RE Timeline - część 4 (07.10.1998 - 2002)

Zarys fabularny wydarzeń z Resident Evil
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 4 (07.10.1998 - 2002)

Post autor: Diadem » czw 03 sty, 2008

7 października– Vincent Goldman, dyrektor kompleksu laboratoriów Umbrelli na Sheena Island, zwołuje zebranie na którym obecni są wszyscy szefowie poszczególnych wydziałów placówki. Poruszana jest sprawa incydentu w Raccoon City. Znany jest już prawdziwy jego przebieg i wszyscy wiedzą, że całe wydarzenie jest winą Williama Birkina. Naukowiec zbuntował się i chciał zatrzymać wirusa “G” tylko dla siebie, mimo, że to korporacja dała mu laboratorium i wszystko co potrzebował do badań. Goldman zaznacza, że trzeba wzmóc czujność na Shenna i jeżeli tylko, któryś z pracowników zacznie być niepokorny, ma być natychmiast usunięty. W duchu komendant cieszy się z katastrofy w Raccoon. Wie, że dzięki temu wydarzeniu ranga placówki którą dowodzi jeszcze bardziej wzrosła.

8 października – Do szefa restauracji na Sheena, gdzie stołują się pracownicy kompleksu, przychodzi jeden z nich i opowiada właścicielowi lokalu w tajemnicy, że w tym laboratorium podobnie jak w Raccoon City prowadzone są badania z użyciem wirusa “T”. Właściciel restauracji jest przerażony ta wiadomością i wcale nie uspokajają go słowa naukowca, że tutaj taki incydent jak w Raccoon na pewno się nie wydarzy. Postanawia opuścić wyspę najszybciej jak to będzie możliwe.
Chłopiec z Kongo, który został uwięziony na Shenna zauważa, że strażnicy rozmawiają o jakiejś awarii w jednym z laboratoriów Umbrelli w Ameryce. Są oni wstrząśnięci całym incydentem i obawiają się powtórki w ich kompleksie. Więzień wie, że teraz zostaną pewnie zaostrzone środki bezpieczeństwa na wyspie, więc jeżeli chce podjąć próbę ucieczki nie może zwlekać, tylko spróbować właśnie teraz. Namawia do tego jeszcze pięciu swoich towarzyszy i razem układają plan wydostania się z niewoli.

9 października – Plan ucieczki ma być zrealizowany dziś późnym wieczorem. Udało się poinformować o przedsięwzięciu, aż dwadzieścia osób, które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa więźniów ma uciekać przez system wentylacyjny, a następnie do kanałów, druga natomiast ma zejść po ścianie więzienia na zewnątrz, przy pomocy liny, którą udało się zdobyć. Wiedzą, że jeżeli zostaną złapani prawdopodobnie karą będzie śmierć, ale wiedzą też, że czekając tutaj bezczynnie też zginą w męczarniach eksperymentów na nich przeprowadzanych. Nie mają nic do stracenia…
Niestety ucieczka zostaje szybko odkryta i wszyscy zostają wyłapani. Dyrektor Goldman osobiście z zimną krwią morduje każdego uciekiniera!!!
Po tym incydencie, podwładni Goldmana zaczynają obawiać się jego porywczego charakteru. Wiedzą, że za każde niedopatrzenie może czekać ich śmierć. Postanawiają zawiązać tajny front przeciwko człowiekowi, który nie zna litości. Pierwszym krokiem ma być założenie podsłuchu na telefonie dyrektora…

10 października – Goldman ochłonął po wczorajszym dniu i zauważa, że źle zrobił mordując uciekinierów. “Świnki doświadczalne” nie żyją i jeżeli Umbrella dowie się o tym wydarzeniu, na jego karierze będzie skaza. Nakazuje więc ogłosić oficjalnie, że wszyscy ci więźniowie popełnili samobójstwo. Pracownicy ochrony, którzy widzieli to morderstwo, zostają napomnieni, aby nie rozmawiać o tym incydencie.

13 października – Nicholai Ginovaef przesyła faks do Alfreda Ashforda na Rockford Island. Ostrzega w nim, że incydent w Raccoon City przeżyli byli członkowie STARS: Redfield, Valentine, Burton oraz Chambers i mogą oni próbować infiltrować pozostałe obiekty Umbrelli w tym wyspę Rockford. Ostrzega także o Claire Redfield, która szuka swojego brata Chrisa i też może sprawiać problemy (Ciekawe skąd on o niej wie?? Widocznie inni agenci UBCS musieli widzieć ją w Raccoon i później po powrocie zidentyfikować jako siostrę Chrisa. Być może widzieli też Leona, ale początkującego policjanta nie uznali za kogoś groźnego i dlatego Nicholai go teraz nie wymienił – przyp. aut.).

15 października – Lott Klein, syn jednego z wysoko postawionych naukowców na Sheena, słyszy pogłoski, że więźniowie nie popełnili samobójstwa, tylko zostali zamordowani przez dyrektora Goldmana (A jednak… plotka zawsze wycieknie, choćby nie wiem jak była pilnowana – przyp. aut.). Nie może zrozumieć, dlaczego dyrektor to zrobił. Przecież wcześniej mówił, że te osoby są biednie i chore, ale korporacja wyleczy ich, przeprowadzi na nich operacje i wyprowadzi na przyzwoitych ludzi (Ale bujdy naopowiadali dzieciakowi – przyp. aut.).

20 października – Umbrella przysyła odpowiedź na sfałszowany raport mówiący o samobójstwie dwudziestu obiektów do badań. Zawiadamia, że braki będą szybko uzupełnione i nowe świnki doświadczalne wkrótce zostaną dostarczone na Sheena. Szef ochrony odbierający ten faks ma wyrzuty sumienia, że posłał do Umbrelli nieprawdziwy raport. Mógł napisać prawdę i wtedy Goldman, który wszystkich przeraża swoją osobą, zostałby zapewne pozbawiony stanowiska. Ten człowiek jest urodzonym mordercą, który zabija już samym spojrzeniem. Strzelał do tych dzieci z zimną krwią, tak jakby sprawiało mu to… przyjemność. Uciekinierzy nie mieli żadnych szans… Niestety teraz jest już za późno. Wszyscy boją się dyrektora i nikt nie odważy się wystąpić przeciwko jego rozkazom.

Początek listopada (dokładna data nie określona) – Leon S. Kennedy, który przechodzi właśnie trening na agenta rządowego prosi w tajemnicy swojego przyjaciela Arka Thompsona, aby udał się na Sheena Island i spróbował zebrać jakieś informacje o znajdującej się tam placówce Umbrelli. Ark przybywa na wyspę i zaczyna wypytywać pracowników korporacji tam pracujących. Zauważa to Lott Klein i zawiadamia dyrektora Goldmana.
Po incydencie w Raccoon, Spencer postanawia uczynić z rosyjskiej bazy główną siedzibę Umbrelli. Tutaj umieszczono wywieziony z laboratorium Birkina komputer U.M.F. - 13 oraz to tutaj będą kontynuowane badania nad projektem talosa.

8 listopada – Goldman uświadamia sobie, że pracownicy laboratorium zbierają przeciwko niemu dowody, które chcą przekazać kierownictwu korporacji, aby go zniszczyć. W dodatku dowiaduje się od Lotta o szpiegu, który dotarł na wyspę i zbiera informacje o laboratoriach (chodzi oczywiście o Arka – przyp. aut.). Zamierza go złapać, przesłuchać dla kogo pracuje i oczywiście… zabić. Sądzi, że ta osoba ma jakiś związek z buntownikami, którzy chcą go obalić pozbawiając stanowiska.

