RE Timeline - część 5 (2003 - 2004)

Zarys fabularny wydarzeń z Resident Evil
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 5 (2003 - 2004)

Post autor: Diadem » pn 31 mar, 2008

2003 - Incydent z Raccoon City był początkiem końca korporacji Umbrella, natomiast światowy kryzys spowodowany groźbami terrorysty Morpheusa Duvala o użyciu broni biologicznej ostatecznie pogrążył firmę. Rząd Stanów Zjednoczonych oficjalnie potwierdził, że korporacja była zamieszana w incydent z pociskami uzbrojonymi w głowice z bronią biologiczna. Informacje te wywołały niepewność wśród giełdowych inwestorów, którzy rozpoczęli masowe wycofywanie kapitału. Niedługo później firma utraciła płynność finansową i kolejne jej oddziały były zamykane. Oficjalnie korporacja Umbrella była skończona. Pozostała jednak jeszcze rosyjska baza, gdzie właśnie zakończyły się testy talosa. Kierownictwo korporacji (mocno przerzedzone po ostatnich wydarzeniach - przyp. aut.) obiera teraz inny sposób funkcjonowania. Zamierza działać w podziemiu na wzór organizacji terrorystycznej i sprzedawać swoją broń do niestabilnych rejonów świata temu, kto zapłaci więcej.

2 stycznia 2003 - Chris i Jill dowiadują się o istnieniu rosyjskiej bazy i o nowej tajemniczej broni biologicznej która jest tam projektowana (prawdopodobnie to sam Wesker naprowadził ich na trop rosyjskiej bazy licząc, że w całym tym zamieszaniu jakie wytworzy się podczas ataku, będzie mógł niepostrzeżenie skraść wiedzę Umbrelli z komputera - przyp. aut.). Rozpoczynają planowanie operacji, która zniszczy korporację na dobre.

Koniec stycznia 2003 (dokładna data nie znana) - W rosyjskiej wiosce położonej w pobliżu bazy Umbrelli dochodzi do dziwnych incydentów. Chodzą pogłoski, że w pobliskich lasach grasuje potwór, który zabija ludzi i rozszarpuje ich ciała. Miejscowi wierzą, że jest Almas - stwór opisywany w tutejszych legendach (niczym Yeti ;) - przyp. aut.). Wieści o tych dziwnych przypadkach docierają również do Jill i Chrisa. Osobiście odwiedzają oni wioskę, aby wypytać mieszkańców czy ktoś widział potwora, podejrzewają bowiem, że może być to jakiś nieudany eksperyment Umbrelli, który wydostał się z laboratoriów. Na miejscu okazuje się, że jedyną osobą, która widziała potwora i przeżyła spotkanie z nim, jest mała dziewczynka Anna. Opisuje stwora jako zwierzę podobne do wilka, ale większe i wyglądające inaczej. Jill i Chris od razu kojarzą potwora z cerberusem i nie mają wątpliwości, że musi być on dziełem wirusa "T". Zamierzają uzyskać pozwolenie władz rosyjskich na wkroczenie do kompleksu fabryki Umbrelli.

Początek lutego 2003 (dokładna data nie określona) - Jill i Chris spotykają się z rosyjskimi władzami i przekonują ich, że w fabryce Umbrelli prowadzone są nielegalne eksperymenty. Miejscowe władze dają wiarę argumentom przedstawionym przez byłych członków STARS, ale zgodę na wojskowe wkroczenie do kompleksu muszą wydać jeszcze władze centralne Rosji.

17 luty 2003 - Zebrany zostaje specjalny wojskowy oddział pod dowództwem Chrisa i Jill. Wszyscy są gotowi, aby wkroczyć do kompleksu, ale nadal nie nadchodzi zgoda władz rosyjskich. Tymczasem o całym zamieszaniu dowiaduje się przebywający w bazie Sergei Wladimir. Wie, że nie zdoła obronić bazy konwencjonalnymi środkami, dlatego uwalnia całą broń biologiczną i rozpyla na terenie kompleksu wirusa "T". Sama baza dla Umbrelli jest mało ważna i może zostać zniszczona. Najważniejsze są wszystkie projekty i komputer z całą wiedzą korporacji, które Wladimir zamierza ewakuować w inne miejsce. Jill i Chris cały czas monitorują bazę i gdy widzą, że coś jest niewporządku postanawiają przystąpić do ataku mimo braku zgody rządu rosyjskiego. Nie mogą dłużej zwlekać, gdyż w każdej chwili Sergei może uciec i Umbrella znowu wywinie się od odpowiedzialności.

