RE Timeline - część 3 (25.08.1998 - 06.10.1998)

Zarys fabularny wydarzeń z Resident Evil
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 3 (25.08.1998 - 06.10.1998)

Post autor: Diadem » wt 25 gru, 2007

30 sierpnia – Peter Jenkins, pracownik Uniwersytetu w Raccoon, pracuje nad antidotum na wirusa T i jest bliski sukcesu. Pomaga mu zwolniony z korporacji badacz – Greg Mueller. To on wprowadził Petera w szczegóły struktury wirusa.
Wrzesień (dokładna data nie znana) – Oddział STARS w Raccoon City przestaje istnieć. Chris i Barry opuszczają miasto. Jill rezygnuje z członkostwa w tej organizacji i w ogóle w policji. W miejsce STARS w mieście zostaje powołana nowa jednostka specjalna pod nazwą “RPD Select Force”. Brad staje się jej członkiem i nadal jest policjantem (nie wiadomo natomiast co stało się z Rebeccą, nigdzie dalej w fabule nie jest już wspominana – przyp. aut.).

Początek września (dokładna data nieznana) – Korporacja wyznacza nowego dyrektora swojej placówki na wyspie Sheena. Zostaje nim Vincent Goldman.

1 września – Jeden z najemników UBCS opisuje jak dostał się do tej organizacji. Był więźniem skazanym na karę śmierci i w dniu w którym miał być stracony, szczęście się do niego uśmiechnęło. Rękę wyciągnęła do niego korporacja Umbrella, wykorzystując swoje kontakty w wymiarze sprawiedliwości. Zaproponowano mu pracę najemnika. Trening był morderczy, ale po sześciu miesiącach ćwiczeń może powiedzieć o sobie, że jest bardzo dobrze wyszkolonym żołnierzem.

5 września – Chłopiec z Kongo którego korporacja porwała na wyspę Sheena opisuje sytuację którą tam zastał. Jest tylko jedną z wielu więzionych tutaj osób. Przeważnie są to nastolatkowie i pochodzą z różnych krajów. Odkrywa, że wszyscy będą wykorzystani w eksperymentach medycznych jakie prowadzi tutaj korporacja Umbrella. Zauważa też, że wszyscy mieszkańcy pracują dla korporacji, cała wyspa jest własnością Umbrelli.

6 września – Vincent Goldman rozpoczyna swoje rządy na Sheena. Ma on złą sławę, wśród niższych rangą pracowników Umbrelli. Jest zimny i nieczuły, byłyby w stanie zabić przyjaciela, aby awansować wyżej w korporacji. Jego osoba jest zapowiedzią twardych i dyktatorskich rządów na Sheena.
Gazeta “Raccoon Today” publikuje kolejny artykuł o dziwnych stworzeniach widzianych w lasach na północny-zachód od Raccoon. Mówi się nawet o duchach, przemierzających las. Mają to być duchy pacjentów z zamkniętego szpitala, który kiedyś był na pustkowiu. (Mowa oczywiście o zamkniętym w 1993 roku szpitalu Alberta Lestera, który dalej morduje przypadkowych ludzi, a te duchy to najprawdopodobniej zombie z tego szpitala – przyp. aut.).

10 września – Lott Klein, syn jednego z wysoko postawionych naukowców na Sheena ogląda przetrzymywanych więźniów. Pyta ojca i dyrektora Vincenta Goldmana, co stanie się z tymi ludźmi. Odpowiadają mu, że te “biedne” osoby za sprawą korporacji, szybko wyjdą na przyzwoitych i pożytecznych ludzi (czyli na Tyrantów ;) – przyp. aut.).
Dyrektor szpitala w Raccoon opisuje dziwną chorobę jednego z pacjentów (Są to klasyczne objawy zamiany w zombie. Wirus T jest już w mieście, moment nieuwagi i wybuchnie epidemia – przyp. aut.).

11 września – Następny artykuł w “Raccoon Today”. Tym razem turyści opisują jak w lesie zostali zaatakowani przez ogromnych rozmiarów owady. Graham Barrows entomolog na Uniwersytecie w Raccoon wyklucza tak wielkie owady jak opowiadają turyści i radzi wsadzić tą historię między bajki.
Brian Irons dostaje pokwitowanie (!!! – przyp. aut.) od Umbrelli, sumy jaka wpłynęła na jego konto. Pokwitowanie to przechwytuje dziennikarz – Ben Bertolucci.

15 września – Kilka dni wcześniej (nie wiadomo którego dnia dokładnie – przyp. aut.) William Birkin wreszcie dopina swego. Jego wirus G jest gotowy! Teraz czas na eksperyment na człowieku zarażonym tym wirusem, które Birkin rozpoczyna natychmiast.
Członek UBCS opisuje, że w trybie natychmiastowym ściągnięto go z urlopu. W jednostce odbywa się podział na dwie grupy. Jedna ma pełnić funkcje ochrony V.I.P.ów i przeciwdziałać terroryzmowi, a druga będzie przeznaczona do zadań specjalnych związanych z likwidacją zagrożeń po nieudanych eksperymentach (wygląda na to, że Umbrella przewiduje kłopoty w Raccoon – przyp. aut.).
Joel Allman, jeden z dyrektorów oddziału Umbrelli w Stanach Zjednoczonych, pisze list do Birkina z prośbą o wydanie i dostarczenie do bazy na Antarktydzie różnych chemikaliów. Wie, że Birkin reaguje alergicznie, na antarktyczną bazę należącą do Ashfordów, ale Allman uspokaja go, że nazwisko Ashford nic już nie znaczy w korporacji i ta baza nie jest żadną konkurencją dla jego badań (wygląda na to, że chcą wyciągnąć wszystko co cenne z laboratorium Birkina przed… jego destrukcją – przyp. aut.).
Peter, który pracuje nad antidotum na wirusa T jest bliski sukcesu. Nazwał on swoje antidotum “Daylight”. Greg dostarczył mu próbkę wirusa do testów. Peter początkowo się ucieszył, ale potem zaczął podejrzewać kolegę, gdyż dziwne mu się wydało, że tak łatwo zdobył próbkę wirusa od Umbrelli (W rzeczywistości Greg chce wykorzystać wiedzę nic nie podejrzewającego Petera tak, aby stworzył on antidotum na wirusa T. To antidotum Greg zamierza wykorzystać przeciwko Umbrelli, co będzie jego zemstą za odrzucenie przez korporację jego własnego projektu o nazwie Thanatos, który był bliźniaczy projektem Tyranta, ale nie opartym na wirusie T. Rozpowszechnienie antidotum na wirusa T ma zrujnować korporację - przyp. aut.).

18 września – W szpitalu w Raccoon kolejni pacjenci wykazują objawy zarażenia wirusem T. Infekcja w szpitalu wymyka się z pod kontroli.
Christine Henri, szefowa francuskiego oddziału Umbrelli przesyła rozkazy dla agenta Hunka z jednostki “Umbrella Special Service”. Rozkaz brzmi: “Zinfiltrować laboratorium Birkina w Raccoon City i zdobyć próbkę wirusa G. Zadanie ma być wykonane, bez względu na koszta”.
Ricky, jeden z pracowników metra w Raccoon zostaje zaatakowany przez ogromne owady w tunelach (infekcja rozprzestrzenia sie w mieście różnymi drogami – przyp. aut.).

19 września – Dyżurujący policjant z posterunku umawia się z Thomasem, pracownikiem oczyszczalni ścieków znajdującej się pod posterunkiem, na partię szachów. Zauważa u niego dziwną wysypkę na skórze… (wirus jest już nie tylko w szpitalu, okolicznych lasach, ale i w kanałach – przyp. aut.)
Peter, twórca antidotum “Daylight”, odkrywa prawdziwe zamiary Grega. Wie już, że jego talent został wykorzystany przez Grega. Boi się o swoje życie, dlatego postanawia zabrać wirusa oraz antidotum i ukryć u swojego przyjaciela George’a Hamiltona.
Doktor Birkin dostaje informacje, że Umbrella już wysłała jednostkę specjalną której zadaniem jest zdobycie siłą wirusa G. Upomina Ironsa, aby dokładnie przyglądał się i aresztował pod byle pretekstem wszystkich podejrzanych ludzi w mieście. Następnie Birkin dzwoni do pułkownika Franklina Hart’a z armii Stanów Zjednoczonych. Pułkownik jest tajnym negocjatorem wojskowym w sprawach zakupu broni biologicznej od Umbrelli. Birkin oferuje armii swoje usługi bez pośredników (czyli bez udziału korporacji – przyp. aut.). W zamian chce, aby wojsko jak najszybciej wydostało go z miasta (a to spryciarz z tego Birkina – przyp. aut.).

20 września – Neil Carlsen, sierżant R.P.D., opisuje w raporcie, że podczas wieczornego patrolu zauważył tajemniczą osobę kręcącą się w pobliżu wejścia do kanałów. Osoba ta zbiegła, ale uciekając pozostawiła amunicję do rewolweru, trochę materiałów wybuchowych i lunetę do pistoletu (prawdopodobnie był to człowiek z oddziału Hunka, szukający dogodnego wejścia do podziemi – przyp. aut.).

