[RE Code: Veronica (X)] Dokumenty (Pamiętniki)

Zablokowany
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[RE Code: Veronica (X)] Dokumenty (Pamiętniki)

Post autor: MiGoo »

[center]Dokumenty (Pamiętniki)[/center]


BLUE FILES


FAX ON THE FACILITY ACCESS APPLICATION

Upewnij się, że sprawdziłeś zawartość poniższych fabrycznych formularzy dotyczących aplikacji dostępu i dodałeś nazwy aplikacji do listy nazwisk oczekiwanych gości.

Szef, Więzienne Zabezpieczenie
Paul Steiner

Niniejszym zwracam się o pozwolenie wstępu na Teren D Więzienia

Poniżej znajdują się szczegóły:
Nazwisko Wizytatora: Carl Grisham
Cel Wstępu: Wniesienie poniższych materiałów;

1. Nowa próbka produktu Metal Industries Co. :" TG-01".
2. Różne dzienne towary zamówione przez więzienie.

Notatka:
1. Użyta zostanie ciężarówka transportowa.
2. Produkt "TG-01" będzie przechowywany w specjalnie do tego przeznaczonej walizce.


MEMO ON THE PASS NUMBER

Elektryczny zamek w pokoju eksperymentów biologicznych może zostać otwarty tylko i wyłącznie przy pomocy czterocyfrowego numeru. Mam nadzieje, że go nie zapomniałeś.

Właśnie przejrzałem rozkazy od administratora systemu. Wymaga on, abyśmy okresowo zmieniali kod dostępu. Jedyna rzeczą, która mnie martwi jest to, że ty wciąż zapominasz ważnych notatek, chemikali, czy właśnie kodów...

Więc, aby rozwiązać ten problem, wpadłem na pewien pomysł. Wiesz który to obraz przedstawiający czerwony szkielet? Ten na tyłach pokoju eksperymentów biologicznych.

Zadecydowałem, że numery pod obrazem będą teraz nowym kodem. Jeżeli zdarzy się, że zapomnisz kodu, wystarczy, że spojrzysz na obraz.

Nie twierdzę, że kiedykolwiek będziesz potrzebował użyć tego zamka elektrycznego. Ale w razie wypadku, będziesz wiedział. Uspokój się Panie Nieostrożny!


MESSAGE TO THE NEW FAMILY MASTER

Paniczu Alfredzie,

Składam serdeczne gratulacje z okazji zostania nowym gospodarzem rodziny Ashfordów.

Niniejszym, zgodnie z tradycją rodziny Ashfordów, przedstawiam Panu ceramiczną wazę .

Jak zapewne Pan wie, ta tradycja rozpoczęła się wówczas, kiedy kamerdyner podarował Pannie Weronice na pamiątkę złotą filiżankę. Jako założycielki rodziny Ashfordów, jej inteligencja i piękno są wprost legendarne.

Drugi i trzeci gospodarz, Stanley, oraz jego syn Thomas również zostali obdarowani podobnymi filiżankami. Mieli wówczas nadzieję, że uda im się osiągnąć chwałę, tak, jak dokonała tego przed nimi Weronika.

Pozycja mistrza rodziny została przekazana przez Pana Thomasa jego bliźniakowi, Panu Arturowi, a następnie zaszczyt ten osiągnął Pański dziadek, Pan Edward. W tych czasach, ród Ashfordów przeżywał swe złote lata.

Pomysłem Pana Edwarda było utworzenie ogromnej korporacji zajmującej się chemikaliami, Umbrella Inc.

Jednakże, kiedy Pański dziad odszedł, a pozycję przejął ojciec, Pan Alexander, sława rodziny Ashfordów stopniowo zaczęła się pogrążać�

Szczerze pragnę, aby pod Pańskim przewodnictwem powróciła sława rodu Ashfordów, i podobnie jak ta waza błyszczała przez wieki.

Scott Harman
Kamerdyner, Rodzina Ashfordów


PLAYING MANUAL

SPRAWDZAJ WSZYSTKIE PRZEDMIOTY
Kiedy zdobędziesz nowy przedmiot, pamiętaj aby zawsze dokładnie go obejrzeć za pomocą funkcji "Check" na Ekranie działań. Zapamiętaj, że najlepszym sposobem jest obejrzenie go z każdej strony, obracając go.