9 listopada – Ark w poszukiwaniu informacji spotyka się z pracownikiem kanałów na Sheena - Andy Hollandem. Andy’emu wydaje się, że Ark to komendant Goldman we własnej osobie, który przyszedł tutaj na inspekcję (Kanalarz nigdy wcześniej nie widział dyrektora kompleksu – przyp. aut.). Zobaczył, że jego gość ma swoją fotografię i zabrał ją na pamiątkę, ale Ark zdenerwował się, że Andy bierze bez pozwolenia jego zdjęcie (Bał się, że potem po tym zdjęciu może zostać przez kogoś rozpoznany – przyp. aut.). Andy zdjęcia jednak nie oddał. Tymczasem całe zdarzenie z ukrycia obserwował Lott Klein.

Połowa listopada (dokładna data nie określona) – Do spiskowców uśmiecha się szczęście. Dzięki podsłuchowi w telefonie Goldmana mają na taśmie dowody, które obciążają go za śmierć więźniów. Wkrótce na Sheena ma przybyć nowy transport więźniów do doświadczeń, a wraz z nim inspekcja z kwatery głównej korporacji, To będzie doskonała okazja, aby przekazać im te materiały i pogrążyć dyrektora.

19 listopada – Goldman dowiaduje się o planach spiskowców. Zamierza wyśledzić wszystkich swoich wrogów i pozbyć się każdego kto stanie mu na drodze kariery.

22 listopada – Dyrektor nie wie, kto dokładnie spiskuje przeciwko niemu, dlatego… postanawia zabić ich wszystkich!!! Uwalnia w laboratoriach i na całej wyspie wirusa “T”, a sam zamierza uciec z wyspy. Wytłumaczy potem w kwaterze głównej, że wyciek wirusa był nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a jemu udało się wydostać z Sheena. Jest pewny, że korporacja w nagrodę za zasługi we wprowadzeniu projektu Tyrant do seryjnej produkcji, znajdzie mu jakieś inne intratne stanowisko. Najpierw jednak, przed ucieczką, chce się zająć tym tajemniczym szpiegiem, który zbiera informacje o Sheena.

23 listopada – Pojawiają się pierwsze zombie. Niekontrolowana infekcja obejmuje całą Sheena Island. Lott jest przerażony sytuacją, a jeszcze bardziej wystraszona jest jego młodsza siostra Lilly. Oboje szukają bezpiecznego miejsca przed tymi obiektami działań wirusa “T”.

24 listopada – Ojciec i matka rodzeństwa Klein, są jednymi z pierwszych ofiar wirusa i zamieniają sie w zombie. Jeden z naukowców mówi Lottowi, że to dyrektor Goldman jest winny wszystkiemu. Lott początkowo nie może uwierzyć, ale postanawia od tej pory nie ufać nikomu. Przysięga, że dopóki żyje będzie chronił swoją siostrę i znajdzie sposób jak uciec z Sheena.

Tu zaczyna się akcja RE:Survivor

Zamieszanie jakie wybuchło na Sheena paradoksalnie ułatwiło Arkowi pracę. Udaje mu się włamać niepostrzeżenie do głównego biura laboratorium i tam szuka materiałów kompromitujących korporację. Niestety sam Goldman przyłapuje go na tym procederze. Dochodzi do szamotaniny, podczas której dyrektor zrywa z szyi Arka plakietkę (nieśmiertelnik?? – przyp. aut.) z jego imieniem. Szpiegowi udaje się jednak wyjść zwycięsko z tej konfrontacji i uciec z obiektu. Wybiega na ulicę i udaje się do swojego śmigłowca, który stoi w pobliżu. Szybko startuje, ale Goldman ścigając go zdążył złapać się jednej z płóz helikoptera. Ark podnosi maszynę i próbuje strząsnąć intruza, ten jednak strzela w kokpit i uszkadza śmigłowiec. Goldman nie mogąc już dłużej się utrzymać spada na ziemię, ale Ark również nie może zapanować nad maszyną i po chwili rozbija się.

Ark wychodzi z wypadku cało, ale pod wpływem wypadku, traci pamięć. Nie wie kim jest, ani gdzie jest. Wychodzi z potrzaskanego śmigłowca i w pobliżu odkrywa ciało Vincenta Goldmana, który spadł z wysokości. Goldman trzyma jego nieśmiertelniki w dłoni i po tym Ark wnioskuje, że ta nieprzytomna osoba… to właśnie Ark Thompson!!! Nagle pojawia się zombie i Ark zmuszony jest uciekać.

Nagle nad miasto przylatują dwa czarne śmigłowce transportowe. Zostają z nich zrzucone liny po których zamaskowani osobnicy zjeżdżają w dół. Są to żołnierze korporacji, wysłani tutaj, aby zabić wszystkich nieumarłych i zacierać ślady niedozwolonych badań (Niczym UBCS w Raccoon jednak są DUŻE różnice. Po pierwsze z wyglądu podobni są do Hunka, też mają maski przeciwgazowe. Druga różnica jest tak, że… te osoby są po pewnych modyfikacjach ze strony korporacji i właściwie nie są już ludźmi, tylko rodzajem broni, jak tyranty – przyp. aut.). Dwóch żołnierzy dopada Arka i jego też chcą zabić, ale nagle słychać strzał. Ktoś z biblioteki mieszczącej się w budynku naprzeciwko strzela z karabinu snajperskiego. Tajemniczy snajper zabija obu żołnierzy Umbrelli i chce zabić także Arka, ale jemu udaje się zbiec.

25 listopada – Ark dociera do biblioteki i zastaje w niej Andy’ego Hollanda. Andy widział już kiedyś Arka podczas jego wizyty w kanałach i nadal myśli, że Ark to dyrektor Goldman. Chce zabić dyrektora myśląc, że jest wszystkiemu winny i zamyka go w pomieszczeniu z Hunterem. Ark pokonuje jednak potwora, ale gdy wydostaje się z zamknięcia Hollanda już nie ma… (I nie wiadomo co się dalej stało z Andym Hollandem, gdyż później już się nie pojawia – przyp. aut.).

Tymczasem Vincent Goldman przeżył upadek z wysokości i dochodzi do siebie. Wraca do swojego biura gdzie na monitorze, który pokazuje obraz z kamer w mieście, dostrzega Arka. Postanawia uwolnić jednego z tyrantów T-103 (Mr X) w celu unieszkodliwienia szpiega.

Ark po opuszczeniu biblioteki dostaje się do kanałów, do tego samego pomieszczenia w którym kiedyś spotkał się z Hollandem. Znajduje tam jego pamiętnik, w którym Andy opisuje dyrektora Goldmana jako bardzo złego człowieka. Jest też zdjęcie i Ark dostrzega, że fotografia przedstawia jego postać!!! (to jest ta sama fotografia, którą Andy zabrał Arkowi kilka dni wcześniej – przyp. aut.). Jest załamany, gdy odkrywa, że jest taką złą osobą. Nagle do pomieszczenia wchodzi Lott Klein. Przestraszył się gdy zobaczył Arka i prosi, aby ten go nie zabijał. Ark prosi chłopaka, aby ten się uspokoił, że nie zrobi mu krzywdy, ale Lott szybko ucieka. Ark idąc za nim dociera do więzienia, gdzie nadal leżą zwłoki pomordowanych przez Goldmana dzieci, a następnie opuszcza obiekt i znowu jest na ulicy. W oddali słychać strzały. To żołnierze Umbrelli walczą z zombie w mieście. W tym momencie pojawia się Mr X, nasłany przez Goldmana w celu zabicia szpiega. Ark walczy z potworem i udaje mu się go powalić. Nie wie jednak, że Mr X tak łatwo się nie poddaje i jeszcze wielokrotnie będzie stawał na jego drodze.