22 września – Oddział “Umbrella Special Service” szturmuje laboratorium Birkina. Naukowiec nie chce oddać pracy swojego życia, więc jeden z ludzi Hunka strzela do niego i walizka zawierająca wirusy T i G zostaje Birkinowi zabrana siłą. Rannego doktora odnajduje jego żona Annette. Chce go jak najszybciej opatrzyć, ale Birkin wie, że rany jakie odniósł są śmiertelne, pozostaje mu więc tylko jedno… Sam wstrzykuje sobie wirusa G, który przemienia go w bestie. Teraz może przynajmniej zemścić się na swoich oprawcach. Dopada oddział Hunka, zabija najemników i niszczy walizkę z próbkami wirusa. Samemu Hunkowi udaje się zbiec z jedną próbką wirusa G. Szczury tymczasem roznoszą wirusa po kanałach i do miasta (jest to bezpośrednia przyczyna infekcji w Raccoon – przyp.aut.).

23 września – Komendant Irons wpada w szał. Wie już o wydarzeniach z laboratorium Birkina (zapewne informacje przekazała mu Annette – przyp. aut.). Przeklina Umbrelle i nie może zrozumieć jak mogło do tego dojść. Wkrótce na ulicach miasta pojawią się zombie. Komendant zaczyna obawiać się czy sam przypadkiem nie jest zainfekowany. Przysięga zabić każdego kto wykaże objawy zarazy i zbliży się do niego…
Wesker dowiaduje się o sytuacji w Raccoon. Wierzy, że w laboratorium Birkina ocalały jakieś próbki wirusa G i postanawia wysłać Ade Wong z misją zdobycia wirusa G. Ada przedostaje się do miasta niezauważona (Ciekawe, że Wesker wysyła Adę z misją… Oznacza to, że przejął władzę w tajemniczej organizacji do której przystąpił przecież niedawno i może Adzie wydawać rozkazy, a ona musi ich słuchać – przyp. aut.).

24 września – W mieście są już pojedyncze zombie i zaczyna panować chaos. Burmistrz Michael Warren wprowadza stan wyjątkowy w Raccoon. Panikę pogłębia nie skoordynowana akcja policji. Wszystkie błędne decyzje są winą Ironsa, który celowo utrudnia opanowanie zarazy w Raccoon, wydając sprzeczne rozkazy (Co mu się stało?? Nie zależy mu już na Raccoon?? Chyba przewiduje, że zginie i chce aby razem z nim zginęło jak najwięcej ludzi – przyp. aut.).

25 września – RE:Outbreak (scenariusz Outbreak). Infekcja rozpętała się na dobre. Tysiące ludzi jest już zarażonych wirusem “T”. Ośmiu mieszkańców Raccoon City – Kevin Ryman (oficer RPD), David King (hydraulik), Alyssa Ashcroft (dziennikarka), Yoko Suzuki (studentka), Cindy Lennox (kelnerka), George Hamilton (lekarz), Mark Wilkins (ochroniarz) i Jim Chapman (pracownik metra), spędzają wieczór w “J’s Bar”. Nagle do wnętrza wpadają zombie i wszyscy klienci uciekają na ulicę. Policja w tym czasie realizuje plan zapobieżenia rozprzestrzenianiu się infekcji. Ustawiane są barykady, a w niektórych miejscach podkłada się ładunki wybuchowe, aby zniszczyć większe skupiska zombie. W realizacji tego planu pomagają uciekinierzy z “J’s Bar”.

26 września – Władze centralne wiedzą już o incydencie w Raccoon City. Nad ranem armia odcina miasto, które zostaje poddane kwarantannie. Nikt nie ma prawa wjechać do miasta, a wszyscy którzy są ewakuowani muszą najpierw przejść kwarantannę. Informacje o przyczynach zamknięcia tego obszaru są sprzeczne. Władze podają, że nastąpił wyciek chemikaliów w jednej z fabryk w mieście, ale słychać również plotki, że przyczyną jest wyciek substancji radioaktywnych z elektrowni atomowej w Raccoon.
Zombie atakują posterunek RPD. W trakcie ataku zniszczona zostaje radiostacja, co powoduje całkowity paraliż działań służb policyjnych. Nie lepiej jest również w szpitalu. Większość personelu została zabita, a nieliczni którzy ocaleli, w tym dyrektor szpitala, barykadują się w pomieszczeniach. Oni też odczuwają dziwne swędzenie i wysypkę na skórze. Jest już dla nich za późno…
Komendantowi Ironsowi puszczają nerwy. Staje się szalony. Po kolei strzela do swoich podwładnych i… sprawia mu to przyjemność. Podobnie czyni z córką burmistrza, której Warren, po pojawieniu się zombie nakazał udać się na posterunek, uznając, że będzie to najbezpieczniejsze miejsce w mieście!! Teraz Irons urządza sobie polowanie na córkę burmistrza, goniąc ją po pomieszczeniach posterunku. Pragnie mieć kolejne “trofeum” do swojej kolekcji… (kompletnie mu odbiło – przyp. aut.).
Do miasta zostaje wysłana jednostka UBCS w celu ratowania ludności cywilnej. Składa się ona z kilku oddziałów (wiadomo, że były co najmniej trzy – przyp. aut.). Wśród najemników są jednak osoby które wcale nie przybyły tutaj, aby ratować cywilów. Część żołnierzy to wysocy rangą ludzie Umbrelli, których zadaniem jest zebrać jak najwięcej informacji o rozprzestrzeniającej się infekcji. Takimi osobami są Nicholai Ginovaef oraz Tyrell Patrick. Oni wiedzą co naprawdę dzieje się w mieście. (W grze wspomnie jest że w UBCS było więcej ludzi pokroju Nicholaia i Tyrella, ale nie są wymienieni z nazwiska. Ciekawe jest również to, że ci “tajniacy” nie mieli funkcji przywódczych, np. oficjalnie dowódcą Nicholaia był Mikhail – przyp. aut.).

27 września – Nad ranem policja podejmuje ostatnią próbę opanowania sytuacji w mieście. Akcja przeprowadzona wspólnie z UBCS kończy się jednak całkowitą porażką (intro RE3 – przyp. aut.).
RE: Outbreak (Below freezing point) Część z ocalałych klientów “J’s Bar” szuka schronienia w szpitalu, jednak to miejsce nie jest bezpieczne. Schodzą więc do kanałów i docierają do laboratorium Umbrelli w którym pracowała Yoko Suzuki. Tymczasem Monica, jedna z kobiet naukowców, która również tutaj pracowała, próbuje skraść embrion zainfekowany wirusem “G”. Spotyka ona Yoko i zabiera siłą jej kartę magnetyczną, która jest kluczem do ucieczki z laboratorium i z miasta. Monice jednak nie udaje się zbiec. Zostaje zaatakowana przez wielką ćmę w wyniku czego jej próbka ulega rozbiciu. Embrion szuka nosiciela i tym nosicielem zostaje Monica. Tymczasem Yoko i inni odnajdują drogę ucieczki z laboratorium korzystając z pociągu. Embrion w Monice dorasta, rozrywa jej klatkę piersiową i wydostaje się i atakuje pociąg. Zostaje jednak pokonany, a ocaleni opuszczają laboratorium i miasto.
W mieście po raz pierwszy zauważono lickera, potwora który nie jest bronią biologiczną Umbrelli. Licker powstaje poprzez ponowne zainfekowanie zombi wirusem “T”.
Misja UBCS nie powiodła się. Najemnicy którzy jeszcze żyją, nie myślą już o ratowaniu cywilów, ale próbują jak najszybciej dotrzeć pod wieżę zegarową. Mają tam przylecieć śmigłowce, które zabiorą wszystkich którzy ocaleli.
RE: Outbreak#2 (Desperate times) Tymczasem pozostali klienci “J’s Bar” którzy schronili się na posterunku, razem z Marvienem i Ritą, policjantami RPD, szukają sposobu na wydostanie się z miasta. Posterunek otoczony jest przez hordy zombie, ale Marvin ma rozwiązanie. W podziemiach posterunku jest stary szyb wentylacyjny. Jest bardzo wąski, ale Rita ma szansę się tamtędy przecisnąć, wyjść na zewnątrz i sprowadzić pomoc. Plan powiódł się i Rita wydostała się z posterunku. Zdobyła policyjny samochód którym zamierza podjechać pod posterunek i zabrać ocalałych. W tym momencie jednak zombie przełamują barykady i dostają się do głównego holu posterunku. Wszystkim udaje się uciec oprócz Marvina, który zostaje ugryziony przez zombie. Wie, że nie ma już dla niego ratunku, dlatego każe odjechać pozostałym, sam osłaniając ich ucieczkę. Zabija wszystkie zombie w głównym holu, po czym udaje się do zachodniej części budynku i traci przytomność…

28 września – Raccoon City jest w całości opanowane przez zombie. Generałowie armii USA nie widzą innego sposobu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się zarazy jak tylko całkowita destrukcja miasta. Zapada decyzja o zrzuceniu bomby atomowej na miasto. Żołnierzom nakazuje się likwidację blokad i wycofywanie z zagrożonego promieniowaniem obszaru.

Tu zaczyna się akcja RE3

Jill Valentine, była członkini STARS, od kilku dni obserwuje sytuację w mieście. Wie, że kanibalistyczne zbrodnie są wynikiem zarażenia mieszkańców wirusem “T”. Nikt nie zapanuje nad tą infekcją. Jedyne wyjście to jak najszybsza ucieczka z Raccoon. Zabiera broń i opuszcza swój apartament. W mieście jest jeszcze sporo ludzi którzy nie ulegli zarażeniu. W jednym z magazynów Jill spotyka niedoszłego pisarza - Dario Rosso. Chce z nim współpracować tak, aby razem uciekli z miasta, jednak Dario boi się. Zombie zabiły jego córkę – Lucię Rosso (prawdopodobnie to ta kobieta którą ratujemy grając w Mercenaries – przyp. aut.), dlatego woli poczekać, aż ktoś przyjdzie go uratować.