PRÓBUJ POPCHNĄĆ OBIEKTY
Jeżeli na Twej drodze znajdzie się pewien obiekt, możesz, trzymając przycisk "w górę", spróbować go popchnąć. Czasami za pomocą takiego działania możesz znaleźć ukryte pomieszczenia bądź przedmioty.

KORZYSTAJ Z SZYBKIEGO OBROTU
Możesz w mgnieniu oka wykonać obrót o 180o naciskając przycisk >>Cancel<< trzymając jednocześnie przycisk "w dół". Ruch ten jest bardzo skuteczny w sytuacji, kiedy chcesz zaatakować przeciwnika, a następnie odwrócić się i uciec.

KORZYSTAJ Z MAPY
Kiedy się zgubisz, bądź będziesz niepewny co robić dalej, sprawdź mapę. Będziesz mógł zobaczyć gdzie już byłeś i jakie drzwi są otworzone.

WSPINANIE SIĘ/ SCHODZENIE
Możesz wspiąć się bądź zejść z niektórych obiektów. By to zrobić, stań naprzeciwko obiektu i naciśnij przycisk >>Action<<.

SKRZYNIE BEZPIECZEŃSTWA
Przedmioty przechowywane w Skrzyniach Bezpieczeństwa w więzieniu nie mogą zostać wyjęte za pomocą normalnych Skrzyń. Upewnij się więc, że zabrałeś wszystkie ważne rzeczy z Skrzyń Bezpieczeństwa przed wyjściem z pomieszczenia.

NIE MOGĘ WZIĄĆ ZŁOTYCH LUGERSÓW Z PROJEKTORNI
Nie możesz sam zwolnić potrzasku. Po kilku wydarzeniach będziesz mógł zwolnić potrzask i otrzymać złote lugersy.

NIE MOGĘ WEJŚĆ DO POKOJU EKSPERYMENTÓW BIOLOGICZNYCH
Kiedy żaluzja koło pokoju z eksperymentami biologicznymi zamknie się, nie będziesz mógł jej otworzyć, dopóki nie zakończy się proces wentylacji uruchomiony z powodu problemów z zanieczyszczeniem powietrza wewnątrz pomieszczenia.

NIE MOGĘ WSPIĄĆ SIĘ NA DRABINĘ W SYPIALNI
Będziesz musiał umieścić dwa przedmioty w obie pozytywki. Wówczas będziesz mógł...

NIE MOGĘ WŁAŚCIWIE PRZESŁAĆ ŁADUNKÓW ZA POMOCĄ SORTOWNIKA
Sortownik rozporządza, do których pomieszczeń będą wysłane jakie ładunki według obiektów, które się na nich znajdują. Powinieneś sprawdzić już posortowane ładunki w pokoju, do którego chciałbyś wysłać swój ładunek, a następnie&#65533;

ZMIANA BOHATERA
Kiedy zmienia się postać, którą sterujesz, upewnij się, że zostawiłeś wystarczająco dużo broni i amunicji dla niej.


REPORT: ENHANCED ANTI-DECAY ALLOY

Mimo iż planowaliśmy wykorzystać udoskonalony niezniszczalny stop nazwany "Deploid" w celu stworzenia kapsuł magazynujących nowe gatunki Broni Bioorganicznej, musieliśmy zrezygnować z tych zamiarów. Zasadniczo spowodował to fakt, iż mimo wspaniałego oporu na wszelkiego rodzaju płyny, włącznie z mocnym kwasem, z łatwością rozpuszcza się on, gdy zostanie polany mieszanką dwóch chemikali: "Clement A" i "Clement E".

Z powodu śmiertelnej natury nowych rodzajów mutantów, musimy być bardzo ostrożni jeżeli chodzi o wybór materiału, z którego mają być wykonane ich kapsuły magazynujące.

W zamian zadecydowaliśmy, aby użyć Deploidu w celu utworzenia części płyty w "Eagle Plate", błyszczącej w kolorze indygo-niebieskim.


INFORMACJE NA TEMAT CLEMENTU

Typ A używany jest do konserwacji karabinu, i nie posiada żadnych widocznych cech charakterystycznych. Jednakże, typ E, w określonej temperaturze, zmienia swój kolor na niebieski.