18 luty 2003 - Sergei siedzi przy komputerze i słucha meldunku Red Queen. Informuje go ona, że wirus "T" rozprzestrzenił się już na cały kompleks i niemal cały personel został już zainfekowany. Kolejne informacje komputera to fakt wykrycia - Alberta Weskera, który również chce się dostać do kompleksu. Sergei nie przejmuje się jednak Weskerem, uważając go za "podrzędnego pracownika" korporacji i osobę, która nie stanowi zagrożenia. Kolejny komunikat, to wykrycie śmigłowców zbliżających się do bazy na pokładzie, których znajduje się oddział Chrisa i Jill. Sergei jest zaskoczony, że przybywają tak szybko, ale również ignoruje to zagrożenie.

Śmigłowce nadlatują nad bazę i szykują się do lądowania. Na dole dostrzeżona zostaje grupa hunterów, jednak zostają zniszczone przy pomocy strzałów ze śmigłowców. Lądowanie jest niebezpieczne, dlatego oddział opuszcza maszyny na linach w różnych miejscach fabryki (bez sensowna akcja, przecież gdyby trzymali się w grupie mieliby większe szanse na sukces - przyp. aut.). Na dole Chris i Jill zostają zaatakowani przez zamienionych w zombie pracowników fabryki i cerberusy. Pojawiają się również kolejne huntery i sytuacji robi się coraz bardziej niebezpieczna. Jill i Chris uciekają do tunelu biegnącego pod bazą, jednak tutaj jest jeszcze bardziej niebezpiecznie niż na zewnątrz, gdyż tunel pełny jest crimson head'ów. Inni członkowie oddziału donoszą przez radio, że kończy im się amunicja, a straty są bardzo duże, ale akcja trwa dalej, a specjalnie przeszkoleni ludzie radzą sobie z walce z zombie. Dalej Chris i Jill opuszczają tunel i dostają się do fabryki. Napotykają tam na ciała swoich towarzyszy, którzy musieli dostać się tutaj inną drogą. Nie można już im pomóc, dlatego ruszają dalej docierając do wielkiego pomieszczenia, gdzie na podłodze ułożona jest posadzka z ogromnym logo Umbrelli. Dostrzegają windę, która prowadzi na niższe poziomy i decydują się zjechać nią w dół. Cały czas są obserwowani przez Red Queen.

Tymczasem Wesker dostaje się do fabryki korzystając z tunelu i stacji podziemnej kolejki. Korzystając ze swoich super zdolności szybko pokonuje kolejne pomieszczenia fabryki, aż w końcu napotyka na Sergei'a, któremu towarzyszą dwa tyranty T-103 "Ivan", które są ulepszonymi wersjami tyranta Mr X. W rozmowie Sergei potwierdza swoją lojalność i oddanie Umbrelli, a Weskera oskarża o zdradę ideałów korporacji. Wychodzi z pomieszczenia nakazując tyrantom, aby zajęły się nieproszonym gościem. Wladimir nie docenił jednak zdolności Weskera, gdyż ten poradził sobie z tyrantami, pokonując oba i dalej przemierza fabrykę.

Winda do której wsiedli Jill i Chris zabiera ich do podziemnego laboratorium, służącego do masowej produkcji różnej broni biologicznej. Muszą stawić tutaj czoła między innymi lickerom i chimerom co, świadczy o tym, że nikt już nie kontroluje tego miejsca. Dalej podążają zalanym wodą tunelem i tutaj zostają zaatakowani przez kolejną dobrze znaną broń biologiczną korporacji - Neptuna. Kolejna część laboratorium do którego docierają to miejsce gdzie utylizowane są nieudane eksperymenty. Cały proces utylizacji jest zautomatyzowany, a odpady spalane są specjalnych piecach.
Dostają również kolejną informację przez radio, że akcja powiodła się i fabryka na powierzchni została już oczyszczona z zombie i przejęto nad nią kontrolę. Idąc dalej docierają do specjalnie chronionego pomieszczenia, gdzie przez nieuwagę uruchamiają automatyczny system obronny w postaci laserów (skąd my to znamy? ;) - przyp. aut.). Udaje im się jednak unikać wiązek laserowego światła i szybko wycofać się pomieszczenia. Wszędzie uruchomiony zostaje alarm, a Jill i Chris trafiają do dużego pomieszczenia testowego, gdzie muszą stawić czoła kolejnym potworom. Dostrzegają następna windę prowadzącą w głąb ziemi i bez namysłu wsiadają do niej. Kolejny poziom również jest opustoszały i wygląda na to, że nie ma tu nikogo, kto przeżył infekcję. Ciągle pojawiają się natomiast nowe huntery i crimson head'y. Tymczasem Wesker również znalazł windę prowadzącą w głąb kompleksu. Domyśla się, że Jill i Chris są przed nim i korzystając ze swoich umiejętności schodzi szybem windy na dół. W laboratoriach odnajduje ślady walki, co potwierdza jego wcześniejsze przypuszczenia.