RE: Outbreak#2 (Flashback) Tymczasem uciekinierzy z “J’s Bar”, którzy umknęli Monice z laboratorium pociągiem, zatrzymują się w lesie. Dalsza ucieczka tym środkiem transportu nie ma sensu. Tory są na pewno zablokowane przez wojsko, dlatego postanawiają iść pieszo. W lesie spotykają Alberta Lestera, który twierdzi, że zna bezpieczną drogę przez las prowadzącą do innego miasta. W rzeczywistości jednak, chce zwabić ocalonych do swojego zamkniętego w 1993 roku szpitala i zamordować ich tak samo jak czynił z innymi ludźmi przypadkowo spotkanymi w lesie. Tym razem jednak jego plan nie powiódł się. Zostaje zabity, a zmutowana roślina w którą wierzył, że jest reinkarnacją jego żony Dorothy, również zostaje zniszczona, razem z całym budynkiem szpitala.

Jill nie udało się namówić Daria na wspólną ucieczkę, więc musi radzić sobie sama. Przechodząc koło baru “Jack” słyszy strzały na zapleczu. W środku odnajduje Brada walczącego z zombie i ratuje go z opresji. Brad jest załamany sytuacją jaka wytworzyła się w mieście. Jest przekonany, że na ucieczkę, jest już za późno. STARS już nie ma, a policja nie dała rady opanować sytuacji. Wszystkich mieszkańców czeka niechybna śmierć. Po tych słowach opuszcza bar zostawiając Jill samą…

Jill postanawia dostać się na posterunek policji do biura STARS. Chce zabrać stamtąd amunicję i niezbędny ekwipunek. Przed bramą spotyka Brada, który został zaatakowany przez potwora zwanego Nemesis. Nemesis – najnowszy “produkt” Umbrelli, został zrzucony ze śmigłowca na miasto w celu zlikwidowania wszystkich żyjących członków STARS. Zabija Brada i próbuje złapać również Jill, tej jednak udaje się uciec na posterunek.

Siedziba RPD jest zdemolowana przez zombie. Wiele pomieszczeń jest zabarykadowanych. W zachodniej części budynku Jill znajduje na podłodze ciężko rannego Marvina. Próbuje ocucić nieprzytomnego policjanta, ale jej próby na nic się zdają. Wie, że temu człowiekowi nie można już pomóc… Zabiera niezbędny ekwipunek z biura STARS i gdy już chce opuszczać budynek znowu pojawia się Nemesis, tym razem uzbrojony w bazookę! Jill nie podejmuje walki i jak najszybciej ucieka.

Po opuszczeniu posterunku Jill dalej przemierza miasto i w restauracji napotyka na Carlosa Oliveirę – jednego z członków UBCS. Carlos mówi jej, że on i jego oddział został wysłany do Raccoon w celu ochrony ludności cywilnej, Jill jednak nie ufa Carlosowi. Znak Umbrelli na jego mundurze nie pozwala jej wierzyć w dobre intencje tego człowieka. Znowu pojawia się Nemesis przed którym oboje uciekają. Carlos widzi Nemesisa pierwszy raz, Jill natomiast domyśla się już, że jedynym celem tego potwora jest zabicie jej i jeszcze wiele razy stanie jej na drodze. Carlos prosi Jill, aby zastanowiła się czy chce współpracować z UBCS i wspólnie z nimi wydostać się z miasta po czym odchodzi.

Jill natomiast dalej sama przemierza miasto i dociera do przystanku kolejki miejskiej. W tramwaju spotyka kolejnego członka UBCS – Nicholaia Ginovaefa. Nicholai jest zaskoczony, że kobieta sama daje sobie radę w mieście, Jill wyjaśnia mu jednak, że jest byłą członkinią STARS i potrafi radzić sobie z bronią. Nicholai jest zaskoczony i nie ufny wobec niej.
W tramwaju jest jeszcze jeden komandos UBCS – Mikhail Victor. Jest on dowódcą oddziału którego członkami są Nicholai i Carlos. Mikhail jest ciężko ranny po ostatniej walce z zombie i dlatego obowiązki dowódcy przejął Nicholai. Pojawia się również Carlos, który zachęca Nicholaia, aby pozwolił przyłączyć się Jill do ich drużyny. Razem będzie łatwiej wydostać się z miasta. Nicholai zgadza się w końcu (Musiał on wiedzieć o Nemesis którego zadaniem jest zabicie członków STARS. Obserwacja tego “polowania” byłaby świetnym obrazem możliwości tego nowego rodzaju broni biologicznej, dlatego się zgodził, choć wiedział również, że Jill może odkryć jego prawdziwe zamiary i zadania – przyp. aut.) i przedstawia Jill swój plan. Wszyscy którzy chcą wydostać się z miasta muszą dotrzeć pod wieżę zagarową w mieście, gdyż tam jest punkt ewakuacyjny i tam przylecą śmigłowce. Można dojechać tam tramwajem, ale najpierw trzeba zebrać niezbędne części i go naprawić.

W poszukiwaniu niezbędnych części do uruchomienia tramwaju Jill odwiedza z Carlosem jedną z hurtowni w mieście. W środku napotykają na członka UBCS z innego oddziału – Murphego Sekera. Został on zainfekowany wirusem “T” i wie, że za niedługo zamieni się w zombie. Prosi Carlosa, aby go zabił zanim to nastąpi. Carlos nie chce tego zrobić, ale w końcu naciska na spust zabijając przyjaciela.

Jill postanawia wrócić do magazynu, aby ponownie przekonać Dario do ucieczki, ale okazuje się, że przybyła za późno. Zombie dostały się do budynku i do kontenera w którym zamknął sie pisarz zabijając go. Rosso podobnie jak wcześniej jego córka stał się kolejną ofiarą zombie…

Do uruchomienia tramwaju potrzebny jest jeszcze olej po który Jill udaje się na stację benzynową. Spotyka tam Nicholaia który miał podobny pomysł, aby tam szukać niezbędnych części do uruchomienia pojazdu. Jill odnajduje potrzebny olej, ale przypadkowa iskra powoduje eksplozję paliwa na stacji. Była członkini STARS ucieka w ostatniej chwili i sądzi, że Nicholai nie miał tyle szczęścia co ona i zginął w płomieniach.

Jill wraca na przystanek kolejki, a tam czeka już na nią Carlos. Zawiadamia ona Carlosa, że Nicholai nie żyje. Wspólnie uruchamiają tramwaj i jadą w kierunku wieży zegarowej torując sobie drogę przez barykady i hordy zombie. W tym momencie atakuje ich Nemesis. Jill podejmuje walkę z nim, jednak potwór jest nie do pokonania. Mikhail odzyskuje w tym momencie przytomność. Każe uciekać Jill do przodu pojazdu, a sam walczy z Nemesisem. Jego karabin zacina się, ale Mikhail nie daje za wygraną. Postanawia poświęcić własne życie ratując Jill i Carlosa. Gdy Nemesis podchodzi bliżej, wyciąga zawleczkę granatu i potężna eksplozja demoluje koniec składu, zabijając Mikhaila i wyrzucając Nemesisa z wagonu. W wyniku eksplozji uszkodzeniu ulegają hamulce w wyniku czego tramwaj rozbija się w pobliżu wieży zegarowej.

Tymczasem Leon S. Kennedy, absolwent szkoły policyjnej nocuje w jednym z moteli w pobliżu Raccoon City. Zapija w barze smutki związane z faktem, że musiał rozstać się ze swoją dziewczyną i wyjechać do Raccoon City gdzie będzie pracował (Można by zadać pytanie, gdzie on się pcha do Raccoon, przecież tam jest zaraza… Wyjaśnienie jest takie, że Leon zapewne wiedział tylko to co podały media, że w mieście nastąpiła jakaś awaria w fabryce i wyciek chemikaliów. Pewnie spodziewał się z tego powodu masy pracy już pierwszego dnia… no i dużo sie nie pomylił ;) – przyp. aut.).

29 września – Jill i Carlosowi udało się przeżyć wypadnięcie tramwaju z szyn. W wieży zegarowej znajdują zwłoki innych członków UBCS którzy nie doczekali się na śmigłowce ewakuacyjne. Przyczyną jest zepsuty dzwon w wieży, gdyż to na jego dźwięk miały przylecieć helikoptery. Jill udaje się naprawić i uruchomić dzwon zegara i po chwili pojawia się śmigłowiec ratunkowy. Radość trwa jednak krótko, gdyż na drodze znowu staje Nemesis, który swoją wyrzutnią rakiet niszczy nadlatujący helikopter. Jill zmuszona jest z nim walczyć i w końcu pokonuje potwora. Niestety przed tym jak Nemesis pada na ziemię zdąża zainfekować Valentine wirusem “T”. Jill traci przytomność i w tym momencie odnajduje ją Carlos, który ma wyrzuty sumienia, że zostawił ją na chwilę samą. Zanosi Jill do znajdującego się niedaleko wieży kościoła. To miejsce na razie jest bezpieczne…

Tymczasem ścisłe kierownictwo Umbrelli widząc rozmiary incydentu, powierza przebywającemu w mieście Sergei'owi całkowite dowództwo nad UBCS i wszelkim innym personelem korporacji znajdującym się w mieście.