Dalej udaje się do centrum miasta, gdzie odnajduje główną siedzibę Umbrelli na wyspie. Dociera do biura dyrektora Goldmana, które znajduje się na trzynastym piętrze (Ciekawe czemu akurat na trzynastym… W Japonii też wierzą, że trzynastka przynosi pecha?? ;) – przyp. aut.) nikogo jednak nie ma w środku. Na monitorach, które pokazują obraz z kamer w obiekcie dostrzega małą dziewczynkę. Udaje mu się ją odnaleźć, to Lilly Klein, młodsza siostra Lotta. Wkrótce pojawia się także Lott, który grozi Arkowi kijem basebolowym ( ;) – przyp. aut.) i prosi, aby ich zostawił. W tym momencie do pokoju wpada Mr X. Lilly i Lott uciekają, a Ark po raz kolejny pokonuje bestię. Następnie udaje się za rodzeństwem i udaje mu się odnaleźć ich dom. W środku znajduje Lilly, która ukrywa się w sypialni. Mówi ona Arkowi, że jej brat postanowił udać się do fabryki, gdzie są laboratoria, aby poszukać jakiegoś sposobu na ucieczkę. Ark nakazuje Lilly aby nie opuszczała domu, a sam postanawia podążyć za Lottem.

Ark dostaje się do obiektu i dostrzega, że w fabryce produkowane są tyranty, jedna z najlepszych broni biologicznych Umbrelli. Są tam całe szeregi tyrantów, zamkniętych w kapsułach. Ark dociera do dokumentów z których dowiaduje się, że to więźniowie są poddawani operacji usunięcia fragmentu mózgu i zarażani wirusem “T” w wyniku czego stają się potworami. Ark odnajduje w fabryce Lotta, który został zaatakowany przez huntera i ratuje mu życie. Lott jest mu wdzięczny i zdradza załamanemu Arkowi, że nie jest dyrektorem wyspy Vincentem Goldmanem, ale Arkiem Thompsonem, osobą która przybyła na wyspę w niewiadomym celu (Lott podsłuchiwał przecież rozmowę Arka z Andym w kanałach i widział, że to nie Goldman – przyp. aut.). Lott twierdzi, że pod fabryką jest stacja podziemnej kolejki, którą można uciec z fabryki i z miasta. Ark postanawia sprawdzić czy jest ona dostępna, a Lotta prosi, aby wrócił do miasta po siostrę.

Po spotkaniu z Lottem, Ark zaczyna sobie przypominać kim naprawdę jest i po co tu przybył. Przemierzając fabrykę napotyka na dziwnego tyranta zamkniętego w kapsule. Jest inny od pozostałych (To tzw. Hypno Tyrant – nowy wynalazek Umbrelli, który był dopiero w fazie testów – przyp. aut.). Nagle z głośników rozlega się informacja, że aktywowana została autodestrukcja fabryki i wszyscy mają jak najszybciej opuścić kompleks. Ark szukając drogi do pociągu napotyka na dyrektora Goldmana, który celuje do niego z pistoletu. Nie udaje mu się jednak oddać strzału w kierunku Arka, ponieważ z tyłu zachodzi go Hypno Tyrant, który jakimś sposobem wydostał się z kapsuły i zabija dyrektora.

Gdy Ark przybywa na stację, Lilly i Lott są już na miejscu. Pociąg jest gotowy do jazdy, trzeba tylko otworzyć bramę. W tym momencie pojawiają się agenci Umbrelli, którzy w tym przeszkadzają, ale Arkowi udaje się otworzyć wrota i w porę uciec. Ark, Lott i Lilly dojeżdżają pociągiem do tajnego lądowiska dla śmigłowców, gdzie czeka na nich maszyna gotowa do startu. Wsiadają do helikoptera i wtedy pojawia się Hypno Tyrant, który zmutował i jest teraz znacznie szybszy i bardziej niebezpieczny. Ark pokonuje również tego potwora i szybko odlatują z tego miejsca. Widzą z helikoptera jak całą fabrykę ogarniają wybuchy… (Co się stało dalej z Arkiem, Lottem i Lilly nigdzie nie jest wyjaśnione – przyp. aut.).

Tu kończy się akcja RE:Survivor

Początek grudnia (dokładna data nie określona) – Hunk przybywa na Rockford przywożąc nowy typ tyranta T-078 do badań. Wspomina czasy, gdy tutaj szkolił się na agenta Umbrella Special Service.
Pracownik korporacji o nazwisku Burnside, zostaje przyłapany na handlowaniu informacjami, do jakich ma dostęp pracując w jednej z fabryk korporacji. Zostaje pojmany i wraz z synem o imieniu Steve przetransportowany na wyspę Rockford. Jego żona zostaje natomiast zamordowana…

17 grudnia – Claire Redfield szukając swojego brata Chrisa dostaje się do paryskiego laboratorium Umbrelli. Zostaje jednak zauważona i mimo próby ucieczki pojmana przez oficera ochrony Rodrigo Juan’a Raval’a. Po aresztowaniu zapada decyzja o przetransportowaniu jej do tajnego więzienia korporacji na położoną na południe od równika wyspę Rockford.

Połowa grudnia (dokładna data nie określona) – Chris dowiaduje się, że Claire szukała go w Europie, ale została zatrzymana przez ludzi korporacji. Wierzy, że jego siostra nadal żyje, nie wie jednak gdzie jej szukać…

25 grudnia – Albert Wesker wraz z małą grupą zaufanych ludzi do pomocy, infiltruje kompleks Umbrelli na Rockford. Zbiera informacje przed przybyciem jego głównej grupy uderzeniowej. Siły te obierają nazwę HCF – Hive Capture Force i mają na celu zdobycie informacji o wirusie T-Veronica, który Wesker chce wykorzystać do swoich badań.

26 grudnia – Ingerencja oddziału Weskera zostaje odkryta i natychmiast do siedziby głównej Umbrelli zostaje wysłana informacja o niepowołanych osobach przebywających na Rockford. Umbrella wysyła na wyspę Nemesisa, który sprawdził się w Raccoon City, jako dodatkową ochronę kompleksu (Nie wiadomo, czy ten “ładunek” dotarł na Rockford, ale najprawdopodobniej tak, tylko, że w całym zamieszaniu spowodowanym atakiem nie został w porę aktywowany – przyp. aut.).

