadania tajemniczych zniknięć mieszkańców w lasach Raccoon. Liczba zaginionych jest tak duża, że drogi wyjazdowe z miasta w kierunku gęsto zalesionych obszarów zostają zablokowane przez policje Raccoon (RPD). Olbrzymi obszar utrudnia poszukiwania zaginionych osób. Niepokojące są wieści o kolejnych tajemniczych zniknięciach ludzi i dziwnych zwierzętach widywanych w lasach.

14 lipca- Doktor Birkin nakazuje zbadanie opuszczonego laboratorium Marcusa w którym kiedyś się szkolił z Weskerem. Jest to odgórne polecenie Umbrelli (Czyżby szukali Marcusa? - przyp. aut.). Wysłany oddział ma sprawdzić co dzieje się w opuszczonej placówce.

około 15 lipca (dokładna data nieznana)- Ścisłe kierownictwo Umbrelli już zna szczegóły incydentu w laboratorium w Arklay. Szefostwo placówki Umbrelli z Raccoon w faksie wysłanym do centrali opisuje incydent i zauważa konieczność podjęcia odpowiednich kroków w celu zatuszowania incydentu, tak aby nie ucierpiał wizerunek firmy.

16 lipca - Naukowcy wysłani przez Birkina mają nadzieję, że część eksperymentów przetrwała w opuszczonym laboratorium, m. in. Y -139 (Scorpion). Niektóre fragmenty laboratorium będą zapewne zniszczone, ale to opuszczone miejsce może być kopalnią wiedzy o wirusie T i bezcennych próbek.
Inżynier z Fabryki Śmierci narzeka, że ilość zakażonych zwłok do utylizacji jest tak duża, że ryzyko awarii i zarażenia obsługi jest coraz większe.

20 lipca - Pierwsza grupa wysłana do laboratorium Marcusa przybywa na miejsce. Przywrócone zostaje zasilanie i ekipa wchodzi do kompleksu.

21 lipca - Trwa badanie opuszczonego laboratorium. Wszędzie pełno jest różnych chemikaliów. Odnaleziona zostaje również dokumentacja badań Marcusa. Wynika z niej, że przeprowadził on co najmniej 20 eksperymentów na naukowcach kiedyś tutaj pracujących.
James Marcus wie, o "gościach" którzy wtargnęli do jego "domu'. Uwalnia pijawki zakażone wirusem T, które infekują przybyłych.
Tymczasem ścisłe kierownictwo Umbrelli, posługujące się kryptonimem "White Umbrella" prowadzi wideokonferencję. Oprócz Spencera, uczestniczy w niej także Sergei Wladimir. Ustalają plan działania mający na celu zatuszowanie incydentu i odzyskanie jak największej ilości informacji z badań prowadzonych w skażonym laboratorium w willi. Wykonanie rozkazów zlecają Weskerowi.

22 lipca - Albert Wesker otrzymuje zadanie przysłane przez "White Umbrella". Rozkaz brzmi: zwabić członków STARS do willi Spencera, tak aby zmuszeni byli walczyć z zombie i innymi stworzeniami. Zebrać i opisać wyniki tej konfrontacji. Zabrać z willi dokumentację i embrion Tyranta. Zniszczyć laboratorium i zatrzeć wszelkie ślady udziału korporacji w tym incydencie.
Spencer nie ufa jednak Weskerowi do końca, dlatego nalega, aby Sergei również udał się do Raccoon City. Głównym celem ma być odzyskanie prototypowego projektu talosa z laboratorium w willi, który ma szansę stać się ważniejszym projektem od tyranta. Sergei natychmiast wykonuje polecenie Spencera i wyrusza w podróż do Raccoon.
Billy Coen, skazany za wielokrotne morderstwo żołnierz, jest transportowany przez żandarmerię, przez Góry Arklay. Omijają blokady policji RPD, gdyż mają specjalną zgodę na przewóz więźnia.
Oddział wysłany przez Birkina do opuszczonego laboratorium zgłasza problemy. Birkin decyduje się wysłać drugi oddział, 23 lipca wieczornym pociągiem Eclipse Express, który przejeżdża w pobliżu laboratorium.

Tu zaczyna się akcja RE0

23 lipca – Wieczorny pociąg Eclipse Express przemierza lasy Raccoon. Oprócz zwyczajnych pasażerów, podróżuje w nim również wysłany przez Birkina oddział wsparcia. Jednemu z podróżnych wydaje się, że dostrzega przez okno, stojącą na wzgórzu osobę. Ta tajemnicza postać to ogarnięty chęcią zemsty, doktor James Marcus. Pijawki Marcusa po chwili atakują ekspres, zabijając pasażerów i obsługę pociągu w wyniku czego zatrzymuje się on w lesie.