Tu rozpoczyna się akcja RE2

Leon S. Kennedy i siostra Chrisa Redfielda – Claire, wjeżdżają nad ranem, dwiema różnymi drogami do miasta (było to możliwe tylko dzięki temu, że armia wycofała dzień wcześniej swoje blokady – przyp. aut.). Claire przybyła tutaj w poszukiwaniu swojego dawno niewidzianego brata, Leon natomiast ma dziś rozpocząć pracę w RPD. Kennedy po wczorajszym wieczorze w barze zaspał i wie, że spóźni się już pierwszego dnia do pracy (ale pijak ;) – przyp. aut.). Telefonuje na posterunek, aby uprzedzić o swoim spóźnieniu, jednak nie udaje mu się nawiązać połączenia. Telefonu nikt nie odbiera… Gdy już wjeżdża do miasta zauważa człowieka leżącego na drodze. Zatrzymuje się by sprawdzić co się stało i w tym momencie zostaje zaatakowany przez zombie. Ucieka do pobliskiego baru “Emmy” w którym z kolei zatrzymała się Claire. Bar też pełen jest nieumarłych, jednak Leonowi i Claire udaje się uciec do zaparkowanego w pobliżu lokalu policyjnego auta. Nie mają pojęcia co się dzieje, dlatego Leon decyduje najpierw pojechać na posterunek, gdyż uważa, że będzie to najbezpieczniejsze miejsce w mieście. Tymczasem zombie atakują kolejnych cywilów. Jedna z ich ofiar to kierowca ciężarówki – cysterny. Podczas postoju na stacji benzynowej zostaje on ugryziony przez zombie i sam staje się jednym z nich. Traci świadomość i nie panuje nad ciężarówką która uderza w radiowóz Leona i Claire. Oboje uciekają z auta w ostatniej chwili przed zderzeniem i eksplozją paliwa. Pożar rozdziela ich od siebie, więc postanawiają dotrzeć na posterunek pieszo różnymi drogami.

Leon przedzierając się przez zniszczone miasto dociera do sklepu z bronią należącego do Roberta Kendo. Robert jest przyjacielem Barrego Burtona i dostawcą broni dla STARS. Kennedy zaopatruje się u niego w amunicję i w tym momencie do sklepu przez rozbitą witrynę sklepu wpadają zombie. Mimo szybkiej interwencji Leona sprzedawca ginie zagryziony przez nieumarłych. Leon ucieka ze sklepu i w końcu udaje mu się dotrzeć na komisariat. Przed główną bramą napotyka na Brada, który zdążył zamienić się już w zombie. Leon zabija go i droga na posterunek stoi otworem. W budynku spotyka rannego Marvina Branagh’a, który odzyskał przytomność. Opowiada on Leonowi o tym co stało się w mieście i daje kartę magnetyczną dzięki której może on swobodnie poruszać się po obiekcie. Tymczasem Claire dostaje się na komisariat tylnym wejściem.

Gdy Leon i Claire są już na posterunku na niebie pojawia się śmigłowiec z podwieszonymi sześcioma stalowymi kontenerami. Jeden z tych kontenerów zostaje zrzucony na budynek i okazuje się, że zawiera kolejną bronią biologiczną Umbrelli - nowy typ tyranta zwany Mr X. Za sterami tego śmigłowca siedział nie kto inny jak Sergei Wladimir, który wykonując polecenia korporacji chce zatrzeć wszelkie ślady udziału Umbrelli w incydencie.
Zadaniem Mr X jest zabicie wszystkich osób jakie napotka w tym obiekcie i ewentualne zdobycie próbek wirusa “G”. Pozostałe pięć kontenerów Sergei zrzuca na Fabrykę Śmierci. W obiekcie tym znajdują się żołnierze armii USA wysłani przez pułkownika Franklina Hart’a, którzy mają za zadanie wydostać Birkina z miasta (nie wiedzą oni, że Birkin już nie żyje – przyp. aut.). Umbrella, która ma swoich szpiegów nawet w armii wie o tych planach, dlatego wysłała tyranty w celu zniszczenia oddziału. Żołnierze wyposażeni są w potężną broni, zwaną Paracelsus Sword, ale pięć tyrantów atakuje tak nie spodziewanie, że nie zdążono jej załadować i użyć. Mimo, że kilku Mr X pada ofiarą żołnierzy, to w końcu rozdział zostaje rozbity. Tymczasem Mr X, zrzucony na posterunek będzie wielokrotnie stawał na drodze Leona i Claire i podążał za nimi krok w krok…

Leon i Claire spotykają się w biurze STARS. Odnajdują tam pamiętnik Chrisa z którego wynika, że nie ma go już w mieście. Od tej pory ich jedynym celem jest odnalezienie ocalałych mieszkańców i jak najszybsze wydostanie się z Raccoon. Leon postanawia przeszukać zachodnie skrzydło posterunku i wraca po Marvina lecz jest już za późno. Na jego oczach Marvin zamienia się on w zombie i Kennedy zmuszony jest go zabić. Claire natomiast we wschodniej części obiektu napotyka na biuro komendanta policji. Irons siedzi w fotelu, a na jego biurku leży ciało córki burmistrza miasta. Została ona ugryziona przez zombie i zarażona wirusem “T”, więc sama również za kilka godzin stanie się żądną krwi bestią (Wygląda więc na to, że Ironsowi nie powiodło się “polowanie” na córkę burmistrza… Zombie były szybsze. Zawsze szkoda mi było córki Warrena, tym bardziej, że jemu samemu udało się wydostać z miasta. Uczynił to zaraz po wprowadzeniu stanu wyjątkowego w mieście. Tchórz był jednym z pierwszych uciekinierów – przyp. aut.).

W pomieszczeniu obok biura, Claire odnajduje małą dziewczynkę. Ma na imię Sherry i jest przerażona zaistniałą sytuacją. Tłumaczy Claire, że na posterunek kazała udać się jej matka, uznając, że jest to najbezpieczniejsze miejsce (Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Annette liczyła na to, że Irons zaopiekuje się dzieckiem. Dobrze, że komendant się nią nie “zaopiekował”, bo pewnie skończyłaby tak jak córka burmistrza – przyp. aut.). Claire chce, aby Sherry została przy niej i nigdzie się nie oddalała, ale gdy rozlega się głośny ryk (to tatuś Birkin zapewne daje znać o sobie – przyp. aut.) Sherry wyrywa sie Claire i ucieka.

Tymczasem Leon schodzi do sutereny posterunku i tam spotyka Adę Wong wysłaną do miasta przez Weskera w celu zdobycia wirusa “G”. Ada oczywiście nie mówi tego Leonowi i jako oficjalny powód pobytu w Raccoon podaje chęć odszukania swojego chłopaka imieniem John (Chodzi zapewne o Johna, dyrektora laboratorium w willi Spencera – przyp. aut.). Ada twierdzi, że na posterunku jest dziennikarz Ben Bertolucci, który prawdopodobnie ma informację gdzie przebywa jej chłopak (Niezła ściema…Przecież John został zainfekowany 8 czerwca 1998 r. w willi Spencera i tam zmarł pisząc przed śmiercią pożegnalny list do Ady. Ada musiała wiedzieć o jego śmierci – przyp. aut.). Razem w jednej z cel odnajdują Bena, jednak nie wie on nic o Johnie. Leon próbuje go przekonać, aby razem wydostali się z miasta, ale Bertolucci uważa, że jego cela to bezpieczne lokum i spokojnie poczeka tutaj na ratunek (Głupie myślenie… Dario Rosso z RE3 już próbował podobnego sposobu – przyp. aut.).

Claire w tym czasie zwiedziła cały posterunek w poszukiwaniu Sherry i odnalazła ją ponownie w pokoju Ironsa. Komendanta jednak nie ma już w biurze. Zniknęły też zwłoki córki burmistrza. Claire odnajduje za to sekretne przejście z windą, a przed jej drzwiami dokument potwierdzający, że na konto komendanta wpływały duże sumy pieniędzy od Umbrelli. Claire prosi Sherry, aby na nią zaczekała i postanawia zbadać to tajemnicze przejście. Po zjechaniu windą na dół wchodzi do pomieszczenia, które wygląda jak sala tortur. To tutaj Irons dawał upust swej mani sprawiania ludziom bólu. Jest również sam komendant, który celuje do Claire z zamiarem pozbawienia jej życia. Przed zabiciem jej postanawia zdradzić swej ofierze kilka sekretów. Opowiada Claire o wirusie “G” i swojej współpracy z Umbrellą. Wspomina też, że Sherry jest córką Annette i Williama Birkina!! Jest rozgoryczony, że miasto, które uważał za swoje, zostało zniszczone przez nieostrożność pracowników korporacji. Gdy już ma zabić Claire nagle zostaje złapany za nogę i przez zejście w podłodze, wciągnięty na niższy poziom przez jakąś nieznaną kreaturę. Słychać krzyk komendanta i po chwili jego zmasakrowane ciało zostaje z powrotem wrzucone do pokoju. Claire wie, że poniżej czai się jakiś potwór ale mimo to schodzi na dół. Droga przez kanały jest jedyną ucieczką z posterunku, nie ma więc innego wyjścia niż zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Gdy schodzi na dół po drabinie napotyka na człowieka w zakrwawionym białym kitlu z plakietką identyfikacyjną na piersi. Ramię i cała ręka tego człowieka jest zmutowana. Ta osoba to William Birkin. Claire walczy z nim i udaje jej się zepchnąć Birkina w przepaść. Wraca potem po Sherry i nie może uwierzyć, że przed chwilą pokonała kreaturę która jest ojcem tej małej dziewczynki… Kontaktuje się z Leonem i zawiadamia go, że znalazła drogę ucieczki przez kanały i idzie tam z Sherry.
Leon również odnajduje inne zejście do kanałów i po otrzymaniu wiadomości od Claire chce wrócić po Bena. Gdy przychodzi pod celę zauważa, że dziennikarz jest ranny. Twierdzi, że zaatakował go jakiś potwór (był to zapewne Birkin, który przeżył starcie z Claire – przyp. aut.). Odczuwa silny ból w klatce piersiowej, która po chwili zostaje rozerwana od wewnątrz powodując śmierć Bertolluciego. Z jego piersi wyrwał się jakiś pasożyt (embrion “G” – przyp. aut.) i uciekł do kanałów. Embrion dojrzał w ciele Bena i teraz mutuje rosnąc w siłę i stając na drodze Leona, który jednak pokonuje bestię. Po jej pokonaniu znowu spotyka Adę i teraz postanawiają już się nie rozdzielać. Przemierzając kanały napotykają na Annette – żonę Williama Birkina i matkę Sherry. Annette strzela do Ady, jednak Leon zasłania ją własnym ciałem i zostaje trafiony kulą w klatkę piersiową tracąc przy tym przytomność. Ada rusza w pościg za żoną Birkina. W końcu odnajduje Annette, ale ta strzela pierwsza i wytrąca broń z ręki Ady. Annette uważa Adę za szpiega chcącego wykraść wirusa “G” (I nie myli się – przyp. aut.), ale ta kłamie, że poszukuje tylko swojego chłopaka który ma na imię John i pracuje dla Umbrelli. Dostaje wyjaśnienie, że John zginął latem podczas incydentu w laboratorium w willi Spencera. Po tej rozmowie Ada wykorzystuje nieuwagę Annette i spycha ją przez barierkę do znajdującego się poniżej zbiornika z wodą…