27 grudnia – Claire Redfield zostaje przywieziona na Rockford śmigłowcem i zamknięta w tamtejszym więzieniu. Tymczasem na wyspę przybywa reszta sił HCF i szturmuje kompleks atakując go z ziemi i powietrza. Ludzie Weskera rozpylają nad wyspą wirusa “T” co ma wprowadzić dodatkowe zamieszanie. Pracownicy kompleksu zostają zarażeni i zamieniają się w zombie. Zarażeniu ulega m. in. ojciec Steve'a Burniside’a…

Tu zaczyna sie akcja RE: Code Veronica (x)

Claire budzi się w swojej celi i słyszy odgłosy ataku ludzi Weskera na wyspę. Po chwili do pomieszczenia wchodzi Rodrigo Raval, osoba, która aresztowała Claire w Paryżu. Otwiera celę Claire i następnie siada przy biurku. Rzuca ze złości na podłogę puste opakowanie po jakimś lekarstwie. Widać, że coś jest z nim niewporządku… Opowiada Claire, że to miejsce zostało zaatakowane przez jakieś nieznane siły specjalne, które prawie opanowały już cały kompleks. To miejsce jest skończone, więc pozwala Claire odejść sądząc, że i tak nie ma ona szans na wydostanie się z tej wyspy. Claire opuszcza więzienie i od razu zauważa, że kompleks ogarnięty jest pożarami. Pojawiają się też zombie. Koszmar z Raccoon powrócił…

Badając okolicę napotyka na wieżę strażniczą z której ktoś zaczyna do niej strzelać. Kryje się i zabierając broń jednemu z martwych żołnierzy odpowiada ogniem. Udaje jej się strzelać na tyle celnie, że tajemniczy osobnik poddaje się. Tą osobą okazuje się Steve Burnside, który również był tutaj więźniem. Zamierza on dotrzeć do lotniska, które znajduje się na wyspie, ale nie zabiera z sobą Claire twierdząc, że dziewczyna będzie mu tylko przeszkadzać.

Claire dalej idzie sama, ale znowu napotyka na Steve’a w biurze ochrony więzienia. Jest tam komputer w którym odnajduje on dane brata Claire. Okazuje się, że Umbrella jest na tropie Chrisa i jest on obserwowany!! Claire wysyła wiadomość do Leona Kennedy’ego, aby udał się do Europy, odnalazł jej brata i ostrzegł go przed niebezpieczeństwem. Podaje również współrzędne geograficzne wyspy Rockford licząc, że Chris przyjdzie jej z pomocą.

Idąc dalej, oboje wydostają się za mury więzienne i docierają do willi dyrektora kompleksu na wyspie – Alfreda Ashforda oraz do centrum szkolenia żołnierzy Umbrelli (zapewne to tutaj szkolił sie m. in. Nicholai i Hunk – przyp. aut.). W willi jest pełno różnych pułapek i w jedną z nich wpada Steve, ale Claire ratuje go z opresji. Pojawia się również sam dyrektor i chce zabić Claire sądząc, że jest ona częścią oddziału atakującego wyspę. Alfred odpuszcza jednak twierdząc, że i tak dostanie Claire później i “na razie” zostawia ją wolną. Dyrektor wyspy Rockford jest jednak tchórzem i zamiast osobiście stawić czoło Claire zwabia ją w pułapkę. Zostaje ona zaatakowana przez jedną z broni biologicznych Umbrelli zwaną “bandersnatch”. Tym razem ratuje ją Steve odwdzięczając się Claire za wcześniejszą pomoc. Decydują trzymać sie razem i wzajemnie sobie pomagać. Dalej zostają zaatakowani przez zombie, którym okazuje się być ojciec Steve’a!! Bestia atakuje Claire, ale Steve w ostatniej chwili strzela zabijając potwora. Jest zrozpaczony, że jego ojciec nie żyje, ale jednocześnie oskarża go o całe zło jakie spadło na jego rodzinę. Umbrella nie tolerowała niepokornych pracowników i takie przewinienie jak handel tajnymi informacjami nie mógł ujść płazem… Claire zostawia Steve’a przy zwłokach ojca i podąża dalej sama.

Na Rockford znajduje się także prywatny dom Ashfordów. Claire dociera również tam i gdy jest już w środku podsłuchuje rozmowę Alfreda z jego siostrą Alexią. Nie wie jednak, że tak naprawdę Alexii nie ma na wyspie, a Alfred tylko przebiera się za siostrę i mówi do siebie udając jej głos (Po tym jak Alexia zamknęła się w komorze kriogenicznej, Alfred bardzo tęsknił za siostrą i zdarzało się, że przebierał się w jej ubrania i udawał swoją siostrę – przyp. aut.).

Claire udaje się odnaleźć lekarstwo, takie same jakiego potrzebował jej strażnik Rodrigo. Postanawia, więc wrócić do więzienia i wręczyć mu je. Rodrigo jest zdziwiony, że Claire jeszcze żyje, ale jednocześnie wdzięczny za dostarczenie leku. Claire zostawia mu jeszcze swoją zapalniczkę, która jest prezentem od Chrisa, a w zamian dostaje wytrych, który pomoże jej w wydostaniu się z wyspy. Rodrigo prosi, aby Claire zostawiła go samego i spróbowała uciec z wyspy… Po opuszczeniu więzienia Claire napotyka na… Weskera, który od razu rozpoznaje, że jest ona siostrą Chrisa. Przyznaje się, że to on i jego ludzie zaatakowali to miejsce. Chce zabić Claire, ale nagle dostaje pilną wiadomość od jednego ze swoich agentów i postanawia jeszcze tym razem oszczędzić dziewczynę… Wesker wysyła wiadomość do członka swojej organizacji o kryptonimie “Złota Owca”. Zawiadamia, że udało się już opanować niemal całą wyspę (Dziwna ta wiadomość Weskera… To, że musi się komuś meldować świadczy, że nie ma jeszcze pełnej kontroli nad organizacją której jest członkiem – przyp. aut.).

Claire wraca do prywatnej rezydencji Ashfordów i napotyka na Alfreda przebranego za Alexię. Celuje on do Claire z karabinu snajperskiego, ale w tym momencie pojawia się Steve i strzela w jego kierunku. Alfred też odpowiada ogniem i oboje zostają ranni. Następnie Alfred ucieka, a rana postrzałowa Steve’a okazuje się być tylko draśnięciem. Razem ścigają Ashforda i w jednym z pomieszczeń odkrywają sporą plamę krwi oraz perukę. Po chwili pojawia się również Alfred, ale gdy zobaczył się w lustrze, że jest bez peruki, ucieka z krzykiem z pomieszczenia. Zdezorientowani Claire i Steve nie zdążyli nawet wycelować broni. Teraz zrozumieli, że Alexia to tylko wyimaginowany twór Alfreda, który przebierał się za swoją nieżyjącą siostrę. Chwilę po tym jak Alfred ucieka słychać sygnał alarmowy ostrzegający, że uruchomiony został system autodestrukcji i kompleks na wyspie zostanie wysadzony w powietrze. Steve i Claire szybko uciekają na dziedziniec budynku i widzą kilka startujących samolotów transportowych. Biegną w stronę lotniska, ale ranny Alfred uwalnia tyranta, którego na wyspę przywiózł agent Hunk. Potwór ten jest nową, ulepszoną wersją tyranta T-103 (Mr X), ale Claire udaje się go pokonać i dotrzeć na lotnisko, gdzie Steve uruchomił już samolot. Oboje startują i Claire proponuje, aby udali sie w stronę Hawajów (Hmm skoro z Rockford dało się dolecieć na Hawaje, oznacza to, że wyspa musiała być umiejscowiona na Pacyfiku. Wcześniej była informacja, że położona jest na południe od równika, można więc mniej więcej określić, że wyspa Rockford znajdowała się gdzieś w okolicach Nowej Zelandii – przyp. aut.). Chwilę po starcie słychać jakiś hałas w luku bagażowym. Claire idzie sprawdzić co się dzieje i odkrywa, że tyrant z którym walczyła przed odlotem, przeżył i w jakiś sposób zdążył dostać się do ich samolotu. Claire jeszcze raz podejmuje walkę i udaje się jej pokonać bestię na dobre, wyrzucając potwora na zewnątrz samolotu.