Albert Wesker przystępuje do realizacji wydanych przez White Umbrella rozkazów. Wysyła śmigłowcem odział STARS Bravo Team w składzie: Enrico Marini (dowódca), Forest Speyer, Richard Aiken, Kenneth J. Sullivan, Edward Dewey, Rebecca Chambers, Kevin Dooly, aby zbadał z powietrza Góry Arklay. Maszyna ma jednak usterkę (prawdopodobne jest, że awaria śmigłowca to sabotaż Weskera – przyp. aut.) i pilot Dooly zmuszony jest do awaryjnego lądowania. Po wylądowaniu Kevin zostaje przy maszynie próbując ją naprawić, a pozostali udają się na zwiad. W pobliżu śmigłowca odnajdują pojazd żandarmerii wojskowej, a w środku zwłoki żołnierzy. Okazuje się, że to tym samochodem przewożony był na egzekucję Billy Coen. Pojawia się podejrzenie, że zamordował on żołnierzy i zbiegł. Enrico nakazuje przeszukać okolicę i w trakcie tego zwiadu Rebecca odkrywa zatrzymany w lesie Eclipse Express.

W wagonach nie ma żywych pasażerów, a zwłoki zainfekowane wirusem "T" z pijawek Marcusa zamieniają się w zombie. Do pociągu dostaje sie również zaatakowany przez cerberusy Edward Dewey. Mówi on Rebecce, że las pełen jest zombie i innych potworów. Zainfekowany wirusem sam również zamieni się w zombie… Jedyną żywą osobą jaką Rebecca odnajduje w pociągu jest Billy Coen. Ratuje on Rebecce życie, gdy atakują ją pijawki Marcusa. Postanawiają sobie pomagać, gdyż tylko współpraca daje szansę na przeżycie w tej sytuacji. Przez okno pociągu dostrzegają postać Marcusa przyzywającego swoje pijawki. Po chwili pociąg rusza, uruchomiony przez żyjących członków oddziału Birkina, oddzielając Rebecce od reszty członków Bravo Team którzy zostali w lesie. Ludzie Birkina zdają mu raport o sytuacji. Doktor nie ma jednak pojęcia skąd wirus wziął się w pociągu i postanawia razem z Weskerem zniszczyć pociąg. Ich plan nie powiódł się, bo pijawki Marcusa znowu atakują zabijając ostatnich pozostających przy życiu członków oddziału Birkina. Rebecca i Billy docierają tymczasem do lokomotywy i próbują zatrzymać pociąg. Udaje im się to, ale wcześniej pociąg skręca na zwrotnicy z głównej trasy wprost do starego opuszczonego laboratorium doktora Marcusa.

24 lipca - W całym kompleksie są kamery, więc Wesker i Birkin widzą ocalałych Rebecce i Billego. Ktoś jednak przejmuje ich łącze. Tą osobą okazuje się zamordowany 20 lat temu (nie 10 jak jest to zaznaczone w grze, wyjaśnienie na końcu posta – przyp. aut.) James Marcus. Birkin i Wesker nie wierzą własnym oczom… Marcus przyznaje, że to on jest sprawcą wycieku wirusa w willi Spencera i to on zaatakował pociąg infekując jego pasażerów. Ma to być jego wielki rewanż za krzywdy jakie wyrządziła mu Umbrella.

Billy i Rebecca przeszukują laboratorium Marcusa. Odnajdują zwłoki członków pierwszego oddziału wysłanego do laboratorium przez Birkina. Nikt nie przeżył, wszystkich zabiły stworzenia powstałe w wyniku infekcji wirusem "T".