(Dziwnym zbiegiem okoliczności wartość tej temperatury jest identyczna jak data utworzenia tejże fabryki).

Na podstawie naszych analiz typu E, wierzymy, że Clement posiada dużo więcej możliwości. Jeżeli do-wiemy się czegoś więcej, ten dokument zostanie zaktualizowany.


"TG-01" PRODUCT DESCRIPTION

Dziękuję za poparcie naszych produktów.

Obecnie zebraliśmy całe nasze doświadczenie dotyczące zaawansowanej technologii by stworzyć unikatowy stop o właściwościach metalu - "TG-01".

-Możliwości TG-01-
1. Jest niewykrywalny przez wszelkiego rodzaju wykrywacze metalu.
2. Jest on niemożliwy do zobrazowania przez rentgen podczas sprawdzania imigrantów.
3. Lekki oraz trwały.

Planujemy stworzyć różnego rodzaju bronie przy użyciu tego nowego innowacyjnego stopu. Załączyliśmy próbkę tej substancji, byś mógł ją ocenić. Oczekujemy, że zainteresujesz się tym projektem, i będziesz mógł zapewnić wsparcie finansowe.

Metal Industries Co.

Szef,
Planowanie Rozwojem

Carl Redhill


USER'S MANUAL

Instrukcje dla Użytkownika Powielacza 3D

Nasz nowy produkt, "Powielacz 3D" składa się z dwóch głównych części.

_Część Skanująca 3-D_

Ta część służy do skanowania obiektów 3D. Po prostu umieść materiał, który chcesz ze skanować na tacce skanera. Zeskanowany obiekt zostanie przetworzony na bazę danych 3D, ta z kolei zostanie przetransferowana do części powielającej.

_Cześć powielająca _

Jeżeli umieścisz materiał, który chcesz by został skonwertowany przez maszynę, możesz rozpocząć konwersję opierając się na bazie danych 3D, która została stworzona w części skanującej. Zamiana zostanie wykonana z olbrzymią precyzją. Rezultatem będzie obiekt, idealnie podobny do oryginału.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

YELLOW FILES


ANATOMIST'S NOTE

Mój umysł opanowany jest przez demona. Nie potrafię kontrolować dzikich impulsów, które demon nakazuje mi pełnić. To jest brutalna ceremonia. Wraz z demonem, uwielbiam patrzeć na ból, krzyk i drgawki, które dostają w chwili śmierci&#65533;

Ale Panicz Alfred był na tyle szczodry, by podarować mi fabrykę, chemikalia, oraz "wyposażenie" potrzebne by móc wszystko przestudiować.

Nigdy nie zdradzę uprzejmości Panicza Alfreda. Szczególnie, że nikt nie wie o świętym miejscu, tylko on i ja. Przysięgam, suterena tego budynku medycznego będzie utrzymana w tajemnicy.

Oczywiście, będę trzymał klucz do tegoż świętego miejsca cały czas przy sobie. Nawet jeżeli osoba postronna go zobaczy, nigdy się nie zorientuje, że jest to klucz. Muszę pamiętać, że moje życie zakończy się z chwilą, kiedy wyjawię tajemnicę Panicza Alfreda


D.I.J.'S DIARY

27 grudnia

Dziś kobieta w czerwieni została przyprowadzona do mojego domu na Wyspie Rockfort. Ciekaw jestem, co ona uczyniła, aby zasłużyć sobie na taki los? Żyję tu już długo i widziałem wielu ludzi, którzy trafiali do więzienia, ale rzadko widuję kogoś wypuszczonego stąd na wolność&#65533;

Ci żołnierze, dzierżący w dłoniach broń, pojawili się z nikąd. Przypuszczam, że pan tej wyspy zaczął być atakowany przez wrogą organizację. Ponieważ martwiłem się o kobietę w czerwieni, pobiegłem do jej więzienia, ale jej już tam nie było. Jestem ciekaw czy jest ona w jakiś sposób związana z atakiem na wyspę&#65533;