Tymczasem agent Hunk, komandos USS, któremu udało się przeżyć atak Williama Birkina odzyskuje przytomność (Co robił przez tydzień w kanałach nigdzie nie jest wyjaśnione. Są trzy teorie: Pierwsza, że miał jeszcze inne zadania do wykonania, druga, że błąkał się przez tydzień po kanałach szukając drogi wyjścia, bo miejsce którym jego oddział wszedł do laboratorium zostało zablokowane i trzecia teoria, że po prostu… był nieprzytomny przez tydzień po walce z Birkinem. Żadna z tych teorii nie trzyma się kupy za bardzo, ale cóż nam pozostaje, tylko domysły :/ - przyp. aut.). Teraz Hunk budzi się. Nie jest zainfekowany, więc nadal ma szansę na przeżycie. Zawiadamia przełożonych, że zdobył próbkę wirusa “G” i dostaje odpowiedź, że miejscem ewakuacji jest lądowisko dla śmigłowców na dachu posterunku policji. Hunk udaje się więc w przeciwnym kierunku niż Leon i Claire i udaje mu się dotrzeć w umówione miejsce. Przemierzając posterunek słyszy przez radio błaganie o pomoc swoich towarzyszy, którzy utknęli w kanałach (Oddział Hunka musiał być dużo większy niż można by sądzić - przyp. aut.). Nie odpowiada na te wezwania i nawet nie zamierza im pomóc. Jego celem jest zdobycie wirusa i to jest najważniejszy priorytet. Dociera w końcu na dach posterunku i odpala flarę. Na ten sygnał pojawia sie śmigłowiec, który zabiera go z Raccoon. Z całego oddziału tylko jemu udało się przeżyć (W końcu śmierci nie można zabić – przyp. aut.). Wkrótce Hunk dotrze do Europy, gdzie zamelduje tamtejszemu wydziałowi Umbrelli wykonanie zadania i przekaże próbkę wirusa “G”.

Claire również jest już w kanałach, niestety Mr X, podąża za nią. W jednym z korytarzy Sherry zostaje wciągnięta przez wir wodny w studzience ściekowej (cholera jak to napisać, żeby bardziej poetycko wyglądało :) - przyp. aut.) i w ten sposób zostaje rozdzielona z Claire. Próbuje ona teraz dotrzeć do Sherry okrężną drogą i napotyka na rannego Leona, który właśnie odzyskuje przytomność. Prosi on Claire, aby poszukała Ady, gdyż może jej grozić jakieś niebezpieczeństwo ze strony Annette. Claire zgadza się i w jednym z pomieszczeń odnajduje żonę Birkina, która przeżyła upadek z wysokości do basenu z wodą, gdzie zepchnęła ją Ada. W rozmowie z Annette, Claire odkrywa, że jest ona matką Sherry. Teraz Annette jest zrozpaczona, bo boi się, że William znajdzie ich córkę i zrobi jej krzywdę. Obie rozdzielają się więc tak, aby jak najszybciej znaleźć dziecko.

Leon tymczasem odnajduje Adę i razem przez fabrykę docierają do tajemniczej windy, która zabiera ich do laboratorium, gdzie prowadzono badania nad wirusem “G”. Podczas jazdy w dół, winda zostaje zaatakowana przez Birkina. Leonowi udaje się odeprzeć jego atak, ale wcześniej rani on poważnie Adę w brzuch. Rana jest duża i Ada nie czuje się najlepiej. Gdy winda dociera na dół laboratorium, Leon przenosi Adę do biura ochrony, które wydaje się bezpiecznym miejscem. Tam ją zostawia i rusza na poszukiwanie leków dla niej i dalszej drogi ucieczki.

Tymczasem Claire znajduje Sherry szybciej niż Annette. Podobnie jak Ada i Leon udają się w dalszą drogę przez fabrykę i również wsiadając do windy, która zabiera ich do podziemnego kompleksu. Birkin czeka także i na nich, ale tym razem nie wyrządza nikomu krzywdy. Powoduje jednak awarię windy i gdy Claire wychodzi do szybu, aby sprawdzić co się stało, wtedy winda rusza i z Sherry zjeżdża na dół do laboratorium. Claire musi się tam dostać korzystając z innej drogi…

Sergei Wladimir po zdobyciu projektu talosa z wilii Spencera i zrzuceniu tyrantów na miasto, również udaje się do laboratorium Birkina, aby wydostać stamtąd U.M.F. - 13, superkomputer zawierający cały dotychczasowy dorobek Umbrelli.

30 września – Claire dociera na dół laboratorium korzystając z innej windy, ale nie odnajduje Sherry, która gdzieś zniknęła. Małej dziewczynce w takim miejscu grozi wiele niebezpieczeństw, trzeba ją jak najszybciej odnaleźć. Na najniższym poziomie laboratoriów Claire spotyka Annette. W pomieszczeniu znajdują się monitory pokazujące obraz z innych miejsc, a na jednym z nich widać Sherry, która ucieka przed Mr X. Annette wie, że tyrant chce medalion jaki Sherry nosi. William ukrył w nim próbkę wirusa “G” i to dlatego Mr X ciągle podąża za nimi. Obie biegną na pomoc dziewczynce. Claire dociera tam pierwsza. Tyrant próbując złapać dziecko uderza w rdzeń laboratorium powodując jego uszkodzenie. Sherry rzuca swój medalion Claire i sama ucieka do szybu wentylacyjnego. Tymczasem Claire rzuca medalion Sherry w przepaść, a Mr X próbując go złapać również spada wraz z nim i ląduje w kadzi z roztopionym metalem. W tym samym czasie Annette spotyka Leona i ostrzega go, że Ada jest szpiegiem pragnącym tylko zdobycia wirusa “G”. Niestety w momencie gdy Mr X uderza w rdzeń, dochodzi do kolejnych wybuchów w całym laboratorium w wyniku czego na Annette spadają z sufitu metalowe konstrukcje i traci ona przytomność. Leon zabiera próbkę wirusa “G” z jej dłoni. Wtedy pojawia się Ada i prosi Leona, aby po dobroci oddał jej fiolkę z wirusem. Leon nie wierzy własnym oczom. Annette miała rację! Ada jest szpiegiem, któremu od początku zależało tylko na wirusie “G”. I gdy ma już jej oddać ampułkę, nagle słychać strzał. To Annette strzeliła Adzie w plecy w wyniku czego Ada wypada za barierkę. Leon łapie ją za rękę, ale wie, że nie da rady jej wciągnąć z powrotem. Ada spada w przepaść… Zrozpaczony Leon, niszczy próbkę wirusa “G” obarczając wynalazek Umbrelli o całe zło.