Tymczasem Wesker i Birkin zastanawiają się nad zaistniałą sytuacją. Zgodnie przyznają, że jeżeli Marcus jakimś cudem żyje i on jest odpowiedzialny za rozprzestrzenianie się infekcji to koniec korporacji Umbrella pod wodzą lorda Spencera jest już bliski. Wesker dostrzega, że jeżeli Umbrella upadnie, ich kariery również się zakończą, dlatego postanawia zdradzić korporację. Birkin nie chce natomiast przerywać swoich prac. Projekt wirusa "T" jest już na ukończeniu, ale jest jeszcze wiele pracy przy badaniach wirusa "G". Wesker już jednak podjął decyzję, ale postanawia wypełnić ostatni rozkaz Umbrelli i zwabić pozostałych członków STARS z Alpha Team do willi Spencera. Dzięki temu będzie miał idealny materiał poglądowy jak działa broń biologiczna oparta na wirusie "T". Broń biologiczna, którą chce teraz skraść dla siebie, zwłaszcza projekt “Tyrant”. Birkin tymczasem postanawia, że poszuka sposobu na zdalne wysadzenie w powietrze laboratorium Marcusa.
Na pożegnanie William daje Weskerowi próbkę nowego wirusa, który jest dopiero w fazie testów i nie ma nawet nazwy. Doświadczenia na zwierzętach dowiodły, że wirus ten zwiększa siłę, szybkość i wytrzymałość o 70%. Jego wadą natomiast jest skuteczność na poziomie 90% (Pozostałe 10% to zapewne przypadki śmiertelne, więc ryzyko jest - przyp. aut.). Dotyczy to tylko zwierząt, gdyż na ludziach wirus w ogóle nie był testowany. Wesker zabiera próbkę i żegna się z Birkinem (Wesker zainfekował się później wirusem otrzymanym od Birkina, a ryzyko opłaciło się i wirus nie tylko dał Weskerowi nadludzką siłę, ale przywrócił go do życia po późniejszej śmierci z rąk tyranta - przyp. aut.).
Po opuszczeniu Birkina, Wesker udaje się jeszcze do laboratorium Marcusa o czym informuje Williama przez radio. Chce sprawdzić co stało się z wysłanym tam oddziałem.

Billy po raz kolejny ratuje Rebecce życie. Enrico kontaktuje się z Rebeccą, pytając czy odnalazła Coena. Kłamie ona dowódcy, twierdząc, że nie odnalazła zbiega. Prosi potem Billego o odpowiedź czy naprawdę zamordował 23 ludzi. Billy opowiada jej swoją historię, z której wynika, że podczas tajnej misji wojskowej w Afryce, on i jeszcze trzech żołnierzy, opanowali wioskę i rozstrzelali jej niewinnych mieszkańców na polecenie dowódcy (jeden z żołnierzy nie wykonał rozkazu przełożonego i nie strzelał – przyp. aut.). Rebecca dopytuje się jeszcze czy Billy zabił eskortujących go żołnierzy, czy też jeep żandarmerii został zaatakowany przez cerberusy, ale Billy nie odpowiada na to pytanie.

W końcu Billy i Rebecca odnajdują drogę wyjścia z laboratorium, którym kiedyś zarządzał Marcus. Przedostają się do pobliskiego kościoła i do prywatnego laboratorium Marcusa. Dalej droga prowadzi do laboratorium którym zarządzał William Birkin. Rebecca i Billy zostają w tym miejscu rozdzieleni, gdy atakuje ich zarażona wirusem małpa, obiekt testów Marcusa. Rebecca sama dostaje się do laboratorium Birkina i spotyka tam dowódcę Bravo Team Enrico Marinego. Dowiaduje się od niego, że zamierza wraz z pozostałymi członkami STARS zbadać tajemniczą posiadłość w lesie, prawdopodobnie należącą do Umbrelli. Rebecca nie idzie jednak z nim, gdyż chce odnaleźć Coena.

Rebecca wsiada do windy prowadzącej do obiektu, w którym kiedyś utylizowano zwłoki z nieudanych eksperymentów prowadzonych w laboratorium Marcusa. Odnajduje tam Billego i już razem odnajdują Marcusa. Opowiada im on historię swojej śmierci i powrotu do życia, którego teraz jedynym celem jest zniszczenie Umbrelli. Marcus nie przewidział jednak, że królowa pijawek w jego ciele będzie dalej mutować. Przejmuje ona kontrolę nad doktorem zamieniając go w potwora, którego Rebecca i Billy pokonują. Uciekają z obiektu który po chwili wybucha, co jest działaniem Birkina, któremu udało się włączyć autodestrukcję laboratorium Marcusa.
Wesker również opuszcza laboratorium, gdyż nie odnalazł nikogo żywego. Przy wyjściu napotyka Sergei'a Wladimira, który oskarża go o nieudolność. Wesker nic sobie nie robi z tych oskarżeń, więc Wladimir wysyła jednego ze swoich tyrantów, T-103 "Ivan", aby go zabił (T-103 "Ivan" są ulepszonymi wersjami tyranta Mr X, pełnią one rolę osobistej ochrony Wladimira, mają bardziej "ludzki" wygląd, większą siłę i noszą okulary z wbudowanym wyświetlaczem podającym statystyki w czasie walki - przyp. aut.). Przeszkadza w tym nagły wybuch, który zniszczył laboratorium. Wesker korzystając z zamieszania ucieka, a Sergei nie podejmuje pościgu. Jego celem jest zdobycie talosa.