Alfredowi również udaje się opuścić swoją wyspę. W ostatniej chwili przed głównym wybuchem kompleksu dociera do hangaru i odlatuje z Rockford swoim prywatnym myśliwcem typu harrier. Zarzeka się, że to jeszcze nie koniec walki. Zdalnie uruchamia autopilota w samolocie, którym lecą Steve i Claire. Nie widzą oni co się dzieje i wtedy Alfred pojawia się na jednym z monitorów informując ich, że samolot jest pod jego kontrolą i nigdzie nie uciekną. Claire i Steve muszą zapomnieć o Hawajach, gdyż ich samolot obiera zgoła odmienny kurs…

28 grudnia – Wiedząc, że nic nie można poradzić na zmianę kursu, Claire postanawia odpocząć, a gdy się budzi dostrzega ze Steve’m, że są nad Antarktydą! Steve odczytuje szerokość geograficzną z przyrządów: 82 stopnie, 17 minut (Szkoda, że nie podał jeszcze długości, a wiedzielibyśmy dokładnie gdzie wylądowali, ale według moich obserwacji to miejsce będzie położone w sporej odległości od wybrzeża, na skraju lodowca szelfowego Rossa. W rzeczywistości w pobliżu nie ma żadnej stacji badawczej - przyp. aut). Samolot podchodzi do lądowania i rozbija się na terenie małej antarktycznej bazy transportowej. Claire i Steve z wypadku wychodzą bez szwanku i postanawiają zbadać to miejsce.

Kompleks ten należy do Umbrelli i również tutaj spotkać można bestie zarażone wirusem “T”. W jednym z pomieszczeń Claire napotyka natomiast na przykutego do ściany zarażonego wirusem człowieka. Nie jest to jednak zwykły zombie, to sam Aleksander Ashford, naukowiec korporacji, syn Edwarda Ashforda, jednego z odkrywców wirusa matki oraz twórca Alfreda i Alexii. Zamieniony w potwora nazwanego “Nosferatu” przez swoje “dzieci”, które testowały na nim wirusa T-Veronica w zemście za eksperymenty ojca. Claire ucieka na jego widok i dalej spotyka Steve’a. Mówi on Claire, że niedaleko stąd znajduje się australijska baza antarktyczna i muszą spróbować się tam dostać. Steve’a i Claire czeka jednak niespodzianka, gdyż w tym momencie pojawia się Alfred Ashford ze swoim karbinem snajperskim!! Steve obezwładnia go jednak i spycha za barierkę, a Claire zabiera jego karabin. Wygląda na to, że Alfred nie żyje, jednak chwilę potem, gdy spadł w przepaść słychać dziwny ryk. To Nosferatu wyrwał się ze swoich łańcuchów i teraz rusza w pogoń za Claire (Może nastąpiło to pod wpływem głosu spadającego Alfreda Ashforda? Odezwały się w nim jakieś uczucia? – przyp. aut.). Dopada on Claire i Steve’a już na zewnątrz bazy na platformie przeznaczonej do lądowania śmigłowców (Capcom trochę tutaj przesadził, gdyż przedstawia naszych bohaterów w letnich ciuchach na antarktycznym mrozie, a przecież twórcy lubią przebierać postacie z gry w różne bonusowe ciuchy i tutaj też mogli coś wymyślić – przyp. aut.). Spycha z niej Steve’a i Claire sama musi walczyć z potworem. Pokonuje go w końcu korzystając między innymi z karabinu zdobytego na Alfredzie. Po walce wsiadają razem do ratraka i zamierzają szybko dotrzeć do australijskiej bazy.

Tymczasem Alfred Ashford jakimś cudem przeżył upadek z wysokości. Resztkami sił udaje mu się dotrzeć do ukrytego pomieszczenia antarktycznej bazy. To w tym miejscu znajduje się jego siostra Alexia, zamknięta w komorze kriogenicznej od ponad piętnastu lat (Data rozpoczęcia eksperymentu 27 grudnia 1983 rok – przyp. aut.). Alfred budzi ją z powrotem do życia, sam jednak umiera… Alexia wie co się stało i teraz zemści się na Claire i Steve’ie. Dopada uciekinierów i niszczy ich pojazd. Ratrak staje w płomieniach…

W tym samym czasie Chris Redfield, który dostał wiadomość od Leona Kennedy’ego, przybywa w poszukiwaniu swojej siostry na wyspę Rockford (prawdopodobnie przybył w to miejsce jedną, dwie godziny, po tym jak opuściła je Claire – przyp. aut.). Infrastruktura wyspy została zniszczona przez wybuch, ale kilka obiektów ocalało. Chris odnajduje w budynku więziennym strażnika Rodrigo i wypytuje go o swoją siostrę. Rodrigo potwierdza, że ją widział i prawdopodobnie udało jej się uciec z wyspy jednym z samolotów transportowych. Po chwili Rodrigo zostaje zaatakowany przez zmutowanego robala (Ale to brzmi ;) – przyp. aut.). Chris przychodzi mu z pomocą, ale jest już za późno. Rodrigo umiera, a przed śmiercią oddaje Chrisowi zapalniczkę, którą otrzymał od jego siostry.

Chris opuszcza więzienie i w innym budynku dostrzega na jednym z monitorów Alexię Ashford!! Taki sam obraz widzi w innym pomieszczeniu Wesker, który ciągle jest na wyspie. Teraz wie, że Alexia się obudziła, musi więc odnaleźć ją jak najszybciej. Na innym monitorze widzi też Chrisa, postanawia więc na dzień dobry, uwolnić huntery i posłać do pomieszczenia gdzie przebywa Redfield. Były członek STARS radzi sobie jednak dosyć łatwo, co wcale nie zaskakuje Weskera. Teraz przywita go osobiście stając twarzą w twarz. Chris jest zaskoczony, że Wesker żyje (Był pewien, że zginął w willi Spencera – przyp. aut.). Próbuje podjąć z nim walkę, ale Wesker dzięki wirusowi jaki otrzymał od Birkina jest niepokonany. Informuje Chrisa, że jego siostra jest na Antarktydzie, w bazie gdzie znajduje sie Alexia, więc na pewno już nie żyje. W tym momencie na jednym z monitorów pojawia się właśnie Alexia, która prawdopodobnie słyszała całą rozmowę Weskera z Chrisem. Wesker puszcza Redfielda i wychodzi z pomieszczenia (W rozmowie Chrisa z Weskerem jest ciekawy fragment, który zacytuję dokładnie. Wesker mówi: “You have no idea how much I hate you. You destroyed my plans, so now I sold my soul to a new organization.” Zdanie to może nie jest jakimś super dowodem, ale sugeruje, że Wesker nadal nie ma pełni władzy w swojej organizacji. Nigdzie nie mówi on, że jest to jego organizacja, że należy do niego – przyp. aut.). Chris już wie, że jego siostra znajduje się na Antarktydzie, musi więc znaleźć jakiś środek transportu, aby się tam dostać. W jednym z hangarów napotyka na kolejnego harriera i startuje kierując się na południe, tam gdzie jego siostra (Alfred musiał mieć fajną pasję – kolekcjonowanie myśliwców ;) Dla Chrisa to też najlepsze rozwiązanie, w końcu to były pilot USAF ;) – przyp. aut.).