Claire po pozbyciu się tyranta, odnajduje dziewczynkę przy ciele umierającej Annette. Pani naukowiec nie można już pomóc. Przed śmiercią Annette przeprasza Sherry, że była dla niej taką złą matką i nie poświęcała jej więcej czasu…

Claire i Sherry uciekają następnie do pociągu ewakuacyjnego, który ma ich zabrać z tego miejsca. Po drodze muszą jeszcze stoczyć walkę z Birkinem, który po każdej mutacji jest coraz potężniejszy. Gdy docierają do pociągu Leon już tam na nich czeka. Niestety skład nie ma zasilania, więc Leon wychodzi na peron, aby sprawdzić co jest problemem i wtedy na jego drodze staje Mr X. Przeżył on spotkanie z roztopioną stalą i zmutował tak, że jest teraz szybszy i jeszcze silniejszy. Leon podejmuje z nim walkę, ale nie może sobie poradzić z bestią. Wtedy tajemnicza osoba stojące w cieniu na kładce nad torami rzuca mu wyrzutnię rakiet, dzięki której z łatwością pokonuje potwora. Leon mimo, że nie widział kto to był, jest prawie pewien, że to Ada! Wraca do pociągu i odjeżdżają w ostatniej chwili z laboratorium które ogarniają wybuchy. Niestety to jeszcze nie koniec koszmaru. System laboratorium wykrył, że w pociągu znajduje się stworzenie zarażone wirusem i pociąg zostanie zniszczony zanim dotrze do wyjazdu z tunelu. Tym niespodziewanym gościem jest kolejna mutacja Birkina. Leon staje do walki z nim, bestia jest nie do pokonania, a zegar dalej odmierza czas do destrukcji pociągu. Bohaterom udaje się jednak zatrzymać pociąg, a sami uciekają pieszo do wyjścia i w ten sposób zdążają uciec chwilę przed eksplozją. Znajdują się na obrzeżach miasta i widzą, że mieli dużo szczęścia, że jeszcze żyją. Claire zostawia Sherry pod opieką Leona (Domyśla się, że obszar wokół miasta obsadzony jest przez wojsko, a ona nie ma czasu na przesłuchania. Musi jak najszybciej odnaleźć Chrisa – przyp. aut.). i udaje się w nieznanym kierunku. Leon wkrótce razem z Sherry zostaną pojmani przez wojsko.

Ranna Ada opuszcza laboratorium tuż przed eksplozją (nadal nie wiemy w jaki sposób przeżyła upadek z wysokości - przyp. aut.). Ma z sobą próbkę wirusa "G" pobraną ze zwłok Birkina. Wraca do miasta, gdzie mają czekać na nią ludzie, którzy pomogą w wydostaniu się z Raccoon.

Tu kończy się akcja RE2

1 października – Umbrella wysyła informacje do swoich agentów znajdujących się w mieście (m. in. do Nicholaia – przyp. aut.), zawiadamiając, że armia Stanów Zjednoczonych jutro rano zrealizuje swój plan całkowitego zniszczenia Raccoon City w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się infekcji. Wszyscy mają jak najszybciej ewakuować się z miasta.

Jill Valentine budzi się. Przez dwa dni była nieprzytomna, ale cały czas nad jej bezpieczeństwem czuwał Carlos. Wie, że jest zainfekowana i prosi Carlosa, aby ją zabił, gdy zamieni się w zombie. Carlos przysięga Jill, że znajdzie sposób, aby ją uratować. Po tej rozmowie Valentine ponownie traci przytomność, a Carlos rusza do pobliskiego szpitala w celu odnalezienia leku na wirusa “T”.

W szpitalu spotyka innego najemnika, który nazywa się Tyrell Patrick. Tyrell zalicza się do tej samej grupy agentów co Nicholai. Dziwi się, że Carlosowi udało się przeżyć do tej chwili. Oliveira zauważa, że Tyrell jest ranny, a wtedy tłumaczy on, że został postrzelony przez… Nicholaia! (Nicholai chciał sprytnie to rozegrać. Tylko on miał wrócić z Raccoon i jako jedyny najemnik który widział wszystko, byłby niezwykle cennym źródłem informacji dla Umbrelli, w wyniku czego jego pozycja w korporacji jeszcze by wzrosła. Nie dziwi więc fakt, że próbował wykończyć swoich “kolegów po fachu” – przyp. aut.). Tyrell próbuje otworzyć sejf, aby zabrać z niego dokumenty, którymi zapewne były spostrzeżenia lekarzy, dotyczące leczenia zarażonych wirusem “T”. Jednak ktoś wcześniej zabrał dokumenty (zapewne Nicholai – przyp. aut.), a w sejfie ukrył ładunek wybuchowy, który eksploduje i zabija Tyrella.
Carlosowi udaje się przeżyć eksplozję i w poszukiwaniu antidotum schodzi do sutereny szpitala, gdzie mieści się tajemnicze laboratorium. Jeden z lekarzy prowadził tutaj tajne badania nad schwytanymi przez siebie Hunterami. Carlos odnajduje tutaj instrukcje jak sporządzić odtrutkę na wirusa “T”. Udaje mu sie stworzyć antidotum i wraca z nim do Jill. Chwilę po jego wyjściu z budynku cały obiekt eksploduje i obraca się w stos gruzu (zapewne znowu sprawka Nicholaia – przyp. aut.). W wieży zegarowej natomiast musi stoczyć pojedynek z Nemesisem, który ciągle żyje!! Teraz Nemesis przeszedł dodatkową mutacje i jest jeszcze groźniejszy, ale Carlosowi jakimś cudem udaje się odeprzeć jego atak. W końcu dociera on do kościoła i podaje odtrutkę nieprzytomnej Jill, która po otrzymaniu lekarstwa budzi sie i szybko dochodzi do siebie. Carlos opowiada jej, że Nemesis i Nicholai żyją i ostrzega, że są bardzo groźni, a następnie odchodzi…

Jill po odzyskaniu sił opuszcza wieżę zegarową i udaje się do pobliskiego parku. Tam odnajduje chatę wykorzystywaną przez pracowników dbających o porządek w parku. Za jedną ze ścian udaje się jej odnaleźć ukryte pomieszczenie w którym znajduje się radiostacja dla agentów UBCS. Jill odbiera wiadomość w której nakazuje się wszystkim agentom opuszczenie miasta do 2 października rano.
Z dokumentów jakie leżą na biurku wynika, że cała akcja UBCS nie polegała na ratowaniu cywilów, ale na zbieraniu informacji jak komandosi radzić sobie będą w walce z zombie i innymi mutantami. Te informacje miał zbierać Nicholai i inni mu podobni...
Po wyjściu z pomieszczenia Jill wpada na Nicholaia. Już wie o nim wszystko, dlatego Nicholai chce ją zabić. Nie udaje mu się to jednak gdyż w tym momencie pojawia się nowy mutant – ogromna dżdżownica ( :) - przyp. aut.). Jill walczy z potworem i pokonuje go rażąc prądem z uszkodzonych latarni ulicznych.

2 października - RE:Outbreak#2 (End of the road) Tymczasem gdzieś w Raccoon stoi śmigłowiec, a przed nim kobieta i mężczyzna. Mężczyzna ma na imię Rodriguez i jest członkiem jednostki Umbrella Special Service (tej samej do której należy Hunk – przyp. aut.), kobieta natomiast ma na imię Linda i jest jednym z naukowców pracujących w laboratorium Umbrelli w Raccoon. Rodriguez wykonał już swoje zadanie jakie zleciła mu Umbrella. Miał zdobyć próbkę nowej broni biologicznej o nazwie “Nyx”. Teraz chce jak najszybciej odlecieć z miasta, ale Linda prosi go, aby jeszcze trochę poczekał, ponieważ chce wrócić do laboratorium po odtrutkę na wirusa “T”. Rodriguez zgadza się zaczekać, ale zaznacza, że jeżeli Umbrella wezwie go przez radio, natychmiast poderwie maszynę i odleci z miasta.
Linda wraca do laboratorium i napotyka tam na osoby z “J’s Bar” oraz innego naukowca – Cartera. Ma on przy sobie odtrutkę na wirusa “T”, więc wszyscy mogą już wracać do śmigłowca. Nagle rozlega się jednak alarm, a jego przyczyna jest ucieczka Hunterów. Teraz wszyscy są w pułapce, ale Carter wpada na pomysł, który może uratować im życie. Uwalnia on jednego z tyrantów T-103 (Mr X – przyp. aut.) i przeprogramowuje go tak, aby walczył z hunterami. Wszystko idzie zgodnie z planem, tyrant pokonuje huntery, ale w pewnym momencie Carter traci nad nim kontrolę i Mr X atakuje naukowca zabijając go. Niszczy przy tym fiolkę z antidotum na wirusa “T” i spycha Lindę za barierkę, tak, że spada ona do kanałów. Uciekinierzy z “J’s Bar” idą jej z pomocą i odnajdują nieprzytomną. Linda budzi sie po jakimś czasie i gdy słyszy, że tyrant zniszczył antidotum na “T” nie martwi sie zbytnio tym faktem. Wierzy, że pamięta przepis jak ją wykonać. W tym momencie jedna z zapór wodnych otwiera się i wszyscy zostają porwani przez nurt wody…