Tymczasem eksploracja laboratoriów przez Jill i Chrisa, śledzona jest na monitorach przez Wladimira, który postanawia w końcu ich przywitać, korzystając z laboratoryjnego radiowęzła. Przedstawia byłym członkom STARS najnowsze i najdoskonalsze dzieło Umbrelli - Talosa. Jill i Chris podejmują walkę z potworem, jednak ich broń nie czyni Talosowi krzywdy, gdyż jest on chroniony przed pociskami. Talos wyposażony w wyrzutnię rakiet, dewastuje całe pomieszczenie strzelając do Chrisa i Jill. W końcu odkrywają oni, że słabym punktem potwora jest jego głowa i w nią zaczynają celować. Talos zostaje pokonany, ale Wladimir śmiejąc się twierdzi, że to jeszcze nie koniec. Podstawowa forma Talosa była kontrolowana przez komputer, natomiast gdy został pokonany, w jego ciele rozpoczęła się niekontrolowana mutacja. Talos zamienia się teraz w jeszcze groźniejszego potwora, którego nikt już nie kontroluje.

Podczas gdy Jill i Chris walczą z Talosem, Sergei dostrzega na jednym ze swoich monitorów Weskera, podążającego w kierunku jego centrum dowodzenia. Nie jest specjalnie zaskoczony faktem, że Wesker poradził sobie z dwoma jego tyrantami. Gdy Wesker wchodzi do pomieszczenia od razu celuje do Sergei'a. Ten jednak jest wyjątkowo spokojny i gratuluje Weskerowi pokonania jego "ochroniarzy". Wesker chce, aby Wladimir wydał mu całą wiedzę o badaniach zawartą w komputerze. Chce użyć tej wiedzy, jako narzędzia do odtworzenia Umbrelli. Swojej Umbrelli.
Pyta Sergei'a gdzie ukrywa się Spencer, ale Wladimir nie odpowiada. Mutuje zamieniając się w potwora z którym Wesker będzie teraz musiał stoczyć walkę. Po długich zmaganiach Wesker pokonuje potwora i Wladimir umiera. Podchodzi następnie do komputera i kopiuje na specjalny dysk całą wiedzę korporacji. Następnie formatuje system niszcząc wiedzę z ponad czterdziestu lat badań korporacji. Jedyna kopia jest teraz wyłącznie własnością Weskera.
Tymczasem Jill i Chris odnaleźli w końcu słaby punkt Talosa i pokonali go ostatecznie. Wesker obserwuje ich zmagania na monitorze i nie zdziwiło go, że poradzili sobie z potworem. Nie zamierza jednak stawać z nimi do walki. Zdobył już to co chciał, a teraz opuszcza fabrykę nie zauważony przez nikogo. Jego misja powiodła się.

19 luty - Jill i Chris również opuszczają podziemia, wracając do fabryki na powierzchni. Wszędzie opatrywani są ranni żołnierze, ale trud się opłacił. Baza Umbrelli została zdobyta. Jill i Chris nie cieszą się jednak z sukcesu. Wiedzą, że dopóki Wesker żyje, ten koszmar nie skończy się nigdy. Specjaliści tymczasem badają podziemia fabryki licząc na odnalezienie jakiejś wiedzy o prowadzonych tutaj eksperymentach. Odkrywają jednak, że wszystkie dane zostały przez kogoś usunięte i nigdy do końca nie poznają prawdy, co się tutaj działo.

Koniec lutego (dokładna data nie określona) - FBI i rosyjskie władze przeanalizowały cały incydent i nie miały wątpliwości, że całe zło było winą Umbrelli. Nie odnaleziono jednak założyciela korporacji. Za Spencerem zostaje wysłany list gończy. Od tej chwili jest on najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie.

Wesker tymczasem po opuszczeniu Rosji udaje się do swojej bazy, gdzie kopiuje do komputera zdobyte dane. Na ekranie wyświetla się archiwum korporacji, a Wesker siada wygodnie w fotelu i rozpoczyna monolog:
"Mój drogi Spencerze.
Wszyscy potężni upadli. Twoja Umbrella również upadła i stałeś się wyrzutkiem w świecie, który sam chciałeś kontrolować.
Powinniśmy się spotkać przed końcem tego dramatu. Wtedy nauczysz się historii.
Historii, którą ja napisałem dla tego świata."

Następnie Wesker zapoznaje się z archiwum. Najbardziej interesuje go jedno zagadnienie. Wirusem zarażony był Marcus, Birkin, Sergei. On też jest nosicielem wirusa, który daje mu niesamowite zdolności. Nie wiadomo jednak jakie mogą być jego skutki uboczne... (chyba perspektywa skończenia jak ta trójka, nie przypada mu do gustu ;) - przyp. aut.).