Oboje stoją na pobliskim wzgórzu i oglądają wybuch laboratorium. Rebecca dostrzega ze wzniesienia willę Spencera. To tam udał się Enrico, tam jest reszta Bravo Team i ona też musi się tam udać. Billy nie może iść z nią, jest przecież zbiegłym więźniem. Rebecca zabiera jego nieśmiertelniki i oświadcza, że dla niej i dla świata oficer Billy Coen nie żyje.
Dociera samotnie do willi, gdzie nie odnajduje nikogo i zasypia. Spotyka ją i budzi inny członek Bravo Team - Richard Aiken i wspólnie próbują odszukać dowódcę Enrico. Dostrzegają przypadkowo Sergei'a, który po spotkaniu z Weskerem przybył do willi po projekt talosa. Sergei'owi towarzyszy tyrant, który chroni go przed atakiem cerberusów. Wladimir wypełnia misję i opuszcza willę, jeszcze przed tym, gdy wkroczy do niej Alpha Team.

Tu kończy się akcja RE0 i zaczyna akcja RE1/Remake

Od czasu utraty kontaktu ze STARS Bravo Team mijają 24 godziny. To daje prawo Weskerowi do wysłania STARS Alpha Team na poszukiwania. Sam staje na czele misji poszukiwawczej, a oprócz niego do śmigłowca wsiadają: Barry Burton, Chris Redfield, Jill Valentine, Joseph Frost oraz pilot Brad Vickers.

Podczas lotu nad lasem Jill dostrzega rozbity śmigłowiec Bravo Team. Zapada decyzja o lądowaniu w pobliżu miejsca katastrofy. W pobliżu wraku nie ma nikogo żywego. Joseph odnajduje w pobliżu maszyny tylko zwłoki pilota Bravo Team - Kevina Dooly'a. Po chwili zostają zaatakowani przez cerberusy i Joseph zostaje przez nie zagryziony. Brad widząc to i bojąc się o własne życie podrywa śmigłowiec do lotu zostawiając swoich pozostałych przy życiu przyjaciół, którzy uciekają do znajdującej się w pobliżu willi Spencera. Podczas tej ucieczki przed cerberusami gdzieś gubi się Chris i nie udaje mu się dotrzeć wraz z Jill, Barrym i Weskerem do willi.

Po wejściu do środka ocalali słyszą strzał. Barry i Jill idą sprawdzić co się stało, a Wesker ma pilnować wejścia do willi przed cerberusami. Okazuje się, że strzelał Kenneth Sullivan z Bravo Team, który został zaatakowany przez zombie. Jill i Barry jednak przychodzą za późno i zastają już tylko zwłoki Kennetha. Chcąc zameldować o tym Weskerowi wracają do głównego holu, ale okazuje się, że dowódca gdzieś zniknął. Postanawiają się rozdzielić i poszukać Weskera. Tymczasem Chrisowi udało się uciec przed cerberusami i innym wejściem dostaje się do willi. W budynku wcale nie jest jednak bezpieczniej niż na dworze, postanawia więc jak najszybciej odnaleźć pozostałych i uciekać stamtąd.

Tymczasem Rebecca i Richard dalej poszukują Enrico i zostają zaatakowani przez wielkiego węża. Richard ratuje dziewczynę, sam zostając ukąszony przez potwora. Rana jest poważna, ale Richard jest zadowolony, że uratował życie towarzyszce (Pewnie przypomniało mu się zdarzenie z dzieciństwa, gdy nie zapobiegł śmierci swojej siostry - przyp. aut.).

Jill i Barry odnajdują na balkonie zwłoki Foresta Speyer'a, kolejnego członka STARS Bravo Team. Zaczynają obawiać się, że nikt nie przeżył z oddziału Bravo. Chris tymczasem odnajduje pierwszych ocalałych członków STARS. Na drugim piętrze willi w jednym z pomieszczeń napotyka na rannego Richarda Aikena i Rebecce Chambers. Richard jest ciężko ranny. Chris za namową Rebecci przynosi z innego pomieszczenia antidotum i podaje ją Richardowi. Ten daje Redfield'owi swoją krótkofalówkę, a następnie traci przytomność. Chris przenosi nieprzytomnego Richarda do bezpieczniejszego pomieszczenia. Rebecca zostaje przy nim, a potem odwiedza pomieszczenie z fortepianem, gdzie przypadkowo otwiera tajemniczy schowek za ścianą.