RE:Outbreak (Decisions, decisions...) Inni uciekinierzy z “J’s Bar” docierają w tym czasie na Uniwersytet, gdzie Peter prowadził swoje badania nad antidotum na wirusa “T” które nazwał “Daylight”. Napotykają tam jednak tylko na zwłoki Petera. Ma poderżnięte gardło i prawdopodobnie ktoś go zamordował! Wszędzie walają sie papiery mówiące o “Daylight” z których wynika, że do jego stworzenia potrzebne są tylko trzy składniki. Postanawiają sie rozdzielić w ich poszukiwaniu. Tymczasem na uniwersytet przybywa oddział UBCS. Nie szukają oni jednak “Daylight”. Ich interesuje coś innego…
Greg ukrył gdzieś na uniwesytecie swoją broń biologiczną Thantosa. Thanatos był bliźniaczym projektem Tyranta, ale Umbrella zrezygnowała z niego co bardzo rozwścieczyło jego twórcę, tak, że opuscił on korporacje i przysiągł zemstę.Udoskonalił Thantosa, tak, że stał się równie dobrą bronia jak Tyrant, a może i lepszą. Umbrella wiedziała o jego odkryciach i teraz wysłała oddział UBCS pod wodza Nicholaia, który ma za zadanie zdobyć próbkę krwi Thantosa do badań. Udaje im się odnaleźć potwora i podczas, gdy najemnicy z nim walczą, Nicholai strzela mu w kark z kuszy, specjalnym bełtem – strzykawką. To rozwścicza Thanatosa na tyle, że zabija on wszystkich członków odziału UBCS i wraca na Uniwersytet. Nicholai jest zaskoczony, potęgą Thantosa. Musi go teraz odnaleźć, aby zabrać strzykawkę z próbką krwi.
Thanatos tymczasem wpada na uciekinierów z “J’s Bar”. Udaje im się obezwładnić potwora rażąc go prądem. Gdy Thanatos leży nieprzytomny, zabierają oni z jego karku strzykawkę i czym prędzej udają się do laboratorium, aby stworzyć antidotum na wirusa “T”. Niestety w uniwersyteckim laboratorium odnajduje ich Greg. Cały czas ich śledził jak szukali składników i jak przyrządzali antidotum. Teraz przyszedł, aby im to antidotum zabrać. Nie udaje mu się jednak to, gdyż niespodziewanie pada strzał snajpera i Greg zostaje trafiony w głowę ginąc na miejscu. Okazuje się, że strzelcem był Nicholai. Po zabiciu Grega uruchamia bomby zegarowe jakie podłożył w budynku i wycofuje się do Fabryki Śmierci, gdzie czeka na niego śmigłowiec ewakuacyjny. Nie zdobył co prawda próbki krwi Thanatosa, ale Umbrella i tak będzie zadowolona, za śmierci zdrajcy Grega. Uciekinierzy z “J’ Bar” zabierają odtrutkę na “T” i uciekają w ostatniej chwili przed eksplozją w budynku, która grzebie w gruzach ciało Grega i Thanatosa – jego życiowe dzieło…


Ada dociera do miejsca skąd ma być ewakuowana, lecz nikt na nią nie czeka. Osoba, która miała pomóc jej w wydostaniu się z miasta popełniła samobójstwo (możliwe, że była zainfekowana i wolała śmierć niż zamianę w zombie - przyp. aut.). Na stole leży włączony laptop, a na ekranie pojawia się Wesker. Oskarża Adę o zdradę, bo pomagała Leonowi (skąd on to wie? - przyp. aut.) i oświadcza, że nie pomoże jej wydostać się z miasta. Ada pokazuje mu jednak zdobytą próbkę wirusa "G", na widok której Wesker natychmiast zmienia zdanie. Zdalnie otwiera specjalną walizkę z bronią w której znajduje się grapling gun. Ma on pomóc Adzie w ucieczce. Wesker ostrzega ją, że miasto zostanie zbombardowane przez armię USA i jeżeli chce się wydostać, to jedynym sposobem jest ucieczka śmigłowcem. Nad miastem nie ma już cywilnych maszyn, ale jest helikopter Sergei'a, którym zamierza uciec z miasta zabierając ze sobą wydobyty z laboratorium Birkina superkomputer. Ten śmigłowiec jest jedyną szansą Ady.

Tymczasem Jill po opuszczeniu parku udaje sie do Fabryki Śmierci. Tam zostaje otoczona przez zombie, ale Carlos po raz kolejny ratuje jej życie. Zawiadamia również Jill, że dowiedział się o planach zniszczenia Raccoon City. Mają mało czasu na wydostanie się z miasta, dlatego rozdzielają się w poszukiwaniu środka transportu którym można uciec z Raccoon.

Linda i pozostali którzy zostali porawani przez nurt wody w kanałach, wychodzą na powierzchnię i kierują się w stronę miejsca gdzie stał śmiegłowiec Rodrigueza. Nagle rozlega się strzał i Linda zostaje trafiona w nogę. To jeden z dowódców UBCS strzela z karabinu snajperskiego nie patrząc czy są to zombie czy żywi ludzie. Lindzie i pozostałym udaje sie jednak ukryć przed ogniem snajpera i wtedy pojawia się ktoś jeszcze. To Tommy Neilson, jeden z ludzi korporacji nadzorujących akcje UBCS. Pyta dowódcę UBCS czemu strzela na oślep, przecież jego zadaniem jest odnalezienie śmigłowca z “Nyx” i ucieczka z miasta. Dowódca UBCS jest zdenerwowany, że Neilson nic mu nie powiedział o tym, że miasto ma być zniszczone. Twierdzi, że nie obchodzą go już żadne rozkazy. Teraz chce się jak najszybciej wydostać z miasta. Opuszcza Neilsona i w końcu odnajduje śmigłowiec Rodrigueza z ładunkiem “Nyx”. Nie czekając na nic startują, pozostawiając nawet swoich kolegów z oddziału, ale Neilson widzi ich. Celuje do śmigłowca z wyrzutni rakiet. Strzela, ale rakieta mija cel, trafiając jednak w łańcuch na którym umocowana była kapsuła z “Nyx”. Spada ona z wysokości i rozbija się. Pozostali na ziemi członkowie UBCS podchodzą, aby ją zabezpieczyć, ale kapsuła jest otwarta i “Nyx” zabija wszystkich żołnierzy. Rodriguez widzi wszystko, ze śmigłowca, ale wie, że nie da się już zabezpieczyć “Nyx” dlatego odlatuje z miasta nie wykonując misji.

W miedzyczasie Jill przeszukując fabrykę napotyka na Nicholaia, który powrócił już z uniwersytetu, gdzie wykonał misję zabicia Grega. Strzela do Jill, ale była członkini STARS robi unik i nie zostaje trafiona. Nicholai zamyka się w pomieszczeniu z radiostacją. Jill aby tam wejść potrzebuje specjalnej karty magnetycznej i odnajduje ją w kieszeni fartucha jednego z naukowców. Niestety na jej drodze po raz kolejny staje Nemesis. Jill walczy z nim i udaje się jej zamknąć go w pomieszczeniu gdzie były utylizowane zwłoki z doświadczeń. Po chwili ciało Nemesisa ląduje w basenie z kwasem i Jill jest przekonana, że Nemesis jest już tylko niemiłym wspomnieniem. Udaje się szybko do pomieszczenia z radiostacją. Nikogo nie ma wewnątrz, ale po chwili słychać nadlatujący śmigłowiec i ktoś otwiera z niego ogień do Jill. To Nicholai, który odnalazł w Fabryce Śmierci ukryty dla siebie śmigłowiec (lub mógł też ktoś po niego przylecieć, nie jest to sprecyzowane – przyp. aut.). Strzela on do Jill, ale widząc, że ogień ze śmigłowca jej nie dosięgnie rezygnuje, wiedząc, że i tak czeka ją niechybna śmierć z powodu nadciągającego pocisku, który ma zniszczyć miasto. Po chwili pojawia się również Carlos i załamana Jill mówi mu, że Nicholai uciekł, a ich czeka niechybna śmierć. Carlos pocieszą ją i rusza na dalsze poszukiwania drogi ucieczki. Po jego wyjściu rozlega się jednak alarm. To system szybkiego ostrzegania, w który wyposażona jest Fabryka Śmierci ostrzega przed nadciągającym pociskiem. Czasu zostało juz bardzo niewiele…

Ada Wong kierując się wskazówkami Weskera odnajduje śmigłowiec Sergei'a. Komputer został już zabezpieczony i zapakowany, a sam Sergei szykuje maszynę do odlotu. Ada w ostatniej chwili przy pomocy grapling guna, łapie się jednej z płóz helikoptera i niespostrzeżona przez Wladimira opuszcza wraz z nim miasto.

Jill przemierzając dalej fabrykę napotyka na ciała żołnierzy, którzy mieli ocalić Birkina, resztki Tyrantów Mr X z którymi walczyli oraz ogromne działo Parecelsus Sword. Działo którego nie zdążyli użyć w walce z Tyrantami. Zbliżający się pocisk to teraz nie jedyny problem Jill, gdyż niespodziewanie pojawia się… Nemesis!! Przeżył “kąpiel” w kwasie i dodatkowo zmutował stając się szalenie niebezpieczny. Jill walczy z nim, ale konwencjonalną bronią nie jest w stanie pokonać potwora. Udaje jej się to dopiero za pomocą Paracelsus Sword, który wykańcza Nemesisa na dobre.

Tymczasem uciekinierzy z uniwersytetu, który Nicholai wysadził grzebiąc ciało Thantosa i Grega siedzą przed zniszczonym budynkiem nie wiedząc co dalej robić i nagle pojawia się śmigłowiec!! Jest to maszyna strażaków, którzy widzieli potężną eksplozję i udali sie w to miejsce licząc na odnalezienie jakiś ocalałych. Szczęśliwcy wsiadają do śmigłowca i wtedy pojawia się Thanatos który wciąż żyje!! Wychodzi z gruzów budynku i muszą podjąć z nim walkę. Konwencjonalna broń nie działa na potwora wpadają więc na pomysł, aby wbić mu strzykawkę z odtrutką “Daylight” co rzeczywiście pokonuje Thanatosa. Niestety nie wszyscy mogą odlecieć z miasta. Zainfekowani nie mogą opuścić tego miejsca i dobrze o tym wiedzą. Spoglądają tylko na odlatujący śmigłowiec, wiedząc, że czeka ich śmierć. To jednak jeszcze nie koniec walki. Thanatos, który wydawał się już martwy ponownie wstaje!! (nie był oparty na wirusie “T” więc “Daylight” tylko go osłabiła – przyp. aut.). Nikt już jednak w tej walce nie zginie, bo nagle widać błysk na niebie i potworny huk, zwiastujący koniec tego miasta…

Tymczasem w innym miejscu Raccoon, ranna w nogę Linda dochodzi do siebie. Śmigłowiec z Rodriguezem odleciał… dlatego próbują uciekać z miasta pieszo. Niestety Linda spowalnia ich ucieczkę. Udaje się jednak odpalić jeden z porzuconych samochodów. W tym momencie pojawia się Mr X i atakuje uciekinierów. Sam jednak pada ofiarą ataku, gdyż zaraz po nim zjawia się Nyx, który pochłania Tyranta stając się jeszcze groźniejszy. Uciekinierzy podejmują z nim walkę, korzystając z arsenału jaki zostawił po sobie UBCS i udaje im się pokonać potwora. Szybko wsiadają do Jeepa i udaje im się dotrzeć do tunelu, który jest jednocześnie wyjazdem z miasta. Gdy tylko do niego wjeżdżają widać błysk wybuchającego pocisku w centrum Raccoon.