2004 – Leon S. Kennedy kończy szkolenie na agenta rządowego (Nigdzie nie ma podanej nazwy organizacji w jakiej rozpoczął służbę, ale może być to ta sama organizacja do której należał Bruce McGivern. Ta jednostka specjalna nazywała się STRATCOM i podlegała bezpośrednio prezydentowi USA – przyp. aut.).

Luis Sera, były policjant z Madrytu i naukowiec z zamiłowania, wraca w swoje rodzinne strony do wsi w której się wychował. Odkrywa, że okoliczni mieszkańcy są nieprzyjaźnie nastawieni do obcych i atakują wszystkich nowo przybyłych. Spotyka się z lordem Osmundem Saddlerem, który wyjaśnia mu, że dziwnie zachowujący się mieszkańcy wioski, są zainfekowani tajemniczym pasożytem o nazwie Las Plagas. Saddler prosi Luisa o pomoc w odnalezieniu sposobu na uleczenie mieszkańców, jednak w rzeczywistości to on sam zaraził pasożytem niewinnych ludzi. Teraz chce, aby nieświadomy niczego Luis prowadził badania nad pasożytem i dostarczył kolejnych informacji o sposobie jego działania.
Naukowiec po pewnym czasie zaczyna podejrzewać, że intencje Saddlera nie są do końca prawdziwe i postanawia zawiadomić o wszystkim swojego kolegę ze studiów, prosząc go o pomoc. Niestety wiadomość wysłana przez Luisa nie dociera do jego przyjaciela, gdyż przechwytują ją ludzie "Organizacji" do której należą Albert Wesker i Ada Wong. Wesker po zapoznaniu się z opisanymi przez Luisa możliwościami Las Plagas pragnie posiąść jego próbkę do badań. Wiedza o tym pasożycie może pomóc mu w odbudowie korporacji Umbrella i być kolejnym krokiem naprzód w doskonaleniu broni biologicznej.

Wesker wysyła do Hiszpanii swojego zaufanego człowieka. Ta osoba, to Jack Krauser, agent rządowy, uznany za zmarłego po katastrofie rządowego śmigłowca, która miała miejsce dwa lata temu. Okazuje się, że Jack żyje i jest pod rozkazami Weskera. Udaje mu się przeniknąć do członków Los Illuminados, ale, aby zdobyć zaufanie Saddlera i zdobyć próbkę pasożyta musi wykonać pewną misję. Saddler wie, że Krauser jest byłym agentem rządowym i zna wszystkie procedury jakie mają miejsce dla ochrony prezydenta USA i jego rodziny. Nakazuje mu, aby porwał Ashley Graham, prezydencką córkę. Saddler nie zamierza korzystać z doświadczeń Morpheusa i grozić prezydentowi Stanów Zjednoczonych żądając okupu. Pieniądze nie są bowiem najważniejsze. Najważniejsza jest władza!
Saddler chce zainfekować prezydencką córkę pasożytem Las Plagas, a następnie odesłać ją do domu. W ten sposób poprzez Ashley, wykonującą jego rozkazy, zdobędzie władzę.
Jack korzystając ze swojej wiedzy agenta rządowego, porywa Ashley i wraca z nią do Saddlera. On jednak dalej nie ufa do końca Krauserowi, dlatego Wesker postanawia wysłać Adę Wong jako pomoc dla Krausera w zdobyciu próbki Las Plagas.

Zniknięcie prezydenckiej córki jest skutecznie ukrywane przez władze. Prezydent nakazuje poruszyć niebo i ziemię w poszukiwaniach nastolatki. Pojawiają się podejrzenia mówiące o tym, że Ashley może przebywać w jednej z hiszpańskich wiosek. Zbadaniem tego tropu ma zająć się agent Leon S. Kennedy, który natychmiast zostaje wysłany na miejsce.

Tu zaczyna się akcja RE4

Jesień 2004
Leon dociera do wioski przywieziony jeepem przez dwóch hiszpańskich policjantów. Jest w stałym kontakcie z Ingrid Hunnigan, agentką która będzie śledzić jego poczynania z bazy agencji w Stanach.
Postanawia wypytać tutejszych mieszkańców o Ashley, pokazując im jej fotografię, jednak napotkany mieszkaniec wioski nie jest pozytywnie nastawiony do obcego i próbuje zaatakować przybysza siekierą! Leon robi unik i zabija szaleńca, ale w tym samym czasie inni wieśniacy atakują policjantów czekających w jeepie, obezwładniają funkcjonariuszy i spychają samochód w przepaść. Leon odkrywa później ciało jednego z nich płonące na stosie w środku wioski! Wszyscy mieszkańcy są bardzo agresywni i Kennedy musi walczyć o przeżycie jak kiedyś w Raccoon City.