Kiedy dotarłem do militarnej bazy treningowej, mistrz wyspy Rockfort ścigał kobietę w czerwieni. Byłem nieostrożny, i niemal zostałem przygnieciony pod żaluzją. Jednak, dzięki mojej zwinności, zdołałem uciec przed niebezpieczeństwem i wyszedłem na zewnątrz. Powinienem chyba podziękować moim naturalnym zdolnościom&#65533;

Usłyszawszy zapowiedź o samo destrukcji i ujrzawszy sygnał alarmowy, wiedziałem, że muszę uciekać z wyspy. Czy to wszystko było JEJ sprawką?
Nie miałem czasu na zastanowienia na ten temat, ponieważ musiałem się spieszyć by dotrzeć do transportowego samolotu, by uciec&#65533;

W drodze do transportowca, potężny potwór pojawił się tuż przed kobietą w czerwieni. Przedarł się przez płot jakby został on zrobiony z papieru! Chociaż chciałem zobaczyć co się stanie z kobietą w czerwieni, zadecydowałem jednak uciec ku mojemu przeznaczeniu&#65533;

Pomimo eksplozji i ognia, transportowiec wzniósł się w powietrze wraz z nami na pokładzie. Myślałem, że jestem bezpieczny; ale w jakiś sposób ten potężny potwór wdarł się do naszego samolotu. Z moją pomocą kobieta w czerwieni mogła pozbyć się potwora z samolotu. Ona naprawdę godna jest podziwu&#65533;

Nie mogę w to uwierzyć! Nasz transportowiec wylądował w bazie transportującej na Antarktydzie. Gorzej, grupa, która znalazła się tu przed nami, rozproszyła i tu Wirusa T. Teraz ta baza jest jak wyspa, wszędzie kręcą się zombiaki i potwory&#65533;

Nie uda mi się przeżyć w tym miejscu długo! Muszę znaleźć drogę by się stąd jak najszybciej wydostać!! Zaniecham poszukiwania kobiety w czerwieni, i zacznę szukać drogi ucieczki&#65533;

Kiedy odpoczywałem w ciemności, poczułem, że ktoś się zbliża. Byli tuż koło mnie! Drzwi były zamknięte i nie mogłem uciec, więc zacząłem walić w drzwi jak szaleniec. Nagle otworzyły się, więc przebiegłem przez nie! Ale wtedy zrozumiałem, że nie mam się czego obawiać. Obejrzawszy się do tyłu, ujrzałem kobietę w czerwieni&#65533;

W końcu odnalazłem blondyna w okularach słonecznych. Wyglądało na to, że zamierzał uciec łodzią podwodną. Poczułem, że jest to moja ostatnia szansa by zwiać z tego szalonego miejsca białego terroru. Tuż przed zamknięciem włazu łodzi, wślizgnąłem się do niej.

To moja historia traktująca o tym, jak udało mi się przeżyć ten najbardziej obłąkany horror na świecie.

D.I.J.


HUNK'S REPORT

Adresat: Pan Alfred Ashford, głównodowodzący fabryką

Dziś o 16:32 pomyślnie udało mi się przybyć z bazy transportowej Umbrelli z dużą kapsułą zawierającą Bioorganiczną Broń.

Podczas transportu zachowana została jak największe bezpieczeństwo i ochrona; wszystkie 108 punkty kontrolne potwierdziły kondycję na: "zieloną", zgodnie ze standardową procedurą.

Obecnie Broń jest przechowywana w chłodni.

Jest jedna rzecz, której nie rozumiem. Zwykle jesteśmy wyznaczani do specjalnych zadań. Dlaczego tym razem zostaliśmy wezwani do transportu zamrożonej kapsuły?

Rozumiem, że może to być zaklasyfikowane jako sekretna misja, ale bez wiedzy o zawartości, nasze bezpieczeństwo mogło ulec zagrożeniu podczas transportu. Głównie jest to istotne, jeżeli zawartość jest potencjalnie szkodliwa.

Prosimy o dostarczanie nam informacji, czy będziemy wzywani do tego typu misji w przyszłości?

Wciąż pamiętam stare dobre czasy w militarnym centrum treningowym.
Nic się nie zmieniło od tamtej pory.

Zostaniemy wysłani na kolejną misję dziś o godz. 23:00.