W tej samej chwili Jill po walce z Nemesisem ucieka do windy, która wywozi ją na powierzchnię, a tam dostrzega… lądujący śmigłowiec!! Po chwili pojawia się również Carlos i czym prędzej wsiadają do maszyny i odlatują z miasta. Pilotem okazuje się być… Barry Burton!! Wrócił z Kanady, gdzie ukrył swoją rodzinę i słysząc o problemach w Raccoon przyleciał śmigłowcem licząc, że odnajdzie Jill (Nie ma co, to był prawdziwy cud, że akurat na nią natrafił ;) - przyp. aut.). Jill obserwuje nadlatujący pocisk i wybuch w centrum miasta. Jej ostatnia ucieczka powiodła się…

Tu kończy się akcja RE3

W wyniku akcji przeprowadzonej przez rząd USA i wybuchu pocisku, Raccoon City zostało starte z powierzchni ziemi. 100 tysięcy ludzi poniosło śmierć (Our hearts go out to those poor civilians of Raccoon City… :( - przyp. aut.). Od tego momentu korporacja Umbrella znalazła się na cenzurowanym. Zwykli ludzie nadal nie wiedzieli, że za katastrofą w mieście stoi firma Spencera, ale wiedziały to władze, które oskarżyły korporacje o wszystko. To miał być początek końca wielkiej Umbrelli. Spencer wydał jednak masę pieniędzy na prawników i pozamykał ludziom usta przekupując ich. Oskarżył nawet rząd o spowodowanie całej katastrofy. Udało mu się obronić Umbrellę przed odpowiedzialnością, ale nigdy już korporacja miała nie odzyskać swojego budowanego przez lata prestiżu.

Epilogi RE 3
Po incydencie w Raccoon, Jill udała się do Europy w poszukiwaniu Chrisa. Nie odnalazła go jednak w jego kryjówce… (Chris zapewne nie było, bo udał się na wyspę Rockford – przyp. aut.).
Barry Burton wrócił do Kanady do swojej rodziny, ale tylko po to, żeby się… pożegnać. Umbrella jeszcze nie została pokonana i wie, że musi dołączyć do Jill i Chrisa by dokończyć walkę.
Claire Redfield po opuszczeniu Raccoon podobnie jak Jill udała się do Europy, aby odszukać Chrisa.
Leon S. Kennedy razem z Sherry Birkin zostali pojmani przez agentów rzadowych. Leon opowiedział o wszystkim co widział. Wkrótce sam zostanie pracownikiem na usługach rządu USA.
Sherry Birkin nie miała żadnej rodziny, która mogłaby się nią zaopiekować i był problem co z nią zrobić (prawdopodobnie została umieszczona w czymś na kształt domu dziecka, skąd później porwali ją ludzie Weskera – przyp. aut.).
Ada Wong została uratowana przez Weskera. Ciągle uważał, że będzie dla niego przydatna, dlatego jego ludzie wyleczyli ją (Była zainfekowana wirusem “G” – przyp. aut.). Ada jednak załamała się po tych przeżyciach. Wiedziała, że Wesker pomógł jej tylko, dlatego, że miała z sobą próbkę wirusa. Wielka blizna na brzuchu będzie jej na zawsze przypominać wydarzenia z Raccoon. Nie chciała więcej pracować dla Weskera, ale wiedziała, że nie ma innego wyboru i następna misja jest tylko kwestią czasu (Musiał mieć na nią jakiegoś sporego haka – przyp. aut.).
W czasie gdy Ada leczyła rany, Wesker planował już następne przedsięwzięcie. Miał już wirusa “G”, a teraz zapragnął posiąść próbkę wirusa “T-Veronica”. W tym celu zamierza zbadać wyspę Rockford i laboratorium Ashfordów na Antarktydzie.

4 października – Wiadomość o zniszczeniu Raccoon dociera na Shenna Island. Słychać głosy, że wszystkiemu winny jest William Birkin, który podczas badań spowodował wyciek wirusa “G”.

6 października – Nicholai Ginovaef pisze raport o zdarzeniach z Raccoon City. Opisuje, że broń biologiczna oparta na wirusie “T” sprawdziła się w warunkach bojowych i była trudnym do pokonania przeciwnikiem. Zauważa też, że Nemesis jest dużo inteligentniejszy i wytrzymalszy niż początkowo sądzono. Zaznacza również, że należy wzmóc czujność w innych placówkach, aby nie dochodziło więcej do niekontrolowanych wycieków wirusów.
Ostatnio zmieniony śr 24 gru, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 11 razy.

Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem » wt 25 gru, 2007

Komentarz:
RE:Outbreak, RE:Outbreak#2.
Nie wszyscy uznają te gry za część fabuły RE. Jest to błąd!! Nie dość, że oficjalnie za część fabuły uznaje je Capcom (zresztą za część fabuły uznawane są wszystkie gry serii oprócz RE:Gaiden), to jeszcze zawierają całkiem ważne informacje, że wspomnę tylko misję Nicholaia, projekt Thantosa, czy Erdota - dyrektora szpitala w lesie Raccoon i jego życie.
Ja jednak w tym timeline nie umieściłem/nie opisałem wszystkich scenariuszy z Outbreak. Nie opisywałem tego co wydawało mi się nic nie wnoszące do fabuły. Informacja, że uciekinierzy z “J’s Bar” gdzieś poszli, pobyli tam trochę i wyszli jest przecież żadną informacją. Tego u mnie nie ma.


Oto cała lista scenariuszy (kolory odpowiadają kolorom w tekście timeline):
RE:Outbreak
Outbreak - uwzględniony, bo to początek całej historii uciekinierów z "J's Bar". Dzieje się 25 września. Niektórzy sądzą, że ich zdaniem powinien dziać się dzień wcześniej, ale do mnie to nie trafia, bo 24 września nie było jeszcze tak wiele zombie na ulicach...
Below freezing point - uwzględniony, zawiera ważną informację, bo okazuje się, że nie tylko Birkin padł ofiara wirusa "G". Była jeszcze inna zarażona osoba - Monica i to dla fabuły jest ważne. Czas wydarzeń oszacowany na 27 września.
The Hive - nie uwzględniony. Nic ciekawego nie wnosi, a motyw z pijawkami jest prawdę mówiąc żałosny... Chyba na siłę twórcy chcieli przypomnieć nam Marcusa i jego pierwsze badania.
Hellfire - nie uwzględniony. Ten scenariusz to już naprawdę nic nie wnosi
Decisions, decisions... - uwzględniony i śmiem twierdzić, że to najważniejszy scenariusz z RE:Outbreak. Dowiadujemy się co robił Nicholai, dowiadujemy sie o Gregu i Thanatosie. Data wydarzeń jest pewna, to musiał być 2 października.

RE:Outbreak#2
Wild things - nie uwzględniony. Może i zwierzątka zarażone wirusem "T" to ciekawi przeciwnicy, ale do fabuły to nic nie wnosi.
Underbelly - nie uwzględniony. Taka nic nie wnosząca przygoda w metro...
Flashback - uwzględniony, bo kontynuuje i rozwiązuje wątek Ala Erdota i jego szpitala, który już wcześniej pojawiał się w timeline. Oszacowany na 28 września.
Desperate times - uwzględniony, ale ważny dla fabuły tylko z powodu osoby Marvina Branagh'a. Oszacowany na 27 września.
End of the road - uwzględniony. Dowiadujemy się o Nyx i kolejnych członkach UBCS w mieście. Teraz dopiero widać, że było tych żołnierzy naprawdę sporo. Dzieje się 2 października.


Daty scenariuszy w RE:Outbreak, RE:Outbreak#2
Twórcy bardzo sprytnie podeszli do Outbreak. Poszczególne scenariusze nie mają swoich dat, więc… trzeba szacować w którym dniu mogły się dziać. Co do niektórych pewność jest stu procentowa, co do innych może pojawić się odstępstwo plus/minus jeden dzień. Ja starałem się wkomponować w wydarzenia z RE2 i RE3 najlepiej jak się dało, ale tak jak mówię, oficjalnie scenariusze nie mają dat i wpasowane są w timeline “na czuja”.


Przy określaniu daty scenariuszy sugerowałem się wieloma innymi zagranicznymi timeline, korzystając z doświadczenia innych. Każdy podaje trochę inaczej, każdy podaje inne argumenty i ja to połączyłem ze swoim "widzimisię" i tak te daty zostały określone. Myślę, że są poprawne, a nawet gdyby był dzień różnicy w tą czy w tą, to czy to ma jakieś znaczenie? Dla fabuły na pewno nie.
Ostatnio zmieniony śr 24 gru, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 3 razy.

Zablokowany

Wróć do „Timeline Resident Evil”