Barry i Jill napotykają na ciekawe dokumenty. Wynika z nich, że w podziemiach willi jest laboratorium korporacji Umbrella w którym prowadzono badania nad tajemniczym wirusem. To ten wirus jest odpowiedzialny za pojawienie się zombie i innych zmutowanych stworzeń. Potem rozdzielają się i Jill napotyka na ogromnego węża który wcześniej zaatakował Richarda. Gdy Jill walczy z wężem na pomoc przychodzi jej Richard, który odzyskał już siły i pomaga pokonać bestie. Następnie Jill napotyka na Lisę Trevor, kobietę która była obiektem do doświadczeń z wirusem przez ponad 30 lat. Okazuje się, że Lisa nadal żyje, mimo, że miała zostać zlikwidowana na polecenie Birkina. Lisa uderza Jill w głowę, tak, że traci ona przytomność…

W tym czasie Chris opuszcza willę i udaje się do pobliskich domków dla strażników i służby. Tam również znajduje dokumenty, które mówią o laboratorium w podziemiach willi należącym do Umbrelli. Chris odnajduje tajne przejście do podziemnego akwarium gdzie walczy z “Neptunem” – zmutowanym przez wirus T rekinem. W walce pomaga mu Richard, który ginie ratując mu życie. Następnie Chris spotyka Rebecce i wspólnie razem niszczą ogromną roślinę zwaną przez naukowców Umbrelli “Plant 42”. Redfield napotyka również na Weskera, który jest zdziwiony faktem, że Chris żyje. Wesker nakazuje wrócić Chrisowi do willi, aby zbadał tam wszystkie pomieszczenia. Gdy Chris odchodzi, nagle odzywa się jego krótkofalówka. To Brad, który ciągle jest w pobliżu próbuje nawiązać kontakt z członkami Alpha Team. Chris nie może jednak z nim porozmawiać, ponieważ radio jest rozbite i może tylko odbierać wiadomości. Gdy Redfield jest już w willi, Wesker otwiera klatki w których trzymane były Huntery. Opanowują one główne korytarze w domu i Chris musi stawić im czoła.

Tymczasem Jill odzyskuje przytomność i udaje jej się uciec od Lisy. Uciekając odnajduje sekretny tunel ukryty za wodospadem. W podziemiach napotyka na Enrico Mariniego, ostatniego żyjącego członka Bravo Team. Twierdzi on, że ktoś w STARS jest zdrajcą, ktoś zwabił oddział do tego miejsca, aby zabić wszystkich członków Alpha i Bravo. Enrico podejrzewa, że może to być Chris, Jill natomiast podejrzewa Barrego, który jakoś dziwnie sie zachowuje. Nagle ktoś ukryty w ciemnościach na końcu korytarza oddaje śmiertelny strzał do Enrico. Jill biegnie za mordercą, ale nie dogania go, wpada za to na Barrego, który mówi, że usłyszał jakieś głosy w tunelach i zszedł sprawdzić kto tutaj jest. Razem wracają na wyższy poziom tuneli i tam napotykają na Lisę Trevor. Barry ucieka, zostawiając Jill która sama musi stawić czoło Lisie. Jill nie udaje się pokonać Lisy, ale w końcu również ucieka.

Chris na polecenie Weskera wraca do willi i walczy z obecnymi tam hunterami. Napotyka w willi na Rebecce i razem odnajdują nowe sekretne przejście. Schodząc do niego słyszą strzały i po chwili widzą Weskera walczącego z Lisą. Prosi on Chrisa o pomoc w walce z Lisą. Oboje otwierają kamienny grobowiec w którym pochowane jest ciało Jessici – matki Lisy. Lisa widząc szczątki matki ignoruje obu członków STARS, zabiera czaszkę Jessici i popełnia samobójstwo skacząc w przepaść (miała jeszcze jakąś inteligencję, skoro wiedziała, że to zwłoki jej matki. Po tylu latach eksperymentów… niesamowite… Pewnie myślała, że jej matka, żyje i tylko to trzymało ją przy życiu. Gdy zobaczyła jej zwłoki, sama popełniła samobójstwo – przyp. aut.). Po pokonaniu Lisy, Wesker i Chris znowu się rozdzielają w poszukiwaniu innych.