Specjalna Jednostka Umbrelli
HUNK


MESSAGE CARD

Mój drogi bracie,

Mocno wierzę, że chwała rodziny Ashfordów zostanie osiągnięta dzięki twej odwadze i sile honorowego żołnierza.

Z poważaniem
Alexia Ashford


NEWSPAPER CLIP

Dziesięcioletnia dziewczynka najlepszą uczennicą w klasie prestiżowego uniwersytetu.

Międzynarodowa korporacja, Umbrella Chemical Inc., oferuje pozycję głównego badacza.


PRISONER'S DIARY

13 maja

Ten pokój śmierdzi trupami... Jeżeli wierzyć informacjom, które znalazłem, to znajdujemy się daleko na południe od równika.

Na szczęście Bob, z celi naprzeciwko, jest dość interesującym gościem&#65533;


16 maja

Dziś Bob opowiedział mi dość zwariowaną historię, w której wyjaśnił dlaczego się tu znaleźliśmy. Powiedział mi, że jest on koleżką szefa tego miejsca. Alfred, owy "szef", prawdopodobnie umieścił go tu w wyniku jakiegoś nieporozumienia.

Co to ma znaczyć? Co się ze mną stanie?


20 maja

Bez ostrzeżenia grupa wojskowych zabrała Boba do budynku naprzeciwko&#65533;

O północy, wymknę się stąd by się z nim zobaczyć.

Słyszałem, że nikt, kto został zabrany do tamtego budynku nigdy już nie powrócił.
Na dodatek, trzymają tam te NAPRAWDĘ wielki plastykowe torby, które wciąż są wywożone z tego miejsca. Cholera, będzie lepiej, jeżeli się za niego pomodlę&#65533;


21 maja

Popełniłem błąd. Nie powinienem tam iść. Co tam się dzieje?!
Wszystko co słyszałem to czyjś obłąkany, okropny śmiech i krzyk Boba. Nie wiem co robić. Nie mogę o tym myśleć&#65533;

Czy to przydarzy się również mnie?!
Nie mogę na to pozwolić&#65533;
Nie mogę&#65533;


27 maja
Od mojego przybycia, wszyscy moi kumple zostali zabrani do tego budynku! Wiem, że będę następny&#65533; To oczywiste, że jesteśmy tu, aby zostać obiektami doświadczalnymi Alfreda. Stąd nie ma wyjścia!
Co mam robić?!&#65533;


SECRETARY'S NOTE

Minęły cztery lata od momentu, kiedy zacząłem pracować dla Pana Alfreda.

On nie ufa nikomu! Nawet mnie, pomimo iż jestem jego towarzyszem, wciąż zabrania wchodzenia do jego prywatnego domostwa! Co stanowi jego problem?!

Powiadają, że w swym prywatnym domu na wzgórzu żyje on wraz z siostrą bliźniaczką, Alexią.

Sporadycznie widuję kogoś stojącego przy oknie domostwa. To może być ta Alexia, o której to piękności często się mówi.

Raz spytałem Pana Alfreda o to, ale to go tylko wprawiło w szał. Nawet pomimo, że jestem jego towarzyszem. Nie okaże mi już łagodności. Jeżeli jeszcze raz zapytam się o nią, mogę przypłacić to życiem.

Jednakże, dlaczego on tak desperacko próbuje trzymać swe życie z Alexią w tajemnicy.

Robert Dorson


WORKER'S DIARY


30 października

Kiedy przyłączyłem się do korporacji Umbrella, myślałem, że zostając zatrudniony przez tak potężną firmę, będę mógł nie troszczyć się już o nic do końca mojego życia.

Żartem jest, jeżeli mam skończyć będąc kierowcą w miejscu takim jak to. Poprosiłem o zmianę pozycji, ale zignorowali mnie. Czuję się jak w więzieniu! Robota jest strasznie wymagająca, brak jakichkolwiek rozrywek. Chyba już wolałbym umrzeć!

3 listopada

Moje ciężko wypracowane wakacje zostały nagle odwołane. Słyszałem, że skopano ochronę siły roboczej w wyniku błędu popełnionego przez głównodowodzącego fabryką, Alfreda. Ten dureń nie zasługuje na przebaczenie. Nawet nie traktuje nas jak ludzi!