Do wioski przybywa również Ada Wong. Zauważa ona Leona i ratuje go z opresji uderzając w dzwon na wieży kościelnej. Dźwięk dzwonu rozprasza uwagę atakujących wieśniaków, tak, że porzucają swoją broń i odchodzą w dziwnym transie, pozostawiając Leona samego sobie. Ada otrzymuje wiadomość od Weskera, który nakazuje jak najszybsze odnalezienie Luisa, gdyż tylko on będzie wiedział, gdzie szukać próbki pasożyta, jednak Luisa szybciej odnajduje Leon. Uwalnia on więźnia, jednak wolność trwa tylko chwilę, gdyż znowu pojawiają się mieszkańcy wioski, a wraz z nimi ich przywódca – Bitorez Mendez. Walcząc z nimi Leon i Luis tracą przytomność i zostają zabrani do lorda Osmunda Saddlera. Lord infekuje Leona pasożytem Las Plagas, dzięki czemu będzie miał nad nim władzę. Gdy odzyskują przytomność są już sami. Podczas rozmowy Kennedy dowiaduje się, że Ashley jest zamknięta w kościele w środku wioski. Uwalniają się z więzów i Leon rusza na dalsze poszukiwania Ashley nie podejrzewając nawet, że jest zainfekowany pasożytem. Znowu napotyka na Mendeza, który jednak nie zabija Leona. Wie, że agent jest nosicielem i niedługo pasożyt przejmie nad nim kontrolę. Leon nie daje jednak za wygraną i walczy z przywódcą wioski. Z pomocą Leonowi znowu przychodzi Ada strzelając przez okno do Mendeza co odwraca jego uwagę i pozwala agentowi po raz kolejny wyjść cało z opresji. Ada również ucieka przed Mendezem, jednak dopadają ją inni wieśniacy i obezwładniają strzałą ze środkiem usypiającym.

Leon tymczasem odnajduje kościół, który jest jednak zamknięty. Aby zdobyć potrzebny klucz udaje się nad położone w pobliżu wioski jezioro i zauważa przez lornetkę jak dwoje wieśniaków wrzuca do wody zwłoki drugiego policjanta. Po chwili z wody wynurza się potwór, zwany przez mieszkańców Del Lago i zjada ciało policjanta. Leon wsiada do łodzi zamierzając przepłynąć na drugą stronę jeziora i zostaje zaatakowany przez Del Lago. Korzystając z harpunów będących na wyposażeniu łodzi, udaje mu się pokonać potwora i szczęśliwie dopłynąć na drugi brzeg. Tam jednak dają o sobie znać pierwsze efekty zainfekowania pasożytem. Leon nie czuje się najlepiej i na krótko traci nawet przytomność. Wie, że dzieje się z nim coś niedobrego. Odnajduje go tam Luis i nieprzytomnemu Leonowi zostawia informacje, gdzie może znajdować się potrzebny klucz.

Leon po przebudzeniu odnajduje klucz i wraca do kościoła. Na jego drodze staje kolejny potwór powstały w wyniku eksperymentów z pasożytem Las Plagas, olbrzym El Gigante. Leon pokonuje go i dociera do kościoła, gdzie uwalnia Ashley. Zawiadamia o tym Hunnigan, a ta wysyła po nich śmigłowiec ewakuacyjny. Koszmar jednak jeszcze się nie skończył, gdyż na ich drodze staje sam lord Saddler. Wyjaśnia Leonowi, że jest zainfekowany Plagasem i Ashley również, dzięki czemu oboje niedługo będą pod jego kontrolą. Wyjawia również powód porwania Ashley. Chce, aby zarażona Plagasem prezydencka córka wróciła do Ameryki i tym samym stała się “narzędziem” wykonującym rozkazy lorda. Saddler wzywa swoich ludzi, aby pojmali Leona i Ashley, ale Ci uciekają w ostatniej chwili wyskakując przez okno. Spotkanie z lordem to jednak nie jedyna zła wiadomość. Hunnigan informuje bowiem Leona przez radio, że utraciła kontakt z pilotem śmigłowca ewakuacyjnego. Został on prawdopodobnie zestrzelony przez ludzi Saddlera i teraz muszą poczekać na kolejny. Ada tymczasem odzyskuje przytomność leżąc na kamiennym ołtarzu, otoczona przez wieśniaków, którzy chcą ją zabić i złożyć w ofierze Saddlerowi. W ostatniej chwili unika spadającego ostrza topora i rewanżuje się swoim oprawcom. Następnie odnajduje Luisa, ale ten nie ufa Adzie i nie chce zdradzić, gdzie ukrył próbkę Las Plagas.