25 lipca - Chris znajduje tajemne przejście do podziemnego laboratorium pod willą. Odkrywa tam całą prawdę o badaniach i Umbrelli. Odkrywa również, że we wszystko zamieszany jest Wesker. Po chwili ktoś uderza go z tyłu w głowę i Chris traci przytomność…

Jill również dociera do laboratorium. Udaje jej sie w końcu odnaleźć Chrisa, który jest zamknięty w celi. Ostrzega on Jill przed Weskerem, który jest zdrajcą STARS. Jill napotyka na Barrego, który również odnalazł laboratorium. Przeprasza on Jill za to, że ją zostawił podczas walki z Lisą i oboje zjeżdżają windą na najniższy poziom laboratorium. Tam czeka już na nich Wesker, który zaaplikował sobie otrzymanego od Birkina wirusa.

Jill dowiaduje się całej prawdy. Okazuje się, że Barry pracuje dla Weskera. Jest zmuszony do współpracy ponieważ Wesker szantażuje go, że w razie odmowy, zabije jego żonę i dwie córki. Wesker pokazuje Jill Tyranta – najdoskonalszą znaną broń biologiczną opartą na wirusie "T". Następnie chce zabić Jill, ale pojawia się Barry i strzela do Weskera. Teraz może liczyć tylko na to, że Wesker kłamał mówiąc o tym, że zamorduje jego rodzinę. Musi wierzyć, że to był tylko blef (I faktycznie później okazuje się, że Wesker kłamał – przyp. aut.). Ciężko ranny Wesker uwalnia jednak Tyranta, z którym Jill musi walczyć oraz uruchamia system autodestrukcji laboratorium. Barry i Jill uciekają na powierzchnię, uwalniając po drodze Chrisa z celi. Na górze czeka już na nich Rebecca. Używają flary i licząc, że krążący nad laboratorium Brad zobaczy ich sygnał i wyląduje śmigłowcem zabierając ich. Niestety przed samym lądowaniem pojawia się Tyrant, którego Chris pokonuje dopiero z pomocą Brada, który zrzucił ze śmigłowca wyrzutnię rakiet.

Tymczasem ranny Wesker również próbuje opuścić laboratorium. Na jego drodze staje jednak ponownie Lisa Trevor! Wesker jest kompletnie zaskoczony, ale strzela w ogromny żyrandol, który spadając przygniata Lisę, tak, że Wesker ma czas na ucieczkę. Wydostaje się z willi i ucieka do lasu.

Chris, Jill, Barry i Rebecca odlatują tymczasem śmigłowcem z Bradem, a po chwili widać błyski i całą willę oraz laboratorium ogarniają wybuchy…

Tu kończy się akcja RE1/Remake

Rebecca, Jill, Chris, Barry i Brad wracają do Raccoon i natychmiast kierują sie na posterunek policji. Opowiadają swoje przeżycia, ale nikt nie dowierza w ich słowa. Nikt nie chce uwierzyć, że dowódca Wesker i zastępca dowódcy Marini nie żyją. Przesłuchujący ich policjanci, proponują im ochłonięcie po przeżyciach i późniejsze dokładne przesłuchanie. To wszystko daje czas Umbrellii na tuszowanie sprawy. Po zeznaniach Rebecci i pokazaniu nieśmiertelników, Billy zostaje uznany za martwego.
Jill i Chris piszą dokładny raport z wydarzeń, w celu przedłożenia go komendantowi Ironsowi.

26 lipca – Odział STARS zostaje odsunięty od śledztwa w sprawie tajemniczych morderstw w lasach Raccoon. Oficjalny powód brzmi: “Oddział jest niekompletny i bez dowódcy w wyniku czego nie może pełnić funkcji operacyjnych”.

29 lipca – Badania Birkina przyjmują zawrotne tempo. Szef Fabryki Śmierci nie nadąża z utylizacją zwłok i nieudanych eksperymentów. Pracownicy zostają zaszczepieni przeciw wirusowi, ale antyciała są mało skuteczne, bo wirus "T" ciągle mutuje. W każdej chwili, któryś z pracowników może wykazać objawy zainfekowania. Jeżeli tak się stanie zostanie natychmiast zlikwidowany.

Sierpień – wrzesień (dokładna data nie określona) – Wesker przeżył wydarzenia w laboratorium. Pomógł mu w tym wirus jaki otrzymał od Birkina. Teraz Wesker jest niezwykle groźnym przeciwnikiem, pałającym rządzą zemsty na STARS.Staje się on członkiem organizacji, która będzie rywalem dla Umbrelli. Został tam ciepło przyjęty, gdyż jego wkład (wiedza o Tyrancie i wirusie "T") jest bardzo duży. Opowiada o Williamie Birkinie i jego potężnym wirusie "G". Razem z Adą, kobietą szpiegiem, która również jest członkiem tej organizacji, planują jak zdobyć próbkę tego wirusa.