5 listopada

Słyszałem interesującą historię od gościa, który pracuje tu już od ośmiu lat. Chyba musi on być naprawdę bardzo cierpliwy&#65533;

Powiedział mi, że jest facet, który został uwięziony 10 lat temu i zamknięty głęboko pod tym miejscem. Ludzie nazywają go "Nosferatu" i straszliwie się go boją. Co za idiotyczna historyjka!

10 października

O północy zbudził mnie przerażające warknięcie dochodzące chyba z podziemi&#65533; Jestem tak infantylny jeżeli uwierzyłem w tę głupią opowiastkę.

Jednak, przypuszczam, że każdy straciłby zdrowy rozsądek, gdyby został uwięziony w miejscu takim jak to!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez MiGoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

RED FILES


ALEXANDER'S MEMO

Mój ojciec, Edward, współpracując z Lordem Spencerem, który również był arystokratą, odkrył wirusa matkę. Badali go z postanowieniem wykorzystania go w celach militarnych.

Ostatecznie, ich badania nabrały kształtu. Odmianę wirusa nazwali "Wirusem T".

W calu kamuflażu ich badań, utworzyli firmę: Umbrella Chemical Inc.

Studiowałem biogenetykę, i zostałem wciągnięty w sekretny projekt, popierający badania mojego ojca.

Jednakże, moje badania przeszły inną fazę, a mój ojciec zmarł w połowie projektu.

Jesteśmy teraz daleko w tyle za innymi badaczami, gdyż pojawiło się ogromne współzawodnictwo na polu badań nad Wirusem T. Zhańbiłem honorowe imię rodziny Ashfordów, które zostało wychwalone przez Weronikę.

Jeżeli nic się nie wydarzy, Umbrella zostanie przejęta przez Spencera. Nie będąc wykrytym przez niego, muszę przyspieszyć projekt ku jego zakończeniu.

Po namyśle, postanowiłem założyć potężnie zaawansowaną fabrykę badawczą. Zostanie ona ulokowana w terminalu transportowym, który utworzyłem korzystając z opuszczonej kopalni na Antarktydzie.

Wewnątrz fabryki, wybuduje pokój. Będzie on podobny do tego z projektu mojej rezydencji, spadku po Trevorze.

Będę mógł żywić się tam mymi słodkimi wspomnieniami&#65533;

W celach ochronnych, ten poufny projekt będzie posiadał kryptonim. Będzie to identyczne imię, które nosiła przepiękna Weronika, przodek rodziny Ashfordów, od której to pragnąłbym otrzymać wszelkie zło.

Jestem przekonany, że rezultaty moich badań okażą się tak wspaniałe jak jej imię, i że honor pozostanie znowu przywrócony rodzinie Ashfordów.


ALFRED'S DIARY

30 stycznia

W fabryce, znajdującej się na Antarktyce znajduje się zaplombowane pomieszczenie. Nie wiem co znajduje się wewnątrz, ale wiem, w jaki sposób można się tam dostać.

Muszę użyć trzech klejnotów, z których każdy jest noszony przez naszą trójkę, jako dowód należenia do rodu Ashfordów. Jedynym problemem jest, w jaki sposób mogę zdobyć własność ojca.

17 luty

Nareszcie udało mi się dostać do tego pomieszczenia. Nigdy sobie nie wyobrażałem, że coś tak okropnego ma związek z narodzinami Alexi i mnie...

Nienawidzę mojego ojca. Ten idiota, Alexander&#65533; Teraz oczywiste jest, że byliśmy stworzeni tylko po to, by zataić popełniony przez niego błąd. Nigdy już mu nie zaufam. Wraz z siostrą musimy przywrócić chwałę rodzinie Ashfordów.

Dopóki Alexia będzie przy mnie, niczego nie muszę się bać.

3 marca

Alexia zaczęła eksperymenty na ludzkim ciele, o którym to rozmawialiśmy. Nasz bezużyteczny ojczulek musi być teraz zadowolony, gdyż w końcu może przyczynić się dla dobra rodu Ashfordów.

Powinniśmy jedynie zadbać o to, by nasz Kamerdyner, Herman, nie domyślił się naszych poczynań.