Leon i Ashley dalej przemierzają wioskę w oczekiwaniu na śmigłowiec ewakuacyjny. W jednym z zabudowań czeka na nich jednak Bitorez Mendez. Leon podejmuje walkę i pokonuje go. Następnie opuszczają wioskę i uciekając przed wieśniakami docierają do zamku będącego siedzibą kultu Los Illuminados.

Zamek, podobnie jak wioska nie jest bezpiecznym miejscem. Leon i Ashley muszą stawić czoła wyznawcom kultu, aż w końcu trafiają na kasztelana zamku – Ramona Salazara. Ashley wpada w jedną z pułapek jakich pełno w starym zamczysku i zostaje rozdzielona z Leonem. Kennedy próbuje skontaktować się przez radio z Hunnigan, żeby powiadomić ją o tym co się stało, ale połączenie przejmuje Salazar. Informuje on Leona, że Ashley jest teraz w jego rękach.

Leon wyrusza na poszukiwania dziewczyny i podczas przemierzenia jednego z pomieszczeń ktoś zachodzi go od tyłu i przykłada broń do pleców. Leonowi udaje się jednak obezwładnić napastnika, którym okazuje się być Ada Wong. Kennedy jest zaskoczony, że Ada przeżyła incydent w Raccoon City i podejrzewa ją o współpracę z Weskerem. Wong nie zdradza Leonowi tego sekretu, ani powodów dla których tutaj jest. Niepostrzeżenie rzuca na ziemię swoje okulary w których ukryty jest mały ładunek wybuchowy. Błysk wybuchu oślepia Leona, a Ada odzyskuje swoją broń i opuszcza Kennedy’ego. Po tym spotkaniu kontaktuje się z Weskerem, który nakazuje zabicie Leona. Przeżył on incydent w Raccoon City, jest więc potencjalnie niebezpieczny i należy go zlikwidować. Ada nie zamierza wykonywać tego polecenia, ale nie informuje o tym Weskera.

Leon tymczasem dalej poszukuje Ashley i przypadkiem spotyka Luisa, który ma przy sobie próbkę Las Plagas. Niespodziewanie pojawia się również lord Saddler, który zabija Luisa i zabiera fiolkę z pasożytem. Umierający Luis przyznaje się Leonowi, że pracował nad pasożytem dla Saddlera. Daje mu pigułki, które spowolnią wzrost pasożyta znajdującego się w ciele Leona i Ashley, po czym umiera. Ada widzi całą scenę z ukrycia i chwilę potem informuje Weskera, że Luis nie żyje, a próbka Las Plagas wpadła w ręce Saddlera. Wesker mimo wszystko nakazuje jej jak najszybsze odzyskanie i pyta czy zabiła już Leona. Ada tłumaczy, że jeszcze nie miała okazji tego uczynić, co zbytnio nie przeszkadza Weskerowi. Wie on, że w tej sytuacji lepiej, aby Leon żył i to na nim skupili sie ludzie Saddlera, podczas, gdy Ada będzie mogła spokojnie wyśledzić i odzyskać próbkę pasożyta.

Tymczasem Leon odnajduje w końcu Ashley i uwalnia ją z pułapki. Salazar jednak nie daje za wygraną i wysyła latające potwory, które porywają Ashley ponownie. Kontaktuje się następnie z Leonem informując go, że jeżeli chce odzyskać córkę prezydenta, tym razem musi stawić czoła samemu kasztelanowi zamku. Leon odnajduje Salazara, który przemienia się w wielkiego potwora i jest teraz groźnym przeciwnikiem. Pokonuje po długiej walce kasztelana, ale nie udaje mu się odzyskać Ashley. Dziewczyna zostaje zabrana na wyspę należącą do Saddlera. Leon w poszukiwaniu transportu, spotyka Adę czekającą w łodzi. Razem ruszają na wyspę Saddlera.

Po dotarciu na miejsce Ada opuszcza Leona, który musi radzić sobie sam w dalszych poszukiwaniach prezydenckiej córki. Z Leonem przez radio kontaktuje się Saddler. Kennedy oświadcza mu, że pokonał Salazara i teraz idzie po niego. Saddler jednak nie boi się tych gróźb, wysłał już bowiem osobę, która mam za zadanie zatrzymać Leona. Tą osobą jest Jack Krauser. Zabicie Kennedy’ego ma być kolejnym dowodem lojalności Jacka w stosunku do lorda.

Leon tymczasem odkrywa, że na wyspie prowadzone były liczne badania z użyciem Las Plagas. Na monitorze w jednym z prymitywnych laboratoriów widzi Ashley i miejsce gdzie jest ona więziona. Wkrótce ją odnajduje i razem szukają drogi ucieczki z wyspy. Na drodze staje im jednak Saddler. Las Plagas zaczyna dojrzewać w ciele Leona oraz Ashley i Saddler może już oboje częściowo kontrolować. Obezwładnia on Leona, a Ashley nakazuje, aby poszła z nim. Leon w ostatniej chwili przyczepia Ashley nadajnik, dzięki któremu łatwiej będzie mógł ją odnaleźć ją i tym samym Saddlera.