5 sierpnia – Nicholai Ginoveaf, członek UBCS pisze raport o wydarzeniach w willi Spencera dla Umbrelli. Zawiadamia, że po wybuchu, nie ma śladu infekcji w pobliżu miejsca gdzie stała willa, nie ma też dowodów, że całemu zdarzeniu winna jest Umbrella. Co się tyczy Alberta Weskera zostaje on oficjalnie uznany za martwego chociaż nie znaleziono jego ciała. (Nicholai musiał być niezłą szychą w Umbrelli skoro dostał takie odpowiedzialne zadanie – przyp. aut.).
Na wyspie Sheena, gdzie znajduje się laboratorium należące do Umbrelli, dokonano przełomu w badaniach nad rozwojem projektu Tyrant. Rozwiązany został problem znalezienia odpowiedniego nosiciela, który po wszczepieniu wirusa "T" nie zamieniałby się w zombie, tylko w tyranta. Dzięki operacji wycięcia fragmentu mózgu, każdy człowiek może być nosicielem zdolnym do bycia tyrantem. Dzięki temu odkryciu tyrant wchodzi po projekcie Hunter do produkcji seryjnej.

7 sierpnia – Jill dochodzi do siebie po wydarzeniach z willi Spencera. Jednak lepiej czuje się tylko fizycznie. Psychicznie jest załamana i nie może pogodzić się ze śmiercią przyjaciół.
Chris przedkłada Ironsowi swój raport o wydarzeniach. Komendant nie daje wiary, że to Umbrella jest winna i ukręca łeb sprawie. Raport idzie do kosza. Natomiast Rebecca w swoim sprawozdaniu zaświadcza, że widziała na własne oczy, martwe ciało więźnia, Billego Coena.

8 sierpnia – Chris jeszcze raz rozmawia z Ironsem próbując przekonać go, że to Umbrella jest winna całemu incydentowi. Irons po raz kolejny odsyła Chrisa z niczym. Korporacja odpowiednio zapłaciła komendantowi za tuszowanie sprawy. Nawet zwykli ludzie nie wierzą w winę Umbrelli, w końcu firma ta jest największym pracodawcą w mieście… Całe Raccoon należy do Umbrelli.

9-12 sierpnia – Komendant policji Irons przesyła Birkinowi raport jaki otrzymał od Chrisa. Birkin jest zaskoczony wiedzą jaką posiadają członkowie STARS i poleca Ironsowi śledzić każdy ich krok, a w razie potrzeby wyeliminować. Kolejna kwota wpływa na konto komendanta.

13 sierpnia – Jill i Chris normalnie pracują jako policjanci na komisariacie. Jill zauważa zmianę w zachowaniu Chrisa. Wyraźnie jest przybity i jakby nieobecny. W przypływie złości pobił się z innym policjantem na posterunku. Coś z nim jest nie w porządku, coś go gryzie…

15 sierpnia – Jill spotyka sie potajemnie z Chrisem. Ma on dla niej ciekawe informacje. Pokazuje jej dokumenty świadczące, że Umbrella pracuje dalej nad kolejnym wirusem który nazywa się “G”. Koszmar jeszcze się nie skończył…

16 sierpnia – Irons jest bardzo nerwowy. Podczas kolejnej wizyty u Birkina, chciał zastrzelić jednego z pracowników ochrony, który ociągał się z otworzeniem mu drzwi.

17 sierpnia – Policja w Raccoon dostaje kolejne zawiadomienia o dziwnych stworzeniach spotykanych w lesie (są to zapewne resztki cerberusów z laboratorium z willi Spencera – przyp. aut.).
Konto Ironsa powiększa sie o kolejną kwotę od Umbrelli. To od razu poprawia mu humor. Birkin zawiadamia, że za kilka dni wirus "G" będzie gotowy.

20 sierpnia – Umbrella prowadzi wewnętrzne śledztwo w sprawie incydentu w Raccoon i wycieku wirusa. Za winnego (ktoś musi być kozłem ofiarnym – przyp. aut.) uznany zostaje Morpheus D. Duval członek sztabu naukowców z Raccoon. Jego kontrakt zostaje anulowany i musi opuścić korporację. Pała teraz rządzą zemsty na swoich byłych przełożonych. Wkrótce powróci, żeby się zemścić (moim zdaniem powinien się cieszyć, że go nie zamordowali – przyp. aut.).
Mały chłopiec, mieszkaniec Kongo, pisze w swoim pamiętniku, jak został porwany i przewieziony na wyspę Sheena. (Umbrella miała swoje macki, nawet w Afryce – przyp. aut.).