Redfield po długiej podróży ląduje w antarktycznej bazie transportowej. Znajduje rozbity samolot Claire i Steve’a oraz zwłoki Nosferatu i Alfreda. W jednym z zakątków bazy odkrywa pomieszczenie będące repliką głównego holu willi Spencera z Raccoon City, a w nim swoją siostrę, która wciąż żyje!! (Rodzina Ashfordów po śmierci Edwarda, była niedoceniana w korporacji. Aleksander Ashford chcąc dorównać Spencerowi, urządził część swojej antarktycznej bazy podobnie jak Spencer willę – przyp. aut.).

Chris uwalnia siostrę i chce już opuścić to miejsce, ale Claire mówi, że nie ruszy się stąd dopóki nie odnajdą Steve’a. W tym momencie pojawia się Alexia. Jest jedyną osobą która wie, gdzie jest Steve, więc Chris i Claire biegną za nią. Alexia rozdziela jednak rodzeństwo i teraz już tylko Claire podąża za nią. Zamiast Alexii odnajduje Steve’a, który jest przykuty do ściany podobnie jak wcześniej Nosferatu.
Wygląda całkiem normalnie, odzyskuje przytomność i rozmawia z Claire, jednak po chwili coś się z nim dzieje niedobrego. To Alexia zaraziła go swoim wirusem T-Veronica i teraz Steve mutuje stając się potworem. Dopada Claire i gdy już ma ją zabić, budzą się w nim resztki świadomości. Atakuje sam siebie, śmiertelnie się raniąc i jednocześnie ocalając życie Claire. Steve przed śmiercią powraca do swojej ludzkiej formy, wyznając Claire, że ją kocha, po czym umiera. Claire nie może się z tym pogodzić zalewając się łzami (Chyba najsmutniejszy motyw z całej serii Resident Evil – przyp. aut.).

Tymczasem Alexię odnajduje Wesker, który również przybył do tej antarktycznej bazy. Chce od niej próbkę wirusa T-Veronica, ale jedyna istniejąca próbka znajduje się tylko w jej ciele, musi więc stawić czoła Alexii i pokonać ją. Alexia ujawnia swoje prawdziwe oblicze i okazuje się być trudnym przeciwnikiem nawet dla Weskera. Walka nie idzie dobrze i w tym momencie Wasker dostrzega Chrisa, który ukrywał się w pomieszczeniu i wszystko obserwował. Ucieka on Alexii i teraz to Chris musi walczyć z potworem. Udaje mu sie obezwładnić Alexię na tyle by również uciec. Odnajduje potem Claire zamkniętą w jednym z pomieszczeń. Płacząc, opowiada bratu, że Steve nie żyje. Chris próbuje otworzyć drzwi, aby dostać się do siostry, ale są zamknięte elektronicznie i nie można ich otworzyć. Claire podpowiada bratu, aby uruchomił system autodestrukcji bazy i wtedy wszystkie drzwi zostaną otwarte. Chris postępując za radą siostry aktywuje autodestrukcję i uwalnia tym samym Claire. Uciekają z kompleksu i w tym momencie pojawia się Alexia, która mutuje i staje im na drodze ucieczki. Chris nakazuje Claire ucieczkę do windy ewakuacyjnej i sam walczy z potworem. Udaje mu się pokonać Alexię na dobre, ale problemy jeszcze się nie skończyły, Claire wpada bowiem w ręce Weskera i teraz Chris będzie musiał stoczyć walkę z nim.

Chris mówi Weskerowi, że pokonał Alexię i wirus T-Veronica przestał istnieć. Redfield jednak nie docenił Weskera, gdyż w czasie, gdy on walczył z Alexią, ludzie Weskera zabrali zwłoki Steve’a w których ciągle jest obecny wirus. Zaznacza, że może przywróci go do życia, tak samo jak siebie, aby mógł znowu zobaczyć Claire (Cóż za ironia – przyp. aut.).
Chris odsyła Claire do harriera i sam przystępuje do ostatecznej walki z Weskerem. Walka pozostaje jednak nierozstrzygnięta, gdyż niespodziewany wybuch rozdziela obu walczących. Chris ucieka szybko do hangaru i odlatuje samolotem z Claire, a Wesker ewakuuje się korzystając ze swojego okrętu podwodnego (No właśnie, okrętu podwodnego, a na szerokości 82 stopnie 17 minut morza na Antarktydzie nie ma ;) Ah ten Capcom, nie docenia swoich dociekliwych fanów ;) – przyp. aut.).

Tu kończy się akcja: RE: Code Veronica (x)

1999 - Projektowany w rosyjskiej bazie talos jest gotowy, ale trzeba przetestować jego możliwości, co zajmie specjalistom jeszcze trzy lata. Pierwsze testy dają bardzo dobre wyniki. Talos jest chroniony przez specjalny pancerz i uzbrojony w ciężką broń dzięki czemu może stawić czoła nie tylko uzbrojonym żołnierzom, ale również ciężkiej broni przeciwnika. Nowy tyrant jest chodzącym, sterownym przez komputer, biologicznym czołgiem, zdolnym podjąć walkę nawet pojazdami opancerzonymi wroga.
Po zniszczeniu Raccoon i baz korporacji na wyspach Sheena i Rockford, ta rosyjska baza i ten projekt są najważniejszym atutami korporacji. Jednymi z ostatnich atutów...

Koniec marca 1999 – Samolot myśliwski bez znaków rozpoznawczych, przelatuje nad miejscem, gdzie kiedyś było Raccoon City. Z samolotu robione są zdjęcia lotnicze, które następnie przesyłane są do bazy naziemnej. Okazuje się, że baza położona jest w miejscu, gdzie kiedyś było miasto i należy do Umbrelli!! Naukowcy zapoznają się z fotografiami i co do jednego są zgodni. Żaden człowiek, bez specjalnych zabezpieczeń, nie będzie w stanie przeżyć w tym miejscu jeszcze przez długie lata. Po chwili dzwoni telefon i tajemniczy głos w słuchawce, nalega aby rozpocząć kolejne badania i testy... (Umbrella nie odpuszcza Raccoon tak łatwo ;) – przyp. aut.).

2002 – Korporacja farmaceutyczna Umbrella ma coraz więcej problemów. Kondycja finansowa firmy i jej prestiż wyraźnie spadły z powodu pogłosek o zamieszaniu tej korporacji w incydent w Raccoon City. Organizacji przydarza się coraz więcej wpadek. Jedną z nich jest przejęcie przez Morpheusa D. Duval’a, człowieka niegdyś zwolnionego z korporacji (Dokładnie 20 sierpnia 1998. Był „kozłem ofiarnym” oskarżonym o spowodowanie incydentu w willi Spencera – przyp. aut.) bazy Umbrelli na jednej z atlantyckich wysp. Kompleks był słabo strzeżony, gdyż nie prowadzono tam badań, a tylko składowano/utylizowano nieudane eksperymenty. Morpheus uczynił sobie z tej wyspy własną bazę i ufortyfikował ją, montując nawet stanowiska do wystrzeliwania rakiet!