Tymczasem Krauser spotyka się potajemnie z Adą. Współpracują ze sobą, ale jedno nie ufa drugiemu. Krauser grozi Adzie, że zabije ją jeżeli wejdzie mu w drogę, Ada z kolei uważa, że Wesker zna ją dłużej i na pewno bardziej polega na niej niż na komandosie. Wong opuszcza Krausera i po chwili kontaktuje się z Weskerem. Ten po raz kolejny nakazuje Adzie jak najszybsze zdobycie próbki pasożyta i informuje ją, żeby nie martwiła się Leonem, gdyż nakazał Krauserowi, aby go zabił. Ada jest zmartwiona tym faktem. Postanawia odnaleźć Leona i pomóc mu. W jego poszukiwaniach niszczy po drodze jeden z okrętów wojennych, którym Saddler miał wyruszyć po swoją władzę nad światem. Gdy odnajduje Leona, ten walczy już z Krauserem. Ada przerywa ich walkę. Krauser wycofuje się, jest pewny, że dopadnie Leona później. Przyznaje się przy tym, że to on porwał Ashley, a teraz pracuje dla "Umbrelli". Leon nie może uwierzyć w jego słowa, że "Umbrella" ciągle istnieje. Ada również opuszcza Leona, wciąż nie udzielając odpowiedzi na jego pytanie, dlaczego tutaj jest.

Po spotkaniu z Adą i Krauserem, Leon kontynuuje poszukiwania Ashley. Znajduje na ziemi nadajnik który jej przyczepił, gdy zabierał ją Saddler. Teraz będzie musiał ją odnaleźć bez jego pomocy. Saddler wysyła na przeszkodę Leonowi nowego potwora znanego pod nazwą “To”. Kennedy pokonuje jednak także tą kreaturę (dla której Saddler nie wymyślił nazwy ;) – przyp. aut.) i rusza na dalsze poszukiwania. Tymczasem znowu pojawia się, uzbrojony w karabin maszynowy, Jack Krauser. Krauser wie, gdzie Saddler zabrał Ashley i ma przedmioty, które otworzą drogę do niej. Leon podejmuje walkę podczas której jedno z ramion Krausera przechodzi kontrolowaną mutucję (Las Plagas czy też jakiś prezent od Weskera? – przyp. aut.). Teraz Krauser jest szczególnie niebezpieczny, ale Leon pokonuje go i teraz może udać się po Ashley. Po pokonaniu Jack’a z Leonem przez radio kontaktuje się Saddler. Nie jest on zmartwiony śmiercią komandosa. Twierdzi nawet, że i tak nie ufał Krauserowi. Cieszy się, że pasożyt w ciele Leona dojrzewa i już niedługo będzie mógł przejąć nad nim całkowitą kontrolę. Chce nawet uczynić z Leona swojego strażnika, ale Kennedy nie słucha słów Saddlera.

Leon kontynuując poszukiwania dziewczyny napotyka na dużą grupę uzbrojonych ludzi Saddlera przygotowanych do odparcia jego ataku. W tym momencie dostaje wiadomość przez radio od Mike – pilota śmigłowca ewakuacyjnego. Mike przeprasza, że przybywa tak późno i od razu pomaga Leonowi. Jego śmigłowiec uzbrojony jest w rakiety i dwa karabiny Gatlinga, które bezproblemowo radzą sobie z przeciwnikami. Ada obserwuje jak Mike pomaga Leonowi. Kontaktuje się z nią Wesker i Ada donosi, że Leon pokonała Krausera. Wesker jest zaskoczony takim obrotem sprawy i zdolnościami Kennedy’ego. Z drugiej strony jednak, cieszy się, bo gdy Leon walczy z Saddlerem, Ada może łatwiej wykraść próbkę Las Plagas lordowi.