21 sierpnia – William Birkin wydaje rozkazy o zaostrzeniu ochrony jego laboratorium. Boi się śledztwa policji i wścibskiej prasy (tak naprawdę, przewiduje chyba, że Umbrella za niedługo upomni sie o wirusa "G", którego on chce zachować tylko dla siebie – przyp. aut.).

24 sierpnia – Podczas tajnego spotkania Chris, Jill i Barry snują dalsze plany. Chris pokazuje kolejne dowody jakie zdobył o prowadzonych badaniach nad wirusem "G" (coś Irons słabo ich pilnował, pewnie był zajęty liczeniem pieniędzy – przyp. aut.). Chris oświadcza, że pojedzie do Europy, aby zinfiltrować tamtejsze placówki Umbrelli. Barry chce do niego dołączyć, ale najpierw zawiezie rodzinę w bezpieczne miejsce do Kanady. Jill natomiast zostanie w Raccoon i będzie się przyglądać dalszemu rozwojowi sytuacji w tym mieście. Chce niepostrzeżenie dostać się do Fabryki Śmierci w poszukiwaniu kolejnych dowodów.
Ostatnio zmieniony sob 10 mar, 2012 przez Diadem, łącznie zmieniany 11 razy.

Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 5 (23.07.1998 - 24.08.1998)

Post autor: Diadem » wt 27 lis, 2007

Komentarz:

W timeline napisałem, że został zamordowany w 1978 roku, a przecież w RE0, którego akcja trwa w 1998 roku, sam Marcus twierdzi, że zabili go dziesięć lat temu, czyli wychodzi, że w 1988 roku. Jak więc, to jest...
Otóż ten fakt uważam, za błąd fabuły Resident Evil. Błąd z winy Capcomu, który tutaj jest poprawiony. Podobnie myślą inne osoby piszące timeline. Cóż twórcy sami się pogubili w swojej historii i zamiast w usta Marcusa wsadzić słowa "dwadzieścia lat temu", oni napisali w scenariuszu "dziesięć lat tamu".
Dlaczego sądzę, że rok 1978 jest poprawny, a 1988 błędny? Jest na to wiele argumentów, które tu przytoczę:
1.) W 1978 roku Marcus miał przełom w swoich badaniach nad pijawkami zarażonymi T. Zaczęły się one go słuchać. Marcus pomyślał wtedy, że z taką "bronią" może ruszyć na Spencera i go obalić, sam stając na czele korporacji. Czemu tego nie zrobił????
Nie zrobił tego, bo zabrakło mu czasu. Kilka dni później został zamordowany. Gdyby mieli zamordować go dopiero w 1988 roku, na pewno wykorzystał by te 10 lat, na dobranie sie do Spencera.
2.) Skoro Marcus miałby żyć do 1988 roku, dlaczego nie został wspomniany w drugim raporcie Weskera?? Przecież o takiej osobie jak Marcus nie sposób nie wspomnieć, w końcu to twórca wirusa T!! Odpowiedź - Wesker o nim nie wspomniał, bo Marcus już wtedy nie żył.
3.) Dlaczego nie jest nigdzie wspomniane, że w latach 1978-1988 prowadzono badania nad pijawkami?? Odpowiedź - Marcusa, zajmującego się tym, już nie było, a Birkin, po przejęciu jego prac, zarzucił badania nad pijawkami i zabrał się za zarażanie wirusem T ssaków. Stworzył w tym czasie m. in. Huntera.
4.) Dlaczego placówka Umbrelli, gdzie kształcono nowych naukowców na potrzeby korporacji i której Marcus był dyrektorem została zamknięta w 1978 roku? Pewnie dlatego, że nie było już jej dyrektora.
5.) Załóżmy, że Birkin siłą przejął prace Marcusa w 1978 roku, a zamordowano go dopiero w 1988 roku. Błędne założenie :) Nawet gdyby zabrano Marcusowi jego badania w 1978, jego samego by nie oszczędzono do 1988, bo był on zbędny korporacji, a poza tym niebezpieczny.
6.) I na koniec argument konkretny. W wersji NTSC RE0 w dokumencie "Investigator’s Report file" jest napisane, że Marcus zaginął 20 lat temu, a nie 10, czyli jak najbardziej prawidłowo. Można poczytać na MWRC.
Ostatnio zmieniony sob 10 mar, 2012 przez Diadem, łącznie zmieniany 10 razy.

Zablokowany

Wróć do „Timeline Resident Evil”