Jack Krauser, kolega po fachu Leona Kennedy’ego z agencji rządowej, ma wypadek. Śmigłowiec, którym leciał rozbija się i Jack zostaje uznany za martwego.

20 maja – Statek o nazwie „Spencer Rain” wypływa z portu na rejs wycieczkowy. Okręt ten należy do korporacji i podróżuje nim wielu wysoko postawionych przedstawicieli Umbrelli oraz „klienci” firmy z różnych zakątków świata (Ciekawe czy z Polski też ;) – przyp. aut.). Wszyscy zebrali się na okręcie, aby zapoznać się z przewożonymi w ładowni egzemplarzami broni biologicznej i dobić targu przy ewentualnych transakcjach kupna. To dopiero pierwszy rejs okrętu, a będzie ich jeszcze wiele (Korporacja po ostatnich wpadkach, potrzebowała dużego zastrzyku gotówki, dlatego sprzedawała swoją broń jak leci, temu kto da więcej. Uznano, że statek to najbezpieczniejsze miejsce do takich transakcji – przyp. aut.).

4 – 6 września – W jednym z pomieszczeń pod pokładem eksponowane są gabloty z bronią biologiczną. Klienci odwiedzają to miejsce, zapoznają się z bronią i dobijają targu. Jeden z załogantów okrętu odkrywa dokumenty transportowe tych tajemniczych przesyłek. Zauważa, że mają one oznaczenie „zagrożenie biologiczne” lub „zagrożenie chemiczne”. Marynarz zaczyna się domyślać, że na statku dzieje się coś nielegalnego, ale nie ma dostępu do tego tajemniczego pomieszczenia i nie może sprawdzić, czy jego domysły są słuszne.

18 września – Morpheus Duval kradnie z paryskiego laboratorium Umbrelli trzy próbki wirusa ”T”. Raport o tym zdarzeniu zostaje rozesłany do wszystkich placówek korporacji i dociera także na okręt. Kwatera główna nakazuje wzmóc czujność i nakazuje poszukiwania Morpheus'a i zabranych przez niego próbek. Pada podejrzenie, że Morpheus będzie chciał się zemścić za to, że został wyrzucony z korporacji i użyje wirusa „T” przeciwko interesom firmy.

22 września – Morpheus i jego ludzie atakują okręt! Zabijają wielu pasażerów i przejmuje kontrolę nad statkiem tak szybko, że kapitan nie zdążył nawet wysłać sygnału o kłopotach. Morpheus uwalnia na okręcie wirus „T”, który zarażana także jego ludzi i pozostałych przy życiu pasażerów. Morpheus wysuwa swoje żądania do dwóch państw: Stanów Zjednoczonych i Chińskiej Republiki Ludowej (Dlaczego akurat do tych państw? Może uznał, że są to największe mocarstwa i zapłacą - przyp. aut.).
Chce 5 miliardów dolarów inaczej wystrzeli rakiety zawierające głowice z wirusem „T” ze swojej bazy na wyspie w największe miasta na terenie tych państw. Władze USA i Chin nie zamierzają poddać się szantażowi i wysyłają agentów w tajnej misji zabicia Morpheus'a. Ze strony USA tym agentem jest Bruce McGivern, a ze strony Chin, agentka Fong Ling.

Tu rozpoczyna się akcja RE: Dead Aim

23 – 24 września - Pod osłoną nocy Bruce McGivern dostaje się na okręt, jednak od razu zostaje zauważony przez Morpheus'a. Celuje on do Bruce'a i w tym momencie pojawia się Fong Ling rzucając granat pomiędzy obu mężczyzn. Bruce szybko odskakuje na bok, ale Morpheus nie zdążył zrobić tego samego i wyniku wybuchu zostaje ranny. Zanim Bruce podnosi z ziemi swój pistolet Fong Ling i Morpheus'a już nie ma, rusza więc na ich poszukiwania.

Odnajduje Fong Ling i odkrywa, że przybyła ona na okręt z tą samą misją co on. Morpheus widzi ich rozmowę na jednym z monitorów i uwalnia dwa prototypowe huntery, które mają zabić nieproszonych gości. Bruce jednak łatwo radzi sobie z niebezpieczeństwem, co niesamowicie denerwuje Morpheusa. Jest coraz słabszy i wie, że rany, które odniósł od odłamków granatu są bardzo poważne. Wcześniej przygotował się jednak na tą ewentualność. Okazuje się, że podczas kradzieży w paryskim oddziale Umbrelli oprócz trzech próbek wirusa „T” zabrał ze sobą coś jeszcze – nowego wirusa będącego połączeniem „T” i „G”! Wstrzykuje sobie próbkę „T/G” w wyniku czego zamienia się w potwora będącego nowym typem tyranta. Jego organizm przeszywają wyładowania elektryczne, a skutkiem ubocznym działania nowego wirusa jest... zmiana płci (Haha, no teraz to chyba twórcy lekko przesadzili ;) – przyp. aut.).

Przemierzając kolejne pomieszczenia statku Bruce napotyka na miejsce, gdzie wystawiane były gabloty z okazami broni biologicznej Umbrelli na sprzedaż. Jest tam m. in. udoskonalony model huntera i kolejny nowy typ tyranta T-091. Oba potwory nie są już wynikiem działanie wirusa „T”, ale właśnie połączonych wirusów „T/G”. Według specyfikacji, nowe bestie są znacznie szybsze od poprzedników i odporne na konwencjonalne pociski. Morpheus odnajduje tutaj Bruce'a i ten musi stawić mu czoło. Niestety konwencjonalna broń nie robi szkody potworowi. Pole elektromagnetyczne wokół Morpheus'a powoduje, że pociski odbijają się od niego jak od stali. Agent zmuszony jest do ucieczki, jednak jest to bardzo trudne, gdyż tyrant jest niesamowicie szybki. W ucieczce pomaga mu Fong Ling i oboje kryją się za wielkimi stalowymi drzwiami. Morpheus próbuje je sforsować, ale nie udaje mu się to i odchodzi, a Bruce i Fong Ling znowu się rozdzielają.

W poszukiwaniu jakiś ocalałych członków załogi Bruce dociera na mostek kapitański. Tam jednak nie ma nikogo, oprócz kapitana, który również zamienił się w nieumarłego potwora. Bruce zabija kapitana z jego własnego pistoletu. Następnie znowu spotyka Fong Ling i w tym momencie włącza się alarm kolizyjny. Okazuje się, że Morpheus tak pokierował statkiem, aby ten rozbił się o brzegi jego własnej wyspy, na której ukrył rakiety. Oboje muszą jak najszybciej uciekać z okrętu, ale nagle pojawia się tyrant T-091 wypuszczony prawdopodobnie przez Morpheusa ze swojej kapsuły. Bruce łatwo pokonuje potwora, gdyż okazało się, że nie był dopracowany i pole elektrmagnetyczne, które miało go chronić przed pociskami było niewystarczająco dobre (Krótko mówiąc, Umbrella chciała wcisnąć swoim klientom niedopracowanego bubla ;) Dopiero Morpheus którego oznaczenie kodowe brzmiało T-092 był doskonałym tyrantem pod tym względem – przyp. aut.)
Bruce nie mogąc odnaleźć Fong Ling, która w tym czasie próbowała odnaleźć Morpheus'a, wyskakuje za burtę okrętu. Statek rozbija się o przybrzeżne skały, wybucha i szybko tonie (Dlaczego wybucha?? Nie mam pojęcia :/ Jedyne wytłumaczenie jest takie, że były tam jakieś pola minowe, chroniące wyspę przed nieproszonym gośćmi – przyp. aut.).