Tymczasem Mike wspólnie z Leonem likwidują ostatni ośrodek oporu ganadosów. Leon dziękuje pilotowi śmigłowca, teraz ma otwartą drogę do świątyni Saddlera i Ashley. Niestety w tym momencie pojawia się Saddler ze swoim sługą, który wystrzeliwuje pocisk rakietowy. Rakieta trafia w śmigłowiec Mike i niszczy go kompletnie, zabijając pilota. Saddler odchodzi, a Leon przysięga, że pomści pilota. Gdy wchodzi do wnętrza świątyni, spotyka tam Adę. Czuje się coraz gorzej i w tym momencie pasożyt na chwilę przejmuje kontrolę nad jego ciałem. Leon atakuje Adę, próbując ją udusić, ta jednak wbija nóż w udo Leona i wyrywa się z uścisku. Leon odzyskuje świadomość, zażywa pigułki spowalniające rozwój pasożyta, które dostał od Luisa i przeprasza Adę. Wong wie, że Leonowi nie zostało już dużo czasu i mówi, że muszą znaleźć sposób na usunięcie z jego ciała pasożyta. Leon odpowiada, że najpierw musi znaleźć Ashley, a potem będzie się martwił o siebie. Oboje rozdzielają się w poszukiwaniach dziewczyny. Po spotkaniu z Leonem Ada napotyka na… Krausera! Okazuje się, że Jack, ciągle żyje. Ada oświadcza, że już przekazała Weskerowi wiadomość o jego śmierci i przystępuje do walki z nim pokonując Krausera na dobre.

Tymczasem Leon dociera w końcu do laboratorium Saddlera. To tutaj trzymana jest Ashley. Saddler czeka na Leona, ale pojawia się Ada, aby pomóc Kennedy’emu uwolnić dziewczynę. Strzela do Saddlera, co daje wystarczająco dużo czasu, aby Leon uwolnił Ashley i zdążył uciec. Saddler okazuje się być niewrażliwym na pociski, dlatego Wong strzela w beczki z paliwem, które wybuchając zagradzają drogę lordowi. Saddler zwraca teraz uwagę na Adę i rozpoczynają walkę. Ada pokonuje Saddlera i podnosi z ziemi próbkę Las Plagas. Jest zadowolona, gdyż wypełniła swoją misję. Saddler jednak nie został jeszcze pokonany. Powstaje i ogłusza Adę, tak, że traci ona przytomność. Tymczasem, gdy Saddler jest zajęty walką z Adą, Leon i Ashley wchodzą do pomieszczenia laboratorium, gdzie znajduje się urządzenie, służące do usuwania pasożyta z ciała nosiciela. Znajdują tam notes, należący do Luisa, w którym opisane jest, że pracował on nad bezpiecznym sposobem usunięcia pasożyta. Przy pomocy jego urządzenia pozbywają się Plagasa i teraz mogą kontynuować ucieczkę z wyspy. Wychodzą na zewnątrz kompleksu laboratoriów i w tym momencie Leon ma przeczucie, że to jeszcze nie koniec ich walki. Nakazuje Ashley, aby poczekała na niego w ukryciu, sam natomiast jedzie windą na wyższy poziom. Dostrzega tam Adę, która jest związana i nieprzytomna. Jest również Saddler, który próbuje przejąć kontrolę nad pasożytem znajdującym się w ciele Leona. Jest zaskoczony, że jego próby nie dają rezultatu i domyśla się, że Leon w jakiś sposób usunął Plagasa ze swego ciała. Leon tymczasem uwalnia Adę i nakazuje jej się wycofać. Teraz on sam chce spróbować walki z Saddlerem. Lord tymczasem mutuje stając się ogromnym potworem z długimi mackami. Walka jest bardzo ciężka. Ada widząc, że Leon ma problemy, rzuca mu wyrzutnię rakiet (skąd my to znamy ;) – przyp. aut.) i przy jej pomocy Leon ostatecznie pokonuje lorda Saddlera.

Po pokonaniu Saddlera Leon podnosi z ziemi próbkę Las Plagas. Ada przykłada mu broń do głowy, prosząc, aby oddał jej fiolkę. Leon oddaje Las Plagas, pytając dlaczego Ada to robi i w tym momencie, słychać nadlatujący śmigłowiec. Ada ucieka i wsiada do helikoptera. Żegna się z Leonem dając na pożegnanie dwa “prezenty”: kluczyki do skutera wodnego i… zegar odliczający czas w którym zostaną uruchomione ładunki wybuchowe rozmieszczone przez nią na całej wyspie, a następnie odlatuje. Leon musi się teraz śpieszyć. Wraca po Ashley, oboje odnajdują skuter i uciekają z wyspy. Za nimi słychać eksplozje, która niszczy instalacje na wyspie.

Tymczasem Ada w śmigłowcu ogląda próbkę Las Plagas. Chowa ją nastepnie do walizki. Jej misja została wykonana. Na ekranie monitora pojawia się Wesker. Jest zadowolony z sukcesu Ady. Dzięki próbce Las Plagas nowa “Umbrella” pod jego przywódstwem dokonana kolejnego skoku w rozwoju badań na bronią biologiczną. Ada nie zamierza jednak oddawać próbki Weskerowi, w zamian posyłając mu “coś innego”, zgodnie z życzeniem “Organizacji”.

Tu kończy się akcja RE4
Ostatnio zmieniony śr 24 gru, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 5 razy.

Zablokowany

Wróć do „Timeline Resident Evil”