22 kwietnia

Eksperyment zakończył się niepowodzeniem. Nasz ojciec jest jednak bezużyteczny. Nawet gorzej; teraz zamienił się w niebezpiecznego potwora, nad którym nie mamy kontroli.

Związaliśmy go i zamknęliśmy w podziemnym więzieniu. Jednakże, wygląda na to, że Alexia znalazła rozwiązanie. Wbrew moim oczekiwaniom, powiedziała, że będzie kontynuować eksperymenty na własnym ciele.

Na koniec, powiedziała, że musi pogrążyć się we śnie na 15 lat, by eksperyment mógł zostać zrealizowany do końca. Dzięki temu idiocie, nie będę mógł Jej oglądać przez całe 15 lat.

Alexia zamierza zasnąć. Polega na mnie. Teraz jestem jedynym, który może ją ochronić.


BUTLER'S LETTER

Sir Alfredzie,

Proszę mi wybaczyć, ale jestem zmuszony powiadomić Pana o moim nagłym wyjeździe zostawiając ten list.

Najpierw służyłem Ojcu Panicza, Lordowi Alexandrowi, i długo miałem udział w radościach i smutkach rodziny Ashfordów. Lord Alexander znikną nagle 15 lat temu, a potem wypadek podczas eksperymentów zabrał życie naszej ukochanej Alexi.

Zmuszony został Panicz na zostanie gospodarzem rodziny w bardzo młodym wieku, a z powodu smutku po utracie wszystkich członków rodziny, prawie utracił Panicz rozsądek.

Nic nie mogłem zrobić..

Najpierw myślałem, że powinienem popełnić samobójstwo, by móc przeprosić za mą bezsilność. Wtem uświadomiłem sobie, że to byłaby zniewaga dla naszego drogiego Lorda Alexandra i Alexi, w tym innym świecie&#65533;

Scott Harman

Kamerdyner
Rodzina Ashfordów


CODE: VERONICA REPORT

Po wieloletnich badaniach, nareszcie zidentyfikowałem dziedziczny element, który zarządza inteligencją człowieka.

Udała mi się również manipulacja wartością całkowitą inteligencji, poprzez rozłożenie bazy orientacji elementu.

Wówczas pobrałem próbkę genów naszej wspaniałej założycielki rodziny, manipulując jego elementami, a następnie wszczepiłem je do komórki jajowej matki.

Tym, czego się nie spodziewałem, były narodziny bliźniaków - chłopca i dziewczynki. Chłopak ma potencjał inteligencji wysoki ponad normę, ale nie na tyle, by mówić tu o geniuszu.

Jednakże dziewczynka posiada inteligencję niezrównaną, co pozwalałoby zakwalifikować ją jako cudowne dziecko. Jest dokładnie tym, czego szukałem - jakby ponownie odżyła Weronika.
Już nadałem im imiona: dziewczynce dałem na imię Alexia, a chłopcu Alfred.

Jestem pewien, że dzięki niej, ponownie imię rodu Ashfordów wzniesie się ku chwale.

Alexander Ashford


CONFESSION LETTER

Alexia, ma siostra, geniusz o niezrównanej piękności. Ona jest dla mnie wszystkim. Ujarzmię wszystkie przeszkody i będę skłonny nawet zaryzykować własne życie dla niej. Muszę przywrócić chwałę rodziny Ashfordów, która została splamiona przez mojego ojca, Alexandra, dla Niej; dla Alexi.

Razem, przywrócimy dobre imię naszej rodzinie. Kiedy to osiągniemy, wybuduję pałac, gdzie tylko arystokraci będą mogli przebywać. Nie mogę pozwolić by prostactwo mogło ujrzeć mą najdroższą Alexie, której poświęciłem całe swe życie. Ona panuje nad światem jak królowa, a ja jestem jej służącym.

To moje marzenia. Oh, jakież słodkie są one. Spełnienie ich będzie dowodem mojej miłości do Alexi. To cel mojej egzystencji.

Wszyscy inni są bez znaczenia, i powinni sami się obezwładnić, zanim dokona tego Alexia, i ja.


Przeznaczony mej ukochanej Alexi,
Alfred Ashford.