Na brzegu Bruce dostrzega jakieś budowle. Są tam oznaczenia korporacji Umbrella, ale kompleks wygląda na dawno opuszczony. Odnajduje wejście do kanałów i decyduje się zbadać to miejsce. Udaje mu się dotrzeć do pomieszczenia z radiostacją i nawiązuje tam kontakt ze swoimi zwierzchnikami. Informują go oni, że Chińczycy podjęli się negocjacje z Morpheus'em, natomiast rząd USA nie zamierza negocjować z terrorystą i całą nadzieja na pomyślne zakończenie spoczywa w rękach Bruce'a (Jakie to prawdziwe no nie ;) „Dobry” rząd amerykański twardo mówi, że nie będzie negocjował z terrorystami, a „źli” Chińczycy zgadzają się na wszystko ;) – przyp. aut.). Chińczycy po zapłaceniu okupu muszą teraz wycofać swoją zbyteczną agentkę, albo łatwiej... zabić ją!

Tymczasem Fong Ling, której także udało się przeżyć katastrofę statku, również dociera na wyspę i wchodzi do podziemnego kompleksu. W środku napotyka na jeden z nieudanych eksperymentów Umbrelli o nazwie... Pluto (Cóż za wdzięczna nazwa ;) – przyp. aut.). Pluto był jednym z projektów tyranta, który został zawieszony w 1996 roku (projekt "Alpha" można poczytać w 4 części timeline – przyp. aut.) z powodu słabych wyników tej jednostki. Tyrant ten poruszał się wolno, był ślepy i szukał wrogów korzystając jedynie ze słuchu (Podobnie jak licker – przyp. aut.). Fong Ling nie musi z nim walczyć, udaje jej się oszukać potwora. Gdy dostaje się na lądowisko dla śmigłowców nagle pojawiają się wokół niej wiązki laserów. Otaczają ją, zbliżają się do niej i po chwili łączą w jedną wiązkę wskazującą dokładnie miejsce gdzie stoi. Agentka nie wie co się dzieje i w tym momencie pojawia się Bruce, który odpycha Fong Ling, a w miejsce gdzie stała uderza wysokoenergetyczna wiązka powodując spory wybuch. Okazuje się, że wiązka ta pochodzi z chińskiego wojskowego satelity (Wow, prawie jak gwiezdne wojny ;) – przyp. aut.). Mocodawcy Fong Ling po zapłaceniu okupu Morpheus'owi chcą się jej pozbyć w ten właśnie sposób. Bruce wyciąga nóż i wydłubuje z ramienia Ling mały mikrochip i niszczy go. Teraz satelita nie będzie już mógł jej namierzyć. Bruce pyta Fong Ling co teraz zamierza zrobić, a ona odpowiada, że dalej będzie kontynuować misję. Morpheus musi zostać powstrzymany.

Bruce dalej rusza sam i napotyka na ślepego potwora, którego wcześniej wyminęła Fong Ling. Udaje mu się go pokonać dzięki... tłumikowi, który dokręcił do pistoletu, dzięki czemu potwór nie słyszał z którego miejsca do niego strzela. Po jego pokonaniu dociera do windy prowadzącej do kompleksu położonego pod wodą. Pojawia się też Fong Ling i razem zjeżdżają na dół. Na dach windy wskakuje jednak Morpheus. Uszkadza on liny w wyniku czego winda spada w dół. Bruce uruchamia jednak awaryjne hamowanie i winda zatrzymuje się między piętrami. Fong Ling wychodzi z niej, ale Bruce nie zdążył zrobić tego samego, gdyż hamulec puszczają i winda dalej zjeżdża na dół rozdzielając ich ponownie. Fong Ling próbuje odnaleźć Bruce'a i nagle rozlega się alarm oznajmiający, że rozpoczęło się odliczanie startowe pocisków w silosach. Pojawia się także sam Morpheus i niespodziewanie atakuje dziewczynę, tak, że traci ona przytomność.

Bruce tymczasem przeżył upadek z wysokości, gdyż winda wyhamowała i nie rozbiła się. Przeszukując pomieszczenia kompleksu znajduje broń która może być skuteczna przeciwko Morpheus'owi, gdyż może zneutralizować jego pole elektromagnetyczne. W tym momencie na jednym z monitorów pojawia się Morpheus stojący nad nieprzytomną Fong Ling. Bruce musi jak najszybciej odnaleźć tamto pomieszczenie...

Bruce odnajduje drogę do silosów z rakietami i tam właśnie spotyka Morpheus'a i nieprzytomną Fong Ling. Dzięki broni odnalezionej wcześniej pokonuje Morpheus'a. Budzi Fong Ling i razem próbują zatrzymać odliczanie. Jednak wirus „T” zawarty w ciele potwora przywraca go do życia, a wirus „G” powoduje kolejną mutację. Tym razem nie chroni go już jednak pole elektromagnetyczne i Bruce pokonuje Morpheus'a celując prosto w głowę. Wirus „G” w jego ciele ma dalej skłonności do mutacji, ale jedna z wiązek elektrycznych z jego ciała dosięga pocisku i w tym momencie rozlega się wybuch i pociski eksplodują jeden po drugim. Fong Ling i Bruce uciekają z kompleksu w ostatniej chwili i korzystając z małej łodzi ratunkowej opuszczają wyspę, ogarniętą przez wybuchy. Po chwili pojawiają się trzy śmigłowce ratunkowe. Oboje są już bezpieczni...

Tu kończy się akcja RE: Dead Aim
Ostatnio zmieniony pt 14 sty, 2011 przez Diadem, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 8 (1999 - 2002)

Post autor: Diadem » czw 10 sty, 2008

Komentarz:

Na żółto zaznaczyłem w tekście dwie informacje, obie pochodzą z Resident Evil Survivor 2. Gra ta jest oparta na Resident Evil Code Veronica jednak fabularnie wprowadza zamęt, bowiem w RE:Survivor 2 walczymy np. z Nemesisem co jest bzdurą.
Przy tym całym zamęcie gra nie wnosi wiele nowego, oprócz właśnie tych dwóch zaznaczonych na żółto informacji. Jedna mówi o dostarczeniu na wyspę Nemesisa, który w RE:Survivor 2 rzeczywiście się pojawia, a my możemy uznać, że był na Rockford dostarczony, ale nie został aktywowany, gdyż w RE:Code Veronica nie walczymy z nim.
Druga informacja tyczy się raportu jaki zostaje wysłany do organizacji Weskera. Nie jest on podpisany, ale wskazuje na Weskera jako jego autora. Raport ten jest kolejnym dowodem na to, że Wesker nie miał wtedy pełni władzy w swojej organizacji. Jest to trochę dziwne, bo przecież z jego super mocami nikt nie mógł stawić mu czoła, jednak z nieznanej bliżej przyczyny w 1998 roku Wesker nie rządził jeszcze w organizacji do której należał.
Ostatnio zmieniony śr 24 gru, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 4 razy.

Zablokowany

Wróć do „Timeline Resident Evil”