QUEEN ANT REPORT

Po odkryciu pozostałości starodawnego wirusa wewnątrz genów mrowiej królowej, skoncentrowałam się na badaniach mrówek.

Ekosystem, do którego należą mrówki jest według mnie wprost idealny. W całym mrowisku znajduje się jedna królowa, a żołnierze i robotnicy są jej podwładnymi. Dedykują swoje życie królowej.

Śmierć władczyni oznacza klęskę całego mrowiska. Jednakże żołnierze i robotnice mogą zostać z łatwością zastąpieni tak długo, jak żyje królowa. Podobna sytuacja socjalna powinna występować pomiędzy mną a pozostałą niewykształconą masą.

Udało mi się wytworzyć idealnego wirusa, dzięki wszczepieniu genów mrowiej królowej do wynalezionego przez Spencera Wirusa Matki.

Użyję mojego, skąd nikąd bezużytecznego, ojca jako podmiot testowy. Jakkolwiek tak jak się spodziewałam, wirus spowodował szybkie zmiany w jego komórkach, powodując kompletną destrukcję komórek mózgowych i mięsni.

Ponadto w jego ciele powstał specjalny typ trucizny, na który nie działają niebieskie zioła. Dlatego, na wszelki wypadek, utworzyłam antidotum, które zmagazynowałam wewnątrz magazynu broni/chemikaliów na 2 poziomie podziemi.

Zadecydowałam, że tegoż wirusa, posiadającego niewyobrażalną siłę, nazwę wirusem "T-Veronica". Kiedy odkryję, w jaki sposób mogę wykorzystać moc tego wspaniałego wirusa, moje badania zostaną ukończone.

Alexia Ashford


SECRET PASSAGE NOTE

Podziemne przejście prowadzące do rezydencji zamieszkałej przeze Alexie i mnie, zostało poważnie uszkodzone. Mimo, iż nigdy nie pozwalałem prostactwu oglądać Alexi, nie mogę przechodzić podziemnymi ściekami zbudowanymi przez lokalnych ludzi.

O tak&#65533; Chyba rozkaże tym więźniom wybudować wiadukt. Musi to być wspaniały pomost, który będzie tak doskonały jak Alexia.

Oczywiście będę zmuszony zabić wszystkich, którzy będą pracować przy konstrukcji pomostu, kiedy zostanie on ukończony, ponieważ nikt nie może wiedzieć o istnieniu naszej rezydencji. Ale w porządku, nie będę miał problemu z wykorzystaniem tych istot.

Kiedy wiadukt zostanie ukończony, zalakuję drzwi wejściowe do podziemnego kanału spływowego. Zostaną one zamknięte przy pomocy pewnego triku, zapewniającego dyskrecję naszej rezydencji.

Alfred Ashford


VIRUS RESEARCH REPORT

Wciąż trwają prace nad Wirusem "T-Veronica", który uzyskałam dzięki mrowiej królowej. Im więcej prowadzę nad nim badań, tym większe robi on na mnie wrażenie dzięki mocy, którą posiada.

Nareszcie wszczepiłam wirusa do mojego ciała, i odkryłam, jak w pełni wykorzystać siłę, którą posiada. Uniknę błędu, popełnionego przez mojego ojca. Dzięki skrajnie niskiej temperaturze powstrzymam działalność wirusa, dzięki czemu moje komórki będą się zmieniać powoli.

Według moich kalkulacji, minie 15 lat zanim moje ciało uodporni się, i będzie w stanie współistnieć z wirusem.

Do tego czasu, nie mam innego wyboru aniżeli powierzyć opiekę nad kapsułą, w której będę się znajdować, mojemu głupiemu, lecz lojalnemu mrówczemu żołnierzowi, jakim jest mój brat. By uzyskać nieograniczoną moc, muszę podjąć ryzyko.

Kiedy się obudzę, będę królową&#65533; Wirus "T-Veronica" zostanie uwolniony na cały świat dzięki moim potomkom. Każda istota na ziemi będzie żyła, by mi służyć.

Wówczas, świat stanie się doskonałym ekosystemem, podobnym do mrowiska, lecz na dużo większą skalę.

Alexia Ashford



Tłumaczenie: Mr_Zombie
Zablokowany

Wróć do „Tłumaczenia”